forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 21:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D



Ako si išao u školu prije rata definitivno si naučio oba pisma, očigledno ti jezik i književnost nije jača strana a ni matematika pošto već ima vise od tri stripa na ćirilici.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/10/2017 : 21:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by zeljko

učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D



Ako si išao u školu prije rata definitivno si naučio oba pisma, očigledno ti jezik i književnost nije jača strana a ni matematika pošto već ima vise od tri stripa na ćirilici.



Eto ja je nisam učio u školi jer sam '89 godište. Naučio sam je samoinicijativno čisto zbog pismenosti, a i činjenice kako sam studirao u Mostaru, i postao sam je svjesniji no što bih bio u Hrvatskoj. Međutim, i ti i delboj ponašate se pasivno-agresivno prema onima koji smatraju kako bi strip trebao biti na latinici. Znamo i ja i vi da bi vi bili sretniji da su sva srpska izdanja na ćirilici, pa bi se mogli još malo narugati i odnositi svisoka prema "nepismenima", ili jadnicima kojima treba više od 2 sata za naučiti jedno pismo. Može vas biti sram!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 22/10/2017 : 21:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by zeljko

učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D



Ako si išao u školu prije rata definitivno si naučio oba pisma, očigledno ti jezik i književnost nije jača strana a ni matematika pošto već ima vise od tri stripa na ćirilici.


Možda čovjeka ne zanima više od tri stripa izdana na ćirilici, a možda je zbog malog postotka stripova izdanih na ćirilici figurativno napisao tri kako bi to bolje dočarao. Tako elokventan matematičar poput tebe da tako bukvalno shvati zeljkov post.... tc tc tc
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 21:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Zašto da me bude sram?
Da li si svjestan šta si napisao?
Klasična zamjena teza procenutalno gledano mali broj naslova se objavljuje na ćirilici, ima ih više od tri doduše, i to je odmah povod za neprimjereno komentarisanje.
Ako neko napiše post koji se ne uklapa u željeni diskurs odmah kreće kampanja o pasivno-agresivnom pristupu itd...

Da parafraziram "vi biste željeli da sva srpska izdanja budu na ćirilici" je argument kojim dokazuješ šta?
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/10/2017 : 21:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Jasno je tebi apsolutno sve što sam napisao. Sram vas može biti obojicu zbog načina na koji podcjenjujete ljude, eto zbog čega. Ni riječ ne bih napisao da nije bilo te izjave o dvosatnom učenju pisma, kao i tvoje opaske "jezik i književnost ti nisu jača strana". Neprimjereno i nepristojno.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 22:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Jasno je tebi apsolutno sve što sam napisao. Sram vas može biti obojicu zbog načina na koji podcjenjujete ljude, eto zbog čega. Ni riječ ne bih napisao da nije bilo te izjave o dvosatnom učenju pisma, kao i tvoje opaske "jezik i književnost ti nisu jača strana". Neprimjereno i nepristojno.




Osoba X napiše da mu je žao što određeni naslov izlazi na ćirilici, inače bi ga kupio, osoba D da se dotično pismo može savladati veoma brzo. Po tebi osoba D je uvrijedila osobu X? Svašta...

Što se moje opaske "o jačoj strani" tiče bukvalna je koliko i konstatacija o tri stripa, ne/savladavanja italijanskog jezika za mjesec dana itd..

Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 22:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by zeljko

učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D



Ako si išao u školu prije rata definitivno si naučio oba pisma, očigledno ti jezik i književnost nije jača strana a ni matematika pošto već ima vise od tri stripa na ćirilici.


