forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija i Lunov Magnus Strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/01/2018 : 15:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

evo jos jednog starog posta bane kerca gde se govori o dnevnikovim stripovima


Bonelijevcima za sablazan, Stripoteka je isla u 80 000, a Tex u 50 000.
Blek je bio najuspesniji, u proseku 80 000, dva tri broja otisla malo preko 100 000.
Zagor se zajedno s Markom kilavio na 60-70 000.
Ostali Mikiji i Rendzeri su se vrzmali izmedju 50 i 60 hiljada.
Najgori su bili Ken, Marti i Dilan Dog koji su skakali od srece kada im pojedine epizode dostignu 40 000.

Yu Strip je u proseku bio oko 30 000.
Giganti i Superi i Eks su dobro isli ali ne znam tacne cifre (navodno preko 50 000, ali to je suvise nezvanicno).
Za Cak i Strip Art nemam pojma.
Cak je bio kratkog veka, pa je velika verovatnoca da nije presao 30 000. S obzirom na njegovu cenu (dosta skuplji od slicnih izdanja), cudilo bi me i 20 iljada.

Kurioziteta radi, Marketprint je ukinuo ediciju Marvel kada je pala na 40 000 primeraka. Licno mislim da je to urbana legenda, al, ajde, dobro zvuci.

I, ne zaboravite, ondasnje edicije su imale trziste od 20 miliona stanovnika, losu televiziju i nikakav internet, a elektronske igre su bile SF.



Nedjoh taj post :)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/01/2018 : 15:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Što se tiče ovih ---dp---jevih navoda, mogu mu potvrditi da je, što se tiče pretiskivanja cijena, na dobrom tragu. O tome je bilo riječ, o racionalnoj potrošnji papira, odnosno, kombiniranju sličnih tiraža na istom tabaku. Stoga su neke Texove kasnije naslovnice bile s pretiskanom cijenom od 6 na 8 dinara, nakon Zagorovih izravno tiskanih s novom cijenom, što je slučaj i kasnije, s pretiskivanjem cijene sa 8 na 10 dinara (usporedite naslovnice).
Također mogu potvrditi, neovisno o ljetnim razdobljima, koja su obilovala remitendom na kioscima, da je u vrijeme izlaska starijih brojeva ZS i LMS, na kiosku bio redovito i prethodni broj, a često i više prethodnih brojeva, dakle, nisu se povlačili izlaskom novoga broja. Kakvo je stanje bilo sredinom osamdesetih i poslije, ne mogu tvrditi, jer u tom razdoblju nisam više pratio ta izdanja.





Hvala mogorovic na ovom postu vezano za prestampane cene, ovo mi je godinama bila misterija, a ovo sto si ti napisao je, jednostavno, najlogicnije - previse logicno da ne bi bilo istinito.

Sto se tice vremena boravka svakog broja na kiosku, to nikako nisam ni uz najbolju volju uspevao da se setim, jer ono sto sam redovno kupovao, kupovao sam to odmah cim izadje, a sto nisam kupovao, to sam nabavljao menjanjem sa bezbrojnim klincima koji su to skupljali i citali kao i ja... Jednom recju, rasvetlio si mi neke stvari za koje godinama nisam uspevao da nadjem odgovor :)

Edited by - ---dp--- on 21/01/2018 15:50:00
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/01/2018 : 15:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Pročitah i ja topic od početka, pa da dam svoje mišljenje.

I ja sam relativno iz mlađe garde kolekcionara. Stripove sam počeo čitati tokom rata, čitati, ali ne skupljati, jer se tada radilo samo o razmjenama, nije bilo kioska na kojim bi se kupovali. I da je bilo u prodaji, nije bilo para za to. Trebalo je preživjeti.

Naravno, tokom rata najviše sam čitao ZS, poneki LMS. Tako da se može reći da nisam nostalgičar i u svojoj kolekciji nemam niti jedan taj stari strip. Jednostavno me ne privlači. Loš prevod, oskrnavljeni stripovi bez velikog broja stranica, loš papir... O cijeni da i ne govorim.

