forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Breaking Bad
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2012 : 07:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

koji je ovaj majk kralj, najbolji sporedni lik u nekoj seriji ikad

Tu se definitivno moram sloziti sa tobom..jednostavno fantastican sporedni lik..
Saul Goodman mi je takode pri samom vrhu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/09/2012 : 10:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
To je joiš jedan plus, sjajni sporedni likovi.

SPOILER

Šteta zbog Majka. Mgli su ga ostaviti još koju epizodu

Inače, ono zvižduckanje u 6. epizodi je bilo da se naježiš.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/09/2012 : 11:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobar video o Walterovoj transformaciji i simbolici koja je vjerovatno dostini promakla.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 03/09/2012 : 00:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ja malo kasnim sa gledanjem, draže mi je pogledati odjednom 3-4 sezone :)

Upravo sam završio drugu sezonu, pa da napišem i svoje mišljenje.
Ukupni dojam (zasad) je vrlo dobar, nažalost nisam totalno oduševljen kao neki.
Radnja se odvija pomalo sporo, fali mi malo dinamike, posebno u drugoj sezoni gdje su mi određene epizode na momente bile dosadne.

Prva sezona je jako dobra, svih sedam epizoda. Dobra radnja, zaplet, gluma. Visokih 8.5/10

Druga sezona je počela odlično, ali prema kraju su neke stvari lošije odradili.
Prva serija koja mi nije sjela je S02E06. Epizoda je naivna, i jednostavno nije na nivou ostalih. Dao bi joj 5/10.
Sljedeće što mi nije sjelo je odvjetnik Saul. Ne Saul kao lik, već odnos Walt-Jesse-Saul. Nakon 5min. poznanstva izblejali su mu sve, nekako mi to ne ide uz Waltov karakter i opreznost.
Zaboravio sam spomenuti da mi Skyler od šeste epizode druge sezone pa sve do kraja sezone strašno ide na živce, muž joj umire od raka, a ona pila sa pizdarijama. Ali ok, takav je lik, pa to mogu progutati. ;)

S02E10, jako dobra epizoda, inteligentna radnja. Posebno mi se svidio Waltov bijes nakon što je saznao da se oporavlja. 8.2/10.

S02E11, novi lik Gustavo, odlično! Ostalo u epizodi mi nažalost nije na nivou.

Zadnje dvije epizode 12. i 13. su mi loše. Rađanje djeteta se poklapa sa velikim poslom što se poklapa sa Jessem u komi, c'mon. Walt - Jane isto loše, ne vjerujem da bi pustio mladu curu da mu umre pred očima, nije u skladu sa karakterom, osim ako nije prešao na "dark side" :) ali to ću vidjeti u sljedećoj sezoni.

Općenito što mi se ne sviđa:
- svaki put koliko zarade toliko im netko izbije, čudno da se baš pogodi gotovo identičan iznos. Kužim da to može biti životna ironija, ali 3-4 puta za redom... Previše za mene.
- sve žene u seriji su katastrofa, očito redatelj nema visoko mišljenje o ženskoj inteligenciji :)
- Walt se prikazuje kao iznimno inteligentan, pa opet neke stvari ne bi ni idiot napravio. Jedan od banalnih primjera je skrivanje mobitela u kućni vodokotlić... pa svaka budala zna da žene obožavaju prčkati po tim wc/kupatilo "uređajima" i špricati ona bijesna sredstva za čišćenje u svaki kutak.

Ukupna ocjena nakon druge sezone: 7.9/10

Edited by - stripofil on 03/09/2012 00:09:49
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 03/09/2012 : 10:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Breaking Bad ti je voz koji se polako zahuktava, sto dalje gledas ima vise dinamike i postaje uzbudljivije... tako da strpljenje ce ti biti nagradjeno. Skyler ce te nastaviti nervirati to ti garantujem haha al to je valjda zivot u braku, mislim da ce se ovi ozenjeni ovdje sloziti. Mr White je covjek sa puno mana i najradije bi mu nekad preko ekrana opalio samar al bas ta njegova ljudskost i slabosti cine ovu seriju drugacijom od ostalih klisea.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 03/09/2012 : 10:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message  Reply with Quote
ne znam jel tko gledao osmu epizodu vec ali ja sam sam ostao u soku na kraju
hankova faca kad je bio u wc-u- epic

Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/09/2012 : 12:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
SPOILER

Ono Walterovo odustajanje od posla kad je vidio gomilu novca, nakon svega što se izdešavalo nije mi nimalo sjelo. Čovjek je možda isprva radio sve što je radio zbog novca, ali kasnije i pogotovo u poslednje vrijeme novac je bio samo izgovor.

