forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Striparnice
 "Lastan" Strip knjižara..
 New Topic  Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 32

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 20/08/2015 : 18:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
biti ce da su to nedavno stavili; prije je pisalo samo od kada su na godisnjem
Go to Top of Page

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 01/09/2015 : 20:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
OBAVIJEST! Striparnica Lastan u Radničkoj 22 je zatvorena. O novoj lokaciji ćemo vas obavijestiti na dan otvaranja kao i o danu otvaranja web shop-a na www.lastan.hr

Facebook Lastan
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/09/2015 : 20:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ono je loša lokacija za strip-knjižaru. Nadam se da će Lastan nastaviti s radom, ta gdje ću kupovati izdanja Veselog četvrtka i Darkwooda!?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/09/2015 : 21:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Lokacija toliko blizu autobusnog kolodvora ne može biti loša
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 02/09/2015 : 13:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
šteta, oni su bili jedini koji su imali vesele cetvrtke u ZG. Pitanje je hoće li uopće otvoriti novu striparnicu ili samo prodavati stvari online
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/09/2015 : 14:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Da, pitanje je hoće li se biti samo webshop ili će postojati i striparnica... Meni je lokacija dosadašnja bila ok, ne moraju sve biti u centru grada.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/09/2015 : 18:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kako nije u centru grada? Svega pet tramvajskih stanica od Jelačić placa, usred nove elitne poslovne a dijelom i stambene zone (tamo negdje Thompson ima penthouse), blizu autobusnog i željezničkog kolodvora.

Nije strogi centar, stanicu-dvije oko Trga, ali jest centar.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 02/09/2015 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
pitanje je logistike kod web prodaje, kad je več sad bilo nekih kašnjenja. inače meni omiljena striparnica skoro pa 2 godine. jbga
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/09/2015 : 08:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kako nije u centru grada? Svega pet tramvajskih stanica od Jelačić placa, usred nove elitne poslovne a dijelom i stambene zone (tamo negdje Thompson ima penthouse), blizu autobusnog i željezničkog kolodvora.

Nije strogi centar, stanicu-dvije oko Trga, ali jest centar.





U zapećku je. Jest širi centar, ali nije "usput". U Lastanu je uvijek bilo najpustije, nažalost.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 03/09/2015 : 17:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:

U zapećku je. Jest širi centar, ali nije "usput". U Lastanu je uvijek bilo najpustije, nažalost.


Nama je baš bilo više nego ugodno - mogučnost đabe parkinga, ne treba u strogi centar peške, super ambient (neki su ga stvorili dolaskom, drugi pak odlaskom), svetlo, blizina kafiča, pica đabe, dosta placa. A Asteroidu više puta bilo je tmurno, u SNK usko sa problemom gužvanja ako su uz prodavače bila unutra dva kupca.
Valjda ovisi o odnosu kojeg kupac stvori sa prodavačem (ili obrnuto).
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 03/09/2015 : 22:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Lastan je bila striparnica u kojoj mi je bilo najugodnije kupovati.
Nadam se da će Ratko uspjeti nastaviti s radom.
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 04/09/2015 : 00:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
istina; SNK je klaustrofobičan, ali meni se dopada asteroidb612, bad sad kad su se pred koju godinu prebacili u drugi kraj podruma. Ima fini miris po papiru i što je najvažnije ima ogromu zalihu alan fordova od super stripa. Lastan je imao dobru atmosferu i generalno mi je uvjek bio usput i oni su jedini imali od veselog stripove. Bojim se da , kao i bivša striparnica Tino ne prijeđe na online poslovanje.

Edited by - maddjuro on 11/09/2015 13:27:18
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/09/2015 : 12:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

istina; SNK je klaustrofobičan, ali meni se dopada asteroidb612, bad sad kad su se pred koju godinu prebacili u drugi kraj podruma. Ima fini miris po papiru i što je najvažnije ima ogromu zalihu alan fordova od stripoteke. Lastan je imao dobru atmosferu i generalno mi je uvjek bio usput i oni su jedini imali od veselog stripove. Bojim se da , kao i bivša striparnica Tino ne prijeđe na online poslovanje.




Koji su to Alan Fordovi od Stripoteke?????


