forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 27/04/2018 : 19:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Nabacite koju sliku svoje kolekcije Kinga koju ste u medjuvremenu (od prve stranice) skupili. Da se medjusobno ubijamo u pojam



evo moja kolekcija kad vec nitko ne kaci :D

[url=https://ibb.co/npzOpH][/url]
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 30/04/2018 : 12:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Dobro si ti to sakupio, prakticki sva domaca izdanja. Ja kombiniram sa stranim, jer da cekam nase ne bih nikad docekao.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 02/05/2018 : 15:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Dobro si ti to sakupio, prakticki sva domaca izdanja. Ja kombiniram sa stranim, jer da cekam nase ne bih nikad docekao.



A vecinu sam kupio kada su izasle, dok sam neke mucio dok sam nabavio, ali uspio sam nekako :D
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 02/05/2018 : 15:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Vidim da na polici stoji Gospodin Mercedes. Je li izdao itko u Hrvatskoj druge dvije knjige iz te trilogije? Finders keepers i End of watch?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/05/2018 : 17:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Vidim da na polici stoji Gospodin Mercedes. Je li izdao itko u Hrvatskoj druge dvije knjige iz te trilogije? Finders keepers i End of watch?



Da, Finders Keepers je izdalo Znanje krajem prosle godine. Imas ga na polici (Tko nadje, njegovo). End of Watch slijedi, nadam se za Interliber jer sumnjam da ce prije.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 02/05/2018 17:58:24
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 02/05/2018 : 18:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Aaa, evo ga gore desno, vidim!
Hvala puno.
U nas ga još nigdje nema, ali onda ću potražiti nekad kad budem u Hrvatskoj.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 04/05/2018 : 21:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Procitah Bazaar of bad dreams... Odlicna kolekcija kratkih prica, prakticki nema neke koja bi se mogla nazvati otpadom, samo da popuni stranice. Mozda za dvije koje su napisane u formi stihova nisam totalno lud, ali to je vise zato jer kad uzmem Kinga, to nije zato jer mi se cita poezija. Ali sve su mi price u rangu ocjene 4 ili 5. Preporuka!

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 06/05/2018 : 18:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Evo mog Kinga...







Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/05/2018 : 14:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
A da osnujete "Klub čitatelja Stephen Kinga"? U svakom slučaju, čestitke!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/05/2018 : 19:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Bravo elva, marljiv si ko hrcak. Imamo puno toga istoga, samo ja dosta toga u drugim izdanjima, stavit cu poslije sliku.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/06/2018 : 01:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U pripremi.


https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 06/06/2018 01:48:18
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/06/2018 : 20:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Za one koji imaju volje platiti jednu knjigu po duploj cijeni, novi zagrebacki nakladnik Vorto Palabra izbacuje Pod Kupolom u mekom uvezu sljedeci mjesec. Cijena za sad nepoznata, ali sumnjam da ce biti ispod 250 kn, pa tko voli nek' izvoli.



https://www.facebook.com/VortoPalabra/photos/a.1798884977077925.1073741831.1797355153897574/1874405402859215/?type=3&theater

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/06/2018 : 22:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Isplati li se uzeti to?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 10/06/2018 : 11:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma neka bude 250 kn za obje knjige, uopće sam prestao očekivati da će netko u Hrv. Kinga izdati, osim Znanja i Mercedesove trilogije. Čak se čini da ni Zagrebačka naklada više ne izbacuje njegove, makar one manje popularne naslove. Oni tamo iz Školske knjige (ili koji izdavač već) izvode nekakve bedastoće pa izdaju lako nabaljivu, odlično odrađeun - mada samo prva 3 broja - Kulu tmine objavljenu od strane propalog Algoritma, a koja se na Interliberu nabavi po 70 kn. Ko zna kad i da li budu uopće došli do 4. broja, sigurno im prodaja nije baš bajna. Uglavnom, Srbija nas po pitanju Kinga šiša ko najveće jadnike, bez daljnjega. Pa nek samo ide, makar i ovakvo izdanje.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/06/2018 : 12:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Imaš Lumen,izdali su Kinga prve dvije knjige kula tmine.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/06/2018 : 12:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Isplati li se uzeti to?



Knjiga sama po sebi je jako dobra (i jedno 20 puta bolja od serije), tako da ako si fan Kinga definitivno se isplati. Ja imam drugo izdanje pa necu uzimati.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/06/2018 : 12:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ma neka bude 250 kn za obje knjige, uopće sam prestao očekivati da će netko u Hrv. Kinga izdati, osim Znanja i Mercedesove trilogije. Čak se čini da ni Zagrebačka naklada više ne izbacuje njegove, makar one manje popularne naslove. Oni tamo iz Školske knjige (ili koji izdavač već) izvode nekakve bedastoće pa izdaju lako nabaljivu, odlično odrađeun - mada samo prva 3 broja - Kulu tmine objavljenu od strane propalog Algoritma, a koja se na Interliberu nabavi po 70 kn. Ko zna kad i da li budu uopće došli do 4. broja, sigurno im prodaja nije baš bajna. Uglavnom, Srbija nas po pitanju Kinga šiša ko najveće jadnike, bez daljnjega. Pa nek samo ide, makar i ovakvo izdanje.



