forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bookglobe i Strip Agent najave:
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 42

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 07/04/2013 : 16:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

@Erni
sve ti je Tonto rekao - a i bolje - ovi zadnji Bernardi su go qrac.



Greg mi znaci vise nego Hermann, pa mi je zao sto ce tu stati. Nisam znao da su ti zadnji toliko losi (ovu Hermann/Hermann kolaboraciju ne racunam).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2013 : 16:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by anto

@Erni
sve ti je Tonto rekao - a i bolje - ovi zadnji Bernardi su go qrac.



Greg mi znaci vise nego Hermann, pa mi je zao sto ce tu stati. Nisam znao da su ti zadnji toliko losi (ovu Hermann/Hermann kolaboraciju ne racunam).


apsolutno se slažem - međutim, greg pod stare dane nije bio ni blizu svoje spisteljske genijalnosti - te posthermanovse bernard prinseve sam pročitao u stripotekama i sećam se da nisu bili ni blizu onih koje crta herman.

što se tiče komanče, tu sam pročitao samo jednu epizodu posle hermana (Zveri, koju crta Rouge) i ona mi je bila dobra;ne znam kakve su ostale.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/04/2013 16:18:02
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2013 : 16:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja to gledam malo drukčije, Greg i Hermann su bili nenadjebiv dvojac koji se savršeno razumio i nadopunjavao...postojala je ona neka vrsta kemije između njih. Možda je Greg kvalitetniji scenarist nego Hermann crtač, ali jedan bez drugoga bi za mene bili za stepenicu niže. Koliko je Greg izvlačio ono najbolje iz Hermanna toliko je i Hermann podizao njegove priče. Ne vjerujem da bi Beranrd Prince ili Comanche bili bolji stripovi da ih je crtao neki bolji crtač.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/04/2013 : 17:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hermann iz Bernarda Princea, Comanche i Jeremiaha do negdje 1995. godine je odličan (iz prvih 10 Tornjeva također sjajan), i bez njegova bi crteža Gregovi scenariji bili tek polovični. Kad se samo sjetim kad sam u ruke uzeo prvog Jeremiaha u boji u Strip artu, a pogotovo u MP-ovim albumima u boji, koja je to fascinacija bila.
Danima sam samo razgledavao album Sekta, s onim predivno nacrtanim šumama, lišćem koje pada i ocem koji se obitelji vraća s nožem zabodenim u leđa.
Pa Afromerika s onim gepardima u trku koji se pojavljuju iz visoke trave na horizontu, nakon što je tuda protrčao bjegunac.
Pa Opakog zraka smrti u kojem sam prvi put jasno vidio filmsko kadriranje u stripu.
Ludnica.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/04/2013 17:35:58
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/04/2013 : 17:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Hermann iz Bernarda Princea, Comanche i Jeremiaha do negdje 1995. godine je odličan (iz prvih 10 Tornjeva također sjajan), i bez njegova bi crteža Gregovi scenariji bili tek polovični. Kad se samo sjetim kad sam u ruke uzeo prvog Jeremiaha u boji u Strip artu, a pogotovo u MP-ovim albumima u boji, koja je to fascinacija bila.
Danima sam samo razgledavao album Sekta, s onim predivno nacrtanim šumama, lišćem koje pada i ocem koji se obitelji vraća s nožem zabodenim u leđa.
Pa Afromerika s onim gepardima u trku koji se pojavljuju iz cisoke trave na horizontu, nakon što je tuda protrčao bjegunac.
Pa Crvenog zraka smrti u kojem sam prvi put jasno vidio filmsko kadriranje u stripu.
Ludnica.



za ovo bi se složia za tornjeve baš i ne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2013 : 18:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sekta i Afromerika jesu predivno nacrtani i obojani stripovi, ali što se tiče boje tu zasluge idu Fraymondu, Hermannovom koloristu iz tog vremena koji je radio zaista izvrstan posao i po meni značajno doprinio podizanju kvalitete njegovih stripova.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 07/04/2013 : 18:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Sekta i Afromerika jesu predivno nacrtani i obojani stripovi, ali što se tiče boje tu zasluge idu Fraymondu, Hermannovom koloristu iz tog vremena koji je radio zaista izvrstan posao i po meni značajno doprinio podizanju kvalitete njegovih stripova.



