forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR - ZA ILI PROTIV
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2012 : 17:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Cesto se govori da je ovo "Zagorov forum".
Cinjenica jeste da je Zagor najpopularniji, ali ipak mislim da ima MNOGO vise onih koji ga ne podnose.
Ok, da vidimo onda da li je taj odnos 20%-80%, veci ili manji.
U topiku iznesite obrazlozenje zasto ne volite Zagora, ili zasto ga volite.
Ovo je odlicna prilika da se kazu neke stvari koje vam leze na dusi,
i to bez trovanja drugih topika gdje ponekad takvim raspravama nije mjesto.
Samo bez svadje.

Choices:

Zagor mi je drag
Mrzim Zagora


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/08/2012 : 17:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Evo odnos je 100:0
Dr. King je zaboravio staviti opciju =religija.
Počeo sam ga čitati s 8 godina (doba SD 60, 62 itd.) i još uvijek ga skupljam te sam čak nabavio sve redovne brojeve od Lova na vuka, a sada postupno skupljam ZG EXT SD.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/08/2012 : 17:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Strip koji budi davna sjećanja, a usput donosi i nove, svježe uspomene. Strip o junaku u doba bez junaka. Strip o pravdi gdje crno-bijeli svijet ne poznaje crne boje zla jer uvijek ustuknu.

Svijet Velike Mašte.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 19/08/2012 17:55:30
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/08/2012 : 17:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Zagor je kao drug iz osnovne - drago ti je kad ga sretnes, ali posle pet minuta se setis zasto se niste videli dvadeset godina.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Prva opcija.
Iako nije naj kvalitetniji strip, ipak mi je naj nostalgicniji. Bez Zagora, mozda se nikad ne bi ni zakacio za stripove.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/08/2012 : 18:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Volim Zagora već dugi niz godina i relativno s guštom pratim nove avanture. Ali od kada redovito pratim forum mi ga isto tako zgadiše fanatični fanovi. Kad vidim neke zadrte komentare na crtež i na priče gdje se od kapelice gradi katedrala dođe mi slabo.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Prva opcija.
Iako nije naj kvalitetniji strip, ipak mi je naj nostalgicniji. Bez Zagora, mozda se nikad ne bi ni zakacio za stripove.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 19/08/2012 : 18:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam osjećaj da ima više ljudi koji ne mrze Zagora ali mrze to što ga mnogi članovi dižu u nebesa i govore da nema boljeg stripa od njega... A realno, ima ih dosta, nekoliko i u Bonelliju. Morate biti realni... Zagor nije smeće od stripa, daleko od toga, kvalitetan je, zabavan i zanimljiv, to je ono što zapravo krasi dobar strip, ali s druge strane, fali mu užasno puno toga da postane onakav kakvim ga mnogi fanovi drže. Po meni, Zagor pati od nedostatka kompleksnosti radnje, nedovoljne razrađenosti sporednih likova kao i potpuno jednakog odnosa između svakog od njih. Recimo, postoje dvije vrste dobrih likova. Prvi su oni hrabri, sposobni tipovi. Oni svi imaju apsolutno iste stavove i osobine. Drugi su komični tipovi, koji se jedini malo razlikuju... Epizode trebaju biti malo više povezane, osim sage o oružju s Atlantide, Trijadama Demonskih Maski i eventualno Zagorove prošlosti strip nema baš neke prevelike povezanosti u pričama , a gledajući koliko dugo izlazi, trebao bi imati. Kod povratka zlikovaca, to uvijek ide ovako- negativac je nekako preživio, sprema se na osvetu, Zagor dobije neki znak ili tako nešto, naon toga se prisjeti njihovog posljednjeg okršaja i čudi se tome kako je neprijatelj živ, uvede se par likova iz starijih epizoda sa tim negativcem koji su obični Zagorovi pijuni, eventualno se predstavi neki novi zlikovac koji na kraju pogine, Duh sa sjekirom nakon tri li četiri sveska pobijedi neprijatelja i to je to... Te stvari se previše puta ponavljaju. Zagi je zastario, ne u smislu crteža nego scenarija. Doduše, uvjeren sam da scenaristi mogu učiniti strip modernijim, ali ne znam zašto se boje promjena. Znam da Sergio nije dopuštao promjene. E sad, je li nova uprava dovoljno hrabra, nemam pojma...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja

Edited by - Zagor12 on 19/08/2012 18:09:36
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
uvik sam ga mrzia..smece..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/08/2012 : 18:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nekako mi nisu to diametralni poziciji, jer ga ne mrzim ali mi i nije drag.
Bolje bi bilo da si stavio volim/mrzim Zagora ili drag mi je/ne zanima me.


