forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/10/2017 : 09:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Obi-wan

Ken Parker redovna cijena:
Tvrdi uvez 105 kn. - to smo već imali na hrvatskom
Meki uvez - 87 kn. - debelo preskupo
Bojim se da cijene nisu dobro formirane u odnosu na druge Darkwoodove cijene i bojim se da bi se to moglo odraziti negativno na prodaju...


HC je 1200 dinara/10evra/75 kuna
SC je 1000 dinara/8.5evra/65kuna


jeste malo neočekivana cena,ali kad se uzme u obzir da je planirani tempo 6 knjiga godišnje,stvar dolazi na svoje mesto.
Mislim da je ovde tempo izlaženja najbitniji,a to zahteva nešto veću cenu.


Rekoh redovna cijena. Sajamska jest doduše nešto niža, ali sajam ne traje zauvijek i nije svakome dostupan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 22/10/2017 : 09:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Sajamska cena: meki 990 dinara ~ 8 eura ~ 62 kune, tvrdi 1190 dinara ~ 10 eura ~ 75 kuna
Puna cena: meki 1390 dinara ~ 12 eura ~ 88 kuna, tvrdi 1690 dinara ~ 14 eura ~ 106 kuna

negde izmedju je promo cena, ali koliko sam gledao, nigde nije istaknuta

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 10:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Sawitchu, nadaj se da je Riđobradi na ćirilici ili ćeš nam morati čitati prije spavanja kad opet navratiš na ljetovanje :)
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33492 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/10/2017 : 10:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Sawitchu, nadaj se da je Riđobradi na ćirilici ili ćeš nam morati čitati prije spavanja kad opet navratiš na ljetovanje :)


lako mu je ljetovat u rijeci
šta ne dođe u split
pakaš

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/10/2017 : 13:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja kad god se pozovem ti skocis u more. Valjda navika :D
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/10/2017 : 14:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ćirilicu mogu čitat, makar to nije pitko i opušteno kao što čitam na latinici. Ne bi definitivno bio isti užitak čitanja tako da se nadam ipak latinici....
Makar ne razumijem politiku Darkwooda kada si svjesno eliminiraš dio kupaca objavljujući nešto na pismu koje, pogotovo ovi mlađi ne razumiiju ?????


Karikiram:
Stvarno čudno da srpski izdavač izdaje stripove na srpskom jeziku i na srpskom pismu?Pa gdje to ima?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/10/2017 : 14:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ćirilicu mogu čitat, makar to nije pitko i opušteno kao što čitam na latinici. Ne bi definitivno bio isti užitak čitanja tako da se nadam ipak latinici....
Makar ne razumijem politiku Darkwooda kada si svjesno eliminiraš dio kupaca objavljujući nešto na pismu koje, pogotovo ovi mlađi ne razumiiju ?????


Karikiram:
Stvarno čudno da srpski izdavač izdaje stripove na srpskom jeziku i na srpskom pismu?Pa gdje to ima?



i ja se pitam

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 14:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ćirilicu mogu čitat, makar to nije pitko i opušteno kao što čitam na latinici. Ne bi definitivno bio isti užitak čitanja tako da se nadam ipak latinici....
Makar ne razumijem politiku Darkwooda kada si svjesno eliminiraš dio kupaca objavljujući nešto na pismu koje, pogotovo ovi mlađi ne razumiiju ?????


Karikiram:
Stvarno čudno da srpski izdavač izdaje stripove na srpskom jeziku i na srpskom pismu?Pa gdje to ima?



i ja se pitam


Ajde Vas dva genijalca ne palamudite...
U Srbiji su ravnopravna dva pisma. I ćirilica i latinica koje za razliku od nas svi Srbi čitaju istom lakoćom. Obzirom da je u današnje vrijeme borba izdavača za svakog kupca onda bi meni logično bilo da se stripovi izdaju na latinici kako bi bili interesantniji i čitateljima iz ostatka bivše države kojima je ćirilica poput hijeroglifa. Koji vam je dio tu čudan ?????? Raditi strip za populaciju od desetak miliona ili raditi za populaciju od 20 miliona.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/10/2017 : 14:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
kolko ja znam službeno pismo u srbiji je čirilica a to kaj bolje čitaju latinicu nego mi čirilicu je splet okolnosi u svijetu u odabiru ta dva pisma

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/10/2017 : 14:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Meni uopšte nije jasna jedna stvar: kad se nešto u Srbiji objavi na ćirilici, onda je problem što mlađi ne znaju to pismo, a kad se objavi na latinici, onda je problem što mlađi ne razumiju dobro taj jezik. Kako je onda samo problem pismo, ako je problem i jezik? Za učenje ćirilice su potrebna maksimalno dva sata, sve ostalo je čista glupost.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 14:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

kolko ja znam službeno pismo u srbiji je čirilica a to kaj bolje čitaju latinicu nego mi čirilicu je splet okolnosi u svijetu u odabiru ta dva pisma


