forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/07/2012 : 14:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni jedan od najdražih pisaca, gotovo svaka njegova knjiga koju sam do sada pročita me totalno obuzela i ne bi je moga ispustit iz ruku dok je ne završim kompletno. Daleko na vrhu mi je ipak It, masu stranica i radnja koja jednostavno ne da mira dok je ne pročitaš cilu, super super stvar. Također, i Nesanica mi je odlično legla, a o Kuli Tmine ne mogu sudit jer sam pročita tek prvu knjigu i za sada mi se strašno sviđa.
Također, njegove realnije, ne-horror priče su isto super, pogotovo kolekcija Četiri Godišnja Doba u kojoj sam pročita za sada tri od četiri priče i ne znam koja mi je draža.

Kako vi doživljavate djela Stephena Kinga?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/07/2012 : 15:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Krakte priče (okupljene u Nightmares & Dreamscapes, Night shift, Skeleton Crew) vrhunske....romani, kako koji.... Zaobilazim većinu toga što je napisao u posljednjih deset, petnaest godina...Uzeo bih povremeno poneku knjigu i iznenadio se koliko je postao monoton i predvidljiv

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2012 : 15:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
AkO se ne varam, netko je otvorio nedavno topic o Kingu na nekom drugom podforumu? Što se mene tiče, slabo sam čitao njegove knjige kad su skoro sve njegove stvari ekranizirali?! I onda se ne mogu prisiliti da to ponovno čitam...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/07/2012 : 15:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Al nisu uvik te ekranizacije tako dobre ko šta je slučaj sa npr. Iskupljenjem u Shawshanku. Naprimjer "It" je ekraniziran očajno, preneseno je možda 10% radnje knjige i film/miniserija je meni očajna, dok je knjiga vrh vrhova.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/07/2012 : 15:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Al nisu uvik te ekranizacije tako dobre ko šta je slučaj sa npr. Iskupljenjem u Shawshanku. Naprimjer "It" je ekraniziran očajno, preneseno je možda 10% radnje knjige i film/miniserija je meni očajna, dok je knjiga vrh vrhova.



hehe, "It" miniserija je kultni klasik moje generacije....prvi i jedini put sam je pogledao, štajaznam, sa 7-8-9-10? godina (ne sjećam se točno) i otad me više ništa o "It-u" ne zanima.

Efekt je bio fascinantan, dosta ljudi koje znam odonda ne podnosi klaune itd. Jednostavno ne želim nikad više pogledati (a još manje pročitati) "It" čisto da ne sjebem dragu uspomenu iz djetinjstva jer pretpostavljam da bi serija, realno sagledana, bila ili smiješna ili čiti užas

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2012 : 15:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Mate, potpisujem sve što si napisao - i mene je ovo obilježilo! Od te serije i danas dobivam jezu kad vidim klaunove... Neke stvari obilježe generaciju, ne znam kad je paka to gledao, ali ja sam to gledao kao dosta mali.

Većinu dramskih izleta, ekranizacije mislim, poput Iskupljenja, Zelene milje, Potonulih srca, Stand by me, su me također osvojile, odlične priče i odlični filmovi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/07/2012 : 16:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Meni jedan od najdražih pisaca, gotovo svaka njegova knjiga koju sam do sada pročita me totalno obuzela i ne bi je moga ispustit iz ruku dok je ne završim kompletno. Daleko na vrhu mi je ipak It, masu stranica i radnja koja jednostavno ne da mira dok je ne pročitaš cilu, super super stvar. Također, i Nesanica mi je odlično legla, a o Kuli Tmine ne mogu sudit jer sam pročita tek prvu knjigu i za sada mi se strašno sviđa.
Također, njegove realnije, ne-horror priče su isto super, pogotovo kolekcija Četiri Godišnja Doba u kojoj sam pročita za sada tri od četiri priče i ne znam koja mi je draža.

