forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Granvil 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 16/08/2013 : 18:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Grandville mi ipak ima jaču ukupnu ocjenu, čisto priče radi.
Crtež nije dobar ka Blacksadov, ali nije ni loš.
Overall:
Grandville = 8.9
Blacksada = 7.1

Trljam ruke.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 17/08/2013 : 11:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


Meni nije bolji od Blacksada al ne zato šta nevalja nego zato šta mi je Blacksad odličan.
Blacksad mi je 9/10
Granvil 8.5/10
Ono šta mi je definitvno bolje u Granvilu je priča.


meni je i u filmu i u stripu priča ono prvo - dobra priča može izvući slabiji crtež - lošom pričom nema spasa - kod grandvillea je i jedno i drugo sjajno
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/08/2013 : 13:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


Meni nije bolji od Blacksada al ne zato šta nevalja nego zato šta mi je Blacksad odličan.
Blacksad mi je 9/10
Granvil 8.5/10
Ono šta mi je definitvno bolje u Granvilu je priča.


meni je i u filmu i u stripu priča ono prvo - dobra priča može izvući slabiji crtež - lošom pričom nema spasa - kod grandvillea je i jedno i drugo sjajno



Apsolutno.
Blacksad mi je možda i jedina iznimka u kojoj crtež izvlači cili strip.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2013 : 14:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Ignus

Potpuno sam zaboravio na ovaj strip, sada moram preispitati odluku da ga ne kupim. Nadam se da je bolji od Blacksadea koji je bio dosta nahvaljen a mene se nije uopće dojmio.


Meni nije bolji od Blacksada al ne zato šta nevalja nego zato šta mi je Blacksad odličan.
Blacksad mi je 9/10
Granvil 8.5/10
Ono šta mi je definitvno bolje u Granvilu je priča.


meni je i u filmu i u stripu priča ono prvo - dobra priča može izvući slabiji crtež - lošom pričom nema spasa - kod grandvillea je i jedno i drugo sjajno



Apsolutno.
Blacksad mi je možda i jedina iznimka u kojoj crtež izvlači cili strip.


apsolutni potpis na romelovo i nesvrstanovo zapažanje!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/10/2013 : 15:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Granvil me je potpuno odusevio! Kupio sam samo broj 1 na sajmu i nisam uopste ocekivao nesto ovako!

Crtez sjajan, najbolji su oni veliki kadrovi preko cele strane.
Lebrok je mnogo kul lik deluje onako kao Serlok Holms ali kada krene da udara pršti na sve strane!

Prava detektivska priča sa odličnim dijalozima, likovima i akcijom!
Jedva čekam da nabavim drugi deo!
Vidim naslovne strane za treći i četvrti broj, jel zna neko da li Brajan Tablot pravi i peti ?

Bleksada sam citao samo prvi broj iz Politikinog zabavnika i nije me nešto oduševio, ali ću ga pronaći pošto je isto detektivska, noir priča.
Go to Top of Page

Ace of Spades
Junior Member



457 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 30/10/2013 : 15:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ace of Spades a Private Message  Reply with Quote
Nabavi pod hitno :) Drugi dio odvaljuje i još je jači... sjajan, sjajan strip!

I've spent my entire life doing nothing but collecting comic books... and now there's only time to say... LIFE WELL SPENT!
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 30/10/2013 : 16:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Vidim naslovne strane za treći i četvrti broj, jel zna neko da li Brajan Tablot pravi i peti ?



Iz wikipedie:

The third Grandville Bete Noir has a science fiction theme. The fourth book will feature a religious conspiracy and the fifth will have a gangster theme.

No treba se strpiti treči dio je izašao krajem 2012, a četvrti još treba izači, tako da če potrajati prije nego što izađe i peti album.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 30/10/2013 : 21:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
meni je i zadnji blacksad odlicno legao new orleans i tako to... a granvila sam se nekako neckao pa rekao moglo bi uci pod moj neki ukus ali ajde moram nesto i preskocit. e sad vas citam tu i morat cu bar privju procitat.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 31/10/2013 : 11:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

meni je i zadnji blacksad odlicno legao new orleans i tako to... a granvila sam se nekako neckao pa rekao moglo bi uci pod moj neki ukus ali ajde moram nesto i preskocit. e sad vas citam tu i morat cu bar privju procitat.



I meni je zadnji Blacksad bio sasvim solidan. Ako ti se Blacksad sviđa, onda je Granvil svakako strip z tebe i nemoj dvoumiti oko nabavke.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 11/01/2014 : 22:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Sasvim ok. strip... simpaticno, opustajuce, scenaristicki zanimljivo odradjeno uz sasvim dobar crtez... kec ima mozda malo "jaci/eksplozivniji" zaplet pa mi je u tom smislu nesto (ali vrlo za nijansu) slabiji od dvojke koja mi je totalno cool.. glavni negativac je uistinu majstorski odradjen, zaplet, prica...

