forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Grant Morrison's BATMAN
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

SonicHR
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 19/09/2012

Posted - 17/10/2012 : 12:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send SonicHR a Private Message  Reply with Quote
Ja sam poprilično novi ljubitelj stripova,ali ljubitelj Batmana i ostalih DC superjunaka od malih nogu. Kad sam krenio čitat stripove htio sam počet sa Batmanom i sve me je vodilo ka Grant Morrisonu...
Ostao sam zbunjen...

Nisam hejter i uvijek volim dati prednost samom piscu,ali njegove ideje mi nisu nimalo sjele u glavu,nisam čito puno ali sve što sam čito nije imalo onaj Batman feeling. Final Crisis mi je bio još gori. Kupio sam si njegov Batman & Robin vol 1 i osto razočaran,dok sam nedavno pročito Batman and Robon new 52 i osto oduševljen. Znam da se ukusi razlikuju, ali uz tolko truda ništa mi se nije svidjelo,od koncepta Batman Inc do samih likova, likovi su mi bili prečudni i smiješni (Prof Pyg,Scorpiana...) Shvatio sam da volim klasičnog Batmana...

Neželim odustat od Grant Morrisona! Pa me zanima,vi koji ga volite, zašto ga volite?...A i vi koji ne...Discuss!

Edited by - SonicHR on 17/10/2012 15:57:07

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2012 : 13:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Citirat ću sebe:

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ono što Morrison radi na Batmanu ponešto je načeo u svojim New X-Men. Morrisonov Batman je lik, koncept koji je dobio destilirajući ga kroz cijelu njegovu povijest. To je jedna metatekstualna mitologija prezentirana u formi krimi-priče (na steroidima).

Kane/Finger, Batman koji puca, Dick Sprang, Batmen of All Nations, naslijeđe Robina, Adam West, Silver Age, Denny O'Neill, Adams/Aparo, JLA, Frank Miller, Year One, Dark Knight Returns, biserna ogrlica, "kriminalci su kukavička i praznovjerna sorta", Bat-Manga, Batwoman nekoć i sada, Batman je spreman na sve, Zur-En-Arrh, Bat-Mite, smrtnik među (Novim) bogovima, Kriza/Krize, "postat ću šišmiš", itd. itd. itd.

I što je najbolje, ta univerzalna krimi-priča koja isprepliće cijelu Batmanovu povijest doista funkcionira. Ne zato što teče svojim tokom, nego zato što svako novo poglavlje baca novo svijetlo na ono što se već dogodilo. Gdje posebno dolazi do izražaja Morrisonova sklonost višeznačnim i kriptičnim dijalozima/monolozima.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2012 : 15:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Btw, piše se "Morrison's", sa apostrofom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

SonicHR
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 19/09/2012

Posted - 17/10/2012 : 15:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send SonicHR a Private Message  Reply with Quote
Znam ali nisam mislio da je ikom bitno...
Grammar Nazi
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/10/2012 : 16:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
E da, ti spominješ "klasičnog Batmana". Što ti podrazumijevaš pod tim pojmom? Što je uopće klasični Batman?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

SonicHR
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 19/09/2012

Posted - 17/10/2012 : 17:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send SonicHR a Private Message  Reply with Quote
Mislim na "klasične" detektivske priče, poput Long Halloween-a, Batman iz animiranih crtića... ako znaš na što mislim. Jednostavno dok sam čito nisam imo takav Batman feeling. Čak nije problem u samoj Bat-familiji nego mi njihovi "novi" protivnci nisu sjeli. Kao što sam reko ja sam početnik što se tiče stripova (čitam tek godinu dana) pa su ne uzimam pravo da previše objektivno ocijenjujem nečije radove, ali osobno me nije ništa previše impresioniralo. Razmijem da Morrison piše Batmana na maštovitiji način,pošto sam nov, možda se jednostavno nisam zasitio običnijeg Batmana...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 17/10/2012 : 18:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Morrison je genijalac sta se batmana tice ali su njegovi stripovi dosta teski za citanje (ili "zeludac" bolje receno) sa mnogo tih psiholoskih igrica itd..jednostavno mi njegov stil ne lezi..ali onaj dio The Black Glove + RIP + FC + Time and Batman + Return of Bruce Wayne je def. nesto posebno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 17/10/2012 18:44:31
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 17/10/2012 : 23:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meni je pored Mura omiljen pisac. I da, njegov run na Betsu je zaista nešto posebno i uživao sam u svakom momentu, a tek je payoff na kraju briljantan, kada se poslože sve kockice...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 18/10/2012 : 11:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Morrisonovac ili jesi ili nisi... eto ja nisam, bar sto se tice Batmana i Crisisa, ima on tu i dobrih stvari... al eto ima dosta poznavaoca dobrog stripa koji ga gotive... izmedju ostalog i ova gospoda sto su se javila tako da ostaje stvar ukusa

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 18/10/2012 : 12:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
meni se nije svidio njegov run, definitivno mi na batmanu nije lega kako triba
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000