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Velemajstor
Starting Member

6 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 04/10/2015 : 11:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Velemajstor a Private Message  Reply with Quote
Striparnica LASTAN otvorena je 13. travnja 2012. godine, danas tri i pol godine kasnije LASTANA više nema.
Nisam bio na otvorenju međutim kada sam prvi puta ušao u LASTANA doslovno sam se oduševio.
Upravo onako kako su znale izgledati striparnice u Americi, a što sam uspio vidjeti u nekim filmovima i serijama, tako je za mene izgledao LASTAN.
Amerika je još jednom došla u Zagreb, a Zagreb i mi koji toliko volimo strip smo zaslužili da netko učini nešto tako fenomenalno.
Taj više nego ugodan prostor, police pune stripova, vitrina sa posebno vrijednim primjercima, originalne table na zidovima, neki od najvrednijih stripova uokvireni i izloženi, doslovno i doista nisam znao kuda bih najprije krenuo i što bih najprije pregledao.
Striparnica LASTAN je za mene bila povratak u djetinjstvo i stvarni osjećaj onog uzbuđenja koje sam osjećao kad sam kao mali hipnotiziran gledao taj veliki i predivni kiosk na kojem je u šarenilu novina i magazina moje oko uvijek tražilo neki strip, a onda kad bi ga uočilo bilo u stanju dugo i još duže gledati u njega.
Tako sam se osjećao u LASTANU ne samo prvi puta već svaki puta kada sam ušao.
Bilo je potpuno jasno da je takvu Striparnicu mogao napraviti samo netko tko neizmjerno voli strip i tko se svim silama trudi zadržati onaj divni osjećaj sreće iz dječačkih dana kada si u ruci držao svoj primjerak omiljenog štiva.
Glavnog i odgovornog Ratka Dragaša upoznao sam upravo negdje u vrijeme neposredno prije otvaranja Striparnice i to tako što sam kupio od njega neke od stripova preko Aukcija na stripovima.com.
Moj prvi dojam, a koji se zadržao do dan danas je bio da ne postoji osoba koja bi savršenije predstavljala prodavača stripa koji nije samo prodavač već i reformator i netko tko neizmjerno voli strip.
Da je to tako dokazalo je njegovo izdanje Osmoškolaca, pa njegovo prijateljstvo i trud radi uprizorenja rada i djela Ivice Bednjanca, pa onda dovođenje svima nama u život i stvarnost legendi poput Julesa Radilovića, Igora Kordeja, Gorana Sudžuke, Miodraga Ivanovića - Mikice, Esada Ribića.
Jedna je stvar voljeti strip, a druga je stvar upoznati autora, fotografirati se, dobiti potpis na album.
To je Ratko Dragaš učinio za sve nas koji volimo strip, omogućio nam je da o autorima razgovaramo kao o nekome tko pripada našem društvu, oni su jednostavno prestali biti neki fantomski velikani o kojima znamo samo iz njihovih crteža.
I to nije sve upoznao sam divne ljude kao što su Mladen Novaković, Ante Obuljen, Dražen Klarić, Aalf Dujmović Dogmanwolfv, susretao se sa Veljkom Krulčićem, a teme naših razgovora su uvijek bile vezane uz strip.
To nisu bili oni razgovori o stripu kao sa većinom običnog svijeta gdje te ljudi kad im pričaš o stripu gledaju u čudu, već razgovori usmjereni na očuvanje jedne kulture koja izumire i na traženje načina kako vratiti djeci strip.
Moj kum ovdje poznat pod tajnim pseudonimom Dado1968 (taj pseudonim je izabrao da može pisati gadosti, a da njegova supruga ne prepozna da je to on) i moja malenkost (kad kažem malenkost jasno Vam je da je to kurtoazno jer moja kilaža jednostavno ne uspijeva stati u taj pojam, iako mi je moja vježbenica prošli tjedan rekla da sam poput vrapčića) u jednom trenutku započeli smo sa planiranjem projekta izdanja strip serijala o NIPPERU sa centralnim motivom da NIPPER nikada nije objavljenom do kraja.
U moje pamćenje ostati će zauvijek spremljena svaka kava i piva koju smo popili prekoputa Striparnice LASTAN u sportskom klubu, gdje smo u večernjim satima u jesen 2013. godine sjedili i pažljivo slušali što Ratko kao izdavač sa iskustvom misli o našem projektu.
Njegovi savjeti i sugestije pokazali su se točni iako mi nismo prihvatili dobar dio toga što je Ratko sugerirao.

Šok i nevjerica koja me snašla prije dva dana kada sam došao do LASTANA pozvati Ratka na kavu i kada me zatekao natpis STRIP FORUM iznad ulaznih vrata bio je istovjetnog intenziteta kao i prilikom onog mojeg prvog posjeta Striparnici LASTAN.
Jedna era je završila, LASTANA više nema, Amerika je još jednom otišla iz Zagreba.
Tako je ispalo da LASTAN nije dugo postojao ali moram reći da me i tih tri i pol godine njegovog postojanja u određenoj mjeri promijenilo, obilježilo, otvorilo mi do prije LASTANA nepostojeće perspektive.

Tko je kriv za ovakav razvoj događaja ekonomska kriza, nepopularnost stripa, okolnost da strip voli samo još jedna mala ograničena skupina, sam Ratko Dragaš zbog određenih pogrešnih poslovnih poteza, mi svi koji volimo strip što nismo pitali treba li ti što i možemo li učiniti više nego što činimo, sada to sve više uopće nije važno.
Ono što znamo je da je oko LASTANA bilo puno jala i za mene teško shvatljive nesloge i loših odnosa između izdavača i distributera stripova, moja razmišljanja bila su takva da bi mi svi trebali zajedno surađivati i pomagati se, međutim ispostavilo se da su moja razmišljanja na razini Dudekovih iz Gruntovčana.
Nema nikakve sumnje da na račun Ratka Dragaša svatko od nas može imati i pohvale i pokude, ali da je LASTAN bio mjesto gdje smo se osjećali više nego ugodno to je činjenica.
Uvijek za pošalice raspoloženi Dino, zanosna Silva i ozbiljno, zabrinuto zajebantski izraz lica Ratka ostaje nešto čega ćemo se prisjećati jer LASTANA više nema.