Sto se tice upotrebe "zivotinja" u cilju karakterizacije likova... sve mi je sjajno uradjeno/pogodjeno... izuzev mozda u jednom momentu gde je pandi "dodeljena" uloga zlikovca sa masinkom... pa gde bre panda da bude zlikovac... ko to moze da "proguta", pa jos sa onim crnim oko ociju... pre je tuzan nego "zlocest"... jos ga i izrokaju.. greota bre..., ali aj` verujem i da "na toj strani" ima neki dobrica, pa je u tome fora... No, na stranu sve to, vrlo dopadljiv strip...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/11/2015 : 09:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Grandville

U zadnje vrijeme sam izgleda usetao u tu perfidnu klopku zivotinja u ljudskim ulogama..zekan, tvrde, plast i ocnjaci, garlufo, i sad napokon Grandville.
Akcija na papiru pocinje odmah a crtez je prati u sjenu i gotovo bijah osupnut kolicinom brutalnosti , ali samo na tren , jer tren iz toga vec zavolih glavne protagoniste i osnovu ideje po kojoj je radena prica.
Svaka zivotinja se perfektno uklapa u svoju karakternu ulogu i svaka akcijska scena mi je bolja od predhodne.
Prijevod mi je fora i smatram da je odlicno uklopljen u cjelinu.
Brzo se konzumira, ali ipak ostavlja onaj klasicni stih alternativne povijesti i steampunka.
Archibald "Archie" LeBrock je definitivno zasluzio jos puno avantura
8/5 od 10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/11/2015 : 11:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kace 3 i 4?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/11/2015 : 22:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Kace 3 i 4?





Ovo i mene interesuje.
Bilo bi lepo da to bude u toku naredne godine, ako ne moze pre, onda makar za Sajam.

Ne znam ni da li su prava otkupljena za naredne brojeve?
Kako to funckionise otkupis prava na ceo serijal ili na pojedinacne naslove tog serijala?
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 23/11/2015 : 23:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Pa koliko tog ima?
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 24/11/2015 : 11:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Za sada su izasla cetiri dijela, peti je u planu.




Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/11/2015 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
hoce li DW izdati 3 i 4 ?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/11/2015 : 20:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

pa sto ne bi?

ok, vjerujem da prodaja i ne ide najbolje (na IL su bili po samo 40kn, znaci 5€, bagatela ako netko jos nije uzeo), ali ja sam siguran da ce nastaviti (zato i ne diram scan #3 koji mi vec duze vremena lezi na PC) :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/11/2015 : 21:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

hoce li DW izdati 3 i 4 ?



Rekli su davno da hoce i siguran sam da hoce.
Go to Top of Page

nixman
Starting Member



8 Posts

Member since 04/08/2015

Posted - 24/11/2015 : 22:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nixman a Private Message  Reply with Quote
Da, bas je nedavno neko pitao na forumu sta se desava s Granvilom, i neko iz DW ekipe je potvrdio da ce biti ali da je trenutno na cekanju zbog drugih izdanja koja pripremaju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2018 : 14:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/07/2020 : 15:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Granvil/Grandville se u svojoj srži bavi nekim od najvećih socio-političkih tema modernog doba. Imamo, redom:
- Zavjeru elita sa ciljem stvaranja novog svjetskog poretka koji će očuvati njihove pozicije moći. Ključ je false flag napad monstruoznih razmjera. Očita je aluzija na 9/11, kompletirana sa citiranjem epizode sa putovnicama koje su pronađene u skoro netaknutom stanju na mjestu napada.
- Revolucionare koji su izdali svoju revoluciju i postepeno postali isti kao oni protiv kojih su se borili. Tu su i (ratni) zločinci iz redova pobjedničke (revolucionarne) vojske.
- Interesnu skupinu krupnih kapitalista, inudstrijalaca, veleposjednika itd. koji djeluju kako masonska vlada iz sjene.
- Religijski fanatizam.
- Rasizam.

Na to su još dodani steampunk, alternativna povijest, posveta klasičnim detektivskim pričama u stilu Sherlocka Holmesa kao i posveta hard-boiled noir pričama, te antropomorfne životinje u glavnim ulogama.

Sve skupa je obrađeno u maniri eksploatacijske pulp fikcije, počevši od načina na koji se teme obrađuju sirovo, nesuptilno (strip je otvoreno anti-kapitalističkog, pro-anarhističkog, anti-rasističkog, anti-religijskog sentimenta i nema se namjeru ispričavati zbog toga), preko žanrovskih tropa (grubi emocionalno nestabilni detektiv samotnjak, njegov elegantni sidekick finih manira, prostituka zlatnog srca itd.), povremeno naglašenog nasilja, pa do crteža koji je isto tako robusan, natrpan, kričav, in-your-face.

Preporuka za one koji su konosjeri takvih eksploatacijskih/pulp priča ili će to tek postati ;)
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 19/07/2020 : 16:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Po meni jedan od najboljih stripova koje je Darkwood izdao
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/07/2020 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Po meni jedan od najboljih stripova koje je Darkwood izdao



Apsolutno se slazem! Vrhunski strip i medju samim vrhom stripova sto je izdao Darkvud (Granvil, Parker Darvina Kuka, Stvorenje iz mocvare, naslovi iz edicije Supernova).

Procitao sam prvi i drugi broj Granvila vise puta. Vreme je za citanje ispocetka i da po prvi put procitam #3 i #4.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 15/11/2020 : 19:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote


Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/11/2020 : 19:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
http://www.bryan-talbot.com/index.php


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000