forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2012 : 23:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Whetherpine i elva za kolekcije!
Stvarno ih je lijepo vidjeti sve ovako na jednom mjestu!

@Whetherpine
I dalje mislim da giješiš kada kažeš da je It horor priča za djecu jer je riječ o vrlo slojevitoj pripovijesti koja na dobar obrađuje traumatične teme djetinjstva, straha, ljubavi, hrabrosti i općenito svega što čovjeka formira od malih nogu.
Ali OK, ne slažemo se...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 16/07/2012 : 23:08:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
I zanimljiva je ova stvar da su Kingovi protagonisti najčešće pripadnici jedne od tri društvene skupine, a to su djeca, starci i pisci.
Zanimalo bi me čuti što bi neka psihoanaliza rekla na ovo?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 19/07/2012 : 16:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Amos, dobro, možda sam malo pretjerao, nije baš za djecu, nego za tinejđere.
A ovo kad sam mislio predvidljiv najviše se odnosilo na to što si ti rekao; djecu, starce i pisce.
Are we cool?
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 19/07/2012 : 23:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Crystal!

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 12/08/2012 : 02:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Salemovo,knjiga je remek delo.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 24/08/2012 : 16:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Dovršio sam prije par dana The Talisman, koju knjigu je Stephen King 1984. godine napisao u suradnji s Peterom Straubom.

U nekim dijelovima mi je knjiga briljantna npr. kada Jake završi u Oatley Tapu i dio u domu Sunlighta Gardenera, a neki su dijelovi bili pilana, npr. prolazak kroz Blasted Lands i veći dio završetka (koji me asocirao na Sucker Punch borbu sa samurajima).
Pomalo sam pod dojmom da je ovo u ukupnosti kompliacija više raznih priča/koncepata koje su majstori pripovijedači onda spojili u jednu knjigu pa držim kako je u tom slučaju neizbježno da na momente šteka po rubovima.

Zaključno dajem prolaznu ocjenu 7/10, zbog odlične atmosfere koja me je danima držala prikovana za knjigu i tjerala na stalno čitanje. Preporučujem svim Kingovim fanovima kao nezaobilazno štivo, a i ostalim čitateljima željnima spaljene i nervozne priče koja tjera na neprestano vrtenje stranica.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 24/08/2012 : 21:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam dosta toga od Kinga, a najviše me se dojmila "Vreća kostiju", u tu sam se priču stvarno uživio.
Ne znam je li netko čitao "Mobitel", to je izašlo prije cca tri godine i meni je najlošija njegova knjiga koju sam čitao. Počeo je sam sebe kopirati i postao predvidljiv. Isto kao i John Grisham - ako ste čitali "Tvrtku" onda preskočite "Suradnika", jer to je ustvari prepisivanje samog sebe.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/09/2012 : 19:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno danas, Jedva čekan bacit se na čitanje!



Međutim, tribat će pričekat s obzirom da sam baš nekidan počea sa Dolores Clairborne, a ne želin čitat dvi paralelno.
Dolores mi je za sada stvarno zanimljiva, iako sam pročita tek 30ak strana.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 07/09/2012 : 09:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
Di si to kupio, negdje kod nas?
A što se Dolores tiče - jako dobra priča.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 07/09/2012 : 10:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Pročitao sam dosta toga od Kinga, a najviše me se dojmila "Vreća kostiju", u tu sam se priču stvarno uživio.
Ne znam je li netko čitao "Mobitel", to je izašlo prije cca tri godine i meni je najlošija njegova knjiga koju sam čitao. Počeo je sam sebe kopirati i postao predvidljiv. Isto kao i John Grisham - ako ste čitali "Tvrtku" onda preskočite "Suradnika", jer to je ustvari prepisivanje samog sebe.

Meni je Mobitel bolji od Vreće kostiju. Ova druga mi je nekako previše patetična.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/09/2012 : 10:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 76

Di si to kupio, negdje kod nas?
A što se Dolores tiče - jako dobra priča.



U Algoritma u Avenue Mallu su bila 2 primjerka.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 07/09/2012 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by 76

Di si to kupio, negdje kod nas?
A što se Dolores tiče - jako dobra priča.



U Algoritma u Avenue Mallu su bila 2 primjerka.



Hvala.

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 22/09/2012 : 13:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Jel neko čitao novu Duma key u izdanju Algoritma,valja čemu?
Kordej je odličan!

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 22/09/2012 : 19:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elva

Jel neko čitao novu Duma key u izdanju Algoritma,valja čemu?
Kordej je odličan!



Cito na eng. Komotno je mogla biti upola kraca, ovako ima da se smoris na vise mjesta.