Kako vi doživljavate djela Stephena Kinga?



mislim da već ima jedna tema vezana za njega...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 14/07/2012 : 22:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Meni je najdraza Kingova knjiga Talisman (koautor Straub), a iz nekog nepoznatog razloga najstrasnija Cujo.
Seriju IT sam gledao stariji pa nemam traume, ali bila je prilicno jezovita.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/07/2012 : 23:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najbolja njegova knjiga je još uvek Girl who loved Tom Gordon.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2012 : 23:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Evo našao topic o Kingu - "Priče za nesanicu" na tv/filmovi:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41978


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 14/07/2012 : 23:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
ja bi izdvojio od onoga što sam čitao vreću kostiju, nesanicu, snovolovku i herčevi u atlantidi. Mada mi je dobro sve što sam pročitao od njega, a pročitao sam dosta.
It je okej ali to je previše djetinjasto, horor priča za malu djecu. Serija je imala efekta prije dvajst i nešto godina kad sam bio klinac, sad to više nije to.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 15/07/2012 : 00:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Meni jedan od najdražih pisaca kojemu se vrlo često vraćam.

Teško mi je izdvojiti najbolje knjige, ali rekao bih kao broj 1. The Stand, 2. It, 3. The Dark Tower, 4. sve ostalo.
Najdraža kratka priča mi je Mrs. Tods's Shortcut, a najstrašnija Pet Sematary. To sam čitao jednoga ljeta i dan danas pamtim trnce jeze bez obzira na čitanje na plaži u sred bijela dana.

Zadnjih godina mi malo teže ide (Vreća kostiju, The Duma Key, Snovolovka, Liseyna priča itd). Odreda sve odlične knjige, ali imam dojam da je King malo izgubio oštricu, a ja slobodno vrijeme, što predstavlja poguban spoj...
Idem za tim da sakupim sve njegove knjige.

Od stripova pratim serijale The Dark Tower i The Stand, planiram i ovo: http://www.bookdepository.com/Road-Trials-Peter-Straub/9780345517982 , a kupujem i sve drugo od njega što izađe stripizirano.

Sliku stavljam da se kao pravi "constant reader", pohvalim onime što imam. Ovo je samo dio knjiga koje imam kod sebe, ostali veliki dio je u Zadru.




Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 15/07/2012 : 00:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine


It je okej ali to je previše djetinjasto, horor priča za malu djecu. Serija je imala efekta prije dvajst i nešto godina kad sam bio klinac, sad to više nije to.



Previše djetinjasto? Jesi uopće čitao knjigu?

Serija? Pusti seriju! To je jedna od najneuspjelijih ekranizacija Stepehen Kinga. Ne može se suditi o kvaliteti ove priče na temelju osrednje američke televizijske serije iz sredine 80-ih.

Duboko se nadam da će se jednog adana naći neki dobar filmaš koji će ovu genijalnu priču prenijeti na film na način kako to stvarno zaslužuje.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2012 : 01:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne znan kakva je knjiga ali film je za dicu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/07/2012 : 01:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
mislin kad san ga gleda ka dite bia mi je super.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/07/2012 : 02:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Whetherpine


It je okej ali to je previše djetinjasto, horor priča za malu djecu. Serija je imala efekta prije dvajst i nešto godina kad sam bio klinac, sad to više nije to.



Previše djetinjasto? Jesi uopće čitao knjigu?

Serija? Pusti seriju! To je jedna od najneuspjelijih ekranizacija Stepehen Kinga. Ne može se suditi o kvaliteti ove priče na temelju osrednje američke televizijske serije iz sredine 80-ih.

Duboko se nadam da će se jednog adana naći neki dobar filmaš koji će ovu genijalnu priču prenijeti na film na način kako to stvarno zaslužuje.



Da, IT je sve samo nije djetinjasta knjiga, seriju nisam gledao niti hoću
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2012 : 09:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, Amose ovo je odlična kolekcija, lipo! Jel planiraš kupovat Kulu Tmine na hrvatskom od Algoritma? Jer vidim da imaš na engleski već...
Ja baš mislim kupit ubrzo Očajavanje, jer sam nedavno pročita Stegovnike i dobra mi je knjiga, al čini mi se da je Očajavanje bolje.

