forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 13:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
E super za Outsidera. Nisan tija čitat tvoj osvrt zbog mogućih spojlera, ali je planiram idući misec nabavit.

Trenutno čitan Santa Took Them od Williama Malmborga, mladog horror autora, i totalna slasher rasturačina! Vidi se i utjecaj Kinga na njegovo pisanje.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 15/06/2018 : 15:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ajde javi se kad procitas, bas me zanima kakva ce ti bit knjiga. Jer da se citati na mnogo nacina, necu sad dalje da ne kvarim, al ima jos jedna stvar sto sam zaboravio napisati, a tice se i naslova i znacenja iza naslova. S novijim Kingom ne stojim bas dobro, to moram nadoknaditi, al kad trenutno ima puno toga na popisu, a i za posao moram procitati mali milion stvari, nakupi se. Nije mi uvijek idealno sto mi se posao velikim dijelom sastoji od citanja (i pisanja) pa mi se cesto u slobodno vrijeme ne da bas citati, jedino kad me primi.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 15:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod starih majstora u novom ruhu, radujen se i Return to Fear Street od RL Stinea (izlaze dva naslova, jedan u srpnju, drugi u rujnu), to mi je totalni (not)guilty pleasure. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 16/06/2018 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Cuo sam samo dobre stvari u vezi Outsidera, jedva cekam procitati.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/06/2018 : 06:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Kad smo kod starih majstora u novom ruhu, radujen se i Return to Fear Street od RL Stinea (izlaze dva naslova, jedan u srpnju, drugi u rujnu), to mi je totalni (not)guilty pleasure. :)



Mene Stine nije nikad uspio, odnosno mozda bolje reci stigao ocarati jer brijem da sam mozda bio mrvicu prestar kad je Algoritam poceo objavljivati pa se valjda nisam navukao.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 04/07/2018 : 18:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pitao bih za misljenje
Je li bolje Kinga citati kronoloski kako je izbacivao knjige ili je to apsolutno nebitno? Dosta ima tu poveznica i nisam jos procitao serijal Kula tmine a znam da tu postoje neke reference i likovi iz prethodnih djela

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 04/07/2018 : 20:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Pitao bih za misljenje
Je li bolje Kinga citati kronoloski kako je izbacivao knjige ili je to apsolutno nebitno? Dosta ima tu poveznica i nisam jos procitao serijal Kula tmine a znam da tu postoje neke reference i likovi iz prethodnih djela



Uopce se ne moras opterecivati s time, sva djela van Kule Tmine se citaju bez problema neovisno o tome jesi li citao Kulu Tmine ili ne, jer u vecini knjiga se tu radi samo o usputnom spominjanju necega sto je mozda dio Kule Tmine (negdje doslovno recenica), ali za razumijevanje radnjie nije uopce kljucno.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/07/2018 : 21:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Evo Pod Kupolom, 139 kn po knjizi... Moje prognoze od 250 kn za cjelinu su bile preoptimisticne izgleda

https://www.vortopalabra.hr/product-page/stephen-king-pod-kupolom-i-dio
https://www.vortopalabra.hr/product-page/stephen-king-pod-kupolom-ii-dio

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 08/07/2018 : 13:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Evo Pod Kupolom, 139 kn po knjizi... Moje prognoze od 250 kn za cjelinu su bile preoptimisticne izgleda

https://www.vortopalabra.hr/product-page/stephen-king-pod-kupolom-i-dio
https://www.vortopalabra.hr/product-page/stephen-king-pod-kupolom-ii-dio



Ja sam ih kontaktirao da vidim kada točno izlazi i hoce li biti tvrdog uveza, kazu da ce izdati samo u mekom luksuznom izdanju... bas me zanima kakvo je to :D
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/07/2018 : 14:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by don_draper

Pitao bih za misljenje
Je li bolje Kinga citati kronoloski kako je izbacivao knjige ili je to apsolutno nebitno? Dosta ima tu poveznica i nisam jos procitao serijal Kula tmine a znam da tu postoje neke reference i likovi iz prethodnih djela



Uopce se ne moras opterecivati s time, sva djela van Kule Tmine se citaju bez problema neovisno o tome jesi li citao Kulu Tmine ili ne, jer u vecini knjiga se tu radi samo o usputnom spominjanju necega sto je mozda dio Kule Tmine (negdje doslovno recenica), ali za razumijevanje radnjie nije uopce kljucno.



