forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/03/2016 : 10:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma šta se palite na lešinara. odavna je taj pročitan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/03/2016 : 10:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ha, pa odgovor na naj-pitanje: što je smisao.

Naravno, postoji 'gradacija' komunikacije, stupnjevi. Ali, je li i ona najniža, recimo, radost koja se dijelu tu na forumu kada izađe neka epizoda, pitam, je li to 'iznad', pa i, pretpostavimo, visokointelktualnih subjektivnih doživljaja u četiri zida, koji tamo i ostaju - između četiri zida?




Sve ovisi što želiš, može se istovremeno biti i zaljubljeni fan i dijalektičar :)
Inače, ne mislim da su nužno "subjektivni doživljaji" za podcjenjivanje, ustvari od njih treba početi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2016 : 11:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Da, ali ja ne pitam to.
Nego, ako ti subjektivni osjećaji ostaju samo subjektivni, u četiri zida.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/03/2016 : 11:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Da, ali ja ne pitam to.
Nego, ako ti subjektivni osjećaji ostaju samo subjektivni, u četiri zida.



Ne znam, mislim da ljudi prirodno teže da podjele te osjećaje, samo ponekad se dogodi da ne nalaze prikladnog sugovornika, ali to ne znači da su zbog toga ti osjećaji bezvrijedni. Doduše, tko dovoljno dugo traži taj i nađe :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2016 : 11:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ako je to tako, ako ljudi prirodno teže podijeliti, je li onda komunikacija Naj-Odgovor? Je li to Smisao?
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/03/2016 : 11:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Ako je to tako, ako ljudi prirodno teže podijeliti, je li onda komunikacija Naj-Odgovor? Je li to Smisao?



Pa svakako jest dio Smisla, ali niti je svaka komunikacija ista, a ni broj sugovornika nije uvijek pokazatelj (jer je puno puta komunikacija između dvojice ili trojice jasnija i smislenija od rasprave u kojoj sudjeluju deseci osoba npr).
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/03/2016 : 11:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Okej.
Utvrdili smo da jest smisao ili dio smisla.
I ponovo se vratili na pitanje: a koja je komunikacija smislenija tj. bolja.

Znači, nalazimo se u krugu. Nije nam cilj vrtiti se, nego prodirati u krug. Za to treba serija daljnjih tesktova (što se tiče Zagora) ili općenito filozofiranje (što se tiče svijeta, života itd.)

Stoga, na ovome mjestu prekidamo, osim ako nemaš odogvor koji će nas povesti dalje od vrtnje.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 21/03/2016 : 12:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Okej.
Utvrdili smo da jest smisao ili dio smisla.
I ponovo se vratili na pitanje: a koja je komunikacija smislenija tj. bolja.

Znači, nalazimo se u krugu. Nije nam cilj vrtiti se, nego prodirati u krug. Za to treba serija daljnjih tesktova (što se tiče Zagora) ili općenito filozofiranje (što se tiče svijeta, života itd.)

Stoga, na ovome mjestu prekidamo, osim ako nemaš odogvor koji će nas povesti dalje od vrtnje.



Zasad ne, možda kasnije, kad se osjetim inspiriran :)
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/03/2016 : 12:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Tamo oko 1990 ako me pamcenje jos ikako sluzi izasla su 2-3 broja hrvatske Stripoteke...seca se netko ili
te brojeve cak poseduje..bilo bi mi opet zanimljivo to bar vidjet ..bar naslovnice..
Jel to bilo Milicevicevo maslo ili netko drugi probao omastit brk izkoristeci brend koji nosi Stripoteka?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/03/2016 : 13:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da ostanemo uz tijek teme koju je Stinky poveo, navest cu jedan onako po meni jako simpaticnu zgodu sto se tice najpopularnijeg strip junaka u nas i sire.

Krajem devedestih sam kao student radio u jednoj zagrebackoj diskoteci i te jedne veceri bilo je povodom valentinova organiziran koncert Olivera Dragojevica.
Otisao sam do sanka da donesem sebi i kolegama s kojim sam radio pice sa sanka i ugledao Olivera kako sjedi za sankom i priprema se za koncert.
Ja ga pozdravim: "Dobra vecer,gospon Oliver! Kako ste legendo?"

