forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija i Lunov Magnus Strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/08/2012 : 18:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Trebala bi mi mala pomoć od drugova forumaša, pošto mi se ne da da kopam po topicima.

Radi se o stvarima koje svi manje-više znamo a vezane su za ove dve edicije.


Uglavnom, trebaju mi sve činjenice, tračevi i zanimljivosti, tipa, kad je krenulo izdavanje,u kom formatu, kad i zašto su ubacivani novi junaci, tiraži i prodati primerci, koliko su koštala prava, prevod i cenzura, uredjivačka politika, razlika u popularnosti u bivšim republikama, cene koje odredjeni stripovi danas dostižu na aukcijama i sl.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/08/2012 : 18:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
otprilike, ovo su podaci koje imam, kasnije cu malo opsirnije

Novosadska novinska kuca Dnevnik pocinje sa ZS u januaru 1968.godine
LMS je na pocetku bio kao specijalno izdanje ZS-a, posto je sadrzajno bio slican, ali prvi broj, pored svega ostalog, je u svom sadrzaju imao i strip Lun Kralj ponoci, strip novosadskog autora i urednika Dnevnika Mitra Nilosevica a.k.a. Frederik Eshton.

Zbog toga je i ovakav i naziv edicije. "Magnus" je od "veliki" sto se odnosilo na velicinu formata (veceg nego u Zlatne Serije), ne znam tacne mere.

Jedan broj LMS-a je dolazio na svakih 6 svesaka ZS-a. Veci format se pri 5. izlasku izjednacio sa onim od ZS.

Dnevnik pocetkom rata prestaje sa radom.

Imam jos nekih detalja, ali napisem ih kasnije kada budem imao vremena.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2012 : 19:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Odlican topik !!!!! Manje vise sam i ja kopao po topicima i trazio ali podaci su sturi !!!!!!!
Nije je pojavio neko ko bi mogao da nam poprilicno docara sve sto se desavalo u dnevniku i ove dve edicije.....
Jedan podatak koji sam cuo ne znam gde, da li mi je neko ispricao ili sam negde procitao pre jedno desetak godina...
Odnosilo se na manje tiraze odredjenih brojeva,automatski ti brojevi su postajali redji....
Samo odredjeni broj ljudu u celoj bivsoj jugi zna za te podatke,koji su dobro cuvana tajna...
Koliko znam brojevi koji su izlazili oko praznika u bivsoj jugoslaviji su stampani u manjim tirazima....
Brojevi u letnjim mesecima isto tako ,a desavalo se da ponekad nestane lepka ili jos nekog materijala pa se tiraz smanji za 20/30 %...


Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2012 : 19:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Samo odredjeni broj ljudu u celoj bivsoj jugi zna za te podatke,koji su dobro cuvana tajna...


Pa onda je bolje ako neko zna neka da covjeku ime i prezime tih ljudi i mogucnost kako da ih kontaktira. Bolje i tako nego ono poznato "cula i kazala".
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/08/2012 : 19:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
e ovaj topic se prati! svakome svaka cast za informacije.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/08/2012 : 19:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jako zanimljiva tema, odlično!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 26/08/2012 : 21:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
Ovo je Bane Kerac napisao kada sam ga zamolio da napise jedan kratak tekst za onaj album sa slicicama:

"