Imam komplet ZS i LMS u elektronskoj formi. Znam, mnogi će reći "nije to to", ali opet mislim da je to dobra stvar za "nenostalgičare".

Više bih volio nabaviti neke originalne italijanske brojeve i to mi je u planu u bližoj budućnosti.

Ali, svakako mi je drago da se još priča o tome. To je jednostavno bio početak na našim prostorima i izuzetno mi je zanimljivo čitati činjenice o svome. Ima dosta stvari koje nisam znao. Uglavnom, svaka čast za temu.



Potpuno shvatljivo, mi nostalgicari (bar ja sam medju takvima), trazimo u tim stripovima trenutke koje smo proziveli dok smo kao klinci citali te stripove, neko je ovde napisao da kad ga uzme u ruke, tacno vidi trenutak i mesto, kiosk, na kojem ga je kupio. Isto je to tako i kod mene.

Dakle, za nenostalgicare, elektronska forma je perfektna stvar. Jasno je da nije to to, kao sto nije to to ni kad nove stripove imate u elektronskoj formi, ali da nije bilo elektronske forme, mnoge stripove ne bih znao kakvi su a uspeo sam zahvaljujuci tome da procitam mnoge perfektne stripove i ja ih imam preko terabajta u elektronskoj formi, dakle, jos jednom, potpuno te razumem :)

Edited by - ---dp--- on 21/01/2018 15:51:03
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/01/2018 : 18:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by legaz

Otisak smeće, prevod isto, naslovnice nakaradno sređivane. Jednom rečju živi užas. A opet ne mogu bez nje. Tu mi je detinjstvo.



Baš to



Dođe se u neki životni period, kad vreme stane a godine lete... skupljaš svašta i težiš mnogim edicjama i junacima, kompletima, a ni pola od toga ne stgneš da pogladaš a kamoli pročitaš... i sve to odjebeš i vratiš se sebi, ono što reče legaz, detinjstvu... zato ZS i LMS nemaju konkurenciju...
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 21/01/2018 : 18:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
uh,kako me ova tema odjednom pokrenula i naterala da pocnem da se prisecam tih najlepsih vremena stripa
poceo sam da trazim po ormaru i kutijama stripove koje cuvam bas zbog tih vremena i napravio sam par slika





Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/01/2018 : 22:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Po pitanju dana izlaska LMS i ZS na kioske, pravila nije bilo. Dapače, ovisilo je to o distribuciji izdavačkih kuća, jednako kao i internoj distribuciji kuća koje su imale svoje kioske za prodaju tiskovina. Primjerice, u mojem gradu su, uglavnom, bili kiosci Vjesnika, Borbe i Slobodne Dalmacije. Bio je samo jedan kiosk sarajevskog Oslobođenja. I u taj kiosk, redovito su sva izdanja LMS i ZS stizala dan ili čak po nekoliko dana ranije. Ništa neobično, jer stripova je u to vrijeme bilo mnogo. Kako izdanja, tako i u velikim nakladama. Distribucijski pravci i veze su bili skromniji, ceste sporije, auto-ceste (osim one jedne) u snovima. Središnjice svih distribucijskih kuća s kioscima (u pravilu su to bila i izdavačka poduzeća), svojim su režimom, u obilju drugih tiskovina (kojih je u vremenu bez interneta i slobodne televizije te ostalih elektronskih medija, bilo u, za današnje generacije, neshvatljivim količinama i nakladama), distribuirale stripove, dobivene od izdavača, prema svojim planovima distribucije i mogućnostima svojega auto-parka. Prvenstvo su imale tiskovine sa naznačenim danom u tjednu, kada su izlazile, dok su stripovi (u pravilu bez nadnevka i datuma izlaženja), bili na repu događanja, a stizali su kada su stizali.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 22/01/2018 : 00:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Treba kazati i to da su ZS i LMS isli dva do cetiri puta mesecno, kako kad, i da su mnogi koji ne razlikuju junake poistovetili ukupne mesecne tiraze sa pojedinacnim tirazima.
Postojao je i lep obicaj da se cifre nakarikaju kad su u blizini predstavnici konkurencije.
Dalje, remitenda je ponovo slata u kioske preko leta u obliku paketa i slicno. Koliko je tu cega otislo, nemoguce je utvrditi.
I na kraju, cesto se zvanican tiraz razlikovao od kolicine koja izadje iz rotacije.... A razliku se jele kojekakve Lovacke novine, Hlas Ludu i ostala ''izdanja pod mus''.
Sretenova izjava je data onomad u intervjuu za Vojvodjanski strip.
U kasnijim razgovorima s njim, slozili smo se da proslost nije toliko spektakularna koliko dobro zvuci. Ken Parker i MM su bili dosta cesto predmet rasprave da li da se ukinu ili ne...
Kena su spasle Pat O'Sejn i Lovceva Lili jer su uvukle Kena u vagon sa delima koja se gaje bez obzira na isplativost. Ada je to potvrdila i Ken je stabilizovao tiraz pa se moglo kalkulisati.
Ostali su imali svoje verne citaoce i nisu previse varirali u brojevima....
Naslovne kakve god bile i kretenski naslovi nisu imali uticaja na prodaju. Losu stampu niko ziv nije konstatovao. Jednostavno, prihvatano je zdravo za gotovo.
Sve analize na temu zasto je ta i ta epizoda prosla bolje od neke druge su slavno propale posle desetak piva na desetom spratu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/01/2018 : 01:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Zagreba te Siska i Petrinje redosljed izlaženja je bio isključiv i ja se ne sjećam niti jedne iznimke:Zlatna serija utorkom, a Lunov magnus strip petkom. Kod bake u Petrinji sam kupovao LMS kad sam došao za vikend ali u 95% slučajeva već u petak, a ZS se naravno kupila ranije:))