Upravo tako...sve ono sto je Hermann sam kasnije poceo da radi pokazalo je da on treba da se mane boje i da se drzi samo tusa...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/04/2013 : 20:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Hermann iz Bernarda Princea, Comanche i Jeremiaha do negdje 1995. godine je odličan (iz prvih 10 Tornjeva također sjajan), i bez njegova bi crteža Gregovi scenariji bili tek polovični. Kad se samo sjetim kad sam u ruke uzeo prvog Jeremiaha u boji u Strip artu, a pogotovo u MP-ovim albumima u boji, koja je to fascinacija bila.
Danima sam samo razgledavao album Sekta, s onim predivno nacrtanim šumama, lišćem koje pada i ocem koji se obitelji vraća s nožem zabodenim u leđa.
Pa Afromerika s onim gepardima u trku koji se pojavljuju iz visoke trave na horizontu, nakon što je tuda protrčao bjegunac.
Pa Opakog zraka smrti u kojem sam prvi put jasno vidio filmsko kadriranje u stripu.
Ludnica.



Upravo tako! Značaj i kvalitet Hermanovih stripova su visoki. Herman/Greg kolaboracija jeste donela zanatski kvalitetne serijale, posebno poslednje epizode Prinsa i Komanče, ali prva Hermanova autorska faza, sa prvim epizodama Džeremaje i Tornjeva predstavlje vrhunce stripa svog vremena.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2013 : 20:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja to gledam malo drukčije, Greg i Hermann su bili nenadjebiv dvojac koji se savršeno razumio i nadopunjavao...postojala je ona neka vrsta kemije između njih. Možda je Greg kvalitetniji scenarist nego Hermann crtač, ali jedan bez drugoga bi za mene bili za stepenicu niže. Koliko je Greg izvlačio ono najbolje iz Hermanna toliko je i Hermann podizao njegove priče. Ne vjerujem da bi Beranrd Prince ili Comanche bili bolji stripovi da ih je crtao neki bolji crtač.


to je i moje mišljenje - obadvojica su izvlačili ono najbolje jedan iz drugoga (s tim da je greg ipak bio bolji scenarist nego herman crtač).

ali se kod grega ipak vidi popriličan pad u kvalitetu pisanja na zalasku karijere/života(zadnji bernardi, kolbi) tako da je herman čak i ostao u igri, to više ne bi bilo to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/04/2013 20:20:49
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/04/2013 : 09:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se ova razina rasprave i tema o kojoj pišete (anto, Difool, Tonto, alexts, axle, pike).

Vas i još nekolicinu nespomenutih sam već ranije procijenio kao znalce i ljubitelje stripa. Nažalost, na forumu ima dosta onih koji zapravo i ne vole strip ili im je to prolazna (pomodna?) faza li prilika za ispade koji zahtijevaju pomoć specijaliziranih osoba u bijelim kutama.

No, da se osvrnem na raspravu o Gregu i Hermannu.

U potpunosti se slažem s alextsovom ocjenom (kako je on to nazvao) prvom Hermanovom autorskom fazom.

Što se tiče uloge Fraymondovih kolora koji su mi iznimni i sigurno podižu kvalitet stripa, istaknuo bih i majstortvo pojedinih autora (u ovom slučaju Hermanna) da prirede strip za bojanje svojim minimalizmom u iscrtavanju kadrova (mislim na poslednje epizode Comanche i Bernarda).

Razumijem krizu i visoke cijene integrala, ali ipak mi je čudno da nekoliko stotina integrala Bernarda Princea i Comanche još nije rasprodano.

Na temelju toga pridružujem se procjenama da se ova svojevrsna renesansa stripa na ovim prostorima odvija u užem krugu ljubitelja. Koliko će potrajati ne znam, ali je svakako trebati iskoristiti (tko može) i uživati.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/04/2013 : 11:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pa kad jednog postapokaliptičnog dana u nekom bunkeru duboko pod zemljom, dok na površini radijacija uništava i posljednje tragove života, mi ili naši potomci na polici sa stripovima (bilo kakva budućnost bez stripova bi tek bila prava apokalipsa! ) posegnemo za predragocjenim primjerkom integrala Jeremiaha, pa ga krenemo listati...
Pa kad zaključimo koji su naivci bili Greg i Hermann kad su sve zamislili kao nekakav pesimistični fantastični vestern o opstanku ljudskosti, o realno groznoj budućnosti koja se u njihovoj izvedbi doima čak i privlačnim, pa i poetičnim mitom.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/04/2013 : 12:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

prva Hermanova autorska faza, sa prvim epizodama Džeremaje i Tornjeva predstavlje vrhunce stripa svog vremena.