''Zlatno doba'' Dnevnikovih izdanja je trajalo mnogo duže nego što sam ja tamo bio prisutan, Pocelo je sa inicijativom Mitra (Frederik Ešton) Miloševica da se pokrene serija strip izdanja. Možemo samo nagadati koji su ga razlozi naveli na to. Najvažniji je svakako njegova urednicka povezanost sa nemackim i italijanskim izdavacima. Postalo je evidentno da Forum i DENO imaju uspeha sa stripovima, a Miloševic je uocio ogromnu Bonelijevu produkciju koju su Forum i DENO zaobilazili.
Indikativno je da je sve pocelo u podrumskoj redakciji u ulici Jovana Ðordevica (tamo sam nosio moje nesuvisle pokušaje upisivanja teksta u stripove) u kojoj su stvoreni X-100 romani i gde su nastali pokušaji izdavanja magazina sa stripovima i tekstovima, nešto kao PZ ali su tekstovi nisu bili za decu (''Panorama'' iz pedesetih). I tako godinama, a onda za samo par leta od pocetka ekspanzije LMS i ZS, podignuta je desetospratnica na Bulevaru 23. Oktobra. To sigurno nije bilo od novca koji su zaradili dnevni list i Lovacke novine.
Redakcija zabavnih izdanja je narasla na 110 zaposlenih (medu njima i crtaci stripa) i preimenovana u OOUR Izdavacka delatnost.
Na tržištu od 18 miliona stanovnika, platama koje su obezbedivale pristojan život, bez eksplozije drugih medija, stripovi su išli sami od sebe.
Tiraži su bili enormni, 50 do 100 hiljada primeraka. Da bi rešila deficit stranog materijala, redakcija je osnovala Pan Art Studio za sopstvenu proizvodnju stripova.
Što se cenzure tice, ne secam se nijedne intervencije nekoga ''od gore'', ali je zato autocenzura tipa ''necu da rizikujem'' bila vrlo prisutna. Sve što se kosilo sa nekakvim opštim moralom (nasilje i seks) je prepravljano ili seceno po nalogu urednika. S obzorom da je urednica LMS i ZS i inace bila jako konzervativna, nije bilo ništa neobicno da je se u ''cenzuri'' preterivalo. Da se ne bi dobila etiketa stranog placenika i špijuna zaduženog za propagiranje stranih vrednosti, brisane su zastave, menjana imena država, docrtavana brada i hipi frizura na Lenjina... sve u ime da je redakcija neutralna u svemu što bi neko mogao nazvati politikom. Istovremeno, politicare je baš bolelo uvo za tamo neke stripove.
Tako je to lepo išlo sve do kraja osamdesetih, a onda....
Pravednija društvena uredenja od tog ''komunizma'' su uspela da sve to unište za samo nekoliko godina.
Dnevnik je opljackan do armature, a svi zaposleni razjureni. Zgrada Dnevnika je u rukama ko zna koga i tamo više nema nikoga koji bi bio u stanju da revitalizuje izdavaštvo."
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 26/08/2012 : 21:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
evo jos jednog starog posta bane kerca gde se govori o dnevnikovim stripovima


Bonelijevcima za sablazan, Stripoteka je isla u 80 000, a Tex u 50 000.
Blek je bio najuspesniji, u proseku 80 000, dva tri broja otisla malo preko 100 000.
Zagor se zajedno s Markom kilavio na 60-70 000.
Ostali Mikiji i Rendzeri su se vrzmali izmedju 50 i 60 hiljada.
Najgori su bili Ken, Marti i Dilan Dog koji su skakali od srece kada im pojedine epizode dostignu 40 000.

Yu Strip je u proseku bio oko 30 000.
Giganti i Superi i Eks su dobro isli ali ne znam tacne cifre (navodno preko 50 000, ali to je suvise nezvanicno).
Za Cak i Strip Art nemam pojma.
Cak je bio kratkog veka, pa je velika verovatnoca da nije presao 30 000. S obzirom na njegovu cenu (dosta skuplji od slicnih izdanja), cudilo bi me i 20 iljada.

Kurioziteta radi, Marketprint je ukinuo ediciju Marvel kada je pala na 40 000 primeraka. Licno mislim da je to urbana legenda, al, ajde, dobro zvuci.

I, ne zaboravite, ondasnje edicije su imale trziste od 20 miliona stanovnika, losu televiziju i nikakav internet, a elektronske igre su bile SF.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 26/08/2012 : 23:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Fin topik.Mene je recimo uvek zanimalo zasto Lunov Magnus Strip ali eto Patak objasnio.
Zahvaljujem.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/08/2012 : 23:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanima ko je dao trafikama pecate koji su prepravljali cenu , da li su im to slali iz dnevnika ili su to sve trafike imale. >>>?????????

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 27/08/2012 : 00:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko

Bas me zanima ko je dao trafikama pecate koji su prepravljali cenu , da li su im to slali iz dnevnika ili su to sve trafike imale. >>>?????????

