forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Supernova - Bar kod Džoa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/10/2012 : 18:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
U prodaji na Sajmu knjiga u Beogradu, a od naredne nedelje i u striparnici!

quote:
BAR KOD DŽOA je usputna stanica na bulevaru slomljenih snova, mračna luka sporo tonućih brodova, centar za izgubljeno – nađeno izgubljenih duša koje pokušavaju da nađu svoje mesto u nasilnom svetu.

Vazduh je zadimljeni i smrdi na cigarete Rejmonda Čendlera, ali tu nema heroja – samo herojstva slabih i usamljenih ljudi koji pokušavaju da nađu izlaz iz lavirinta sopstvene otuđenosti, u potrazi za saosećanjem, samopouzdanjem, načinu kako da se preživi još dvadeset i četri časa. Sveprožimajuća je tuga i nežnost ovih priča koje vas proganjaju, nikada ranije viđenih u stripu.

Munjoz i Sampajo rade kao jedan mozak sa dva tela: Sampajove priče su eliptične i tanane; Munjozov snažan, ekspresionistički crtež ide rizičnim krivudavim putevima. Ovde nema klišea, samo stripovi koji te čikaju da gledaš, razmišljaš i osećaš.
Art Špigelman









128 strana, crno-belo, HC, Supernova format.

Kafanski privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/KodDzoaprivju.pdf

Cena je sledeća:

* sajamska - 1150 dinara
* promotivna - 1250 dinara
* konačna - 1500 dinara

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli prilikom izrade ovog izdanja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 30/10/2012 : 10:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Pih, ni jedan komentar.


Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 30/10/2012 : 10:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Ja bih kupio ali još ne mogu. Ali kad budem komentirat ću.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 30/10/2012 : 18:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pročitao i ostao bez teksta! Remek-delo, zaista!

Crtež je fenomenalan, trebalo mi je malo vremena da se priviknem, ali nagrada je brzo stigla. Uz to, Darkwood je uradio izuzetan posao sa dizajnom i tehničkim kvalitetom izdanja.

Topla preporuka!

Edited by - Raoul Duke on 30/10/2012 18:55:21
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 30/10/2012 : 20:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Z. Đukanović greši u gornjem tekstu kada kaže da je ovo, posle 1978. godine, prvo štampanje Muñoz/Sampayo stripova, na ovim prostorima. U časopisu "Ritam", početkom 1990. godine, u brojevima 10/11 i 12, izašla je priča "Simpatični gospodin Vilkoks" iz stripa "Bar kod Džoa".

Jedva čekam da stigne poštom sa Tarzanom.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6780 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 30/10/2012 : 21:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

U časopisu "Ritam", početkom 1990. godine, u brojevima 10/11 i 12, izašla je priča "Simpatični gospodin Vilkoks" iz stripa "Bar kod Džoa".



Da, nezaboravna priča.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5240 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/11/2012 : 23:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sutra je taj dan,dan upoznavanja sa Barom kod Dzoa
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4570 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 14/11/2012 : 22:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
dobro je ovo izdanje... lepo je to uradio darkwood... mozda je malo ceo ambijent passe... crtez tezak i depresivan...

sangue navajo
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 22/11/2012 : 16:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan strip, najbolji iz nove ture :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 17/12/2012 : 19:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
BIBLIOTEKA SUPERNOVA, KNJIGA 3: BAR KOD DŽOA
Darkwood



Akcijska cijena 90,00 kn


Više informacija i pogled ispod naslovnice na:
http://www.babilon-strip.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=tpflypage.tpl&product_id=3204&category_id=210&option=com_virtuemart&Itemid=53

