forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hugo Pratt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

zkne
Junior Member

481 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/08/2013 : 22:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
E ovo je hvalevrijedan Bookglobe-ov potez, uzimam svakako čim izađe integral
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 08/08/2013 : 23:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Dobra vijest. Epizode objavljene u Stripoteci su mi bile jako dobre. Ovo je šansa da pročitam i ostale priče.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/08/2013 : 04:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Pustinjski škorpioni integral / scenarij i crtež Hugo Pratt; [prijevod Petra Švarc].
Zagreb: Bookglobe, 2013.
436 str.: ilustr.; 30 cm.
Prijevod djela: Les scorpions du desert






e ovo je fenomenalna vest !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 17/08/2013 : 21:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Baš sada na HRT2
20:42 Putovanje u Mu - Hugo Pratt, dokumentarna emisija

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/08/2013 : 22:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Baš sada na HRT2
20:42 Putovanje u Mu - Hugo Pratt, dokumentarna emisija



...koja me upravo potakla da se ovdje registriram, pozdrav svima :)

Evo što me zanima: dokumentarac završava sa komentarom da se ne trudimo tražiti Corta u hrvatskim knjižarama jer ćemo naći samo piratska ili izdanja sa diletantnim prijevodom. Već sam ranije naišao na slične komentare pa me zanima na koja se izdanja točno misli?

Dokumentarac je iz 2005., a Bookglobe je počeo sa Cortom ako se ne varam 2007., znači njihova izdanja ne upadaju u tu kategoriju?
Znači misli se na Antibarbarus izdanja?
Koliko znam to dvoje su jedina dostupna izdanja na hrvatskom ili postoji još nešto treće?
Kakva su srpska izdanja?
Ukratko, zamolio bih vas za vaša iskustva.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/08/2013 : 22:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Risar_69

Baš sada na HRT2
20:42 Putovanje u Mu - Hugo Pratt, dokumentarna emisija



...koja me upravo potakla da se ovdje registriram, pozdrav svima :)

Evo što me zanima: dokumentarac završava sa komentarom da se ne trudimo tražiti Corta u hrvatskim knjižarama jer ćemo naći samo piratska ili izdanja sa diletantnim prijevodom. Već sam ranije naišao na slične komentare pa me zanima na koja se izdanja točno misli?

Dokumentarac je iz 2005., a Bookglobe je počeo sa Cortom ako se ne varam 2007., znači njihova izdanja ne upadaju u tu kategoriju?
Znači misli se na Antibarbarus izdanja?
Koliko znam to dvoje su jedina dostupna izdanja na hrvatskom ili postoji još nešto treće?
Kakva su srpska izdanja?
Ukratko, zamolio bih vas za vaša iskustva.


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27016&whichpage=11

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 18/08/2013 : 15:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Jako mi se sviđa Hugo Pratt. U Stripotekama iz onih dana sam se prvi put upoznao sa njegovim djelima/junacima i privuklo me, pogotovo taj njegov ukočen stil ˝bez pokreta˝ crtanja. Ne radi se samo o Cortu, svi ostali likovi i priče su slični i jednako privlačni (Pustinjske Škorpije,Ana iz Đungle npr.). Ono što je zanimljivo je kako se Pratt uključio u taj mistični i bajkoviti svijet Orijent/Srednji Istok. Invazijom fašističke Italije na nekadašnju Abesiniju dobio se novi teritorij i vlada je pozivala svoje građane da se tamo nasele, što su roditelji Huga prihvatili, i od tada taj daleki svijet iz knjiga je postao njegova stvarnost. Do kraja života je ostao svjetski putnik, obilazeči što više lokacija (pa svi smo to u ona vremena željeli raditi, zar ne?), i stavljajuči ih u svoje priče (od svakog po nešto). Bez da sam išta znao o njemu, koliko je priznat i uspješan, čitajuči stripoteke svatija san da ˝ovaj mora da je priznat˝. Što se tiče kvalitete izdanja i prijevoda, uopče svega ne samo Pratt, pa to je stara stvar, čemu čuđenje.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/10/2013 : 17:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.f1685389d6194f8499a0794274e90dae.pustinjski-skorpioni.aspx


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/10/2013 : 18:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo što kaže bedeteka:
Summary of the album: This integral together in a compact size and attractive already used for the full two-volume adventures Alack Sinner Muñoz and Sampayo, all the stories of the Desert Scorpions designed by Pratt or the first five episodes of the saga, until Brise de Mer All stories have a new lettering, and was put together in boards 3 strips to homogenize their presentation, totaling a beautiful work of 440 pages .