Poslednja scena mi takođe nije bila po volji. Nakon 4. sezone smo svi čekali kako će se dalje razvijati odnos Walter - Hank, i očekivali s nestrpljenjem trenutak kad Hank konačno sazna ko je u stvari Walter, ali je ovo što su uradili ispalo nekako banalno i convinient što bi se reklo.

Najbolja stvar je bio onaj susret Waltera i Jesseija. Kakva je samo tenzija izbijala iz svakog kadra dok su ćaskali o prošlim vremenima. Sjajno.

Što mi se još nije svidjelo u petoj sezoni?
Todd i ono ubijanje dječaka je bilo skroz neuvjerljivo i pretjerano, ali šokantno, čime je pomalo zamaskirana sva ta neuvjerljivost i iskorišćena kao okidač za Jessijev izlazak iz posla.

Pitam me zašto nismo više vidjeli od onih dešavanja sa početka sezone na Walterov 52. rođendan? Iz ove perspektive, vjerovatno je u bjekstvu i čeka se konačni sukob sa Henkom.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 04/09/2012 : 17:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa vecinom gore napisanog ...no

Tvorci 8 epizode su gotovo tijekom cijele htijeli dati na znanje da je W pukao i da je totalno destabiliziran , no onda su ga opet paradoxalno uvalili u internacionalni biznis..Malo nespretno, ali ajde dobro.Mislim da Hank nece razotkrivati karte vec ce poceti skupljati dokaze i cinjenice, sto ce W dati jos dovoljno prostora da ostane na sceni a izmedu njih stvoriti igru macke i misa koja bi mogla biti vrlo zanimljiva ..vidjet cemo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/09/2012 : 17:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Jel to sad kraj? Da skidam?
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 04/09/2012 : 17:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
#mr murdoc

Logično je da Hank neće odmah krenuti direktno. Trebaju mu dokazi.
Ali gledajući Waltera na početku sezone, djeluje mi da je u bjekstvu već neko vrijeme, ali se sprema da nešto uradi, možda se osveti nekome (recimo Hanku). Biće veselo.



#Mord

Kraj polusezone. Preostalih 8 epizoda će biti emitovano sledeće godine, vjerovatno na ljeto.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/09/2012 : 11:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pratim seriju, pasionirano ali polako... tek sam pri kraju druge sezone.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 05/09/2012 : 11:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Sinoc zavrsio gledat zadnju epizodu prve polovice Season 5. Fantasticno uradjeno, kao i prijasnje epizode. Svaka nova sezona bolja od prethodne, tako da je u ovom smislu ovo sigurno najbolja dramaticna Americka serija svih vremena.

SPOILER ALERT:
WW je kao neka moderna vrsta Godfathera, pogotovo ona montaza kad se oni zatvorenici polako ubijaju na njegovo naredjenje, nevjerovatno koliko je mocan i opak postao u poslednju godinu dana, od kad je radnja serije pocela. Hank na solji otkriva ko je WW, a sad moramo cekati skoro citavu godinu da vidimo nastavak. Ko ce sve to docekat, jebote.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/09/2012 : 11:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
S02E09 - 4 days out

Jesse: Okay. You need to cut out all your loser cry-baby crap RIGHT NOW and think of something SCIENTIFIC.

Walter: Something scientific? Right.

Jesse: What? Come on! Man, you're smart. You made poison out of beans, yo. Look, we got, we got an entire lab right here. Alright? How about you pick some of these chemicals and mix up some rocket fuel? That way you could just send up a signal flare. Or you make some kind of robot to get us help, or a homing device, or build a new battery, or... Wait. No. What if we just take some stuff off of the RV and build it into something completely different? You know, like a... Like a dune buggy. That way, we can just dune buggy or... What? Hey? What is it? What?

Walter: Do you, do you have any money? Change, I mean. Coins.

Jesse: Yeah, I got a bunch of them. From the...

Walter: Gather them, and, and, and the washers and nuts and bolts and screws and whatever little pieces of metal we can think of that is galvanized. It has to be galvanized, or solid zinc.

Jesse: Solid zinc, okay.

Walter: And, and bring me, bring me brake pads. The front wheels should have discs. Take them off and bring them to me.

Jesse: Alright, brake pads. Okay. What are we building?

Walter: You said it yourself.

Jesse: A robot?

Walter: A battery!


vrhunski :D
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/09/2012 : 19:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam maloprije vidio. Možda i bude nešto od toga, ko zna. Zanimljiva ideja.

quote:
"Breaking Bad" mogao bi dobiti nastavak u smislu spin-offa"


Tvorac hvaljene serije "Breaking Bad" koja u nedjelju (15. srpnja) ima premijeru prve epizode dugoočekivane pete sezone, Vince Gillian, kazao je kako bi želio jednog od likova iz serije vidjeti u spin-off seriji. Rečenica "Better call Saul!" u spomenutoj seriji postala je popularna, nakon što je jedan od likova napravio televizijsku reklamu u kojoj je upravo to svojevrsni slogan. Naravno radi se o liku Saulu Goodmanu (Bob Odenkirk), iskusnom i bogatom odvjetniku premazanom svim mastima, koji poput consiglierea iz "Kuma" savjetuje glavnog lika, Waltera Whitea (Bryan Cranston) u njegovim nakanama.