Apsolutno.
Prvi susret sa ova dva serijala kroz ja mislin Stripart, a koliko se sićan Jeremiah je izlazija i u stripoteci su mi kompletno prominili doživljaj stripa.
Nakon Asteriksa i Taličnog koje san čita ka malo dite, ka i sva klinčadija osandesetih gušta san u Mister No-u, Bleku i ekipi.
Jedan moj susid na Pelješcu je bija par godina stariji i redovito je kupova Stripart i Stripoteke, i on je "najkrivlji" šta san se već tada navuka na BD.
Svašta se čitalo u tim revijama, al Hermannovi stripovi iz toga razdoblja za mene su vrh vrhova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/04/2013 : 13:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
ali prva Hermanova autorska faza, sa prvim epizodama Džeremaje i Tornjeva predstavlje vrhunce stripa svog vremena



A Bernard Prince iz vremena Bijega iz Suong Baja, Paklenog uragana, Vatrenog obruča i drugih divota, zapravo svi albumi zaključno s Lukom luđaka. Milina.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/04/2013 : 14:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je taj Hermann iz Suong baja i Uragana još draži, nego ovaj kasniji kad je počeo šrafirati... nevjerojatan mi je gušt gledati divljanje tog kista.
...a što se tiče Comanche pa meni su i epizode koje je Greg pisao za Rougea prilično dobre i baš mi je žao što Hermann nije odradio i njih.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2013 : 14:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Stvari često nisu onakve kakvima se čine, otpisivati BP i SA mogu samo neupućeni, pogotovo u trenutku kad započinju vjerojatno projekt života. BP i SA su profesionalni izdavači, koji se u poslu vode razumom a ne emocijama. Ljudi od izdavaštva žive i moraju na kraju mjeseca zaraditi za plaće i sve ostale troškove, pa je izbor naslova i ritam izlaženja prilagođen tom cilju i trenutnim uvjetima na našem kvazi tržištu. Da, kao, svi hvale Fibru i DW, ali... tko igra za raju... SA i BG su bili tu prije 20 godina, bit će i za još 20, a Fibra npr... pa ne znam baš.


Čudne su ove naše balkanske države.
Profesionalni izdavači poput Bookglobea i Strip Agenta (de ne nabrajam više) se ponašaju neprofesionalno, a amaterski izdavači (Libelus,Darkvud i Fibra) rade besprekorna izdanja.
I onda ovi koji dobar deo svojih izdanja odrađuju aljkavo,sa brojnim falinkama, sa čudnom logikom (ne)izlaženja svojim radom ipak osiguravaju sebi dugogodišnji opstanak, a ovi koji sve to rade bez greške (komunikacija sa čitaocima,prevod,štampa,ritam izlaženja,..) dovode svoju egzistenciju u pitanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/04/2013 14:17:45
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/04/2013 : 15:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Samo ću jedno reći-sačuvaj nas Bože profesionalaca na svim poljima.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/04/2013 : 21:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Samo ću jedno reći-sačuvaj nas Bože profesionalaca na svim poljima.



Istina.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2013 : 13:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Stvari često nisu onakve kakvima se čine, otpisivati BP i SA mogu samo neupućeni, pogotovo u trenutku kad započinju vjerojatno projekt života. BP i SA su profesionalni izdavači, koji se u poslu vode razumom a ne emocijama. Ljudi od izdavaštva žive i moraju na kraju mjeseca zaraditi za plaće i sve ostale troškove, pa je izbor naslova i ritam izlaženja prilagođen tom cilju i trenutnim uvjetima na našem kvazi tržištu. Da, kao, svi hvale Fibru i DW, ali... tko igra za raju... SA i BG su bili tu prije 20 godina, bit će i za još 20, a Fibra npr... pa ne znam baš.


Na Macanovom blogu piše da je završen prevod za 31. album Asterixa.
Da li je to taj projekat života?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/07/2013 : 13:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
vjerovatno će nam trebati cijeli život da platimo njihov projekt života.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/07/2013 : 13:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Menije samo da BG nastavi sa Usagi-jem !!!
Skoro dve godine nema ništa :(
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2013 : 14:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Menije samo da BG nastavi sa Usagi-jem !!!
Skoro dve godine nema ništa :(


potpisujem!!!
sad kad je Bluberi kompletiran, najvažniji strip serijal od BG-a mi je Usagi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/07/2013 : 14:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by danielp

Menije samo da BG nastavi sa Usagi-jem !!!
Skoro dve godine nema ništa :(


potpisujem!!!
sad kad je Bluberi kompletiran, najvažniji strip serijal od BG-a mi je Usagi.

Samo da li će išta biti od toga?
Šteta bi bilo da stanu.

Kolko epizoda ustvari ima Usagi? I da li sve CB epizode postoje i u kolor varijanti?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/07/2013 : 15:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

Kolko epizoda ustvari ima Usagi? I da li sve CB epizode postoje i u kolor varijanti?


