forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 06:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Da, ponekad i ja mislim da sam u svezi Kinga skroz prodan. Meni tolko odgovara njegov stil pisanja da čak i kad bi pisao o, šta ja znam, opustošenoj njivi punoj graktavih vrana čiji zlokobni preludij najavljuje nedaće stanovnicima gradića ______ u državi Maine, dok se s obližnjeg groblja traktora, motokultivatora i sveukupne zaboravljene poljoprivredne opreme diže osvetnički duh koji će poharati mještane zbog nepoštivanja tradicije dobrog i mukotrpnog rada... meni bi to bilo prekrasno.
P.S. Uspavane ljepotice sam čitao 3 tjedna. Većinom uz gemište po birtijama i sasvim su mi ok sjele. Možda i zato jer to što King ima reći, barem po pitanju svojih likova i propitkivanju odnosa između muškaraca i žena, svi ti njegovi inspirativni opisi koji mi dođu ko aperitiv uz gemišt, plus tu i tamo ubaci kojeg tupavca, luđaka ili redneck bandita koji malo razbuca radnju... I dalje je mnogo zanimljivije od radnje koja odavno stagnira u ovoj usahloj vukojebini od mjesta u kojoj živim.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 09/08/2019 06:54:53
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/08/2019 : 15:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
I Dooling iz romana je vukojebina (kao, uostalom, i većina Kingovih toponima). A opet je u njemu odlučena sudbina svijeta. Provincija je tek stanje duha koje treba prevladati.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 09/08/2019 : 17:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Je, vjerojatno mi zato toliko i sjedaju Kingovi romani :D Ovo moje mjesto je stanje duha gdje ti je najbolje biti odsutan duhom i ne dati se izbaciti iz ravnoteže; ja kažem da je to jedno jako lijepo mjesto puno jako ružnih ljudi. Ali kad to naučiš, nije da te nešto pretjerano dira okružje u kojem se nalaziš. Popiješ vino, pročitaš knjigu, prošećeš... katkad se razvališ ko ovi Kingovi rednecki s bazukom i slomiš ključ u bravi... Kak bi reko jedan moj frend, iz 4. pokušaja uspješno izliječeni alkoholičar: Ovdje se možeš napit, možeš se napušit ili vandalizam. A vandalizam smo prerasli. Pa se on napuši, a ja napijem. Mislim da bismo mi bili dobri za ulogu u Štefovom romanu.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 12/08/2019 : 08:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
E pa bonjovi, iz koje si ti to vukojebine? Pitam jer zvuci da bismo mogli bit iz iste Ovo mi je nesto poznato s alkoholicarima, samo sto je devedesetih, prije nego sto sam pobjegao u Zagreb a onda i dalje, kod mene doma prevladavala droga, vecinom marihuana i heroin. Alkohol se nekako podrazumijevao, to nije bilo nesto cemu su ljudi pribjegavali da pobjegnu od svakodnevnice, alkohol se podrazumijeva(o) u svakom kontekstu i drustvu.

A Valter dobro kaze, mozes zivjeti u najzadnjijoj vukojebini pa da te to mentalno ne jebe ni pet posto. Fino otvori Kinga, pogledaj dobar film, danas bar imamo internet sto prije dvadeset i pet godina nismo imali pa je lakse povezati se s drugima.