Žao mi je što su premontirali prva dva albuma sa 4 reda sličica na tri reda.Onako sa više sličica po A-4 tabli mi je ljepše izgledalo(kao u stripoteci).Da je barem format manji od A-4.Nekako mi Pratt ljepše izgleda na manjim sličicama.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/10/2013 : 20:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i meni je lepši Prat u manjim sličicama.

ono što ne razumem, je što kažu da je u ovom integralu sve od Prata, to jest prvih 5 albuma (epizoda),a koliko vidim na Bedeteci, njegovih je prva četiri albuma.Pet već potpiszuje Wazem Pierre.

btw, klasična masthevuša!Bravo za BG.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/10/2013 20:46:00
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2013 : 00:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a oni prvi je dupli pa valjda su mislili na to ili je jednostavno greška.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 19/10/2013 : 19:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
jel kupio ko, jeli 28.5 cm visina kao ovi novi kolor Corto (super dimenzije inace) ili A4? (malo previsoki alo ok)?
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 19/10/2013 : 20:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
nadjoh francusko 26cm (valda papir a korice 28cm?)
http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2203003316/bedetheque-21
ako je i od Bookgloba kao oni novi corto kolor albumi ali malcice manji onda super. Meni se najvise svidja format 17 x 24cm i onaj sto fibra upotrebljava oko 22 x 28 cm..jer je najlakse za citanje i lakse za police..sto manje (a da se vidi) to bolje.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/10/2013 : 22:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa vjerovatno je veličine kao i drugi Boogkglobovi Prattovi stripovi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/10/2013 : 00:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ne razumem zašto na http://stomugromova.com/ nema vesti novijih od pre 14 meseci??

Čemu služi sajt ako se ne koristi tj ažurira?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2013 : 01:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Ne razumem zašto na http://stomugromova.com/ nema vesti novijih od pre 14 meseci??

Čemu služi sajt ako se ne koristi tj ažurira?


Iskreno, nekako me briga za sajt, samo nek stripovi izlaze.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 29/10/2013 : 23:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Jedno pitanje. Ja u Pustinjskim škorpionima prije stripa odmah na početku imam stranicu sa imenom stripa i autora, koja se obično pojavljuje u gotovo svim stripovima. No ista stranica je duplirana na kraju posle svih stripova. Pa me sada interesuje, da li je tako samo u mom izvodu ili je to tako bilo zamišljeno ? Nije baš nešto strašno ali bih ipak želio, da znam.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/10/2013 : 00:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vid

Jedno pitanje. Ja u Pustinjskim škorpionima prije stripa odmah na početku imam stranicu sa imenom stripa i autora, koja se obično pojavljuje u gotovo svim stripovima. No ista stranica je duplirana na kraju posle svih stripova. Pa me sada interesuje, da li je tako samo u mom izvodu ili je to tako bilo zamišljeno ? Nije baš nešto strašno ali bih ipak želio, da znam.


Neki dan sam ga prolistao u striparnici i čini se da je doista tako zamišljeno.