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 22/01/2018 01:03:22
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2018 : 00:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


Ove dvije sličice na zadnjoj strani prvog LMS-a su zapravo prvo pojavljivanje Zagora na našim prostorima Tko zna da li je neki klinac koji ih je tada vidio pomislio:"Uh ovaj se čini zanimljiv, baš me zanima kakav je to strip".

P.S. Prvo pojavljivanje i Marka, također :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/02/2018 : 01:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
I zanimljivo je da te 2 Zagorove priče (odnosno jedna i po ) sa sličica sa poleđine nikada nisu na kraju ni objavili, a eto očito je da su to planirali.
Reč je naravno o epizodi Lovci na ljude i nastavku Nasilja u Darkvudu čiji drugi deo priče Dnevnik nikada nije objavio.

Iz toga se da videti da u ovom slučju nije bilo reči o cenzuri već o ili početnom lutanju ili nemarnosti tadašnjih zaposlenih u Dnevniku.

Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 14/02/2018 : 13:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
A, zanimljivo je da mlado uredništvo još nije saživjelo sa pridjevom sa naslovnice "magnus", nego najavljuje što je u pripremi za "Lunov strip"!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2018 : 18:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

I zanimljivo je da te 2 Zagorove priče (odnosno jedna i po ) sa sličica sa poleđine nikada nisu na kraju ni objavili, a eto očito je da su to planirali.
Reč je naravno o epizodi Lovci na ljude i nastavku Nasilja u Darkvudu čiji drugi deo priče Dnevnik nikada nije objavio.

Iz toga se da videti da u ovom slučju nije bilo reči o cenzuri već o ili početnom lutanju ili nemarnosti tadašnjih zaposlenih u Dnevniku.





Da, jedino je donja naslovnica poslije objavljena za epizodu sa Alkemičarem.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2018 : 18:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

A, zanimljivo je da mlado uredništvo još nije saživjelo sa pridjevom sa naslovnice "magnus", nego najavljuje što je u pripremi za "Lunov strip"!



Vidiš fakat!
Ali dobro, možda je i greška, možda su jednostavno slučajno to izostavili

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 14/02/2018 : 20:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by mogorovic

A, zanimljivo je da mlado uredništvo još nije saživjelo sa pridjevom sa naslovnice "magnus", nego najavljuje što je u pripremi za "Lunov strip"!