On-topic: ove trnoruzice jos nisam citao. Potka zvuci kao Y The Last Man ili ovaj novi film Caseyja Afflecka.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 27/08/2019 : 12:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Y The Last Man mi je ostavio lošiji dojam od Ljepotica, ali ima nekih poveznica. Moja vukojebina se zove Krapinske Toplice. Na prvi pogled, pogotovo ljudima koji su samo u prolazu, ne čini se to tako strašno. Ali kad se malo zadržiš ovdje i vidiš kakav je to mentalitet.... Ja sam pobjegao na nekoliko godina, ali sam se onda vratio (naravno, zbog čega drugog nego posla). A čak sam tada mislio da ja to malo pretjerujem, jer kao svugdje je manje ili više tako plus ja to mjesto ne podnosim od djetinjstva. Ali svi ti mladi ljudi koji često ovamo dolaze na jednogodišnje pripravništvo u bolnicu (radim u bolnici pa znam) ili općenito na kraće vrijeme navrate, jedva čekaju da se vrate kući. Dobar dio mojeg društva je otišao otprilike kad i ja, čim im se pružila prilika. Ne samo zato što je za vikend najbolji izlazak doma pustiti glazbu i napiti se, jer nema nigdje ničega; nego ljudi su tolko sjebani od zavisti, stresa, pohlepe da čovjek s vremenom popizdi (propije se, drogira...) u tom okružju ili sve pošalje u vražju mater i uopće se ne obazire ). Ugl, recimo da je koncentracija sjebanosti, odnosno posvemašnje gluposti, pijančevanja, histerije, besciljnosti, lopovluka itd. veća u odnosu na većinu drugih mjesta. A knjige, glazba, filmovi... sve to stoji. Ali facebook, twitter, chatovi i tamo neke sl. pizdarije nisu za mene. Nemam ni strpljenja pisati poruke na mobitel ili razgovarati, mob. služi za alarm ujutro. Stripovi.com je zapravo jedina stranica koju posjećujem (i forum.hr zbog posredovanja pri kupnji s eBaya). Kad po birtijama vidim sve te mlade (i stare) ljude s mobitelima i tabletima s kojih ne skidaju pogled, i to najčešće dok su u društvu, to je za mene najobičnije govno. Točnije zovem ih Drveni Marijani (preuzeto iz Kingove "Liseyne priče, mada naziv je na hrv. skovala nezamjenjiva Božica Jakovlev). Zasvira dobra rock'n'roll glazba, domaća ili strana, petak je navečer, a mladi ljudi tamo ukočeno sjede i tipkaju... baš ko Drveni Marijani.

Nego, u webshopu Školske knjige komplet Kule tmine I-IV je trenutno na 30 posto popusta, a Croninova trilogija čak 40 posto.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 27/08/2019 : 12:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zapravo je Valter to baš lijepo sročio: provincija (vukojebina) je stanje duha koje treba prevladati. Mogao bih tu rečenicu iskoristi u kojoj priči, a u fusnotu ću staviti "Valterov post od 09.08.2019. u 15:16h, objavljen na stripovi.com forumu" :D Naravno, lakše je to stanje duha prevladati kad si ipak malo odrasliji i iskustveniji, sposobniji sagledati problem iz više perspektiva i pronaći za sebe zadovoljavajuće rješenje. Čak i ako si jedini koji po Toplicama posvuda nosi knjigu koju čita dok pije gemište i ne jebe živu silu ;)

Nego, za dva tjedna napokon izlazi Kingov roman The Institute, ne sjećam se kad je neki njegov roman bio toliko iščekivan.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 27/08/2019 : 14:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/08/2019 : 17:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Krapinske Toplice!? Pa to je Hrvatsko zagorje, meni jedan od najljepših dijelova Hrvatske, iako nisam odatle. Nigdje nema takvih vidika. I Krapina (znam da je udaljena 30-ak kilometara) je prekrasan gradić. Blizu ti je Zagreb, blizu ti je Slovenija, županija ti gospodarski dobro stoji... Budi sretan da nisi u nekom malom mjestu u Slavoniji ili Lici.

Edited by - VALTER on 28/08/2019 17:30:08
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/08/2019 : 06:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mislila sam najesen možda posjetit Varaždin i Trakošćan. Al vidiću još.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/08/2019 : 10:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Auu, Krapinske Toplice! Znao sam tamo visiti prije petnaestak godina, odnosno u Zaboku i Krapini pa i u Toplicama, imao sam tamo frendove, ali svi smo se raselili po svijetu, mislim da je samo jedan ostao. U Toplicama sam znao jednu curu, kaze ona dodji kod mene tu jednu nedjelju. Ja reko moze. A ja u subotu bio na nekom festivalu i tamo jedan lik, ne da se napio, nego ono, kao zivotinja, nesto nevjerojatno. Svasta je izvodio, uglavnom nije bilo nikoga tko ga nije zapamtio. Drugi dan dolazim ja kod te cure, a bas mi taj tip otvara vrata, njezin buraz, vidim mamuran, nicega se sigurno ne sjeca. Poslije on odlazi, a cura mi kaze da imaju ful problema s njim, nevidjeni alkoholicar. Ja si mislim, nemoj srat.

Kako je danas s mladima u mojoj vukojebini, ne znam. U tvojoj se vukojebini barem petkom navecer pusta dobar rock, kod mene se nikad nije. Ja taj muzicki ukus ne mogu opisat, to je kuruza i seljacija. Ja sam petkom radije doma ostao, slusao rock na radiju, mislim da je nedjeljom navecer isla ona emisija o swingu, citao sam knjige - puno Kinga posebno kao mladji tinejdzer - za ostalo me bas nije bilo briga. Uostalom, u toj mojoj vukojebini nikad nije bilo ni neke perspektive niti posla, a danas je to grad starih zena, kako je to moja mama rekla. Mladi se iseljavaju, stari ostaju, stariji muskarci umiru, starice ostaju, kuce se prazne. Posla ima jos i manje.

