forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/11/2018 : 12:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

U pripremi.





Knjiga je u prodaji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 20/03/2019 : 10:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
U pripremi.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 20/03/2019 10:42:01
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 20/03/2019 : 16:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

U pripremi.



Da, da, bukirano...:-)
Ili kako bi se bukirano reklo na Hrvatski.:-)

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 08/04/2019 : 20:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Uspavane ljepotice i Znanje izdaje uskoro, najava u NSK katalogu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/04/2019 : 13:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

U pripremi.




U prodaji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 24/05/2019 : 17:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ljepotice se danas probudile u nakladi Znanja, 169 kn puna cijena, meki uvez, malo veći format (150 x 228 mm), prijevod Damir Biličić koji je vrlo dobro odradio "Kupolu" (tako da prijevod ne bi trebao biti briga). Sasvim pristojno djeluje, u svakom slučaju, mada tek u četvrtak dobivam knjigu pa da to i potvrdim.
Ne znam sliku ubaciti, mada mislim da sam nekad znao, vjerojatno i dalje znam, ali kao da je to bitno i zapravo me nije ni briga; vino se taman ohladilo i Bare kaže da Ostanem svoj pa neka netko drugi stavi sliku.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 24/05/2019 17:55:38
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/05/2019 : 23:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2019 : 09:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gdje se moze kupiti Uspavane ljepotice? Znanju? Valjda je dosla i u Split...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/06/2019 : 10:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
vidi u Hoću knjigu u Jokeru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/06/2019 : 17:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

vidi u Hoću knjigu u Jokeru.


Fala in Lovre, odma sutra iden...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/06/2019 : 22:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam do sada vidio ovaj topic, i drago mi je sto postoji mjesto za raspravu o ovom izvanrednom piscu. Skocio sam nedavno po Uspavane ljepotice te naisao i na Crnu kucu koju je pisao sa Straubom. Pazario sam obe, i bas me zanima kako su odradili najnoviju storiju "caca i sin'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 06/06/2019 : 07:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Crnu kuću ti je najbolje čitati poslije Talismana. Malo ti bolje sjednu događaji, mada je sama priča većinom samostalna. Ljepotice tek budem čitao, ali recimo u tandemu sa Straubom King mi baš ne ostavlja predobar dojam. Straub ima dara za pisanje, ali je dosadnjaković, usporava i otupljuje radnju svojim opisima, za razliku od Kinga koji isto veliku pažnju posvećuje upravo opisima, ali kod njega to ispadne uzbudljivije i tečnije za čitati. Za Talisman nisam siguran koji je bio omjer, ali Crnu kuću je bez daljnjega Straub većinom pisao i to mi je bila skroz neujednačena knjiga. Taman te uvuče u radnju (većinom Kingove upadice, previše ga čitam pa da ga ne bih prepoznao) i onda sljedeći tren drugačiji stil pisanja i počneš zijevati. Otprilike ko Straubov Koko. Uglavnom, Talisman je bio ipak malo bolji, pa definitivno njega prvo pročitaj. Crna kuća u globalu tek solidna.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/06/2019 : 07:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti.
Nazalost, odavno sam procitao Talisman. Bio mi je skroz cudan tematikom. Ustvari, totalno mi je cudno da dva pisca skupa rade. Nista, upoznat sam i s radnjom Crne kuce, u globalu, malo ce pricekati dok dode na red za citanje. Uglavnom to mi je tocno 40-o djelo majstora 'kralja' u kucnoj biblioteci. Zbilja ga volim i cijenim.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/07/2019 : 12:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
Ja sam tek nedavno poceo kupovat kulu tmine, kupio prve 2 knjige pa cekam sa ubodem ostale dvije i da se bacim na citanje, takoder imam i strip koji je brutalan, kakva su vasa misljena o kuli tmine? Film sam pogledao ali mi nije bas nesto extra, zato sam odlucio da cu ga ipak procitat
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2019 : 17:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor-frik

Ja sam tek nedavno poceo kupovat kulu tmine, kupio prve 2 knjige pa cekam sa ubodem ostale dvije i da se bacim na citanje, takoder imam i strip koji je brutalan, kakva su vasa misljena o kuli tmine? Film sam pogledao ali mi nije bas nesto extra, zato sam odlucio da cu ga ipak procitat


Film ne bi pogledao ni za zivu glavu...prvo, kako mogu u dva sata staviti djelo od 4000 stranica, pisano 20 i vise godina...
Drugo, kako Rolanda moze tumaciti crnoputi glumac. Ne ide to tako Holywoodski, niposto. Pa da su albina stavili bolje bi legao. Inace jace zajebano djelo, koje vozi i vozi i vozi i vozi i onda kraj...jbg. ni slucajno ti necu spojlati...
Vrhunsko djelo. Neobicajeno za knjizevnost uopce. Samo naprijed, napadaj stivo.
By the way, veselim se drugom nastavku It-a u kinima uskoro...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/07/2019 : 17:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Crnu kuću ti je najbolje čitati poslije Talismana. Malo ti bolje sjednu događaji, mada je sama priča većinom samostalna. Ljepotice tek budem čitao, ali recimo u tandemu sa Straubom King mi baš ne ostavlja predobar dojam. Straub ima dara za pisanje, ali je dosadnjaković, usporava i otupljuje radnju svojim opisima, za razliku od Kinga koji isto veliku pažnju posvećuje upravo opisima, ali kod njega to ispadne uzbudljivije i tečnije za čitati. Za Talisman nisam siguran koji je bio omjer, ali Crnu kuću je bez daljnjega Straub većinom pisao i to mi je bila skroz neujednačena knjiga. Taman te uvuče u radnju (većinom Kingove upadice, previše ga čitam pa da ga ne bih prepoznao) i onda sljedeći tren drugačiji stil pisanja i počneš zijevati. Otprilike ko Straubov Koko. Uglavnom, Talisman je bio ipak malo bolji, pa definitivno njega prvo pročitaj. Crna kuća u globalu tek solidna.