A sta ce on meni odgovoriti ne bi vjerovali..

"Nisam je legenda, prijatelju.... legenda je Zagor..i Davey Crockett!"

Eto covjek koji je umjetnicka velicina i poznatog glasa izjavi, sto u sali, sto onako cool ozbiljno.
Ja se bas posteno nasmijao i dao mu za pravo i rekao da sam bas danas kupio novi broj i da citam izmedju predavanja.

Noc se nastavila kroz pjesmu i sjecanjem na simpaticnu zgodu vezenu za strip.




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/03/2016 : 13:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Možda si zaboravio napomenuti da si te večeri navukao Zagorovu majicu
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 09/12/2016 : 16:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Koristim priliku da posudim topic od Stinkya, da bih predstavio najnoviji rad na temu filozofije sjekire koji se tiče Zagorova najvećeg neprijatelja, objavljenog na sajtu Filmokaz.

http://www.filmokaz.com/?p=831

Izvadak iz teksta...

Prvo konstatiramo da je Hellingen profesor. Nasuprot Zagoru, tobože šumskom čovjeku, stoji protivnik koji posjeduje znanja, koji je stručnjak na određenom polju. Njegovo polje je tehnika, a oruđe prirodoznanstvena metoda. To je protivnik kod kojega je naglašena cerebralnost – mozak kao oružje.

Ova osnovna shema, standardna u strip-serijalima -najopasniji protivnik kao Supermozak- dovela je do iskrivljene percepcije sage o Hellingenu. Rezultat je histeriziranje oko najnovije, Burattinijeve epizode koja navodno poništava bitni karakter. Za Hellingenovu bit proglašen je intelekt, i to isključivo u znanstveno-tehnološkom vidu.

Međutim, stvari sa ovim profesorom ipak stoje drugačije.

«Između dviju definicija koje se odnose na istu stvar, ona koja obuhvaća cjelinu ispravnija je od one koja obuhvaća tek dijelove.»

… – isklesano u kamenu u Abu Simbelu, 4. st. pr. Kr.

Definicija 1: Hellingenova bit je intelekt, znanstveno-tehnološkog tipa.

Definicija 2: Hellingenova bit je zlo.

Definicija 1 lijepo opisuje Hellingenov prvi nastup i, rekli bismo, sasvim sigurno prva tri, a gotovo da bismo uvrstili i četvrto pojavljivanje. No, kod petog, šestog i sedmog dolazi do otklona i definicija 1 više nije prikladna, pa ni uspješna. Stoga odbacujemo definiciju 1 i uzimamo definiciju 2, koja stoji čvrsto u svih sedam pojavljivanja. Time polučujemo dvoje: dobijemo bolju definiciju i spuštamo histeriju oko Buretove epizode.

Pogledajmo to pobliže.

Za svaki lik koji definiramo, mi zapravo tvrdimo da ima neku bit. Bit je «unutra», «skrivena», a do nje dolazimo tako da prodiremo kroz ono «vanjsko», kroz ono što nam se prvo nadaje, tj. pojavu. Hellingenova pojava, za nas, jesu sve epizode u kojima se on pojavljuje, pa ih je potrebno podvrći analizi. No, istaknuto mjesto u njegovoj pojavnosti jest sam njegov lik u svom slikovnom izrazu. Taj lik (slika) je tipiziran, kao što je to uostalom i karakter, ako tvrdimo da izražava jednu bit. Tipični Hellingenov izgled je ovo:



Vidimo da se radi o starcu, tj. čovjeku koji nije potvrđen u nekakvoj herkulskoj tjelesnosti. Kosa je onako profesorski razbacana, po sredini dominira ćela. Čitava ova pojava, u relaciji sa ulogom negativca, upućuje na ono što smo prvotno rekli: Hellingen nema drugu istaknutu sposobnost, doli intelekt. On je tip cerebralnog negativca, «ludi znanstvenik».