Za mentalitet ljudi te citiram:

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ne samo zato što je za vikend najbolji izlazak doma pustiti glazbu i napiti se, jer nema nigdje ničega; nego ljudi su tolko sjebani od zavisti, stresa, pohlepe da čovjek s vremenom popizdi (propije se, drogira...) u tom okružju ili sve pošalje u vražju mater i uopće se ne obazire ). Ugl, recimo da je koncentracija sjebanosti, odnosno posvemašnje gluposti, pijančevanja, histerije, besciljnosti, lopovluka itd. veća u odnosu na većinu drugih mjesta.



On-topic: I ja se veselim Institutu! Samo prvo moram za posao procitati Taleba, Michija Kakua i Davida Sumptera...
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/08/2019 : 10:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mislila sam najesen možda posjetit Varaždin i Trakošćan. Al vidiću još.



Mislila si...? Sad si se odao/la
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2019 : 10:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Bit će da je u tranziciji
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/08/2019 : 16:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kakva tranzicija,još gore ,posal ,pa ne gledan šta utipkan. U svakom slučaju to mi pari lip kraj. Nisan nikad bija u tim krajevima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2019 : 17:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Uostalom, tu je i Muzej "Staro selo" Kumrovec, koji nije interesantan samo zbog rodne kuće Najvećeg sina, već i zbog prikaza života u Zagorju u prošlosti.

Pa Muzej krapinskih neandertalaca, dvorci...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/08/2019 : 17:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Uostalom, tu je i Muzej "Staro selo" Kumrovec, koji nije interesantan samo zbog rodne kuće Najvećeg sina, već i zbog prikaza života u Zagorju u prošlosti.

Pa Muzej krapinskih neandertalaca, dvorci...




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 29/08/2019 : 17:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
http://www.mkn.mhz.hr/hr/


http://www.mhz.hr/Ustrojbene%20jedinice/Muzej%20%22Staro%20selo%22%20Kumrovec

Edited by - VALTER on 29/08/2019 19:54:49
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/08/2019 : 17:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Biće stalno visiš u Kumrovcu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/08/2019 : 21:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Stopiram po Zagorju i lutam bregima jer je Zagorje lijepo. Sve to apsolutno stoji. Što se Krap. Toplica tiče, to je jedno jako lijepo mjesto puno jako ružnih ljudi. 25 godina sam proveo ovdje. S prekidima. Trebalo bi uvesti dozvolu za ubojstvo pa provesti nekakvo "pročišćenje". Ok, možda nije pravi naziv vukojebina. Ali trenutno se ne mogu sjetiti boljeg. Mada to mjesto itekako propada. Podsjeća me na nekakvu kancerogenu nakupinu lišenu izlječenja. I veliku mi radost čini gledati sve te sjebane ljude i njihove makinacije, njihove umišljaje i njihove propasti, jer dobar su materijal za pisanje. Ali treba se držati čim dalje od toga. Neki meni bliski ljudi to nisu znali uraditi, i najebali su zbog toga. Postoje dobra mjesta za živjeti, osjećaš to među ljudima kojima si okružen, i ona manje dobra. Nije to nikakva tajna.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/08/2019 : 21:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Fandango, u MOJOJ SE VUKOJEBINI PUŠTA DOBAR ROCK?! Bilo je tu nekog života u 90-tima, možda čak i tamo negdje do 2005., to stoji, ali zadnjih desetak godina... Mrtvačnica, bez daljnjega. Vidiš, toliko je zabavno da sam u petak navečer, iza 9 sati, skoknuo doma malo si pustiti Springsteena (ok, trenutno svira Unforgiven II, ali nebitno) jer nigdje nema ničega pa se vratim poslije u birtiju na gemište. I zajeban je taj pojam vukojebina. Trebalo bi ga proširiti. Ne da se odnosi samo na zabačena mjesta i sl. Nego i mjesto koje u socijalnom kontekstu jednostavno nema (gotovo) nikakvog egzistencijalnog značaja.
P.S. Aha, ok, i sam si rekao prije 15-ak godina. To je onda druga stvar. A o raseljenju sam već govorio. Mladi ljudi jednostavno odlaze odavde. Ja sam malo neuračunljiv po tom pitanju, jer treba mi ova atmosfera za pisanje. Odoh na gemišt.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 30/08/2019 21:52:27
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/08/2019 : 12:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Je li Varaždin (kamo se Elmud pohvalio ići turistički) uopće u Zagorju? Jedna moja kolegica iz Đurmanca veli da je Hrvatsko zagorje samo ono što je ušlo u Krapinsko-zagorsku županiju (po tome ni Trakošćan 15-ak km od tog Đurmanca ne bi bio u Zagorju).
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/08/2019 : 18:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Najveći dio Hrvatskog zagorja je, naravno, u Krapinsko-zagorskoj županiji. Neki dijelovi, sjeverno i južno, protežu se prema Varaždinskoj odnosno Zagrebačkoj županiji. Niti meni nije baš do kraja jasno što sve točno područje Zagorja obuhvaća (o tome se često i vode rasprave). U svakom slučaju, Đurmanec pripada Krapinsko-zagorskoj županiji, Varaždin Varaždinskoj županiji dok ga se, po nekima, ubraja i u Zagorje, tj. najveći grad Zagorja. Neki se s time ne slažu. Zapravo niti ja nikad nisam gledao na Varaždin kao dio Zagorja.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 31/08/2019 18:32:57
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 01/09/2019 : 10:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio da je situacija takva, meni kad se vozim i malo pohodim Zagorje izgleda super.
Tu ima potencijala koliko hoćeš, samo izgleda da nije sve bajno ko u Zagorskim dvorcima.
Ipak je najs popiti jednog hladnog pod Gupčevom lipom i vidjeti najvećeg zagorskog sina raširenih ruku.
Iako ni med cvetjem nema pravice, nadamo se nekom boljitku.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 01/09/2019 : 13:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kako smo ove godine prolazili 3. razred osnovne, naučio sam da se sad kao uži zavičaj spominje Krapinsko-zagorska županija, ali se u Hrvatsko zagorje (povijesno) stavlja i Varaždinska županija i dio Zagrebačke županije oko Zaprešića.