...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/10/2012 : 12:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U pripremi..
http://www.alnari.rs/a139a207-d4b1-42bf-afbe-b63d19f52670/DALAS-'63.aspx

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/10/2012 : 14:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Baš je čitam, super je knjiga Srećemo i neke likove iz It-a.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 05/10/2012 : 15:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pročitao 'To'. Knjiga mi je bila odlična do nekih 100 strana pred kraj, onda je počela smarati. Završne scene borbi su mlitavo odrađene. A tek onaj kont sa zbližavanjem u kanalizaciji između članova grupe je , znaće oni koji su čitali (što je mislim uradila većina vas). Nekako su mi ipak u najboljem sjećanju ostala njegova kraća djela. Langolijere i dalje držim najboljim.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/10/2012 : 15:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Pročitao 'To'. Knjiga mi je bila odlična do nekih 100 strana pred kraj, onda je počela smarati. Završne scene borbi su mlitavo odrađene. A tek onaj kont sa zbližavanjem u kanalizaciji između članova grupe je , znaće oni koji su čitali (što je mislim uradila većina vas). Nekako su mi ipak u najboljem sjećanju ostala njegova kraća djela. Langolijere i dalje držim najboljim.

Ono kad je Beverly fasovala?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 05/10/2012 : 18:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Jest uvrnuto, ali dobra je knjiga
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/10/2012 : 22:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by swamp thing

Pročitao 'To'. Knjiga mi je bila odlična do nekih 100 strana pred kraj, onda je počela smarati. Završne scene borbi su mlitavo odrađene. A tek onaj kont sa zbližavanjem u kanalizaciji između članova grupe je , znaće oni koji su čitali (što je mislim uradila većina vas). Nekako su mi ipak u najboljem sjećanju ostala njegova kraća djela. Langolijere i dalje držim najboljim.

Ono kad je Beverly fasovala?


Ne kontam na koju se maloljetnicu u tom periodu ložio King, pa da to ubaci u knjigu. Opet, dobra je knjiga, ali da je tih poslednjih 100-tinjak stranica bilo na nivou ostatka, bila bi fenomenalna.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/10/2012 : 03:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Sićan se da je i meni to bija wtf momenat Al mi nije sad baš previše smetalo, knjiga idalje genijalna.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/06/2014 : 18:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Kula tmine I - Revolveraš - Vjerovali li ne, ovo mi je prvi pisani King, i mogu reći da sam uživao, makar ovo nije standardni King. Mješavina postap SF-a, westerna i mistike pisana nekim arhaičnim uzvišenim/kriptičkim jezikom, ko da je autor pohađao previše seminara o kreativnom pisanju. Dvoumio sam se nakon pročitanog kako mi se sviđa; jer što više razmišljam o Revolverašu, sve mi se više sviđa. A i kad pročitam cijelu sagu do kraja, vjerojatno će mi ovo biti remek-djelo. No putovanje nije bilo bez zastoja, to je sigurno pa ću se zasad samo ograničiti na "zaista mi se svidjelo". ;)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 27/06/2014 : 15:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
King je sam rekao da je on književna varijanta Big Maca. Slažem se s tim mišljenjem - može te nahraniti, ali ako tražiš nešto više od toga, postoji bolja hrana.
Od onoga što sam pročitao od njega, najviše vrijede Herčevi u Atlantidi (film Hearts in Atlantis nema baš veze s knjigom) i naravno već spominjana Godišnja doba. Od ostalih, čitao sam još Ono, Gole kosti, Tamnu polovicu, Potrebite stvari, vjerojatno još nešto što mi je već isparilo iz sjećanja. Solidan pisac, pogotovo u usporedbi s ostalim danas najpopularnijim piscima poput Johna Grishama i sličnih.
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 20/08/2014 : 18:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Završio sagu sa revolverašem Rolandom i njegovom Mračnom kulom na više od 3200 stranica.
Putovanje koje je trajalo više od dva mjeseca.
Roland i njegova ka-tet skupina definitivno ulaze ispod kože,a pogotovo mi je bio drag njihov četveronožni pratilac Oj.On me najviše nasmijao,i najviše rastužio.
Likovi su mu živopisni,situacije se odigravaju ispred očiju,samo šta sam se napinjao da si doživim mjesta.Na momenat se dobije kompletna slika,ali u većini puta sam muku mučio.A to nije dobro kod čitanja knjige.Opisi pustinje,gradova,sela,pa na kraju i puta do Mračne kule su dosta konfuzni.Tolkin je to puno puno bolje radio.
Sve u svemu lijepa avantura,i maestralno zamišljen kompletan novi svijet.Siguran sam da bi kvalitetna ekranizacija bila poslastica za ljubitelje Kinga,a i za one koji ga manje poštuju.

Na brzinu sam progutao Keri,i tu on vozi u svom dvorištu.To je Stephen King baš kakvog ga ja pamtim.Sažet,direktan,brutalan.Malj u glavu.

Sad se bacam na Potpaljivačicu.

Kad sam već tu,da pitam.
Fale mi dvije knjige Stephena Kinga prevedene na hrvatsko-srpski (i hrvatski i srpski).
Tamna polovica i Očajavanje.
Ako bi neko mjenjao za nešto,bit će mi drago.
Također bi ih kupio,ako bi ih neko prodao.

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/10/2014 : 12:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Kakav je 11/22/63? Imam rezerve prema ideji da bi svijet, da je JFK poživio, bio bolje mjesto.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000