Ostalo je nekako na nostalgiji ali danas tesko citljivo.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 19/08/2012 19:40:56
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 19/08/2012 : 18:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji imaju potrebu stalno nekoga ili nešto pljuvati i vrijeđati su duboko nesretni i zapravo ih žalim. Ja npr. ne podnosim Mistera Noa, ali nikada nisam ništa napisao protiv njega.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

uvik sam ga mrzia..smece..

Zato si glasao za prvu opciju.
Ja volim Zagora, ali uvijek ću dati priliku nekom novom junaku jer da ne dam ne bih nikada upoznao MV.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
ZAGOR JE ŽIVOT,OSTALO SU SITNICE...
"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 19/08/2012 : 18:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Zagor je kao drug iz osnovne - drago ti je kad ga sretnes, ali posle pet minuta se setis zasto se niste videli dvadeset godina.



dopada mi se ovo :D
samo, i za njih postoje kategorije, pa bi to verovatno predstavljalo dobre i lose epizode zagora :D

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 19/08/2012 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
U protekle četiri decenije koliko čitam avanture "Duha sa sekirom",izlazak svake nove epizode je praznik za mene!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 19/08/2012 : 19:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Volim Zagora. Ne sve epizode, ne sve crtače i ne sve scenariste, ali vecinu od navedenih volim. A razlog je jednostavan - Zagor mi je zabavan zbog žanrovske raznolikosti. Volim ja i ostale strip-junake, ali Zagor mi je ipak malo interesantniji od njih.

Edited by - Brdar on 19/08/2012 19:14:24
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 19/08/2012 : 19:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nisam ga nešto gotivio ni u djetinjstvu, a pogotovo ne sada. King je stavio jako malo opcija za glasanje, pa moram glasati za 'mrzim Zagora', iako ga ne mrzim, već mi je totalno nezanimljiv. Kao lik je bezveze, ali sporedni likovi koji se pojavljuju su još jadniji, pogotovo Čiko koji je najgori sidekick u istoriji stripa. 'Karamba i karambita, gladan sam, umrijeću, evo, pao sam na dupe da bi se vi mogli smijati, evo sad me Dranki udario u dupe nogom, ajd još malo smijeha, ha, ha...'. I scenaristima ili nije dozvoljeno da eksperimentišu ili zaista toliko nemaju mašte? Mislim da je ovo prvo, ali ima i njihove nesposobnosti. O Feriju neću ni da počinjem, najprecijenjeniji crtač u Boneli stafu. Meni je serijal živi očaj. Ali sam se znao dobro ismijati kod onih 'filozofiranja o Duhu sa sjekirom', kad forumaši-ljubitelji Zagija pokušavaju da daju neku dublju crtu serijalu, analiziranjem nekih scena i epizoda :) Jbg, što se kaže 'ljepota je u oku posmatrača'... Meni su Ken Parker i Dilan Dog svijetlosnim godinama ispred.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 19/08/2012 : 19:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Ovoj anketi fali jedna Boli me briga za zagora opcija, sama cinjenica da je anketa za i protiv dovodi do toga da se zele dijeliti clanovi ovdje za i kontra zagor sta nevidim razloga.

Ja volim zagora i jedini je strip kojeg aktualno skupljam od prvoga broja od slobodne dalmaicja i RH kao drzave, ali ja priznajem i one koje boli briga za zagora i samo letimice bace koji post samim time mozda mislis da ga oni mrze, oni mrze prepucavanja odredenih forumasa o crtacima zagora, kako misle da su popili svu pamet ovoga svijeta i samim time izdizu se iznad ostalih sta po meni ova anketa isto je. Pokusaj izdizanja na za i kontra zagorovce. Stariji iskusniji clanovi bi trebali ne trositi stranice rasprave kako nevolim cheriolu, ko ce nasljediti ferrija itd. jer to mladim ljudima, mladim fanovima zagora iskrneo mislim ide na zivac jer koliko mi znamo nitko od vas nije bogomdan od samog ferrija da moze smatrati da zna bolje od ostalih ako to ostaje u granici argumentirane rasprave, sto zna koliko puta izaci izvan tih okvira i tu se vide ti stariji forumasi s svojim "sta ti znas mali ja citam zagora od zlatne serije, doma imam orignalne talijanske zagore itd."