Možda čovjeka ne zanima više od tri stripa izdana na ćirilici, a možda je zbog malog postotka stripova izdanih na ćirilici figurativno napisao tri kako bi to bolje dočarao. Tako elokventan matematičar poput tebe da tako bukvalno shvati zeljkov post.... tc tc tc


Možda ga ne zanimaju ne stripovi objavljeni na ćirilici nego stripovi uopšte. Možda nije u materijalnoj situaciji da kupi ono što ga zanima pa malo izbacuje frustracije na forumu. Možda samo ismijava kompletnu diskusiju jer pripada onoj generaciji koja zna ćirilicu.
MOžda sam ga ja shvatio na pravi način a ti nisi...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 22/10/2017 : 22:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
koji vam je svima...

svako ko zna vise jezika i pisama je u prednosti... vise zna, bogatiji je znanjem koje nema cenu...

ko nece da uci druge jezike i pisma njegov problem...


sangue navajo
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 22/10/2017 : 22:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

koji vam je svima...

svako ko zna vise jezika i pisama je u prednosti... vise zna, bogatiji je znanjem koje nema cenu...

ko nece da uci druge jezike i pisma njegov problem...





U pravu si teoretski.
Ali zamisli na kakvim mukama bi bio prosječan stripofil koji zna francuski i italijanski.
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 22/10/2017 : 23:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat.
U Srbiji su ravnopravna dva pisma. I ćirilica i latinica koje za razliku od nas svi Srbi čitaju istom lakoćom. Obzirom da je u današnje vrijeme borba izdavača za svakog kupca onda bi meni logično bilo da se stripovi izdaju na latinici kako bi bili interesantniji i čitateljima iz ostatka bivše države kojima je ćirilica poput hijeroglifa. Koji vam je dio tu čudan ?????? Raditi strip za populaciju od desetak miliona ili raditi za populaciju od 20 miliona.



Stoji.

Mislim da je kod srpskih izdavača logika sledeća:
1. ako ima neke veće šanse da se strip proda u okruženju, radi ga na latinici
2. ako su šanse male (npr. Korto), onda radi na ćirilici; iako su oba pisma ravnopravna u Srbiji, postoje određeni krugovi koji nameću "povratak ćirilice", sam ministar kulture i informisanja predlaže neke popuste izdavačima ako štampaju na ćirilici, itd. Verovatno je i bibliotekama sugerisano da bude ćiriličnih izdanja u otkupu, te otuda ne treba da čudi i pojava ćiriličnih izdanja.

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/10/2017 : 06:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by Combatrock

koji vam je svima...

svako ko zna vise jezika i pisama je u prednosti... vise zna, bogatiji je znanjem koje nema cenu...

ko nece da uci druge jezike i pisma njegov problem...





U pravu si teoretski.
Ali zamisli na kakvim mukama bi bio prosječan stripofil koji zna francuski i italijanski.



na slatkim ako ima lovu

sangue navajo
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/10/2017 : 09:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice
Eto ja je nisam učio u školi jer sam '89 godište. Naučio sam je samoinicijativno čisto zbog pismenosti, a i činjenice kako sam studirao u Mostaru, i postao sam je svjesniji no što bih bio u Hrvatskoj. Međutim, i ti i delboj ponašate se pasivno-agresivno prema onima koji smatraju kako bi strip trebao biti na latinici. Znamo i ja i vi da bi vi bili sretniji da su sva srpska izdanja na ćirilici, pa bi se mogli još malo narugati i odnositi svisoka prema "nepismenima", ili jadnicima kojima treba više od 2 sata za naučiti jedno pismo. Može vas biti sram!


Uopšte mi nije jasno na osnovu čega si to zaključio. Nigdje nisam rekao na kom bi pismu trebalo da bude strip, rekao sam samo da mi nije jasno zašto odjednom kritika zbog ćirilice, a nije problem jezik, a kad je na latinici onda kritika zbog jezika, problem bude razumijevanje srpskog, smeta transkripcija...

Ovo ostalo što ti navodiš nigdje nisam spomenuo.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 23/10/2017 : 09:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Ono poredjenje ucenja cirilice sa francuskim nikako ne stoji. Ovo prvo se neuporedivo brze nauci. Mozda ne za 2 sata ali...


Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 23/10/2017 : 09:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
tri pitanja:

1. koja je cijena riđobradi integrala?

2. koliko albuma je u tom integralu?

3. gdje se može vidjeti onaj .pdf preivew tog integrala, kao i kena, mek koja i bluberija?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 23/10/2017 : 09:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

tri pitanja:

1. koja je cijena riđobradi integrala?