Izgled i ponašanje lijepo se poklapaju kroz početne epizode sage. Hellingen projektira i izrađuje razne aparate. Oni su u funkciji zastrašivanja i demonstracije moći. Cilj je ovladati državom, pa i svijetom. Pri tome se ne ulazi u društveno-politička razmatranja, kojima bi se opravdala želja za vodstvom. Stavlja se samo psihološki motiv, dokazivanje svijetu koji ga je odbacio. Dakle, nema neke ideologije koja bi pokretala stvari. Svijet se shvaća mehanicistički. Svi problemi su rješivi primjenom kauzalnog principa; tehnološki se može ovladati velikim silama i te sile staviti u službu podvrgavanja onih manje «pametnih», tehnološki nedoraslih – to je «rezon». Hellingenov osnovni stav je stav imanencije; to znači da nema ništa izvan ili preko svijeta, a problem je samo ono što postaje predmet tehnološko-znanstvenog pogona.

Otuda nam je odmah na početku dan uvid u tu Hellingenovu karakteristiku:

«Tako je… ja sam profesor Hellingen, tvorac Titana. A sad kad smo se upoznali, mogu li saznati zašto ste ustali u obranu divljaka s obale jezera?» (Na tragu Titana, str. 3)

Problem «zauzimanja», uzimanja nečije strane u obranu, za Hellingena je pseudoproblem. «Tko bi se još zanio takvim riječima!» kaže kada mu Zagor spomene pravdu. Dok Zagor traga za idejom pravde, Hellingen rješava probleme statike. A pravedno je: oni koji znaju i mogu napraviti Titana jesu gore, a oni koji ne znaju i ne mogu napraviti Titana, ti su dolje…

Dosadašnja analiza potvrđuje nam definiciju 1, Hellingenova bit je znanstveno-tehnološki intelekt.

A onda je Nolitta otkrio transcendenciju. U četvrtoj priči, sa Akkronijancima, njegova je namjera ukazati nedostatnost takve pozicije. Hellingen dolazi do superiorne tehnike, ali luk i strijela u rukama čovjeka dostaju da sruše Titane. Čovjeka bitno određuje i predaja; u najtežim trenucima okreće se izvoru i crpi iz toga vrela, prelazeći preko pukih mehaničkih i kauzalnih sveza. S druge strane, Nolitta se malo našalio pokazavši da je najveći pozitivist, ujedno i najveći fantast. Ne traga za idejom pravde, ali traga za izvanzemaljcima.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/12/2016 : 17:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Koristim priliku da posudim topic od Stinkya, da bih predstavio najnoviji rad na temu filozofije sjekire koji se tiče Zagorova najvećeg neprijatelja, objavljenog na sajtu Filmokaz.

http://www.filmokaz.com/?p=831

Izvadak iz teksta...

Hellingen je stupio na scenu daleke 1966. godine, praktički odmah u počecima Zagora.


1963.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/12/2016 : 16:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Da, to je ta zbrka sa striscia formatom. U pravu si, Hellingen se pojavio 1963., '66. je praktički reprint. Ispravit ću to.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/12/2016 : 13:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote

ULTIMATIVNI HRVATSKI STRIP




«PRLJAVI HRVOJE: prilog indiskutabilnoj dijagnostici nihilizma u hrvatskom stripu

Sinopsis za pokretački strip temata Prljavi Hrvoje:

«Hrvatska, sadašnjost.
Sedam prijatelja: Stjepan Puma, Valent Vugrečki, Eugen Nijemac, Ante Horvat, Pavel Pilar, Filip Lukas ------ i Hrvoje Dirtich. Stasiti.
Zagreb, mimohod, mase, zastave, kobasice, grotlo.
Zvučnici, Thompson.
Tri dečka, Meštrovićev paviljon. Njihov prikaz: zadrigli, zdepasti, jedan proćelav, tupast. Prostaci. Onaj najružniji je kepec, grbav.
Prepirka, povišeni ton, hrvatski ulet.
Jedno cipelarenje (ne pretjerano, ali simbolično), dvojicu naguravaju i ušutkaju, jer brojniji, jer odlučniji, jer jači.
Okolo razbacani letci, salvete, plastične čaše, fleke. Krupni kadar: vije se hrvatski barjak, dolje smeće.