Sith logika: "Ako nisi smanom protiv mene si" , ima tu i siva zona
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/08/2012 : 19:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Prva opcija. Inače čitam i kupujem samo Extra izdanje (počeo od broja 169) , Klasike i poneki specijal...
I da, čitao ga nekad davno u ZS (ostalo mi samo nekoliko primjeraka).

Edited by - dsormaz1 on 19/08/2012 19:28:51
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2012 : 19:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

Ovoj anketi fali jedna Boli me briga za zagora opcija


Ima i ta opcija, mada je nevidljiva - ignorisati poll i topik. Logicno, zar ne

quote:
Originally posted by Krscho

sama cinjenica da je anketa za i protiv dovodi do toga da se zele dijeliti clanovi ovdje za i kontra zagor sta nevidim razloga.



Odavno su podjeljeni. Evo prilike da se kazu neke stvari u jednom topiku, a ne da se unistava stotinu drugih.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/08/2012 : 19:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Nisam ga nešto gotivio ni u djetinjstvu, a pogotovo ne sada. King je stavio jako malo opcija za glasanje, pa moram glasati za 'mrzim Zagora', iako ga ne mrzim, već mi je totalno nezanimljiv. Kao lik je bezveze, ali sporedni likovi koji se pojavljuju su još jadniji, pogotovo Čiko koji je najgori sidekick u istoriji stripa. 'Karamba i karambita, gladan sam, umrijeću, evo, pao sam na dupe da bi se vi mogli smijati, evo sad me Dranki udario u dupe nogom, ajd još malo smijeha, ha, ha...'. I scenaristima ili nije dozvoljeno da eksperimentišu ili zaista toliko nemaju mašte? Mislim da je ovo prvo, ali ima i njihove nesposobnosti. O Feriju neću ni da počinjem, najprecijenjeniji crtač u Boneli stafu. Meni je serijal živi očaj. Ali sam se znao dobro ismijati kod onih 'filozofiranja o Duhu sa sjekirom', kad forumaši-ljubitelji Zagija pokušavaju da daju neku dublju crtu serijalu, analiziranjem nekih scena i epizoda :) Jbg, što se kaže 'ljepota je u oku posmatrača'... Meni su Ken Parker i Dilan Dog svijetlosnim godinama ispred.


Evo ja npr. totalno suprotno razmisljam od swampa, od prve do zadnje rijeci, ali covjek je iznio svoje iskreno misljenje i to je sasvim ok.
Ne slazem se, ali postujem misljenje.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Zagor je dio mog života, je veliki dio moje mladosti i dio mog života u zrelijim godinama...
postao je dio života i mog sina, a nadam se zahvaljujući kolekciji i dio života mojih unuka...
Zagor je samo strip ali za one koji ga vole i način života...i na tome ču biti do groba zahvalan Bonelli
kući i neprežaljenom Sergio Bonelliju...mislim da je i na moje odrastanje i formiranje ličnosti velik udio imao i Zagorov značaj...poštivanje svih rasa ljudi,prihvačanje različnosti,poštenje,pomoč ljudima,mala distanca pred ženama...to zadnje
sve ove godine uspjelo mi je ublažiti i sad do žena nemam nikakvih skulptura...
Zagor je iz stripa u regionu ex yuge postao institucija i religija..i tako če ostati,sviđalo se nekima ili ne...
Dosta puta se Zagoru trpa grijehe za koje nije kriv...zar mislite da bi više ljudi čitalo amere,mange i BD da prestanu čitati Zagora? Šipak! Ne vidim zašto bi bio problem čitati Zagora i Pakao,Mausa,Corta istovremeno...sve se može kad se strip voli...meni uz Bonelli u kolekciji stoji dosta stvari od amera i BD (mange ne volim nikako)i dobro se podnose ti stripovi međusobno...i nadopunjuju...mislim da je važno da čovjek čita ono što mu trenutno zamiriši, zavisi od razpoloženja šta ču uzet u ruku...
ZAGOR je več i mome srcu 30 godina uraščen i nema operacije i kirurga da mi ga odstrani...
Hvala velikom Sergiu,Ferriju,Donateliju,Buratiniju,Dnevniku,Slobodni,Ludensu,Libellusu...hvala svima koji nam su do sada i koji če nam i ubuduće oljepšavati ova jebena vremena...ništa ljepše nego iz tmurne svakodnevnice na pola sata preselit se u neka druga vremena i prostore...gdje je poštenje i dobrota bilo vrlina a ne naivnost i glupost...
Trebalo bi nam puno Zagora danas,..ali svatko od nas može biti mali Zagor...svojim poštenjem i dobrotom...
emotivno i populistično?... možda ali meni je to trenutno na duši kad se spomene Zagor...
Zagor je meni sinonim poštenja, a razni moderni tajkuni su za mene Heligeni,Kandraxi i Hogati...mamicu vam jeb...em olušu..
i za vas je negdje kamena sekira da poleti u glavurine...sreča vaša da je pravi Zagor ostario...