Napao sam Crnu kucu, 250 strana u 4 dana, za sad mi je odlicna... Odmah poslje ide jos jednom na citanje Talisman da ponovim gradivo sa Jackyem/Jackom. A i Uspavane ljepotice od Znanja idu potom. Spremne su, kupljene u Jokera u Splitu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/07/2019 : 09:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Ljepotice. Zanimljiva premisa, uobičajeno zanimljiva plejada likova, ali sama priča ostavlja pomalo dojam nedorečenosti (osobito vezano uz Evie). Ima radnja glavu i rep, ali ostaje dojam da se premalo toga izdogađa u tih 700+ stranica. Previše toga se na kraju svodi na međusobne okršaje (mada isti, naravno, nisu loše izvedeni). Osobno bolje od Crne kuće (Straub me je tamo usporavao, točno sam osjetio kad on piše), a ovdje ti prijelazi nisu toliko uočljivi. Valjda je sin izučio zanat od starog. Može proći pod preporuku, ali Kupola mi je bila bolja, mogu se povući i neke poveznice. King rastura u postavljanju ljudi u nemoguće (apsurdne) situacije, pogotovo kad sve prostorno ograniči i sustavno poništava svaki njihov napor da zadrže kontrolu nad svojim postupcima. Kome je to zanimljivo čitati, Ljepotice bi mu trebale biti sasvim okej.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 05/08/2019 : 11:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
U septembru novi King, The Institute: https://www.stephenking.com/library/novel/institute_the.html Cini se kao varijacija na Potpaljivacicu.

Nakon toga nastavak Outsidera.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/08/2019 : 16:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Radujem mu se svakom njegovom novom djelu. Nevjerovatno je to, koliko je toga iznjedrio. Cudo. Inace upravo zavrsio Crnu kucu. Isla me je samo tako. Doslovno sam je progutao. Pisali su je naizmjenice, ali ovaj put se bas i ne primjecuje cije su stranice/opisi i tko vodi igru. Da nista ne opisujem i ne pokvarim kome buduce citanje. Meni je sjela dobro i vise od dobro. Moram malo razmisliti o svemu i pustiti da mi malo legne...Odmah se vracam i Talismanu, da utvrdim gradivo sa Jacky-em... Uspavane Ljepotice ce jos malo sacekati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/08/2019 : 23:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
https://www.telegraf.rs/pop-i-kultura/knjige-stripovi/3089510-king-je-pre-40-godina-napisao-svoj-najbolji-roman-seo-je-ponovo-za-tastaturu-i-radi-na-nastavku

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/08/2019 : 06:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To je krasna vijest. Relativno je i podlozno diskusiji sto je kod njega najbolje,(koje djelo,koji roman). Sad kad ih je nastancao cetrdesetak i nesto, da se i raspravljati...ali meni je sve to od dobro,debelo iznad prosjeka drugih, do odlicno. Sa masu remek djela...jbg. covjk je totalno drukciji od drugih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/08/2019 : 07:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
58 romana je objavio King do sada, kaze Wikipedia Jos jedan u rujnu i jos jedan pise.

A ovo za The Stand, koliko sam skuzio clanak, ako sam ga dobro skuzio jer je preveden jednako "dobro" ko i Ludensovi Zagori, King je napisao scenarij za zadnju epizodu nove serije i u njoj novi kraj. Valjda sam dobro skuzio


Mojih top 5 Kingovih knjiga, po godini izdanja:

The Shining (1977)
It (1986)
The Stand (1990)
11/22/63 (2011)
The Outsider (2018)

U uzem krugu jos i Carrie, Mrtva zona, Potpaljivacica, Misery, Under the Dome i Kula tmine. I Thinner ima jebeni kraj.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/08/2019 : 11:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja se nikako ne mogu odluciti za neki konkretni spisak i bodovanje njegovog opusa, al' kad bi bas,bas morao, onda;
Prvi krug: Isijavanje,Potrebne stvari,Rose Madder,Dolores Clairborne,Kudzo,Ono,Zelena milja,Mracna kula,Dumma Key...
Drugi krug:
Misery,Mobitel,Dr Sleep,Snovolovka,Godisnja doba,Ocajavanje,Kletva,Vreca kostiju,Uporiste...
Bez nekog posebnog razloga bas za ovaj raspored, ali i ovo mi je tesko i vec po zavrsetku ovog pisanja, dolazi mi jos njegovih naslova...bolje da stanem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 08/08/2019 : 08:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ovako kad krenes nabrajati i ja postanem nesiguran. Ne znam, ali meni je vecina knjiga iz njegovog opusa iz devedesetih nesto slabija. Nekako mi nisu toliko upecatljive kao knjige iz sedamdesetih i osamdesetih, a ovo sto pise u zadnjih desetak-petnaestak godina je isto super.

King mi je kao dobar stari prijatelj - znamo se ne vidjeti niti cuti jako, jako dugo, ali kad se napokon sretnemo, kao da je jucer bilo, i ja se stvarno dobro provedem. Opcenito mi je malo takvih pisaca.

A evo sto mi je u Kingovom opusu najlosije: The Tommyknockers.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/08/2019 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Dobrano me razočarala kooperacija oca i sina. 700+ stranica koje ne vode nigdje, kao da ni sami nisu znali što bi s pričom o usnulim ženama, tko je Evie Black, čemu Lisac, Stablo i Tigar. Najbolji dijelovi romana su bitka za zatvor u Doolingu i opisi braće Griner, apalačijanskih redneck-bandita s bazukom.
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000