forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Balasevic..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 14:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
Zato si ti tu da mi je objasnis :)
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 14:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mavra

Zato si ti tu da mi je objasnis :)



Zasto bih ja to radio, Zaklana celjad su dovoljna
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 14:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
Mozda su malo sirovi, ali pogadjaju gde treba :D
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 14:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ja se slažem s mavrom. Bar za prvi dio posta, zaključno sa ovim u zagradi. Ne slažem se da je Bora postao retard.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 14:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja se slažem s mavrom. Bar za prvi dio posta, zaključno sa ovim u zagradi. Ne slažem se da je Bora postao retard.



Ma to ga pecka zbog njegovog srbovanja
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/09/2012 : 14:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja se slažem s mavrom. Bar za prvi dio posta, zaključno sa ovim u zagradi. Ne slažem se da je Bora postao retard.


I ja.
Nisan tija ljudima kvarit veselje al kad ste već probili led...
O prepucavanjima s Borom neznan ništa, niti mi je poznat Balaševićev politčki angažman.
Ali mislin da količina patetike koja izlazi iz njega nije zdrava za tijelo i duh.
Mislin, koji ću k... ić na koncert da bi plaka?

A ti Poli...
Ti si me razočara.
Metalac...
Pih...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 11/09/2012 : 14:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja se slažem s mavrom. Bar za prvi dio posta, zaključno sa ovim u zagradi. Ne slažem se da je Bora postao retard.



De bre da nije postao retard, eno budale u dugovima do grla zbog one profuknjače i sponzoruše... Tezgari po najvećim mogućim vukojebinama da otplati kredite... A i pesme su mu sve gore i gore... Poslednji album sve limunada do limunade... Suza mi suzu stiže.

Puk'o čovek skroz. O Đoletu da ne pričam. On je kameleon klasičan.

Od svih naših velikih kantautora, jedino su Arsen i Kemal donekle ostali normalni.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 14:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Ali mislin da količina patetike koja izlazi iz njega nije zdrava za tijelo i duh.
Mislin, koji ću k... ić na koncert da bi plaka?



Ma dal ide neko da place
Ima on i politicke songove (i zanimljive price, katkad)

Bio li si nekad na njegov koncert? Jer ljudi sa njega izlaze nasmejani, a ne uplakani
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/09/2012 : 15:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

A ti Poli...
Ti si me razočara.
Metalac...
Pih...




Da znas kako me je znala Sade pogoditi... i jos umije. Ili Billie Holiday, Getz/Gilberto, George Michael, stari sevdah... ma mi DM metalci smo pickice ustvari.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Ja se slažem s mavrom. Bar za prvi dio posta, zaključno sa ovim u zagradi. Ne slažem se da je Bora postao retard.


Selanne druze, ja tebi ne mogu da objasnim koliko volim Boru i koliko sam vezan za njegovu muziku ( ustvari ti jedini mozes da razumes), retard je mozda prejaka rec, ali je on stvarno izgubio kompas u zivotu. Razlika izmedju Balasevica i njega je sto Bora milion puta bolji muzicar, tekstopisac i izvodjac, i sto njegove pesme udaraju tamo gde treba, direktno, brutalno i muski, on ne lovi barske ptice dok voajerise protinu kci, ne ide na svadbu kod bivse ribe i narucuje jesen stize, ne prolazi Dositejevom i ne broji korake, ne ide na okupljanje maturanata da sretne bivsu, ne boli ga d -moll... Bora je ista budala, Bora ubija konjak i cigarete, seca se pijane noci ispred crkve Svetog Marka, on bi sve srusio za jedinu, itd, itd, itd....
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2012 : 15:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
1.12.1997. radili smo nekakav natječaj za osijek, rok je bio za poslat paket u 19:00, a mi smo morali bit gotovi najkasnije u 14:00, jer u 15 sati ja i cura, sada žena, krećemo busom u ljubljanu na koncert
cijelu noć smo radili, kako to i inače biva, stiglo se predat projekt, putovanje do ljubljane rastegnuto, u dvorani gužva u tri lepe, prodali slovenci barem 1000 karata više nego šta stane u tivoli, balkanci jedni, džaba im sve
i onda kreće koncert od 4 sata i 40 minuta - ludilo koliko je hrvata bilo, odsvuda, svih generacija i svi znaju sve pjesme
ne treba ni govorit da sam sutra ujutro bio prvi na poslu, doma sam samo ostavio stvari i istuširao se
ali zato kad sam zaspao popodne, nisam se budio do jutra

možda je đole donio sreću, ne znam, ali na tom natječaju smo dobili jednu od nagrada i dobre pare

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 15:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
@mavra

Znam da ovo zvuči kao fraza, ali ovo su doslovno iste riječi koje bi i ja rekao.

Bude li ikad organiziran izbor za post godine, ovaj će imati moj glas.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 11/09/2012 15:10:03
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 15:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Upravo radi tih stvari su mi Đorđe i Bora nebo i zemlja. Ne volim preseravanje u Đoletovim pjesmama, Bora je puno izravniji.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
@selanne
Ako se budes vracao preko Beograda obavezno zovi da se ponapijamo uz Corbu
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 15:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Vraćam se preko Zagreba, nažalost. Ne brini, čim bude gore negdje koncert, neće mi biti žao potegnuti. Kad sam mogao sam u Žitište...