Podsjetilo me na filmove, sa najavnom i odjavnom špicom. Možda je to bila ideja?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 02/11/2013 : 23:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Dobi danas ovu knjizurinu Pustinjske Skorpije..odlicno odradjeno (nisam citao)..definitivno sto se dimenzija tice je oko A4 (znaci nije iste dimenzije kao novi Corto u koluru; po meni bi trebao biti ali...ok)

Mala negativnost (meni) je da korice nisu mat i ima previse bijelog prostora oko crteza, znaci moglo se lako smanjiti da je iste dimenzije kao novi Corto u koloru ali dobro (mozda nemaju pravo ili im je lakse da se ne muce sa onim crop u design jeli software?)..subjektivnost

Preporuka.

inace: Prattov crtez se mijenjao prema kraju knjige vise simpliciranim linijama sto se meni svidja ai teze je odraditi tako a da stima...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/03/2014 : 15:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Danas sam uzeo iz knjižnjice ovaj integral,Pustinjski Škorpioni i želio bih s vama podijeliti utiske.Napomena:pročitao sam prvi album za sada.
Pustinjski Škorpioni su mi odličan strip još od kada sam ga pročitao u Stripoteci a sada mi je još i bolji u BG izdanju sa prijevodom Petre Švarc(Raul?),iako se potkralo par greškica.Nisam mogao vjerovati kako je u Stripoteci loš prijevodSkraćivan,izbacivane gomile teksta,netočno prevođen,politički cenzuriran...
Pogotovo to dolazi na kraju prvog albuma,kad na grobu(cenzuriranog od Stripoteke-izbrisana židovska zvijezda)ubijene židovske agentice,Židov,Arap i naš antijunak Koinsky imaju zanimljivu povijesnu političku raspravu.Također,ovom izdanju pomaže što ima i didaskalije sa objašnjenjem raznih skraćenica,vojnih postrojba i špijunskih agentura.
A sad loše stvari:
Ovaj integral ima premontirane table,manje kadrova po stranici dok je u Stripoteci više sličica po stranici(Pratt je crtao prva 2-3 od 5 albuma sa više sličica)Uslijed premontiranja ima nekih sličica koje su rastavljene na pola ili skraćenih da bi se mogle uklopiti u novi format.Ja volim da je više sličica po stranici ali to je moja osobna preferenca i nije problem u tome,uostalom tako je i objavljen i vani ali...
Ali....Ne znam kako je netko mogao pustiti u tisak ovako loš sken tj.oštrinu istog.Stripoteka na lošijem papiru prije 30 godina imala stoputa bolju oštrinu?Očigledno BG nije platio za digitalne materijale već su sami skenirali (i to loše).ne znam čemu kupiti prava na Prattove stripove i izdati ovako loše izdanje??
I što sad?Dati 260 kn za ovo?Ma i 160 kn je previše za ovo ili skupljati po Stripoteci epizodice sa užasnim prijevodom,s tim da Stripoteka nije objavila svih 5 albuma?
I onda nek mi kažu da je Libellus skup.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/03/2014 : 15:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nekidan san završija čitanje ovoga integrala i moran priznat da nisan primjetija ovo šta pišeš za oštrinu.
Jesi li to primjetija na nekin tablama, ili pričaš o stripu generalno?
Šta se cijene tiče, meni 260 Kn za ovoliko stripa nije puno. Da su integral razbili u pojedinačne albume vjerovatno bi bili skupi za pop.... Ovako mi je OK.

I da, Libellus je skup

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/03/2014 : 15:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Uzmi stripoteku i usporedi sa bg pa ćeš vidit šta je razlika
sve table.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/03/2014 : 15:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Uzmi stripoteku i usporedi sa bg pa ćeš vidit šta je razlika
sve table.



Neman stripoteku, provat ću usporedit sa onin piratskin izdanjen.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/03/2014 : 19:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pogledaj:
Lijevo je BG a desno stripoteka:

A da ne govorim i da u BG izdanju,osim manjkave oštrine,crna boja nije crna već isprano crna.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/03/2014 : 22:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Pogledaj:
Lijevo je BG a desno stripoteka:

A da ne govorim i da u BG izdanju,osim manjkave oštrine,crna boja nije crna već isprano crna.



Baš san gušta čitajući, tako da uopće nisan primjetija, al si u pravu.
Usporedija san sa piratskin izdanjen i tamo je isto oštriji crtež i "crnija" crna. Doduše u piratskome je nakakav žuti papir pa crna vjerovatno i zbog toga drukčije izgleda.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000