Rez.
Knin, proslava Oluje. Sedam prijatelja. Veselje. Slavlje. Svetost. Mirisno, prozračno.
Pronaći način da se to dočara; pozitivni naboj. Prije svega proboj običnog svakodnevnog života «visokim trenucima», onim rijetkostima kada se topimo od miline i istovremeno strepimo. Numinozno.
Prijatelji plešu, pjevaju, daju se, otvaraju se svijetu i nema ničega tamnog; oni su iznad negativnosti u kojoj su jučer sudjelovali, svjesni, ali neuzdrmani. Čuvaju oporost i ukidaju je u povjerenju, solidarnosti, ljubavi. Pričaju, jedan će se zarediti; Njihova priča nestaje, ponešena hrvatskim bićem koje izlazi iz mase ljudi, koji nisu prikazani kao masa (sa pečenjem, kobasicama, vinom, tjelesnim tekućinama, isparavanjima), već kao zajednica. Capra. Divan život.
Bubnjevi.
Počinje Thompson.

(VAŽNO: Sve ovo treba biti urađeno najobičnije, bez ikakvog filozofiranja, patroniziranja, popovanja –to će doći iz cjeline-. Potpuno opće mjesto.
Eliminirati psihologiju, nikakve karakterizacije, nikakav razvoj. Sedam protagonista i tri antagonista imaju gotovi, a prirori karakter. Oni su ideje, pročišćene biti. Dubina je u elementarnosti –zato prikaz mora biti upečatljiv, napisano i nacrtano kamenom-, a na razini fabule najblatantnija površina. Fabula je također najveća moguća površnost: sedam prijatelja ide na proslavu Oluje. Imaju samo imena, to je njihov znak; tako epigoni mogu raditi franšizu, «krakove»…)

Rez.

Ako prvi dio ima kakve takve fabularne pretenzije, ovaj dio je isključivo idejni. Žestoko nahođenje čitatelja svim sredstvima, simboli i slike isključivo u funkciji ideje. Ideja je hrvatska stvar.
Diptih.
Predložak za prvi dio: Hamvasevi Meteori.
Unutar Meteora obuhvaćena Apokalipsa danas – Srce Tame.
Sada je jasno: Meteori obuhvaćaju Srbiju, Srce Tame je Srbija.
Eksplozija slika koje dočaravaju Srce Tame. Fragmenti, isječci, prizori. Raspršeni.
Međutim, jasna je ideja: ideja čini da čitava ta fantazmagorija bude aktivna autosinteza disparatnih elemenata.
Inzistirati na nepoznatim pojmovima struldbrug i autoknirps.Rafalna paljba: struldbrug – autoknirps struldbrug – autoknirps struldbrug – autoknirps
Benjaminove opijumske vizije ružnog grbavog patuljka crtano a la Casertano => «sve same bizantske vrline: razmetljiva i podla raskalašenost, bijedno sluganstvo, licemjerje, intriga, klanjanje titulama, izdaja, bratoubilaštvo, anonimna potkazivanja, gordost, vladavina protežiranih, podmukla nesvjesnost, podmićivanje, zavist, ceremonija» => «palanka»
Preko memljivih raspadajućih grbavih patuljaka, masno otisnuta zabilješka: Pobiti sve beštije!

Drugi dio: hrvatska povijest izražena u mislima. Slike. Jasno: aktivna autosinteza…
Ubojstvo Šufflaya Jadran modroplavo Vodotoranj Siget Gubec-Tahi legija pregažena pod Staljingradom Gotovac Barešić sređuje Rolovića Krleža Gvozdansko šahovnice šahovnice šahovnice oba su pala razaranje Pakraca Bušić kampovi u Australiji Vinko Nikolić Arapović promašuje zakucavanje u Barceloni '92 u paru sa Arapović zakucava Amerikance Meštrović papa jaše na konju u Bosnu Oluja Oluja Oluja Kaptol protiv Gradeca Stepinac Marx i Engels cvile u Neue Rheinische Zeitung – Hrvati marširaju u proleterske četvrti Beča Bleiburg križevi Andrić rekonvertira Stara Gradiška Šegedin – Svi smo odgovorni
svećenici svećenici vjerski simboli još svećenika dođi Gospodine u zemlju Hrvata braća Seljan upucaju krokodila, crnce krunisanje Pieta Dante o Hrvatima
Masno otisnuto: biti i mniti svemiropolisno

Rez
Zvona sa kaptola. Hrvoje Dirtich se ženi. Svatovi, zastave.
U pozadini Ban okrenut prema istoku. Dirtich recitira S.S. Kranjčevića Moj dom => Antiteza: posljednji kadar – grb.»