Djelomično točno.... U Srbiji je službeno pismo ćirilica, ali ne isključivo nego je u upotrebi i latinica. Makar, jedino bitno u ovoj priči je da Srbi latinicu i ćirilicu čitaju potpuno istom lakoćom tako da je kolekcionaru u Srbiji sasvim svejedno bio Riđobradi na ćirilici ili latinici. Ako bi izdavanjem stripa na latinici taj strip bio interesantniji i kolekcionarima u Sloveniji, Hrvatskoj i cijeloj BiH onda mi se čini logičan poslovni potez da ga štampas na pismu na kojem ćeš imati veće tržište.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 14:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Meni uopšte nije jasna jedna stvar: kad se nešto u Srbiji objavi na ćirilici, onda je problem što mlađi ne znaju to pismo, a kad se objavi na latinici, onda je problem što mlađi ne razumiju dobro taj jezik. Kako je onda samo problem pismo, ako je problem i jezik? Za učenje ćirilice su potrebna maksimalno dva sata, sve ostalo je čista glupost.


Naravno da ćirilicu ne mozes nauciti za 2 sata. Pogotovo je ne mozes nauciti citati lakocom da mozes citati sa uzitkom, a ne da citas kao da si disleksican.
Kad si genije koji moze neko pismo naucit za 2 sata onda lijepo uzmi tjedan dana pa nauci francuski i citaj u originalu :)
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16300 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/10/2017 : 15:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by delboj

Meni uopšte nije jasna jedna stvar: kad se nešto u Srbiji objavi na ćirilici, onda je problem što mlađi ne znaju to pismo, a kad se objavi na latinici, onda je problem što mlađi ne razumiju dobro taj jezik. Kako je onda samo problem pismo, ako je problem i jezik? Za učenje ćirilice su potrebna maksimalno dva sata, sve ostalo je čista glupost.


Naravno da ćirilicu ne mozes nauciti za 2 sata. Pogotovo je ne mozes nauciti citati lakocom da mozes citati sa uzitkom, a ne da citas kao da si disleksican.
Kad si genije koji moze neko pismo naucit za 2 sata onda lijepo uzmi tjedan dana pa nauci francuski i citaj u originalu :)


Jedno je naučiti pismo, drugo jezik. Znam da čitam francuski ako je riječ o čitanju, ali s razumijevanjem francuskom je već druga priča, to sam zaboravio i ono što sam znao. Ali za nekoga ko razumije jezik, sigurno ne treba više od dva sata da nauči ćirilicu, bar je to lako.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 15:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja sam učio ćirilicu u školi. Možda smo mi u Rvackoj malo glupavi, ali nama je za učenje bilo predviđeno malo više od 2 sata :)
Nebitno.... poanta je da sam učio ćirilicu, da sam je imao u školi jednom tjedno od trećeg razreda do sedmog kada su je banirali iz nastavnog plana zbog poznatih pizdarija devedesetih. I opet ne čitam pitko kao što čitam latinicu tako da mi uživanje u stripu ili knjizi ne bi bilo jednako užitku čitanja tog istog izdanja na latinici. Zbog toga mislim da bi bilo koje Darkwoodovo izdanje imalo širu čitalačku publiku kada bi bilo izdano na latinici nego kada je izdano na ćirilici. A u današnje vrijeme treba se boriti za svakog kupca...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 22/10/2017 : 16:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Obicne gluposti. Neozbiljan pristup skroz. Rasplinutost totalna. Dva po dva izdanja da bi poslednji dan sve stiglo. Jedino je Weseli cetvrtak neozbiljniji. Posle se cudimo slaba prodaja i tsl.

sangue navajo
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/10/2017 : 16:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja sam učio ćirilicu u školi. Možda smo mi u Rvackoj malo glupavi, ali nama je za učenje bilo predviđeno malo više od 2 sata :)
Nebitno.... poanta je da sam učio ćirilicu, da sam je imao u školi jednom tjedno od trećeg razreda do sedmog kada su je banirali iz nastavnog plana zbog poznatih pizdarija devedesetih. I opet ne čitam pitko kao što čitam latinicu tako da mi uživanje u stripu ili knjizi ne bi bilo jednako užitku čitanja tog istog izdanja na latinici. Zbog toga mislim da bi bilo koje Darkwoodovo izdanje imalo širu čitalačku publiku kada bi bilo izdano na latinici nego kada je izdano na ćirilici. A u današnje vrijeme treba se boriti za svakog kupca...


