forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Granvil 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/10/2012 : 18:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
U prodaji na Sajmu knjiga u Beogradu, a od naredne nedelje i u striparnici!

Šta je Granvil, grafička novela koja otvara novu Darkwoodovu ediciju „Supernova serijali”?

Kratak, ali nimalo jednostavan odgovor bio bi: stimpank detektivsko-politički triler koji se odigrava u ukroniji i sa životinjama koje pričaju kao glavnim likovima. Nema sumnje da bi ovakva postavka dovela do stripa koji bi u rukama manje sposobnog autora bio prenatrpana, konfuzna i pretenciozna papazjanija. Ali ne i u rukama Brajana Talbota.

Granvil prati avanture detektiv-inspektora Lebroka iz Skotland jarda i njegovog pomoćnika detektiva Pacija u kvaziviktorijanskom dobu. Lebrok je ogromni jazavac koji ima intelekt oštar poput Šerloka Holmsa, ali je skloniji akciji nego što je to slučaj sa čuvenim detektivom... a takođe i podložniji emocijama. I slučajevi kojima se bavi će uzdrmati čitav njegov svet...





Naizgled jednostavan slučaj ubistva odvodi inspekotra Lebroka u Pariz, u nasilni svet političkih intriga iza kojih se krije ogromna zavera...

106 strana, kolor, HC, A4 format.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Granvilprivju.pdf





Sumanuti ubica "Besni pas" Mastok beži iz zatvora, i na inspektoru Lebroku je da ga ponovo uhvati... ali koju mračnu tajnu krije Mastokova prošlost?

104 strane, kolor, HC, A4 format.

Privju (malo skraćen i seckan da ne bi spojlovao kraj prethodne knjige):

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Granvilljubavimojaprivju.pdf

Cene po knjizi su sledeće:

* sajamska - 1450 dinara
* promotivna - 1600 dinara
* konačna - 1950 dinara

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli prilikom izrade ovog izdanja.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/10/2012 : 22:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma šta je ovo, ali obožavam te stripove sa životinjama u ulozi ljudi...

Vidim, svidjelo se ljudima na Amazonu.
Mislim da će i meni...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 22/10/2012 22:13:16
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/11/2012 : 20:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Granvil 1. Meni je baš legao strip, dopada mi se, priča mi je zanimljiva. Sam Lebrok mi je veoma interesantan kao lik, inteligentan, pronicljiv, deluje kao neki dobrica, ali je s druge strane mnogo zajeban. Kad dođe do frke ume pošteno da udari.

Prevod meni ne smeta, možda ima par greškica na par mesta (recimo kad Pegaz kaže "upucajte ovog ovnara", mislim da je trebalo pisati "govnara" :D ), ali sam u suštini zadovoljan samim prevodom, kao i adaptacijom imena.

Crtež mi se isto dopao, kao i kolor.

E da, možda je malo bezveze što nema efekata, zvukova, onomatopeje. Ono kad pucaju i kad se tuku da piše BUM, TRAS, BAM, nekako mi je čudno bez toga.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 04/11/2012 : 20:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Meni oba odlična.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 04/11/2012 : 20:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Nisam još dvojku pročitao, ali verujem da će mi se isto tako svideti. :)

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/11/2012 : 21:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

(recimo kad Pegaz kaže "upucajte ovog ovnara", mislim da je trebalo pisati "govnara" :D )


Nije.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/11/2012 : 22:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Pročitao izvanredno dobra albuma, koji ubrajam u top 3 letos - talbot: granvil 1 i 2 Ljubavi moja

steampunk SF sa antropomorfnim životinjama (koje šetaju svoje miljenike isto ali prave životinje!). Glavni junak je holmsu sličan jazavac - inšpektor lebrok, zajeban tip koji na prvi pogled izgleda saosječajna dušica. Scenarij i crtanje super. Izdanje za čistu 10 - relijefne korice i besprekorni tisak. Ima dobrih dosjetka, engleskog humora, Paci je nenadmašan..."socijalistične republike britanija", ljudi su "testoliki - radna snaga", nemaju pasoša ni državljanskih prava, takmiče sa robotima za poso, oni su brezdlaka vrsta šimpanza.. Ukratko 2 x 102 stranice super stripa. I swear! Puno hvala DW za Granvil - you made my weekend.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 06/11/2012 : 20:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nemam pojma šta je ovo, ali obožavam te stripove sa životinjama u ulozi ljudi...

Vidim, svidjelo se ljudima na Amazonu.
Mislim da će i meni...