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
274 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 20/01/2013 : 16:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Potpuno cool strip...
malo mi je trebalo u pocetku da se naviknem na crtez, ali nakon par strana sve ok...
Simpa price i zanimljiv stl... gotivna atmosfera stripa...
Odlicno izdanje...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/04/2016 : 16:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nema boljeg mjesta za promatranje i upoznavanje nepoznatih ljudi od bara. Barovi (kafići, lokali, i kako ih već sve zovemo) su mjesta gdje dolaze svi: mladi, stari, tužni, sretni, propali, uspješni. Kakvi god bili, svatko od nas više ili manje često posjećuje neki bar, i koliko god se ti barovi međusobno razlikovali, Joeov liči baš svakom od njih. Tu zalaze ubojice, kurve, filatelisti, fotografi, privatni detektivi, ratni veterani, nekadašnji šampioni i mnogi drugi, a Munoz i Sampayo nam pokazuju da su svi oni (i mi) jednako (ne)normalni. U crno-bijelom Baru kod Džoa sve je sivo, a siva nikada nije bila dobra kao u rukama ovog majstorskog dvojca.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/04/2016 : 08:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ide na listu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2016 : 10:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

ide na listu



Pametan potez.
Iako me cudi da ga do sada nisi vec nabavio?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 07/04/2016 : 13:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by mr murdoc

ide na listu



Pametan potez.
Iako me cudi da ga do sada nisi vec nabavio?



Imao sam hrpetinu drugoga, sada kada sam sve procitao, na red dolazi sljedeca tura

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Milos Bosnjak
New Member



Serbia
281 Posts

Member since 10/02/2009

Posted - 09/04/2016 : 11:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Milos Bosnjak a Private Message  Reply with Quote
Nisam nasao neku sveziju temu (tek iz 2014.) o Okruzen Mrtvima, pa cu ovde pitati, valjda neko cita :)

Trenutno ima neki zastoj sa tim stripom, s obzirom da je zadnji izasao u avgustu prosle godine?

Edited by - Milos Bosnjak on 09/04/2016 11:13:44
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/04/2016 : 19:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milos Bosnjak

Nisam nasao neku sveziju temu (tek iz 2014.) o Okruzen Mrtvima, pa cu ovde pitati, valjda neko cita :)

Trenutno ima neki zastoj sa tim stripom, s obzirom da je zadnji izasao u avgustu prosle godine?



Mislim da je novi broj u tisku već neko vrijeme. Probaj pitati na temi "Darkwood noviteti" možda će tamo netko znati preciznije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/11/2018 : 12:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Posto je najavljeno slovensko izdanje, tek sada mi je upalo u oci da ima srpsko izdanje 128 strana, dok original preko 200, to jest integralno izdanje ima 328 strana. U cemu je razlika? Nije sve objavljeno, premontirano je (ali velika je to razlika u broju strana)?
https://www.bedetheque.com/serie-5739-BD-Bar-a-Joe.html


Drukcije mislim da sam svoje DW izdanje vec prodao. Nije mi toliko seo, a Alack Sinnera jos moram procitati. A kad se setim koliko sam trazio onu prvo rasprodatu knjigu... a do dana danasnjeg jos nisam krenuo sa citanjem. Valjda me je ovaj Bar kod Dzoa malo odbio.



edit:
Dobio odgovor. Ovo je samo prvi album, integral sadrzi sva tri albuma.
https://fr.wikipedia.org/wiki/Le_Bar_%C3%A0_Joe



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/11/2018 14:00:50
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/11/2020 : 08:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Bara kod Džoa na slovenačkom jeziku:
Zgodbe iz zakotja
https://www.ludliteratura.si/kritika-komentar/zgodbe-iz-zakotja/

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

733 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 06/11/2020 : 11:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ovaj strip. potrošio dragocjeno vrijeme bezveze. drlog od stripa.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 06/11/2020 : 11:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Scenaristički su priče sasvim OK, iako nisu baš genijalne.
Ali kako je ubitačno dobar crtež!


http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3496 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/06/2021 : 19:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bar kod Džoa je birtija gde utočište pronalaze sve slomljene duše koje je svagdanja borba pregazila uzduž i popreko i gde se uteha pronalazi na dnu pivske flaše i u dimu na desetine ispušenih cigara koje se brže gase nego propali život pušača.. Ne znam da li su autori čitali Bukovskog ali atmosfera kod Džoa ima taj stil ludog Buka i podseća na njegove ludorije po birtijama, dijalozi su sjajni gde su replike kratke i odsečne ali sa dosta oštrine i životne mudrosti