Ti sad baš hoćeš sve da znaš
Verovatno su im stripove slali sa već utisnutom cenom


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

samotnjak
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
83 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 27/08/2012 : 00:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send samotnjak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

otprilike, ovo su podaci koje imam, kasnije cu malo opsirnije

Novosadska novinska kuca Dnevnik pocinje sa ZS u januaru 1968.godine
LMS je na pocetku bio kao specijalno izdanje ZS-a, posto je sadrzajno bio slican, ali prvi broj, pored svega ostalog, je u svom sadrzaju imao i strip Lun Kralj ponoci, strip novosadskog autora i urednika Dnevnika Mitra Nilosevica a.k.a. Frederik Eshton.

Zbog toga je i ovakav i naziv edicije. "Magnus" je od "veliki" sto se odnosilo na velicinu formata (veceg nego u Zlatne Serije), ne znam tacne mere.

Jedan broj LMS-a je dolazio na svakih 6 svesaka ZS-a. Veci format se pri 5. izlasku izjednacio sa onim od ZS.

Dnevnik pocetkom rata prestaje sa radom.

Imam jos nekih detalja, ali napisem ih kasnije kada budem imao vremena.



ne mogu da vjerujem! ove podatke nikada nisam znao, a deceniju (kada sam sakupljao ZS i LMS) sam izgarao da to saznam. nisam mogao ni zamisliti da je LMS bio specijalac ZS-a.

stvarno nevjerovatne informacije koje, ironično, saznajem kada više nemam niti jedan jedini strip iz ovih edicija, a znao sma ih imati više stotina

hvala svima koji daju ove informacije
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/08/2012 : 00:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by radulovic marko

Bas me zanima ko je dao trafikama pecate koji su prepravljali cenu , da li su im to slali iz dnevnika ili su to sve trafike imale. >>>?????????

Ti sad baš hoćeš sve da znaš
Verovatno su im stripove slali sa već utisnutom cenom



Daj Nebojsa valjda se secas da su to radili sa stripovima koji im zaostanu po trafikama.....
Secam se negde krajem osamdesetih da sam u Milni na Bracu u trafici zatekao brdo stripova,starih par meseci koji su svi bili prekucani na cini mi se sa 45 na 70 dinara ...
To se radilo u trafikama 100 %..

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 27/08/2012 00:18:11
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 27/08/2012 : 00:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by radulovic marko
Daj Nebojsa valjda se secas da su to radili sa stripovima koji im zaostanu po trafikama.....
Secam se negde krajem osamdesetih da sam u Milni na Bracu u trafici zatekao brdo stripova,starih par meseci koji su svi bili prekucani na cini mi se sa 45 na 70 dinara ...
To se radilo u trafikama 100 %..

Znam za "prekucavanje" cena, naravno - te stripove sam mrzeo ali mislim da su to ipak stripovi koji su naknadno vraćani u trafike. Pazi, možda si ti u pravu - ne sporim, ali mi to sa pečatom deluje ludo
Onda je zbog toga Dnevnik bio omražen među prodavačicama?


Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 27/08/2012 : 09:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

otprilike, ovo su podaci koje imam, kasnije cu malo opsirnije

Novosadska novinska kuca Dnevnik pocinje sa ZS u januaru 1968.godine
LMS je na pocetku bio kao specijalno izdanje ZS-a, posto je sadrzajno bio slican, ali prvi broj, pored svega ostalog, je u svom sadrzaju imao i strip Lun Kralj ponoci, strip novosadskog autora i urednika Dnevnika Mitra Nilosevica a.k.a. Frederik Eshton.

Zbog toga je i ovakav i naziv edicije. "Magnus" je od "veliki" sto se odnosilo na velicinu formata (veceg nego u Zlatne Serije), ne znam tacne mere.



Jedan broj LMS-a je dolazio na svakih 6 svesaka ZS-a. Veci format se pri 5. izlasku izjednacio sa onim od ZS.

Dnevnik pocetkom rata prestaje sa radom.

Imam jos nekih detalja, ali napisem ih kasnije kada budem imao vremena.



Ne bih rekao da je Lun kralj ponoći u prvom broju strip , to je pisani roman , strip o Lunu je rađen dosta godina kasnije

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 27/08/2012 : 09:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Samo jedna ispravka. U prvom broju LMS nije objavljen strip Lun kralj ponoći već tekst tj. pisani roman, koji je išao na margini stranice, dok je osnovnu stranice činio Teksov strip. Vjerovatno je neko ( Mitar Milošević ? ) zamislio da osnova edicije bude taj roman pa otuda LMS.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 27/08/2012 : 09:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Ha , 2 sekunde prednosti za mene

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 27/08/2012 : 09:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
Može mala pomoć,ako netko ima točan podatak?