Svidelo se davno i Orvelu,pa je napisao "Životinjsku farmu"...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 06/11/2012 : 20:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo izdanje. Mislim da ću ovo kupiti...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/11/2012 : 20:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Čitao američko izdanje, odličan strip.
Vjerovatno ću uzet ovog Darkwoodovog.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 08/08/2013 : 19:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Pročitao nedavno, baš mi se svidjelo, super strip. A vidim sada i to, da je u međuvremenu na engleskom izašao i treči deo :)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/08/2013 : 20:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Strip nekako ima neku auru koja djeluje smirujuće na mene što mi baš odgovara.
Sviđa mi se što su likovi predstavljeni kao životinje. Zanimljivo je razmišljati o tome da li je za pojedini lik izabrana odgovarajuća životinja (fizički i psihički).
Glavni lik koji se na prvu čini totalno ukalupljen u kalup Sherlocka Holmesa, me u par navrata žestoko iznenadio.
Sveukupan dojam vrlo dobar, kupovat ću i dalje, ako bude...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 15/08/2013 : 18:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
meni je fantastičan - stilom pričom referencama dugo nisam uživao u nečem takvom a bio mi potpuni neznanac kad sam ga uzeo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/08/2013 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja ih još nisam nabavio

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/08/2013 23:47:52
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/08/2013 : 00:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
A ići po grčkim ge... ovaj, rejv partijima moreš, eli?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/08/2013 : 11:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prva dva broja su mi se bas dopala, a treceg vec nestrpljivo cekam (imam scan ali radije cu pricekati "domace izdanje").


Naslovnica broja 3




I naslovnica broja 4!!


http://www.bryan-talbot.com/



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 16/08/2013 : 12:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 16/08/2013 12:22:29
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/08/2013 : 12:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


Meni nije bolji od Blacksada al ne zato šta nevalja nego zato šta mi je Blacksad odličan.
Blacksad mi je 9/10
Granvil 8.5/10
Ono šta mi je definitvno bolje u Granvilu je priča.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/08/2013 : 13:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Same here. Oba dva su "vrh". Jedino mi je Blacksad 4 malcice nisko pao.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 16/08/2013 : 15:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Crtež mi je u blacksadu odličan ali priče mi škripe (pročitao sam prva 3 albuma ) ako Granvil ima bolji scenarij onda bi mi se moga sviditi

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/08/2013 : 16:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Same here. Oba dva su "vrh". Jedino mi je Blacksad 4 malcice nisko pao.






Nisan još čita.
Nije valjda toliko lošiji od prva tri?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/08/2013 : 16:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


+1
Nešto mu fali.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 16/08/2013 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Poli


Same here. Oba dva su "vrh". Jedino mi je Blacksad 4 malcice nisko pao.






Nisan još čita.
Nije valjda toliko lošiji od prva tri?


Poprilično je ne dorečen.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2013 : 16:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


i ja sam već pisao nešto slično
Bleksed ima fenomenalan crtež, fenomenalnu ideju, ali ne-toliko-dobru priču.I dalje mi je to dobar strip, ali nikako odličan.

Nadam se da je kod Granvila bolji scenario.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/08/2013 : 16:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


i ja sam već pisao nešto slično
Bleksed ima fenomenalan crtež, fenomenalnu ideju, ali ne-toliko-dobru priču.I dalje mi je to dobar strip, ali nikako odličan.

Nadam se da je kod Granvila bolji scenario.



Ja san subjektivan prema Blacksadu jednim dijelom zbog crteža a jednim dijelom jer mi noir paše.
Svjestan san da scenaristički nije nekakav vrh, al meni je izuzetno drag.
Granvil definitivno ima puno bolji scenario, i moja jedina zamjerka je kolor na nekin mistima jer mi je predigitalan(Možda pričan gluposti o digitalnom koloru, al moj dojam je takav)

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2013 : 16:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


i ja sam već pisao nešto slično
Bleksed ima fenomenalan crtež, fenomenalnu ideju, ali ne-toliko-dobru priču.I dalje mi je to dobar strip, ali nikako odličan.

Nadam se da je kod Granvila bolji scenario.



Ja san subjektivan prema Blacksadu jednim dijelom zbog crteža a jednim dijelom jer mi noir paše.
Svjestan san da scenaristički nije nekakav vrh, al meni je izuzetno drag.
Granvil definitivno ima puno bolji scenario, i moja jedina zamjerka je kolor na nekin mistima jer mi je predigitalan(Možda pričan gluposti o digitalnom koloru, al moj dojam je takav)


i meni je noir omiljena tema - i utoliko mi je žalije što je scenarista nije bolje iskoristio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000