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Parafraziracu Gandija, "volim Zagora, al' mi Zagorovci idu na kurac". Samo je na Balkanu Zagor dobio dimenziju Dostojevskog, Ferri i Donatelli su "umetnici", a Sclavi i Nolitta nobelovci. Al', i tu ima nekog levog sarma, i ne bi ni bilo toliko zabavno da nema krugova koji gube centar i tome slicnih pokusaja uzdizanja Zagora na Nietzcheov nivo.


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/08/2012 : 19:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Nisam ga nešto gotivio ni u djetinjstvu, a pogotovo ne sada. King je stavio jako malo opcija za glasanje, pa moram glasati za 'mrzim Zagora', iako ga ne mrzim, već mi je totalno nezanimljiv. Kao lik je bezveze, ali sporedni likovi koji se pojavljuju su još jadniji, pogotovo Čiko koji je najgori sidekick u istoriji stripa. 'Karamba i karambita, gladan sam, umrijeću, evo, pao sam na dupe da bi se vi mogli smijati, evo sad me Dranki udario u dupe nogom, ajd još malo smijeha, ha, ha...'. I scenaristima ili nije dozvoljeno da eksperimentišu ili zaista toliko nemaju mašte? Mislim da je ovo prvo, ali ima i njihove nesposobnosti. O Feriju neću ni da počinjem, najprecijenjeniji crtač u Boneli stafu. Meni je serijal živi očaj. Ali sam se znao dobro ismijati kod onih 'filozofiranja o Duhu sa sjekirom', kad forumaši-ljubitelji Zagija pokušavaju da daju neku dublju crtu serijalu, analiziranjem nekih scena i epizoda :) Jbg, što se kaže 'ljepota je u oku posmatrača'... Meni su Ken Parker i Dilan Dog svijetlosnim godinama ispred.



glasovao sam za zagora, ali slazem se za chica i ferrija
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2012 : 19:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
King je otvorio odličan topic ali opcija "mrzim Zagora" je meni bez veze...zašto bi neko mrzio Zagora,zašto mrzit nešto što drugi vole i veseli jih?...trebala bi opcija "ne volim ga" i to je dosta...dosta je mržnje u našem društvu da bi se opet djelili...ja ne volim mange ali jih ne mrzim, i zašto bi?...neki čitaju mange i svatko ko čita i voli strip ima moje poštovanje i naklon...STOP MRŽNJI!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/08/2012 : 19:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
@swamp thing:
Ne slazem se u vezi Ferrija. Covjek je veliki majstor, pa i sada u ovim starim godinama ipak je bolji od ostalih Zagorovih crtaca. Mozda je to kod mene nostalgijska izjava, ali kako god, smatram da je on najbolji.

Sada, u vezi onih nemastovitih scenarista, i tvojoj izjavi da su Ken i Dylan puno kvalitetniji od Zagija, potpisujem sve sto si rek'o.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000