Vidiš fakat!
Ali dobro, možda je i greška, možda su jednostavno slučajno to izostavili



U početku to i jeste bio Lunov strip, ono MAGNUS je dodato kada se rešilo da se ide u velikom formatu. Ubrzo se, posle nekoliko brojeva prešlo na standardni format ali je ono MAGNUS ostalo u naslovu edicije...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2018 : 23:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

I zanimljivo je da te 2 Zagorove priče (odnosno jedna i po ) sa sličica sa poleđine nikada nisu na kraju ni objavili, a eto očito je da su to planirali.
Reč je naravno o epizodi Lovci na ljude i nastavku Nasilja u Darkvudu čiji drugi deo priče Dnevnik nikada nije objavio.

Iz toga se da videti da u ovom slučju nije bilo reči o cenzuri već o ili početnom lutanju ili nemarnosti tadašnjih zaposlenih u Dnevniku.





da, ja sam to odavno primetio, naime, kad sam kao klinac prvi put video ovu zadnju koricu prvog LMS, trazio sam te naslovnice sve dok nisam sakupio sve Zagorove stripove i tek tad shvatio da bas te dve nikada nisu ni objabvljene, iako sam ostavljao mogucnost da su price objavljene a naslovnice ne. Tek kad je izasao taj sa alhemicarem video sam da su nedostatak naslovnice popunili tom koju su preskocili, a kasnije tek sa pojavom interneta kao i kad sam dosao do Zagorovih stripova od "Slobodne dalmacije" sam video da je i ova druga ("Potera zlih") ustvari iz price "Ljudska lovina" ("La Preda Umana") to jest drugog nastavka ove price (sad sam zaboravio kako se zove)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/03/2018 : 20:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Sad sam vidio da je u ZS u broju Čiko zavodnik bila najava za ZS specijalac 18 (Mister No) a u ZS Povlačenje ili Fatalna žena najava za specijalac 19 (Nik Rajder). E sad, zanimljivo mi je što je koliko ja znam izašlo 17 specijalaca a ako postoji najava za 19. broj onda bi trebalo biti logično da je izašao i broj 18. Jer ako nije, onda znači da su najavili taj broj (koji nije izašao) a onda su najavili i 19. broj (koji isto nije izašao). Mislim, ništa me ne čudi kod Dnevnika (a naročito u to vrijeme) ali čisto da pitam.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/03/2018 : 20:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pardon, riječ je o stripovima Povlačenje i Fatalna žena!




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/03/2018 : 20:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
da li se meni samo cini, ili je i teks 300 u boji bio nekad najavljen kod dnevnika kao neki specijalni ili vanredni broj...???
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/03/2018 : 21:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo kako su u dnevniku znali izmjesati razne edicije, pa smo imali slucaj da neki specijali kao npr. tri specijala marti misterije idu u redovnu seriju, i ciko specijal ciko story koji je isao u dva dijela u zs, a prvih 7-8 brojeva iz edicije specijal zs su zagori iz redovne serije, a samo 2 prava specijala i 1 ciko specijal...da je nastavila zs specijal, bilo bi tu svega, jer su tada i pocele ici razne specijalne edicije u italiji, pa bi se sve to trpalo u tu zs specijal..ovako, ako racunamo sve edicije dnevnika, izaslo je:

7 marti specijala
6 ciko specijala
4 dilan specijala
2 zagor specijala
1 mark specijal
1 mister no specijal
1 teks gigant
1 dilan & marti team up
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/03/2018 : 00:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno bi se u jednom trenutku uveo i LMS specijalni broj pa bi danas imali po 120, 150 ili koliko već specijalaca iz svake edicije. Ali najači su mi biseri u Dnevniku sa prvim specijalcem - dakle oni su objavili prva dva stripa (čak ni ne cijela, mislim da je strip imao 160 strana) epizode sa Tropskim odredom i onda - ništa! Oni izvuku doturea iz bolnice i kraj stripa! Kao klinac nisam znao za tu epizodu i njene nastavke i fakat mi je bilo čudno što nema najave za nastavak jer bilo je glupo da tako strip završi. Uglavnom ništa mi nije bilo jasno:))