@Deecay: Pardon zbog otvaranja novog topica, ja kad sam tražija jel već postoji jedan, gleda sam samo u ovome podforumu jer mi se to činilo logično. Ne znam sad, neće valjda smetati da su otvorena i 2 topica.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2012 : 13:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas sam pre neki dan slucajno na TVu naisao na film Stand by me koji je radjen po njegovom romanu The body. Film me je odusevio i uopste nije horor nego prica o odrastanju i shvatanju sta su ti znacili prijatelji iz detinjstva
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 15/07/2012 : 17:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Uf, Amose ovo je odlična kolekcija, lipo! Jel planiraš kupovat Kulu Tmine na hrvatskom od Algoritma? Jer vidim da imaš na engleski već...
Ja baš mislim kupit ubrzo Očajavanje, jer sam nedavno pročita Stegovnike i dobra mi je knjiga, al čini mi se da je Očajavanje bolje.



Hvala Paka

Neću dalje kupovati Dark Tower od Algoritma jer ih smatram neozbiljnima i nekorektnima zbog ovako dugih čekanja između izdanja. Pravo da ti kažem, najradije bih prodao ova dva njihova što imam i kupio Marvelove pa da cijela kolecija bude ujednačena. Žao mi je zbog toga jer Algoritam radi dobre knjige, s odličnim prijevodom i lijepim velikim formatom papira, ali to čekanje me ubija u pojam. Posebno zato što znam da je sve izdano i dostupno na engleskom, i to po nižoj cijeni..

Očajavanje mi je bolje od Stegovnika. Svakako pročitaj, to je čisti suspense kroz cijelu knjigu. Jedan frend mi je prije par godina rekao da nije mogao dovršiti čitanje ove knjige jer ga je činila užasno nervoznim, pa mislim da je to dovoljna preporuka.

Ne znam što si još čitao, ali ako ideš na The Dark Tower, onda svakako pročitaj The Stand, Nesanicu i Herčeve u Atlantidi jer su djelomično povezani s Towerovskom mitologijom.
Također, za svakog čitatelja Dark Towera bi obvezno štivo trebala biti i ova knjiga: http://www.bookdepository.com/Stephen-Kings-Dark-Tower-Robin-Furth/9780743297349 jer predstavlja enciklopediju svega u DT-u!



Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/07/2012 : 19:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Od onoga što sam pročitao, utisak o Kingu mi je tako-tako. Langolijeri su mi bili super, Tajni prozor, tajni vrt dosta dobar, Vreća kostiju solidna, Zamka za snove dosadna, Sunov pas bezveze. Čitao sam još nešto, ali se ne mogu sjetiti naslova, davno je bilo :D Skoro mi je mala kupila It, očekujem da će biti dobar, svi ga hvale. Ekranizacije su isto od sjaja do očaja, ali su mi većinom drage jer su na neki način obilježile moje djetinjstvo. Ipak sam ja više za Barkera, ali njega ima dosta manje...

Edit: Sad nađoh koja je ta knjiga koju sam zaboravio, Knjižnički policajac. Nisam oduševljen.

Edited by - swamp thing on 15/07/2012 19:34:30
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2012 : 19:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nesanicu sam pročita već odavno i svidila mi se skroz, ko nekakva uvertira
A Kulu Tmine polako čekam, kako će je izbacivat, tako ću ja kupovat. Kad sam te pita oćeš uzimat od Algoritma Kulu Tmine, mislija sam na knjige, ne na stripove, al svejedno, poanta je ista. Malo im je velik razmak među knjigama, ali me to ne smeta previše.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2012 : 00:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
@swamp
Od ovih koje si nabroja, Sunov pas, Langolijeri, Tajni prozor, tajni vrt i Knjižnički policajac čine zbirku kratkih priča "Četiri iza ponoći" i predstavljaju sasvim solidnu kolekciju s Kingovim omiljenim temama, to jest traume iz djetinjstva i odrastanja i formiranje osobnosti pod takvim utjecajima, kolektivna svijest i folklor, obični ljudi u iznenada ekstremnim situacijama.
Od njih mi je Langolijeri najdraža.