E hvala ti
Znam da prijasnja ta preklapanja koja sam nalazio kod Kinga su bila stvarno jedna recenica tako da mi je onda jasno, jedino sam cuo da je The Stand malo zastupljeniji ali to sam procitao

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/07/2018 : 21:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SCHINDLER
Ja sam ih kontaktirao da vidim kada točno izlazi i hoce li biti tvrdog uveza, kazu da ce izdati samo u mekom luksuznom izdanju... bas me zanima kakvo je to :D



Luksuzno po cijeni, valjda na to misle
Ili mozda stave korice s klapnom, pa automatski postane luksuzno

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 24/07/2018 : 16:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se baš predomislio da im neću tog "luksuzno" mekoukoričenog Kinga uzimati. Zapravo traže 280 kn za jedan roman. Srbi su Pod kupolom uradili u tvrdom uvezu za otprilike 80 kn. Na eBayu se eng. izdanje prodaje za 50 kn s poštarinom. Ovo Palabrino izdanje zbilja lijepo izgleda, ali 280 kn je nenormalna cijena, koliki god da sam obožavatelj Kinga. Da ne spominjem da, očito, ima i 5 put jeftinijih varijanti za nabaviti, a samim time za 280 kn u narudžbu dodam i još nekoliko Kingovih naslova koje planiram nabaviti.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 24/07/2018 : 17:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ja sam se baš predomislio da im neću tog "luksuzno" mekoukoričenog Kinga uzimati. Zapravo traže 280 kn za jedan roman. Srbi su Pod kupolom uradili u tvrdom uvezu za otprilike 80 kn. Na eBayu se eng. izdanje prodaje za 50 kn s poštarinom. Ovo Palabrino izdanje zbilja lijepo izgleda, ali 280 kn je nenormalna cijena, koliki god da sam obožavatelj Kinga. Da ne spominjem da, očito, ima i 5 put jeftinijih varijanti za nabaviti, a samim time za 280 kn u narudžbu dodam i još nekoliko Kingovih naslova koje planiram nabaviti.



Ja imam od Vulkana izdanje koje sam uzeo prije par godina za stotinjak kuna, ali cak i da ga nemam ne bih uzeo ovo, mada je hrvatski prijevod, jer sam oduvijek bio alergican na taj obicaj da razlome knjigu na dva dijela i naplate ti dvostruko. Necu ni razmisljati na koliko bi dijelova razlomili The Stand.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 24/07/2018 : 20:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma imaju i oni svoju računicu, ko i svi drugi izdavači uostalom, ali bogme još nisam čuo za roman po prodajnoj cijeni od 280 kn. The Stand, ona dulja verzija, bi valjda išla u 3 ovakva dijela po 139 kn. Ko da je problem bio napraviti tvrdi uvez pa udri 200 kn- kako je odrađena Croninova trilogija- pa koga zanima, ajde, prijeći će i preko te cijene.
Usput, u NSK katalogu je najavljen i završni dio "Mercedes" trilogije.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/07/2018 : 19:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Usput rečeno, Lumenovi naslovi su trenutno na nekih 30 posto popusta (Školska knjiga shop). U slučaju da nekog zanima Cronin po 133 kn, ja baš kupujem Dvanaestoricu i Grad zrcala. I Štefek je tamo, jeboga što me mami dodati ga u narudžbu ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 27/07/2018 : 16:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Usput rečeno, Lumenovi naslovi su trenutno na nekih 30 posto popusta (Školska knjiga shop). U slučaju da nekog zanima Cronin po 133 kn, ja baš kupujem Dvanaestoricu i Grad zrcala. I Štefek je tamo, jeboga što me mami dodati ga u narudžbu ;)



Samo da pitam isplati li se uzimat Cronin? :D
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 06/09/2018 : 18:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Znanje je objavilo End of watch pod prijevodom Posljednja straza i time kompletiralo Mercedes trilogiju. Ugodno iznenadjenje, nisam ocekivao ovo prije Interlibera. Ponovno samo meki uvez, 99 kn.



