forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/09/2020 : 21:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam nedavno Skeleton Crew pa sam naišao na jednu jako dojmljivu SF priču imena The Jaunt. Na 20ak stranica vrlo dobro osmišljeno s kingovskim potpisom, dobro je vidjeti Kinga u speculative fictionu

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/09/2020 : 07:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Preporuci top 5 sf king

Ma ja to ne kupujem ciljano...
Kako naleti
Imam ih 6 7



E, meni je King baš najbolji kad je sf u manjoj mjeri zastupljen.
Mada "Trkač" (Šrafcinger glumio u filmu) ti je dosta zanimljiv po pitanju SF-a. I ima razlika u odnosu na film. Ništa duboko, ali dosta dinamično pisano.
Dead Zone, Mrtva zona, također odličan po tom pitanju, čak su ga i Dylanu koristili kao podlogu u par navrata.
Pod Kupolom je meni bio isto jako dobar roman, ali nisam siguran koliko bi ti taj odgovarao; mada u njemu ima i podosta SF-a, pogotovo prema kraju, ali za divno čudo nije me toliko zasmetalo, kao što to zna biti inače.
Langolijeri su dio onih Četiri iza ponoći romana, također jako dobri.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 17/09/2020 : 08:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
A, da, Snovolovka mi je inače, lako moguće, najslabiji Kingov roman.
Kao neki inferironiji rođak IT, sve mi je to djelovalo previše poznato, samo se odvija u drugim okolnostima.
Što ne znači da je loša knjiga, samo prosječna; sjećam se da me posljednja trećina poprilično razočarala, ostalo je bilo ok.
Da, i Skeleton Crew (kod nas Gole kosti) je isto jako dobra zbirka (kratkih) priča, a otvara se s (filmski) poznatom The Mist.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/09/2020 : 16:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mene Snovolovka i nakon par citanja, 'vozi' samo tako. Odlicna prica. Puna sranja, ali i puna topline, tako svojstvenih Kralju...
Krasan roman!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/09/2020 : 19:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam pisca da mi tako lezi
Mozda simons, grevs...
Nisam.kompletista ali volim.kad mi jedan pisac lezi
Od klasika mi balzak lezi
Zola slabo

Npr izbjegavao sam dugo kinga, bukovsk9g...ne lezi mi aldis brajan

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/09/2020 : 07:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ja nemam pisca da mi tako lezi
Mozda simons, grevs...
Nisam.kompletista ali volim.kad mi jedan pisac lezi
Od klasika mi balzak lezi
Zola slabo

Npr izbjegavao sam dugo kinga, bukovsk9g...ne lezi mi aldis brajan



Ja sam Bukvu izbjegavao do negdje svoje 25. godine.
I onda sam jedno ljeto smlavio sve što je od njega prevedeno u Hrv.
Pa sam prešao na e-bay kupovinu.
Smlavio sam i puno alkohola, pa sam nosio Bukvu uokolo, čitao ga, citirao, a bilo je i okolnosti kada bih u birtiji porazgovarao s njime.
U 26 posmrtnih godina mislim da je dosad izdao 12 novih zbirki pjesama.
Mada je on to i htio tako, da posmrtno ide dosta toga, a puno toga i njegova žena nađe posvuda naokolo.
Svi smo mi potencijalni Bukva, ali većina taj potencijal ni ne pokuša osloboditi, kamoli ostvariti.
Mamlazi vlastite neostvarivosti.
King i Bukva, veliki Vođe.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 18/09/2020 : 08:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Meni je King kao stari pouzdani prijatelj kojemu se uvijek lijepo vratiti, to sam vec jednom bio napisao.

Sto se Snovolovke tice, to mi je jedan od slabijih Kingovih romana, slazem se s bonjovijem. Miks Onoga i Tommyknockersa, s tim da je debelo inferioran Onome, ali je puno bolji od Tommyknockersa. Tommyknockersi su mi za sada Kingov uvjerljivo najslabiji roman koji sam citao. I zeljko, cisti su SF, ali ustedi vrijeme.