Ne znam zasto su se odlucili za cirilicu, ovo sto si napisao sve stoji.Sigurno da bi im ekonomski bilo isplativije da su objavili na latinici. Ja kao neko ko zivi u Srbiji sam navikao,ne primjecujem razliku da li je latinica ili cirilica
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/10/2017 : 17:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ajde Vas dva genijalca ne palamudite...
U Srbiji su ravnopravna dva pisma. I ćirilica i latinica koje za razliku od nas svi Srbi čitaju istom lakoćom. Obzirom da je u današnje vrijeme borba izdavača za svakog kupca onda bi meni logično bilo da se stripovi izdaju na latinici kako bi bili interesantniji i čitateljima iz ostatka bivše države kojima je ćirilica poput hijeroglifa. Koji vam je dio tu čudan ?????? Raditi strip za populaciju od desetak miliona ili raditi za populaciju od 20 miliona.


Najbolje da ga onda rade na engleskom pa će imati još širu populaciju;)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/10/2017 : 17:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Meni uopšte nije jasna jedna stvar: kad se nešto u Srbiji objavi na ćirilici, onda je problem što mlađi ne znaju to pismo, a kad se objavi na latinici, onda je problem što mlađi ne razumiju dobro taj jezik. Kako je onda samo problem pismo, ako je problem i jezik? Za učenje ćirilice su potrebna maksimalno dva sata, sve ostalo je čista glupost.



Ovom izjavom višestruko pretjeruješ, podcjenjuješ i provociraš. Zašto ne siđeš sa visine s koje se obraćaš i kažeš ono što doista misliš?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 17:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by sumohrvat

Ajde Vas dva genijalca ne palamudite...
U Srbiji su ravnopravna dva pisma. I ćirilica i latinica koje za razliku od nas svi Srbi čitaju istom lakoćom. Obzirom da je u današnje vrijeme borba izdavača za svakog kupca onda bi meni logično bilo da se stripovi izdaju na latinici kako bi bili interesantniji i čitateljima iz ostatka bivše države kojima je ćirilica poput hijeroglifa. Koji vam je dio tu čudan ?????? Raditi strip za populaciju od desetak miliona ili raditi za populaciju od 20 miliona.


Najbolje da ga onda rade na engleskom pa će imati još širu populaciju;)


Jer su kupili prava za Srbiju, a poznata je stvar da na području bivše jugoslavije više ljudi priča engleski nego hrvatski ili srpski( ili bosanski, crnogorski i koje sve jezike već nemamo ) :)

Edited by - sumohrvat on 22/10/2017 17:41:04
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 22/10/2017 : 17:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

pošto je 12 integrala znaći 5 albuna u jedan integral



Valjda onda 3 albuma u jednom integralu?
Go to Top of Page

klaudye
Starting Member



76 Posts

Member since 02/12/2014

Posted - 22/10/2017 : 18:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send klaudye a Private Message  Reply with Quote
Ja pak mislim da je najbolje da jedan broj (dvobroj) rade na ćirilici, drugi na latinici...pa kad je bal neka je treći broj na engleskom i tako u krug.
upsss, žalit će se Slovenci!
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 18:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Meni uopšte nije jasna jedna stvar: kad se nešto u Srbiji objavi na ćirilici, onda je problem što mlađi ne znaju to pismo, a kad se objavi na latinici, onda je problem što mlađi ne razumiju dobro taj jezik. Kako je onda samo problem pismo, ako je problem i jezik? Za učenje ćirilice su potrebna maksimalno dva sata, sve ostalo je čista glupost.



+1
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2017 : 18:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/10/2017 : 19:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm ako je Kenova cijena takva kakva jest zbog tempa onda jebiga- ok. Bolje i to nego da se vuče ko magla 20 godina i onda kad se sjedneš čitat sve u kompletu grune neki meteor na Zemlju i ostalo.
Svejebno, tempo je onda jedina stvar koja mi se sviđa. Format nepotreban a razlika u cijeni SC i HC zanemariva. SC volim HC mrzim ali zbog formata i osjećaja vrijednosti bojim se da sam prisiljen uzeti HC. Cijena općenito visoka (pazite nisam rekao preskupa!), tu kod nas će biti još viša; predviđam 125 u striparnicama, 115 kod švercera. Očito drugačije nije moglo

Što se tiče Riđobradog. Odkud uopće ta informacija o ćirilici? Nema to nikakvog smisla. Za Corta mi je sasvim jasno, ipak je to takvo premijerno izdanje u svijetu ali Riđobradi koliko god bio dobar nema taj pedigre.

Ovo za učenje pisma u 2 sata je bulšit. To se možda tak čini ako si svakodnevno okružen i jednim i drugim pismom ali nama koji nismo je to ko drugi jezik.

EDIT: pohvaljujem cijenu za Konana!

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 22/10/2017 19:04:54
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 22/10/2017 : 19:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
"Napad Titana" #8 i "Beležnica smrti" #4 u prodaji, napokon...
Hajmo DW, svaki drugi mjesec ovako i sve će da bude super.
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000