Stisne «pošalji». «Brzo će mi odgovoriti» , ugasi komp.
«Haha, kako će juradoje kenjati kad vide Prljavog Hrvoja. Te plitko, te površno, patetično, kičeraj. «Nema lirskog subjekta», haha. Nek guštaju» , pokrije se dekom. «Jebote, kaj uopće radim? Koji će mi to. Leibniza imam doma još dva tjedna.»



...

Das geistige Tierreich

- Evo nas, taman. Odi ti prvi. –
- Baš je drag Matko, ne? Šuti, radi svoje… zna znanje. –
- Kaj ti je. Kaj nije to cvilež sa margine --- S margarina --- Hihi, čekj, pusti da završim… Nemreš tak ko Matko, potiho ali promašeno, «neskromno»… Šutljivo-smutljivo, tek je to nametanje, najgora verzija, Ich – Ich – ja pa ja polako ali sigurno … cccc –
- Haha –
- Haaaha –

Pet-šest tipova sjedi i sluša. Matko V. upravo završi najavu. Okrene se sučelice uvaženom gostu.

- Jurice, dok čitanje stripova u pravilu ne predstavlja nikakav problem – vizualna komunikacija posljednjih godina ustrajno i nemoljivo zauzima hegemonijsku poziciju što dovodi do toga da nova pismenost zahtijeva razumijevanje više od jednog sustava znakova – izrada stripova poseban je skup vještina koji zahtijeva...



...

«Ima tu više problematičnih mjesta. Dio oko «cipelarenja» je nejasan. Tek kasnije je natuknuto da su antagonisti, a i nigdje se ne spominje da su Srbi (??) niti koji je povod cipelarenja, niti koji je na kraju krajeva smisao te scene.
Ne možeš ti staviti na početak stripa scenu u kojoj protagonisti šamaraju i cipelare neke likove bez povoda i onda kasnije staviti da su to antagonisti. Mislim, možeš, ali to je protiv svih pravila priče haha :))
Dat ću ti primjer.
Evo npr. Zagor na početku neke epizode naleti na nekog lika koji mu se ne sviđa, sumnjiv je, i odmah ga stane šamarati i još ga cipelari i ode. U sljedećoj sceni on se veseli na traperskom susretu dok istovremeno saznajemo da je "iscipelareni" negativac.
Pa to bi bilo bezveze, haha, prvo jer po pravilu priče, negativac mora biti kažnjen na kraju, kada se već dokazao da je zao, i drugo, junak na samom početku ne postupa junački, pa kako da ga onda simpatiziramo?
Zatim Meteori, možeš ti reći da je to «anti-srpsko», ali, koliko se sjećam, napada se «duh Balkana», zapravo, Bizant.
Ono dalje su samo slike, simboli, a u simbolu nema ništa autentično, pa tako postoji opasnost da se pretvori u kič. Mislim da trebaš paziti da ne upadneš u «domoljubni kič»

«To je samo skica, ne scenarij. U stripu neće biti pojmova «protagonisti» «antagonisti» «numinozno»… pogotovo ne numinozno haha. Zamisli fakin radoju da čita takav strip i nutra riječ numinozno. Zamisli bilo koga normalnog da čita strip u kojemu se koristi takva riječ.. Pa to bi bilo prebedasto.
Ovo je idejni strip. Bez fabule. Nema radnje, nema «priče». Priča je: sedam prijatelja ide na proslavu Oluje. Ahahaha. Nije baš neko intrigantno štivo.
Ne, to je Adam, prvi od vrste. Kasnije epigoni mogu raditi spinoffove: «Stjepan Puma, obiteljsko-povijesna priča. Počinje u Magdenburgu. Njegov prapradjed sudjeluje u ratu protiv protestanata. Itd…»

Pa i Srce tame je onda Afrika, ali nema to uopće veze. Bitno je da je potpuno jasno da je to crvotočno autoknirps raspadanje upravo Srbija. To mora biti dočarano moćnim slikama koje se urezuju u mozak.
Autoknirps raspadanje – jedna kulminacija.
Glorifikacija Hrvatske u slikama – druga kulminacija.
Slavlje, Feiertag, prijatelji – treća kulminacija.