Interesira me da li netko točno zna koliko je bilo onih malih stolnih kalendara koji su se pojavili krajem 80-tih godina?
Mislim na one male kalendare sa likovima Zagora,Marka,...
Znači,da li je tih kalendara bilo svake godine od svakog junaka ili nije bilo nekakvog redosljeda?Ako netko ima točnu informaciju,molio bi da nam odgovori ili opiše kako je to objavljivano.Mislim da su se pojavljivali kada i albumi sa sličicama...??

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 27/08/2012 : 09:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

evo jos jednog starog posta bane kerca gde se govori o dnevnikovim stripovima


Bonelijevcima za sablazan, Stripoteka je isla u 80 000, a Tex u 50 000.
Blek je bio najuspesniji, u proseku 80 000, dva tri broja otisla malo preko 100 000.
Zagor se zajedno s Markom kilavio na 60-70 000.
Ostali Mikiji i Rendzeri su se vrzmali izmedju 50 i 60 hiljada.
Najgori su bili Ken, Marti i Dilan Dog koji su skakali od srece kada im pojedine epizode dostignu 40 000.

Yu Strip je u proseku bio oko 30 000.
Giganti i Superi i Eks su dobro isli ali ne znam tacne cifre (navodno preko 50 000, ali to je suvise nezvanicno).
Za Cak i Strip Art nemam pojma.
Cak je bio kratkog veka, pa je velika verovatnoca da nije presao 30 000. S obzirom na njegovu cenu (dosta skuplji od slicnih izdanja), cudilo bi me i 20 iljada.

Kurioziteta radi, Marketprint je ukinuo ediciju Marvel kada je pala na 40 000 primeraka. Licno mislim da je to urbana legenda, al, ajde, dobro zvuci.

I, ne zaboravite, ondasnje edicije su imale trziste od 20 miliona stanovnika, losu televiziju i nikakav internet, a elektronske igre su bile SF.



Ovi podaci su dosta nelogični.
Ako su se ti stripovi pojavljivali u ondašnje doba na svim kioscima (a jesu) i ako su bili slati u vezanim paketima po 20 komada,po prostoru bivše države,kako je moguće bilo rasporedit 50 000 na sve kioske? Nije bilo sela u kojem se na kiosku nisu nalazili ti stripovi.

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 27/08/2012 : 09:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Ha , 2 sekunde prednosti za mene



Mrtva trka. Čestitam.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/08/2012 : 09:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

quote:
Originally posted by dzoni

evo jos jednog starog posta bane kerca gde se govori o dnevnikovim stripovima


Bonelijevcima za sablazan, Stripoteka je isla u 80 000, a Tex u 50 000.
Blek je bio najuspesniji, u proseku 80 000, dva tri broja otisla malo preko 100 000.
Zagor se zajedno s Markom kilavio na 60-70 000.
Ostali Mikiji i Rendzeri su se vrzmali izmedju 50 i 60 hiljada.
Najgori su bili Ken, Marti i Dilan Dog koji su skakali od srece kada im pojedine epizode dostignu 40 000.

Yu Strip je u proseku bio oko 30 000.
Giganti i Superi i Eks su dobro isli ali ne znam tacne cifre (navodno preko 50 000, ali to je suvise nezvanicno).
Za Cak i Strip Art nemam pojma.
Cak je bio kratkog veka, pa je velika verovatnoca da nije presao 30 000. S obzirom na njegovu cenu (dosta skuplji od slicnih izdanja), cudilo bi me i 20 iljada.

Kurioziteta radi, Marketprint je ukinuo ediciju Marvel kada je pala na 40 000 primeraka. Licno mislim da je to urbana legenda, al, ajde, dobro zvuci.

I, ne zaboravite, ondasnje edicije su imale trziste od 20 miliona stanovnika, losu televiziju i nikakav internet, a elektronske igre su bile SF.



Ovi podaci su dosta nelogični.
Ako su se ti stripovi pojavljivali u ondašnje doba na svim kioscima (a jesu) i ako su bili slati u vezanim paketima po 20 komada,po prostoru bivše države,kako je moguće bilo rasporedit 50 000 na sve kioske? Nije bilo sela u kojem se na kiosku nisu nalazili ti stripovi.