Strip počinje ubitačno i startna priča Arhitekta Pepe je najbolja priča jer ovde je bar u glavnoj ulozi i pratimo ilegalnog imigranta koji nema nikakve iluzije da je ostvarenje američkog sna nemoguća misija za njega i sve što on želi je samo da nastavi da živi, da nekako preživi... Ovo je jedina priča gde je bar centar zbivanja i šteta što sve priče nisu odrađene u ovom fazonu već se u preostalim pričama kafančuga samo pojavljuje u epizodnoj ulozi..

Priče o profesionalnom ubici i propalom bokseru ne ostavljaju bog zna kakav utisak dok poslednja Peta priča spada u najdepresivnije priče koje sam ikada pročitao.. Izdvojio bih četvrtu priču sa Elom jer se u njoj pojavljuju svi likovi iz prethodnih priča i ovde pratimo devojku koja nema sreće u ljubavi kako pokušava fotoaparatom da uhvati momenat, pokušava da uhvati život, pre nego što isklizne.. Šteta što autori Elu nisu ostavili kao poslednju celinu jer završni kadar sa gašenjem svetla koje ostavlja čitaoca u mraku je savršen način da se stavi tačka na i sa ovim pričama...

Crtež je prava jedna bravura crno belog igranja sa kontrastom i senkama jer ovaj latinos je znalački "skinuo" tu užeglu atmosferu raspale kafane gde iza vela dima i smrada proviruju mutne oči likova sa margine života kojima je kafana sve što je preostalo. Ko ceni Sinera od istih autora i Milerov Sinsiti ne bi trebao propustiti Bar kod Džoa

Prevod ima jednu greškicu jer je reč fudbal bukvalno prevedena kao fudbal iako taj sport ima drugačije značenje u Americi i Evropi ali izuzev toga ovo je jedno prelepo izdanje iz Supernova edicije, čak ima i onu nalepnicu da je reč o originalnom Darkwoodovom izdanju. Nažalost DW je ovde baš promašio ceo fudbal kada je strip koji je očigledno namenjen uskoj tržišnoj niši radio u tiražu od 750 primeraka i sa previše niskom cenom kao da je reč o stripu koji treba da se nalazi u svakoj kući.. Bar kod Džoa je samo za najveće posvećenike
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
70 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 15/08/2022 : 12:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Prilikom prvog čitanja, Bar kod Džoa mi nije ostao u lepom sećanju. Vremenom sam skroz zaboravio na radnju i jedino ga pamtim kao velikom dosadom. Hvala Bogu, dao sam mu još jednu šansu i utisak je dosta pozitivniji.

Prva priča "Arhitekta Pepe" je ubedljivo najkvalitetnija i prilično odskače od ostalih. Munjoz i Sampajo su odlično preneli atmosferu gde sam mogao da osetim strah i paranoju koje prate glavnog lika.
Druga priča "Simpatični gospodin Vilkoks" je jedna sasvim dobra krimi pričica koja vas drži prikovanima do poslednje stranice.
Kod treće i četvrte priče dolazi do pada kvaliteta, jer je treća banalna i već viđena, dok me je četvrta smorila. Svidelo mi se što u "Eli" imamo prilike videti likove iz prethodnih epizoda.
I za kraj, poslednja priča "Peta priča" koja je mučna i depresivna je taman tu da vam pojača gorak ukus prilikom čitanja Bara kod Džoa.

Za razliku od većine, nije mi se toliko svideo Sampajov crtež iako je veoma atmosferičan.

Bar kod Džoa svakako ostaje u kolekciji i jedva čekam da nabavim Alak Sinera (koji se pojavljuje u Baru). Nadam se da ću uskoro nabaviti Fibrino odavno rasprodato ili napokon dočekati Komikovo izdanje.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000