LASTANA više nema i neće ga više niti biti, meni web shop ne znači ništa jer mi komunikacija preko društvenih mreža nije napeta, ostao sam onaj dinosaur koji se voli družiti sa ljudima u stvarnosti, zato nemam što drugo reći nego da mi je jako žao što je LASTAN otišao u ropotarnicu prošlosti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2015 : 14:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Koja patetika i zabijanje glave u pijesak. Izuzetno me iznervirao ovaj tekst, pa sam napisao cijelu litaniju i onda sve izbrisao, nema smisla.

Trouble will find me
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/10/2015 : 17:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa velikim djelom velemajstorskog posta.

Ajde Markos, napiši pamflet, da nas rasvjetliš.
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 04/10/2015 : 18:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
zna covik sve o ovome sto je napisano pa je zato pobrisa ....

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2015 : 20:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Slažem se sa velikim djelom velemajstorskog posta.

Ajde Markos, napiši pamflet, da nas rasvjetliš.



"Ono što znamo je da je oko LASTANA bilo puno jala i za mene teško shvatljive nesloge i loših odnosa između izdavača i distributera stripova, moja razmišljanja bila su takva da bi mi svi trebali zajedno surađivati i pomagati se, međutim ispostavilo se da su moja razmišljanja na razini Dudekovih iz Gruntovčana."

Ukratko, meni kao izdavaču kojemu distributeri trenutno duguju preko 500.000 kuna za stripove koje su uzeli, PRODALI, a meni nisu platili, IZUZETNO ide na živce kad mi netko dođe govoriti da bismo trebali surađivati i pomagati se međusobno. A kad pomislim kako sam na taj iznos platio još pdv i porez na dobit, dođe mi muka. Nema stripova, nema novca, a ja moram platiti porez na dobit.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Velemajstor
Starting Member

6 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 04/10/2015 : 21:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Velemajstor a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno si u pravu.
Mi se naravno po ničemu ne možemo mjeriti sa tobom, već se samo divimo tome što si napravio.
Nakon ovih naših pet knjiga, smatramo te čarobnjakom sa svim izdanjima koje imaš i pitamo se kako si to uspio...
Kao tako mali ne podmirivanje obveza od distributera smo osjetili i doživjeli vrlo bolno.
Preživjet ćemo, ali da nas je taj dio priče o kojem nismo imali pojma uzdrmao tu nema spora.
Meni je jasno da priče o lošim odnosima koje sam sa nevjericom slušao proizlaze u najvećoj mjeri iz financijskog kašnjenja i nepodmirenih obveza.
Možda griješim i doista ne znam ništa o tvom odnosu sa Lastanom ali opet mi se čini da je tu bilo prostora, možda ne kod tebe već općenito za više dobrih namjera.
Prihvaćam kritiku, u odnosu na taj navod, izašao sam iz konteksta mojeg doživljaja same striparnice Lastan, te izrekao paušalnu i općenitu tvrdnju koja iz tvog ugla gledanja opravdano može izazvati prigovor.

Ovo naravno ne mijenja na stvari da je nestanak jednog distributera loša stvar kako god mi to gledali i što god o tom distributeru mislili.



Edited by - Velemajstor on 04/10/2015 21:03:51
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5929 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/10/2015 : 11:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
Ja znam za jednog distrubutera odnosno strip-knjizaru koja nije nestala (sto god o njoj mislili) a kojoj neki stripovi nikad nisu ni ponudjeni u prodaju.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2015 : 12:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Eto, a siguran sam da si i ti svim srcem za međusobnu suradnju i pomaganje.
Šteta tek što nisu svi tako otvoreni i široki. Ili pak jesu, ali samo na riječima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/10/2015 : 13:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VJ

Ja znam za jednog distrubutera odnosno strip-knjizaru koja nije nestala (sto god o njoj mislili) a kojoj neki stripovi nikad nisu ni ponudjeni u prodaju.



Touché.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

sain
Starting Member



Germany
39 Posts

Member since 20/09/2009

Posted - 05/10/2015 : 13:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by trolodtroje

Slažem se sa velikim djelom velemajstorskog posta.

Ajde Markos, napiši pamflet, da nas rasvjetliš.



Ukratko, meni kao izdavaču kojemu distributeri trenutno duguju preko 500.000 kuna za stripove koje su uzeli, PRODALI, a meni nisu platili, IZUZETNO ide na živce kad mi netko dođe govoriti da bismo trebali surađivati i pomagati se međusobno. A kad pomislim kako sam na taj iznos platio još pdv i porez na dobit, dođe mi muka. Nema stripova, nema novca, a ja moram platiti porez na dobit.



Hrvatski način poslovanja.... katastrofa mi je i samo čuti ovakve priče
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2015 : 14:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar tu jebenu naplatu pdva na nenaplaćene račune nisu ukinuli?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2015 : 14:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa nisu retrogradno.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 32 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic  Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000