- Volio bih vidjeti nastavak Saula Goodmana na kraju krajeva - spomenuo je Gillian.
- Mislim da bi se to kao priča moglo odlično prezentirati. Činjenica je da je "Breaking Bad" osmišljen poput koncept serije koja ima svoje određeno trajanje i završetak, jer ipak je to priča o transformaciji koja se ne može zauvijek razvijati. Saul Goodman s druge strane pruža mogućnosti ići mimo koncepta "Breaking Bad" serije. Sama zamisao da postoji takav potkupljiv odvjetnik koji bi napravio sve da izbjegne zatvor je vrlo zanimljiva - zaključuje.

Gillian je isto tako napomenuo kako je cijela ideja oko spin-offa Saula Goodmana za sada samo zamisao koja nije još odobrena jer se još ne zna niti njegova sudbina u aktualnoj petoj i posljednjoj sezoni "Breaking Bad" serije od 16 epizoda. Počevši ovo ljeto, prvih 8 epizoda biti će prikazano u 2012. godini. Zatim, u ljeto 2013. slijedi veliko finale s preostalih osam epizoda koje bi trebale zaključiti ovu kultnu priču.

Kako nitko trenutno nije upoznat s razvojem nove priče niti završetkom jer scenaristi još uvijek smišljaju veliko finale, spominje se i mogući film, kada i ako Walter White uopće preživi finale sezone.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/09/2012 : 19:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Saul Rules

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 08/09/2012 : 19:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
@stripofil: kada Jesse i Walt ostanu zarobljeni u pustinji bez goriva, to mi je jedna od najboljih epizoda! :D
@Beren: Svida mi se da Gilligan misli nastaviti spin off o Breaking Badu, ali pobogu, kud bas Saul? Nije da mi je lik dosadan, ali mi je već puna kapa svih tih odvjetničkih serijala.

Što se tiče zadnje sezone:

--------------- SPOILER ALERT ---------------
Nekako mi je bila neuvjerljiva cijela ona scena sa ubijanjem deset zatvorenika u 2 minute. Takoder se slažem da je cijela ta ideja o Hanku koji otkrije knjigu u Walterovom Wc-u previše "namještena". Tko uopće drži knjige u WC-u? Također me zanima uloga muhe koju vidimo napočetku serije. Netko kaže da muha predstavlja rak, drugi da je to Walterova savjest. Ne znam, ali tu ima neke simbolike, pogotovo kad se sjetimo epizode "Fly" iz prethodne sezone.
-------------- END SPOILER --------------------

Za kraj, evo malo Breaking bad za smijeh (ima oko osam dijelova):

http://www.youtube.com/watch?v=CtZpo89mmJo

Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 08/09/2012 : 19:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/09/2012 : 21:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Breaking Bad je dobar ali prespor i u nekim momentima dosadan(preskočim).
Trebalo ga je skratit za trećinu ali to je tako sa svim serijama osim Game of Thrones

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 08/09/2012 : 22:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jao, pa Game of Thrones također spada u vrstu dramskih serija sa sporim i dosadnim dijelovima.
I ima ih čak više nego Breaking Bad.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2012 : 21:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Breaking Bad je dobar ali prespor i u nekim momentima dosadan(preskočim).
Trebalo ga je skratit za trećinu ali to je tako sa svim serijama osim Game of Thrones

Blasfemija

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 10/09/2012 : 21:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Počeo gledati prvu sezonu, spora mi je.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/09/2012 : 21:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Luca_Torelli

Počeo gledati prvu sezonu, spora mi je.

Uskladi se sa tempom..neces pozaliti.
Kad upoznas likove , ta sporost ce ti postati prebrza

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/09/2012 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by jaki

Breaking Bad je dobar ali prespor i u nekim momentima dosadan(preskočim).
Trebalo ga je skratit za trećinu ali to je tako sa svim serijama osim Game of Thrones

Blasfemija



Sad znas kako se ja osjecam citajuci neke tvoje postove. Touche!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 10/09/2012 : 21:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
... ali bez zajebancije, Breaking Bad je opasno kvalitetna serija, mozda jedna od najboljih dramaticnih koje sam ikad gled'o. Zavrsetak prve polovine pete sezone samo potvrdjuje tu teoriju.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 02/10/2012 : 20:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote








Edited by - bosancicigor on 02/10/2012 20:27:51
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000