Btw, kad smo vec kod klasika, Ivo Bresan u intervjuu prije 20 godina rekao da su mu spisateljski uzori bili Gogolj, Poe i King: https://www.matica.hr/vijenac/174/uzori-su-mi-gogolj-poe-i-king-17256/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2020 : 10:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas cudno da vam Snovolovka tako lose prolazi. Meni je sjajna. Ne vidim paralele s It-om, uopce. Vanzemaljci su sjajno uklopljeni u pricu, a s njima se pocesto moze imati problema kako ih postaviti u radnju. No Kralj to uklspa izvanredno u radnju. Druzina prijatelja je kao i uvjek kod Kinga sjajno ocrtana, a Duddits je genijalno interpretiran lik. Pa tek ona vojnicina, mislim da je pukovnik sto li... ma izvrsno.
No dobro, ukusi su razliciti.
I film mi je odlican, iako razlicit od knjige, no Morgan Freeman vjerovatno i ne moze biti los, pa onda zato.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 23/09/2020 : 13:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Najavljen Stephen King-Bachmanov Dugi hod (Long Walk) u izdanju Zagrebačke naklade.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2020 : 11:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Super. Sto vise to bolje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/09/2020 : 20:00:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
A Lumen najavio Misery.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/10/2020 : 18:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

A Lumen najavio Misery.


Imam od Vulkana. Nije mi namjera duplirati, ali drago mi je. Nek 'izbace' sto vise. I vrijeme je.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 02/10/2020 : 07:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ma napokon da se netko prime starijih Kingovih radova.
Još da The Stand, povodom skore serije, netko odradi...
Može i Vorto Palabra, po onoj abnormalno skupoj cijeni: uncut verzija, 3 mekoukoričene knjige po 139 kn.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/10/2020 : 08:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

The Long Walk je dobar, meni osobno najbolji roman od onih Bachman Books. Mislim da su najavili i film. Razumijem da se veselite prijevodima, treba, moram priznati da ja Kinga na domacim jezicima nisam procitao vec sigurno desetak godina, nekako mi uopce ne lezi vise. A vidio sam u bratovoj biblioteci neka nova domaca izdanja, prijevodi su tako-tako. Tko prevodi Dugu hodnju?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/10/2020 : 10:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Salemovo. To mene mami. Nikad ga nisam procitao. Ono susjedsko izdanje je rasprodano, a prodaje se po petorostrukoj cijeni na Njuskalu. Kad bi ga barem reprintirali, ili nasi 'izbacili' po prvi put. Ovako me mami ono izdanje koje tip u Imotskom prodaje kao da je omanja zlatna poluga. Dode mi da ga kupim, ali stvarno je nabio cijenu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 02/10/2020 : 14:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


The Long Walk je dobar, meni osobno najbolji roman od onih Bachman Books. Mislim da su najavili i film. Razumijem da se veselite prijevodima, treba, moram priznati da ja Kinga na domacim jezicima nisam procitao vec sigurno desetak godina, nekako mi uopce ne lezi vise. A vidio sam u bratovoj biblioteci neka nova domaca izdanja, prijevodi su tako-tako. Tko prevodi Dugu hodnju?



Nisam još čitao Long Walk, mada sam ga taman bio razmišljao nabaviti u originalu.
Srećom, po pitanju prevoditelja, King kod nas dobiva poprilično dobre, nakon Božice Jakovlev. Biličić je bio dobar u Pod kupolom i Ljepoticama, Zorić jako dobar u Groblju kućnih ljubimaca, a Jović standardno prevodi za Zagrebačku nakladu, pa i Dugi hod. On mi je ostao u također sasvim solidnom sjećanju.
Dokle god ne prevodi netko poput Gordane V. Popović (vidi Croninov "Prijelaz", što ga je ova istrančirala, morao sam provjeravati što se događa čitajući istovremeno original jer prijevod nerijetko nije imao veze s mozgom), nije problem dati i koju kunu više.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 02/10/2020 : 14:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Salemovo. To mene mami. Nikad ga nisam procitao. Ono susjedsko izdanje je rasprodano, a prodaje se po petorostrukoj cijeni na Njuskalu. Kad bi ga barem reprintirali, ili nasi 'izbacili' po prvi put. Ovako me mami ono izdanje koje tip u Imotskom prodaje kao da je omanja zlatna poluga. Dode mi da ga kupim, ali stvarno je nabio cijenu...