P.S. Pitanje iz par postova gore i dalje stoji

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/03/2018 : 00:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
izasao covjek iz bolnice...gdje ces ljepseg kraja...

bilo bi tih specijala na stotine i stotine danas.. jer osim specijala, isli su tu i ciko specijali, giganti, one shot team up...a gdje su almanasi, kolor, magazini, maxiji,pa one silne martije edicije, nathanove...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 29/03/2018 : 10:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nikad nije izasao specijal 18 i 19....broj 18 je reklamiran u redovnoj zs a broj 19 posto se tice nik rajdera reklamiran je u nik rajderu redovnom...sankcije su nastupile i za strip tada pa je onemoguceno da to izadje...ostalo je da objave do kraja za sta su vec kupili prava i to je to...mislim da je to jedina zemlja gde je i deci i mladima onemoguceno da citaju cak i strip...u politikinom zabavniku vise se nisu mogli objavljivati stripovi volta diznija...i slicno...medjunarodne sankcije su udarile na sve pa i na strip
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/03/2018 : 13:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

izasao covjek iz bolnice...gdje ces ljepseg kraja...

bilo bi tih specijala na stotine i stotine danas.. jer osim specijala, isli su tu i ciko specijali, giganti, one shot team up...a gdje su almanasi, kolor, magazini, maxiji,pa one silne martije edicije, nathanove...



Tako je, koga briga kaj je bilo posle :D
Ma sve bi to oni izdavali. A možda bi im palo na pamet i da izdaju stare epizode raznih junaka i to u posebnoj ediciji. Nešto tipa EXTRA SERIJA i unutra npr. Zagor, Blek, Kit, Dilan...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/03/2018 : 13:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nikad nije izasao specijal 18 i 19....broj 18 je reklamiran u redovnoj zs a broj 19 posto se tice nik rajdera reklamiran je u nik rajderu redovnom...sankcije su nastupile i za strip tada pa je onemoguceno da to izadje...ostalo je da objave do kraja za sta su vec kupili prava i to je to...mislim da je to jedina zemlja gde je i deci i mladima onemoguceno da citaju cak i strip...u politikinom zabavniku vise se nisu mogli objavljivati stripovi volta diznija...i slicno...medjunarodne sankcije su udarile na sve pa i na strip



To mi je i bilo čudno - najave broj 19 a nije izašao ni 18.
A najava za Nika je (vidi se gore) bila i u Zlatnoj seriji

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2019 : 00:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dođe i taj dan - prijatelju,koji je ozbiljan prodavac stripova na Limundu/Kupindu sam dao svu svoju preostalu ZS/LMS kolekciju (nešto preko 1200 stripova;ZS #500-do kraja,LMS #400-do kraja) da je proda;u narednih nekoliko dana odradiće sortiranje (po očuvanosti),fotografisanje i onda u promet.

Iznenadio sam se koliko imam sjajno očuvanih primeraka.Hebi ga,mislim da nisam dirnuo kolekciju najmanje 10-15 godina.Nije mi bilo baš svejedno kad smo pakovali stripove u kutije i iznosili ih iz prostorije u kojoj su bili bezmalo 40 godina,ali sa obzirom da me nostalgija odavno više ne radi,da ne vidim da moje klince zanima išta od toga,a da mi je prostor sve veći problem,za sat vremena sam sve zaboravio.

Ali opet mi je bilo teže da se rastanem od njih neko kad sam utopljavao one stare ZS/LMS,daleko vrednije - ove stripove sam sve lično kupovao i skladištio,i kod većine njih se dobro sećam kad sam ih kupio,gde i emocija koje sam tad dožive.

Jedino sam se zamislio kad sam došao do Teksovih priča,tamo negde oko broja 800 (ili nešto pre);da li da njih ostavim - ali verujem da će neko kad tad pokrenuti Oda-brane priče u pristupačnoj varijanti,pa ću to već ponovo nekako skupiti - barem one najbolje epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/05/2019 00:34:00
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.66 seconds. Snitz Forums 2000