Da, ali mislim da je tada bilo dosta manje kioska, ili se varam. Tamo gde sam ja odrastao (mesto od 12 000 stanovnika) je krajem osamdesetih bilo 4 kioska, a danas ih ima 20. Tako da je i tih 50-80 000 primeraka bilo lakše rasporediti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/08/2012 : 10:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan

Može mala pomoć,ako netko ima točan podatak?

Interesira me da li netko točno zna koliko je bilo onih malih stolnih kalendara koji su se pojavili krajem 80-tih godina?
Mislim na one male kalendare sa likovima Zagora,Marka,...
Znači,da li je tih kalendara bilo svake godine od svakog junaka ili nije bilo nekakvog redosljeda?Ako netko ima točnu informaciju,molio bi da nam odgovori ili opiše kako je to objavljivano.Mislim da su se pojavljivali kada i albumi sa sličicama...??


Izašla su samo dva kalendarčića sa Zagorom i Markom i to samo te jedne godine!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/08/2012 : 10:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odrastao na 20 km od beograda ,a nekih 60,70 od Novog Sada ...
Retko kada se desavalo da stripovi dodju u nedelji kada su izlazili ,cekalo se po dva ,tri dana ...
Ponedeljak je bio taj dan kada su dolazili ,a izlazili su cetvrtkom koliko se secam ....

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 27/08/2012 10:57:37
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 27/08/2012 : 11:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Lastan

Može mala pomoć,ako netko ima točan podatak?

Interesira me da li netko točno zna koliko je bilo onih malih stolnih kalendara koji su se pojavili krajem 80-tih godina?
Mislim na one male kalendare sa likovima Zagora,Marka,...
Znači,da li je tih kalendara bilo svake godine od svakog junaka ili nije bilo nekakvog redosljeda?Ako netko ima točnu informaciju,molio bi da nam odgovori ili opiše kako je to objavljivano.Mislim da su se pojavljivali kada i albumi sa sličicama...??


Izašla su samo dva kalendarčića sa Zagorom i Markom i to samo te jedne godine!


Ovi kalendari su pratili albume sa sličicama. Ja ne znam za Zagorov kalendarčić - ja imam kalendarčić Komandant Mark i Kapetan Miki. Jedan je, čini mi se, za 1987., a drugi 1988.godinu. A super je bio i onaj poster sa svim Bonelijevim junacima (by PlaKer) koji je izašao u, opet mi se čini :), 100-om broju Strip zabavnika. I to bi bilo sve od popratnih sadržaja koje je Dnevnik ikad ponudio uz stripove. Ili možda griješim?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/08/2012 : 11:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Lastan

Može mala pomoć,ako netko ima točan podatak?

Interesira me da li netko točno zna koliko je bilo onih malih stolnih kalendara koji su se pojavili krajem 80-tih godina?
Mislim na one male kalendare sa likovima Zagora,Marka,...
Znači,da li je tih kalendara bilo svake godine od svakog junaka ili nije bilo nekakvog redosljeda?Ako netko ima točnu informaciju,molio bi da nam odgovori ili opiše kako je to objavljivano.Mislim da su se pojavljivali kada i albumi sa sličicama...??


Izašla su samo dva kalendarčića sa Zagorom i Markom i to samo te jedne godine!


Ovi kalendari su pratili albume sa sličicama. Ja ne znam za Zagorov kalendarčić - ja imam kalendarčić Komandant Mark i Kapetan Miki. Jedan je, čini mi se, za 1987., a drugi 1988.godinu. A super je bio i onaj poster sa svim Bonelijevim junacima (by PlaKer) koji je izašao u, opet mi se čini :), 100-om broju Strip zabavnika. I to bi bilo sve od popratnih sadržaja koje je Dnevnik ikad ponudio uz stripove. Ili možda griješim?



Ja znam samo za ta dva, sa Zagorom, kojeg sam poklonio jednom kolekcionaru i Markom, kojeg imam, a za Mikija sad prvi put čujem da je izašao.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/08/2012 : 11:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mogu misliti euforije kad se čekalo na te stripove :D
ja nisam kupovao na kioscima stripove
uvijek je to bila neka preprodaja i menjaža :)
stripove aktivno kupujem od 1994. na kiosku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000