Koliko sam popratio, Alnari bi trebao imati reprint Salemovog.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/10/2020 : 03:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To bi me zbilja obradovalo. Ovako me vrag zove na stazu grijeha prema Imotskom. A sto je puno, puno je. Sprijecava me ovaj mali komadicak zdravog razuma kojeg pokusavam sacuvati dugovjecnim. A vraski je tesko to, u ovom ostatku kolekcionarskog ludila. Dugo vremena vec zelim procitati taj roman, pa ce i nadoci valjda jednom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 04/10/2020 : 14:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Još da The Stand, povodom skore serije, netko odradi...
Može i Vorto Palabra, po onoj abnormalno skupoj cijeni: uncut verzija, 3 mekoukoričene knjige po 139 kn.




Ubo si u sridu, Vorto Palabra prevodi upravo The Stand, tako su barem rekli u kolovozu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/10/2020 : 15:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

To bi me zbilja obradovalo. Ovako me vrag zove na stazu grijeha prema Imotskom. A sto je puno, puno je. Sprijecava me ovaj mali komadicak zdravog razuma kojeg pokusavam sacuvati dugovjecnim. A vraski je tesko to, u ovom ostatku kolekcionarskog ludila. Dugo vremena vec zelim procitati taj roman, pa ce i nadoci valjda jednom...


Imam ja Salemovo. Ne bih ga prodavao, ako se nekako uspijemo organizirati mogu ti posuditi?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/10/2020 : 07:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote

Nisam nigdje vidio nikakvu objavu. Mada jedini su mi izgledali mogući za tako nešto. Super

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2020 : 14:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by ivanl

To bi me zbilja obradovalo. Ovako me vrag zove na stazu grijeha prema Imotskom. A sto je puno, puno je. Sprijecava me ovaj mali komadicak zdravog razuma kojeg pokusavam sacuvati dugovjecnim. A vraski je tesko to, u ovom ostatku kolekcionarskog ludila. Dugo vremena vec zelim procitati taj roman, pa ce i nadoci valjda jednom...


Imam ja Salemovo. Ne bih ga prodavao, ako se nekako uspijemo organizirati mogu ti posuditi?


Puno hvala na ponudi. Cijenim zbilja. Ali komplicirano je to... a ako ga i ponovo reprintiraju, strpicu se jos malo, kad sam ovoliko dugo.
Zbilja cijenim tvoju gestu, i kao da jesi. Hvala!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2020 : 14:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Još da The Stand, povodom skore serije, netko odradi...
Može i Vorto Palabra, po onoj abnormalno skupoj cijeni: uncut verzija, 3 mekoukoričene knjige po 139 kn.




Ubo si u sridu, Vorto Palabra prevodi upravo The Stand, tako su barem rekli u kolovozu.


Znaci tocno je. Drago mi je da ide na hrvatskom. Ne bi imao nista protiv i da 'stisnu gas'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14511 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 06/10/2020 : 01:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

A Lumen najavio Misery.


Gdje si vidio tu informaciju?

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 06/10/2020 : 07:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

A Lumen najavio Misery.


Gdje si vidio tu informaciju?



Ja ne koristim facebook i te komatozne "društvene" mreže.
Tako da sve što napišem, većinom potiče iz NSK kataloga
Često tamo provjeravam što je u planu, da ne kupujem eng. izdanja.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000