https://znanje.hr/product/203965

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 07/09/2018 : 08:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od sredine 8.mj., kad su je najavili, svakodnevno provjeravao kad će Posljednja straža, pa sam ju prekjučer kupio s Andrejinom Srži zla, neočekivano me zainteresirao i taj naslov. Taman dovršim Pod kupolom, pa me čeka ova kompletna trilogija.
P.S. Vezano uz gorespomenutog Cronina, nisam mjerodavan. Malo sam ga iščitavao, tek da vidim odgovara li mi stil pisanja (s obzirom da me ovakva priča interesira, a i bilo je preporuka koje su mi se činile mjerodavnima ili otprilike odgovaraju onome što očekujem od knjiga), pa sam odlučio nabaviti sva 3 nastavka jer i volim ovakve podulje, razrađenije romane. Samo rijetko kupujem knjige autora koji mi nisu provjereni. Npr. donekle slične tematike Metro 2033. mi nije sjeo, ne zbog priče i njenog obujma, nego zbog stila pisanja, srećom nisam ga bio kupovao. Uglavnom, Cronin dolazi na red nakon Kinga i nekoliko drugih knjiga, isto sam tek nedavno nabavio cjelokupnu trilogiju pa negdje početkom sljedećeg mjeseca javim.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 08/09/2018 : 12:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam ga i ja, pa cu sada kad budem na godišnjem to riješiti. Zna netko hoce Znanje izdavat tko nađe njegovo u tvrdom uvezu ili? znam da su prošle godine za Interliber izdali Mercedesa u tvrdom, pa možda netkozna hoće i Tko nađe njegovo?
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/09/2018 : 20:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SCHINDLER

Uzeo sam ga i ja, pa cu sada kad budem na godišnjem to riješiti. Zna netko hoce Znanje izdavat tko nađe njegovo u tvrdom uvezu ili? znam da su prošle godine za Interliber izdali Mercedesa u tvrdom, pa možda netkozna hoće i Tko nađe njegovo?



Mercedesa su izdali u tvrdom jos pretprosle, a za ove druge dvije cisto sumnjam.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/09/2018 : 19:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
ZN ce do kraja godine (vjerojatno do Interlibera) izdati Crnu kucu, nastavak Talismana.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 12/09/2018 : 21:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

ZN ce do kraja godine (vjerojatno do Interlibera) izdati Crnu kucu, nastavak Talismana.



Pretpostavljam da mislis na Zagrebačku nakladu, i stilus knjiga izdaje Ono sad uskoro..
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/09/2018 : 22:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SCHINDLER
Pretpostavljam da mislis na Zagrebačku nakladu, i stilus knjiga izdaje Ono sad uskoro..



Da.
Cuo sam to za Stilus, iako moram priznati da mi nije jasan taj potez. Jos ima hrpa Kingovih klasika koji nisu nikad prevedeni na hrvatski, a oni idu objavljivati naslov koji je preveden i dostupan.
Jedino mi ima smisla ako su preuzeli Algoritmov prijevod od Bozice Jakovlev koji je odlican i objave cjelovitu knjigu u tvrdom uvezu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

SCHINDLER
Starting Member

32 Posts

Member since 08/03/2018

Posted - 12/09/2018 : 22:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send SCHINDLER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by SCHINDLER
Pretpostavljam da mislis na Zagrebačku nakladu, i stilus knjiga izdaje Ono sad uskoro..



Da.
Cuo sam to za Stilus, iako moram priznati da mi nije jasan taj potez. Jos ima hrpa Kingovih klasika koji nisu nikad prevedeni na hrvatski, a oni idu objavljivati naslov koji je preveden i dostupan.
Jedino mi ima smisla ako su preuzeli Algoritmov prijevod od Bozice Jakovlev koji je odlican i objave cjelovitu knjigu u tvrdom uvezu.




Koliko sam ja čuo bit će cijela knjiga u tvrdom uvezu, a sad što se tiče prijevoda nemam pojma. Saznat ćemo uskoro :D
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 12/09/2018 : 22:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote


sudeći po objavi na Facebooku ovakva će biti naslovnica (zasad su samo djelomično pokazali naslovnicu)
neka je i ove knjige ponovno na tržištu, Algoritmovo izdanje je rasprodano i bilo je mekih korica, ovo bi bilo super da je tvrdo ukoričeno i u jednoj knjizi

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000