2. koliko albuma je u tom integralu?

3. gdje se može vidjeti onaj .pdf preivew tog integrala, kao i kena, mek koja i bluberija?



Riđobradi je najavljen u katalogu dw izdanja i ništa više od toga
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 23/10/2017 : 10:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

tri pitanja:

1. koja je cijena riđobradi integrala?

2. koliko albuma je u tom integralu?

3. gdje se može vidjeti onaj .pdf preivew tog integrala, kao i kena, mek koja i bluberija?



Verovatno će biti ovo izdanje:
http://www.dargaud.com/bd/Barbe-Rouge/Barbe-Rouge-Integrales/Barbe-Rouge-Integrales-tome-1-Demon-des-Caraibes-Le

3 albuma u jednom integralu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 23/10/2017 : 10:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
uf uf....malo je skup Ken ipak.....ali bez obzira ga uzimam naravno da zamjenim LMS i SS komplet.....

O ćirilici i latinici ja pričano već milion puta ovdje i uvijek sam na strani onih koji zagovaraju latinicu, ali naravno da je odluka darkwooda sigurno poduprijeta ostalim izdanjima na ćirilici....da se nisu dobro prodavali ne bi darkwood i dalje izbacivao exkluziv ćirilica izdanja......bez obzira na nacionalizam, kulturu ili šta ti ja znam šta......busines samo
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/10/2017 : 12:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by I like girlz

tri pitanja:

1. koja je cijena riđobradi integrala?

2. koliko albuma je u tom integralu?

3. gdje se može vidjeti onaj .pdf preivew tog integrala, kao i kena, mek koja i bluberija?



Verovatno će biti ovo izdanje:
http://www.dargaud.com/bd/Barbe-Rouge/Barbe-Rouge-Integrales/Barbe-Rouge-Integrales-tome-1-Demon-des-Caraibes-Le

3 albuma u jednom integralu.


Potpuno nemaštovit dizajn naslovnica, valjda će Darkwood to bolje odraditi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 23/10/2017 12:45:03
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/10/2017 : 17:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by zeljko

učiti ćirilicu zbog tri stripa... besmisleno

kažu da talijanski možeš sam naučiti za mjesec... ja ga učio i ništa nisam naučio :D
nisam neš jezičan kao ostali :D



Ako si išao u školu prije rata definitivno si naučio oba pisma, očigledno ti jezik i književnost nije jača strana a ni matematika pošto već ima vise od tri stripa na ćirilici.



brkas pojmove

ne zelim citati na cirilici ...na engleskom...
ocu da se odmaram dok citam a ne da mi mozak radi na 100%

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/10/2017 : 17:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

uf uf....malo je skup Ken ipak.....ali bez obzira ga uzimam naravno da zamjenim LMS i SS komplet.....

O ćirilici i latinici ja pričano već milion puta ovdje i uvijek sam na strani onih koji zagovaraju latinicu, ali naravno da je odluka darkwooda sigurno poduprijeta ostalim izdanjima na ćirilici....da se nisu dobro prodavali ne bi darkwood i dalje izbacivao exkluziv ćirilica izdanja......bez obzira na nacionalizam, kulturu ili šta ti ja znam šta......busines samo



vjerojatno imaju i poticaje za ćirilicu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/10/2017 : 20:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ima li kakva nova vijest

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/10/2017 : 16:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Video sa štanda na sajmu:
https://www.facebook.com/StriparnicaJuzniDarkwood/videos/1585187428238572/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/10/2017 : 16:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
loša kamera i nigdje mata za vidit:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 25/10/2017 : 11:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ima tko link do popisa izdanja i paketa DW na sajamskim popustima?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 25/10/2017 : 11:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Ima tko link do popisa izdanja i paketa DW na sajamskim popustima?


Ma šta će ti to?
Zapališ onamo, napuniš na licu mjesta krcat gepek po maksimalno sniženim cijenama, poneseš i frendu svom Duletu pun karton šta mu treba i svima super!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000