Gotovo cijeli serijal je crno-bijeli, tek je nekoliko epizoda u koloru.

Book 1: The Ronin
(Collects Usagi Yojimbo Summer Special, "Bounty Hunter 1" from Critters 1, "Horse Thief" from Critters 3, "Village of Fear" from The Doomsday Squad 3, "A Quiet Meal" from Critters 6, "Blind Swords-pig" from Critters 7, "Homecoming Part 1" from Critters 10, "Homecoming Part 2" from Critters 11, "Bounty Hunter 2" from Critters 14, and appearances in Albedo 2–4)
Book 2: Samurai
(Collects Fantagraphics issues 1–6)
Book 3: Wanderer's Road
(Collects Fantagraphics issues 7–12 and "Turtle Soup")
Book 4: Dragon Bellow Conspiracy
(Collects Fantagraphics issues 13–18)
Book 5: Lone Goat and Kid
(Collects Fantagraphics issues 19–24)
Book 6: Circles
(Collects Fantagraphics issues 25–31 and story from Critters 50)
Book 7: Gen's Story
(Collects Fantagraphics issues 32–38 and story from Critters 38)
Book 8: Shades of Death
(Collects Mirage issues 1–6 and backup stories from 7–8)
Book 9: Daisho
(Collects Mirage issues 7–12, 14)
Book 10: The Brink of Life and Death
(Collects Mirage issues 13, 15–16 and Dark Horse issues 1–6)
Book 11: Seasons
(Collects Dark Horse issues 7–12 and "Green Persimmon" from Diamond Previews)
Book 12: Grasscutter
(Collects Dark Horse issues 13–22)
Book 13: Grey Shadows
(Collects Dark Horse issues 23–30)
Book 14: Demon Mask
(Collects Dark Horse issues 31–38, "Death and Taxes" from Dark Horse Presents 140, "A Funny Thing Happened on the Way to the Tournament" from Dark Horse Annual 1999, "Netsuke" from Wizard 97, "The Leaping Ninja" from Oni Double Feature 10, and "Tsuru" from Dark Horse Extra 20–23)
Book 15: Grasscutter II: Journey To Atsuta Shrine
(Collects Dark Horse issues 39–45)
Book 16: The Shrouded Moon
(Collects Dark Horse issues 46–52)
Book 17: Duel at Kitanoji
(Collects Dark Horse issues 53–60)
Book 18: Travels with Jotaro
(Collects Dark Horse issues 61–68)
Book 19: Fathers and Sons
(Collects Dark Horse issues 69–75)
Book 20: Glimpses of Death
(Collects Dark Horse issues 76–82)
Book 21: The Mother of Mountains
(Collects Dark Horse issues 83–89)
Book 22: Tomoe's Story
(Collects Dark Horse Issues 90–93 and Usagi Yojimbo Color Specials 1–3)
Book 23: Bridge of Tears
(Collects Dark Horse issues 94–102)
Book 24: Return of the Black Soul
(Collects Dark Horse issues 103–109 and Usagi Yojimbo FCBD 2009)
Book 25: Fox Hunt
(Collects Dark Horse issues 110–116 and "Saya" from MDHP 18)
Book 26: Traitors of the Earth
(Collects Dark Horse issues 117-123, "Usagi and the Kami of the Pond" from Dark Horse Maverick 2001, and "Cut the Plum" from MDHP 35)
Book 27: A Town Called Hell
(Collects Dark Horse issues 124-131)
Space Usagi
(Collects the Space Usagi 3-issue miniseries "Warrior," "Death & Honor," and "White Star Rising," stories from Teenage Mutant Ninja Turtles 47, and Usagi Color Special 3)
Usagi Yojimbo: Yokai
(The first Usagi Yojimbo original graphic novel. A fully painted self-contained story released to celebrate Usagi Yojimbo's 25th anniversary.)

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/07/2013 : 15:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by danielp

Menije samo da BG nastavi sa Usagi-jem !!!
Skoro dve godine nema ništa :(


potpisujem!!!
sad kad je Bluberi kompletiran, najvažniji strip serijal od BG-a mi je Usagi.

Samo da li će išta biti od toga?
Šteta bi bilo da stanu.

Kolko epizoda ustvari ima Usagi? I da li sve CB epizode postoje i u kolor varijanti?


kako pamtim, BG je kupio prava i za 10. i 11. broj - e sad da li će ih izdati ????
Ipak je to bookglobe!
a zaista je u pitanju genijalan strip.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 23/07/2013 : 21:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.d65e30444b554bacb132e4f4dd8b3c48.zene-corta-maltesea.aspx

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 42 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000