Lumen ce izdati Dark Tower do kraja, pretpostavljam jednu godisnje. Znanje ce (valjda za Interliber) izdati End of watch. Zagrebacka naklada bi sljedece trebala izdati neku od zbirki prica.
Ovaj novi izdavac je osnovan pod kapom Znanja, koliko sam uspio shvatiti.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/06/2018 : 13:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam u razmjeni uzeo neko beogradsko izdanje pod kupolom tvrde korice... jedna knjiga ali debela i lijepa

svidja mi se ideja ali nisam JOŠ počeo čitati

medjutim seriju sam odustao nakon nekoliko epizoda... ODRON

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/06/2018 : 15:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam u razmjeni uzeo neko beogradsko izdanje pod kupolom tvrde korice... jedna knjiga ali debela i lijepa

svidja mi se ideja ali nisam JOŠ počeo čitati

medjutim seriju sam odustao nakon nekoliko epizoda... ODRON



Dobro kažeš, serija je davež nad davežima...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 10/06/2018 : 20:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Evo Lumen upravo objavio i treci dio Kule Tmine. Sad slijedi ono neobjavljeno kod nas... Posto je prosle godine objavio prve dvije knjige, mozda za Interliber dobijemo i cetvrtu.

http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/kula-tmine-iii-puste-zemlje/164


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 10/06/2018 : 23:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam u razmjeni uzeo neko beogradsko izdanje pod kupolom tvrde korice... jedna knjiga ali debela i lijepa

svidja mi se ideja ali nisam JOŠ počeo čitati

medjutim seriju sam odustao nakon nekoliko epizoda... ODRON



Uzeo i ja.
Izdavac Vulkan, tvrdi povez, 784 str.
Cini mi se da je kostalo, sa popustom, oko 10 e.
No, jbg, rasprodato je.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/06/2018 : 23:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
ono što je Lumen apsolutno glupo napravio s ovom Kulom tmine je da je za 1.knjigu uzeo korice od jednog stranog izdavača da bi se u 2.nastavku prebacio na drugog (a nastavlja se i s trećom očito), na policama u dućanu ta razlika baš bode u oči

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/06/2018 : 07:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ako bude za otprilike godinu dana 4. dio, onda super. Prvo sam nekoliko godina Algoritam čekao da izda 4. nastavak, pa su propali, onda Lumen krenuo ali od 1. broja, a Algoritmova izdanja nisu niti rasprodana, cijena je ista (čak i dvaput skuplja, s obzirom na to po koliko se prodaju Alg. izdanja) i Kingovi fanovi su ionak već otprije nabavili te knjige... Čudnu neku računicu imaju ti naši izdavači, ali ak im se to zbilja isplati nek samo izguraju. Naslovnice me zapravo ne smetaju, ionako budem serijal imao od dva izdavača. O cijenama knjiga kod susjeda i kod nas bolje ne razmišljati, srpska izdanja su nerijetko dvaput jeftinija.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 13/06/2018 : 23:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro ovo lumen zasad gura, uzeo sam prve dvije i zadovoljan sam kvalitetom.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1515 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/06/2018 : 03:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Svaka vam cast na kolekcijama! Ja zbog nedostatka prostora moram reducirati fizicke stripove i knjige pa sam medju ostalima odlucio isto napraviti i s Kingom. Nedavno sam tu na aukcijama prodao svu silu Kingovih dzepnjaka i sad mi se kolekcija sastoji od kompletnog opusa u jednom folderu na citacu

Nego evo malo o recentnom Kingovom romanu The Outsider. Pokusat cu napisati kratku recenziju s minimalno SPOILERA, al moglo bi ih biti. Da King prozivljava renesansu je evidentno, opet se uhvatilo filmova i opet se po njegovim djelima snimaju dobri filmovi. I on opet pise dobre, cak i vrlo dobre romane. A ovaj najnoviji nije samo dobar ili vrlo dobar, odlican je!

Roman sam procitao u jednom dahu (let je bio dug, a filmove mi se nije dalo gledat). Zaplet pocinje onako kao sto se svugdje da procitati, u gradicu u Oklahomi brutalno je ubijen djecak, a svi forenzicki tragovi i svjedoci upucuju na lokalnog nastavnika engleskog i trenera bejzbola, inace omiljenog i medju roditeljima i djecom. Problem je samo sto se isti nalazio stotinama kilometara daleko, na konferenciji s gomilom kolega i svjedoka, u sklopu je koje je bio i knjizevni susret s Harlanom Cobenom, a trener zabiljezen na video-snimci.

Necemo dalje u previse detalja da ne kvarim citanje, ali roman, koji pocinje kao tipicni krimic i police procedural, prelazi kasnije u horror, s barem jednim, meni ne potpuno ocekivanim tvistom koji se dogodi relativno rano. Da je King dobar pisac nikad nije bilo upitno, tecan je, pitak, ovdje izrazito i sve prednosti njegovog stila dolaze do izrazaja. Roman se istovremeno poigrava motivima njegovih spisateljskih uzora, prvenstveno Poea i Doylea na koje se posredno i neposredno referira, cak i na samoga sebe (prepoznajemo stilske reference na njegove rane romane, a jedan od glavnih likova roman dijeli i s trilogijom o Billu Hodgesu) pa i na Dosjee X. Uspio je cak i ne usrati kraj previse, sto mu je po meni glavna boljka, odnosno nije odgovorio bas na sva pitanja sto obicno radi.

Da rezimiram, rekao bih da sam ugrubo procitao polovicu Kingovog opusa i meni The Outsider pripada u vrh procitanoga. Osobno su mi najbolji njegovi romani The Shining i It, a ovaj mi je medju pet najboljih sigurno. Moram priznati da to bas i nisam ocekivao, ali mi je drago. Mislim da je najbolja preporuka da ga nisam mogao prestati citati jednom kad sam poceo.


Edited by - fandango on 15/06/2018 03:29:31
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000