Zadnjih 8-9 godina živim u Zaboku i život ovdje je prilično ugodan. Infrastruktura za klince je izvrsna (vrtić, škola, muzička škola, dvorane i sportski klubovi, strani jezici, dobro opskrbljena knjižnica, kino, ...), a i ova nužna za odrasle je jako dobra (knjižnica, pošta, banke, policija, FINA, sud, katastar, ...). Kulturni život je OK, povremeno koji koncert ili izložba, dosta događanja oko dana Gjalskog. U svakom sličaju više nego u Gajnicama gdje sam živio prethodnih desetljeća.

Sigurno su moji pogledi na okolinu različiti od bonjovievih jer smo u različitim životnim razdobljima i potrebe i zanimacije su različite.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 01/09/2019 : 22:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Tamo u prolasku za Roses obično u Lugu Zabočkom odemo na pizzu.
Obavezno prelistam one Zagorske novine.
Baš smo se o Kingu super raspisali, bio bi ponosan.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/09/2019 : 09:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
@bonjovi4ever
Da, trebao sam sve pisati u perfektu, bilo je to prije petnaestak godina. Sjecam se da sam ostao pozitivno iznenadjen, pogotovo Zabokom. Mozda zato sto je taj dio blize Zagrebu pa mi se cinio nekako urbaniji. Normalni ljudi, OK ekipa, dobra glazba. Ali koliko sam cuo i vidio, sve se to raselilo po svijetu ko rakova djeca, ukljucujuci i mene. A iznenadilo me jer u mojoj vukojebini si imao pet ljudi takvih, a tamo cijelo selo prakticki. I ono sto me nerviralo i sto me jos uvijek nervira u mojem zavicaju je ta tudja znatizelja, opsjednutost tudjim zivotima jer u vlastitima nemaju nikakvog sadrzaja i sveprisutno ogovaranje. Ti koji ocito volis Bon Jovija, takvima samo mozes reci: Have A Nice Day!

@VALTER
Jebes zupanije, to je HDZ-ov sistem uhljebljivanja i gerrymanderinga. Hrvatskoj ne treba vise od 5-6 zupanija, ali od cega bi onda stranacki kadrovi jeli. Pazi, Norveska ima 18 zupanija, Svedska 19, Finska 6, a Danska 5 regija.

@iviskoj
Za zderanje se sjecam Gresne Gorice! Tamo bi smo se uvijek svjetski natovili.

I naravno da bi King bio ponosan, pa pricamo o vukojebinama, a bonjovi je tu rekao da pise nesto inspiriran Toplicama. Smije li se znati sto?
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000