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Kad sam mogao sam u Žitište...


Kada si to uspeo Tunis je pickin dim ( sad kad Savic ovo procita ima da me ubije)
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 15:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Neće, nije on zlopamtilo.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 15:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mavra

Selanne druze, ja tebi ne mogu da objasnim koliko volim Boru i koliko sam vezan za njegovu muziku ( ustvari ti jedini mozes da razumes), retard je mozda prejaka rec, ali je on stvarno izgubio kompas u zivotu. Razlika izmedju Balasevica i njega je sto Bora milion puta bolji muzicar, tekstopisac i izvodjac, i sto njegove pesme udaraju tamo gde treba, direktno, brutalno i muski, on ne lovi barske ptice dok voajerise protinu kci, ne ide na svadbu kod bivse ribe i narucuje jesen stize, ne prolazi Dositejevom i ne broji korake, ne ide na okupljanje maturanata da sretne bivsu, ne boli ga d -moll... Bora je ista budala, Bora ubija konjak i cigarete, seca se pijane noci ispred crkve Svetog Marka, on bi sve srusio za jedinu, itd, itd, itd....



Razlika izmedju Bore i Djoleta je sto je Bora BIO dobar tekstopisac, a Djole je dobar tekstopisac.

Jesi li ti slusao Djoletove albume od Marim ja, recimo? Dok jedan stagnira od '91, drugi pravi sve bolje i bolje pesme.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 11/09/2012 : 15:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Đorđe nije dobar tekstopisac. Sve su mu pjesme ljigave i patetične. Dobro, ne sve, ima jednu dobru, Živjeti slobodno. U 90% ostalih se uvlači u guzicu ženskom rodu srceparajućim stihovima. I to se ne uvlači kako bi trebao.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by mavra

Selanne druze, ja tebi ne mogu da objasnim koliko volim Boru i koliko sam vezan za njegovu muziku ( ustvari ti jedini mozes da razumes), retard je mozda prejaka rec, ali je on stvarno izgubio kompas u zivotu. Razlika izmedju Balasevica i njega je sto Bora milion puta bolji muzicar, tekstopisac i izvodjac, i sto njegove pesme udaraju tamo gde treba, direktno, brutalno i muski, on ne lovi barske ptice dok voajerise protinu kci, ne ide na svadbu kod bivse ribe i narucuje jesen stize, ne prolazi Dositejevom i ne broji korake, ne ide na okupljanje maturanata da sretne bivsu, ne boli ga d -moll... Bora je ista budala, Bora ubija konjak i cigarete, seca se pijane noci ispred crkve Svetog Marka, on bi sve srusio za jedinu, itd, itd, itd....



Razlika izmedju Bore i Djoleta je sto je Bora BIO dobar tekstopisac, a Djole je dobar tekstopisac.

Jesi li ti slusao Djoletove albume od Marim ja, recimo? Dok jedan stagnira od '91, drugi pravi sve bolje i bolje pesme.


Verovao ili ne, preslusao sam preko 90% pesama koje je on ikada napisao, samo ih ne znam po albumima. Od 91. na ovamo volim da cujem Ja luzer, Devedesete , Ringispil i Putuj Evropo, sve ostalo mi je isto kao i uvek, jeftina patetika koja hvata na prvu loptu. Borina pesma Izgubljen slucaj mi je bolja od svih njih zajedno, a tu su i Jedino moje, Care, Kompletan album Labudova pesma, Ljubav ovde ne stanuje, Njihovi dani, Sto godina samoce, Ostalo je cutanje, Ja sam rodjen namrgodjen (ovo je samo iz glave od 91. na ovamo)
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 15:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Đorđe nije dobar tekstopisac. Sve su mu pjesme ljigave i patetične. Dobro, ne sve, ima jednu dobru, Živjeti slobodno. U 90% ostalih se uvlači u guzicu ženskom rodu srceparajućim stihovima. I to se ne uvlači kako bi trebao.



A Bora nema ljigave pesme? 8) :P
Pa i Arsen ima! :D
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 15:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Da, ljubav ovde ne stanuje nije povrac pesma 8)
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko



A Bora nema ljigave pesme? 8) :P



To niko nije rekao, ali Djole ipak dominira
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 11/09/2012 : 15:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Da, ljubav ovde ne stanuje nije povrac pesma 8)


Ne, nego treba da peva kako je njegova draga najbolja i da je moli da mu sibne sms da vidi pisamce na displeju

Edited by - mavra on 11/09/2012 15:52:46
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2012 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mavra

quote:
Originally posted by Jasko

Da, ljubav ovde ne stanuje nije povrac pesma 8)


Ne, nego treba da peva kako je njegova draga najbolja i da je moli da mu sibne sms da vidi pisamce na displeju



Eto vidis da se obojica pekmeze 8)

Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000