Ako hoćeš pravu jezu čitaj Pet Sematary, Shining i Misery. Tu bi mi negdje spadao i Cujo.
The Runing man je isto odlična "old school" priča, nekako je u glavi povezujem s Fahrenheit 451, ta čudna društva budućnosti, ljudi sj.b.ni u glavu od medija i okoline, itd. Nema nikakve veze s Arnoldovim filmom.

Tko voli kratke priče treba obavezno čitati Skeleton Crew. Tu mi favoriti The Mist, već spomenuta Mrs. Todd's Shortcut, The Jaunt i The Raft (za kojeg se sjećam da sam kao TV film gledao kao mulac na nekom talijanskom programu i ništa nisam razumio, ali sam se usra u gaće od strave; evo ga tu, kao dio Creepshow 2: http://www.imdb.com/title/tt0092796/).


Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2012 : 00:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nesanicu sam pročita već odavno i svidila mi se skroz, ko nekakva uvertira
A Kulu Tmine polako čekam, kako će je izbacivat, tako ću ja kupovat. Kad sam te pita oćeš uzimat od Algoritma Kulu Tmine, mislija sam na knjige, ne na stripove, al svejedno, poanta je ista. Malo im je velik razmak među knjigama, ali me to ne smeta previše.



A, tako. Nisam te skužio.
Zapravo, knjige bih čak i kupovao jer mi nije priša znati što je bilo dalje, a i mislim da bi bilo lijepo viditi Rolanda kako progovara hrvatski..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/07/2012 : 01:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Meni jedan od najdražih pisaca i uglavnom sam čitao ovo što je Alnari objavio kod nas, osim par zadnjih koje tek treba da uzmem. It, Crna kuća, Mračna kula i Zelena milja su mi među omiljenim. Od ekranizacija su mi najdraže Šošenk i Oluja veka. Dobri su i Zelena milja, Isijavanje (mini serija), Stand by me..
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 16/07/2012 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by Whetherpine


It je okej ali to je previše djetinjasto, horor priča za malu djecu. Serija je imala efekta prije dvajst i nešto godina kad sam bio klinac, sad to više nije to.



Previše djetinjasto? Jesi uopće čitao knjigu?

Serija? Pusti seriju! To je jedna od najneuspjelijih ekranizacija Stepehen Kinga. Ne može se suditi o kvaliteti ove priče na temelju osrednje američke televizijske serije iz sredine 80-ih.

Duboko se nadam da će se jednog adana naći neki dobar filmaš koji će ovu genijalnu priču prenijeti na film na način kako to stvarno zaslužuje.






Pa nemaš samo ti kolekciju Stephena Kinga. I ja ga volim čitati.
Da čitao sam knjigu, a ono što ne volim u toj knjizi i u skoro svakoj njegovoj drugoj su dječji protagonisti.
To mi se ne sviđa i to je moje mišljenje. I previše je predvidljiv kao što je neko to već tu napisao.
Jedino što nije za djecu u knjizi It su Klaunove proste riječi i onaj dio koji govore da su se svi izredali na onoj klinki.
Ostalo je horor priča za djecu.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 16/07/2012 : 22:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Evo i moje kolekcije Kinga,još su mi Stegovnici na poslu,pronađite uljeza!:-)










Ja njega volim,obične životne situacije karikira do fobije,paranoje,strahova,ili ne karikira...:-)
Zamjeraju mu da je predvidljiv,ne mogu se sjetiti ni jednog pisca koji je tako plodan u 40 godina rada kao on,pa i ako je negdje dosadan i predvidljiv,ja mu ne zamjeram.
Nedavno sam pročitao Mrkli mrak,bez zvijezda,knjiga sa četiri priče od kojih su mi jedna prosječna,dvije vrlo dobre a jedna odlična.Nakon 40 godina rada,eeej.
Ne znam dali su mi kod njega draže kratke priče,"obične" priče ili horrori.
King je dobar pripovjedač u žanru koji osobno meni odgovara i samo nek je živ i zdrav!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.

Edited by - elva on 16/07/2012 22:09:20
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000