Glorifikacija običnih vrijednosti: prijateljstvo, veselje, slavlje, zastave, obitelj, Hrvatska.

Ne zaboravi prethodne natuknice: ovaj strip je sa višeg stanovišta od juradojinih crnih željki i andergraund lukova, ali i dalje – to je razina «opstanka». Istine opstanka, borbe. Zato kažem «das geistige Tierreich»

A ultimativni hrvatski strip treba pokušati ući u istinu «egzistencije». To je još više stanovište...»

«Svejedno je bezveze.

:)
Šalim se.»

...

«… napisao okruglih 70 recenzija Zagorovih epizoda i otprilike tuce vrlo interesantnih tekstova na temu Zagora. Manje-više do 2012.godine je hiperaktivno te "samo" aktivno učestvovao u svakakvim diskusijama na Z topicima, iako se "odmetnuo" u neverovce i martijevce. Komentirao je epizode kako su izlazile, prenosio vijesti iz Italije, tipkao…»

- Opet biraju doktora zagorologa –
- Baš –
- Si vidio ono kaj je stinky postavio u Antologijske stvari? –
- Je. Wtf??!! -




Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/12/2016 : 20:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
ne znam hoće li te to imalo zadovoljiti, ali ako nitko drugi nije - ja sam pročitao cijeli post, pojedine pasuse i više puta, i nisam nezadovoljan

prst gore.
Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 28/12/2016 : 20:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica


prst gore.



Koji?

He lived, he loved, he laughed, he left.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/12/2016 : 20:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
pokvario si mi štos... planirao sam nekad kasnije iskoristiti to što nisam specificirao koji.

ah...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/12/2016 : 20:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

pokvario si mi štos... planirao sam nekad kasnije iskoristiti to što nisam specificirao koji.

ah...



Pa palac, naravno, a koji drugi?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/12/2016 : 20:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
usred sam rada
dečki, kompozicija je izuzetno složena i prelazi svačije snage
ali ja ću se ishrvati

Go to Top of Page

BD
Starting Member



40 Posts

Member since 19/10/2016

Posted - 28/12/2016 : 22:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

usred sam rada
dečki, kompozicija je izuzetno složena i prelazi svačije snage
ali ja ću se ishrvati




He lived, he loved, he laughed, he left.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 29/12/2016 : 10:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
A moderatori nemaju ništa protiv onog fašizma gore?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/12/2016 : 10:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Danas su svi počeli biti stručnjaci za fašizam i fašiste.

Svi znamo da je stinkyev stil provokativan, a ako baš pretjera vjerujem da ćemo to lako riješiti.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 29/12/2016 : 10:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Danas su svi počeli biti stručnjaci za fašizam i fašiste.

Svi znamo da je stinkyev stil provokativan, a ako baš pretjera vjerujem da ćemo to lako riješiti.



Danas su svi počeli da se prave blesavi na pojavu fašizma.
Samo slepac ne vidi fašizam gore (kljakavi, glupi, podmukli bizantinci)

Treba li neki plakat nacističke Nemačke da stavim da bih pravio analogiju?

Edited by - zovko on 29/12/2016 10:25:25
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/12/2016 : 10:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko

Danas su svi počeli da se prave blesavi na pojavu fašizma.
Samo slepac ne vidi fašizam gore (kljakavi, glupi, podmukli bizantinci)



kolega s posla mi je svojevremeno odbio raditi dizajn naslovnice neke knjige jer su na njoj bili ustaški simboli. ne sjećam se najbolje knjige (bijaše Naklada Pavičić, tako da je kolega možda i imao neku sliku što bi u njoj moglo biti, ali ajde), ali bilo je nešto kao memoari dječaka iz 2. sv. rata.

e sad... ja s tim nisam imao nikakvih problema. zašto? jer mi ne smeta fašizam? ne, naprotiv! ali ako ćemo cenzurirati svako povijesno pojavljivanje neke simbolike - kako ćemo snimati filmove u kojima su ustaše negativci? stavit ćemo im na kape natpis "ovdje bi u nekom drugom vremenu bio simbol koji danas više ne smijemo prikazivati"?

stoga mislim da stinky ovdje nije zaslužio kaznu, jer je koristio fašističke paradigme unutar proze, književnog pokušaja.
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000