forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT Bernard Prince int. 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 23/10/2012 : 15:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote


Izlazi 26.11.2012.

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/10/2012 : 16:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nisam nikad citao ovo..o cemu se radi koja je tematika ?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/10/2012 : 16:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nisam nikad citao ovo..o cemu se radi koja je tematika ?


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/bp/bernard-prince/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2012 : 22:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Za povratak Tromislawskog
za Bernarda Prinsa i kompletiranje Hermanovog opusa !!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/10/2012 : 23:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

za Bernarda Prinsa i kompletiranje Hermanovog opusa !!


Još kad bi se kompletirao Gregov opus...

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 23/10/2012 : 23:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

za Bernarda Prinsa i kompletiranje Hermanovog opusa !!


Još kad bi se kompletirao Gregov opus...



Eh, da barem...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2012 : 23:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Što se mene tiče, bolje ne.
Posle Hermana, BP mi dosta lošiji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/10/2012 : 23:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Što se mene tiče, bolje ne.
Posle Hermana, BP mi dosta lošiji.


Dosta je lošiji i bez Grega, ali smo svejedno dobili taj zadnji album.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2012 : 23:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stoji

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 24/10/2012 : 08:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
bilo bi stvarno odlično dobiti ta preostala 2 albuma nekako - čisto zbog zaokruženja cijeline

vj bi najlakše rješenje bilo da ih se objavi kao albume

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/10/2012 : 10:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yessss!
Da i ovo konačno dobijemo u dostojnom obliku.
Baš sam nedavno u AB 612 razgledavao belgijsko izdanje ovog integrala.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/10/2012 : 17:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ovo je iznenađenje... I Tromie se probudio nakon dugog odsustva s foruma, a i SA je izdao novi integral!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/10/2012 : 11:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ovo je iznenađenje... I Tromie se probudio nakon dugog odsustva s foruma, a i SA je izdao novi integral!


za Tomislava i Bernarda....Princeovog i Radovčičevog.
volim te Bernarde jako.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/05/2013 : 09:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
ima li ikakvih vijesti da ce se izdati i preostale epizode ?

There can be only one, me!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/06/2014 : 20:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Uvek imam izvestan strah kada ponovo čitam neki strip nakon dugo vremena, da li će mi biti i dalje (pa barem približno) onoliko dobar kao što je bio nekada.Pogotovu kad vidim komentare pojedinih (čak starijih) forumaša kako je taj strip pregazilo vreme ili tako nešto.

I uglavnom, taj strah se pokaže bezraložnim.I uglavnom, impresije nisu baš na onom nivou kao pre 20 ili više godina, ali nisu ni mnogo niže.Bilo da se radi o Bluberiju,Spajdermenu,Valijantu,Rip Kirbiju,XIII-ci,...Mada, ima i izuzetaka kada mi nešto ni je ni blizu stare slave (sad mi je trenutno samo Konan pao na pamet, ali ima još slučajeva).

Poslednje što sam uzeo da obnovim jesu klasici Grega & Hermana - Komanča i Bernard Prins.Komanča je uspešno položila "test vremena", a nakon pročitanog prvog integrala B.Prinsa, mislim da je i ovaj junak na sigurnom putu da prođe kao Red Dast & co.

Pre svega moram reći da mi je B.Prins svojevremeno bio među najdražim serijalima;i jedan od onih koji su presudno uticali da najviše zavolim fra/bel školu stripa.Te stoga, odmah se moram ograditi, da moji sledeći komentari neće imati objektivnu težinu.

Ono što mi je odmah upalo u oči kako sam odmačinjao sa čitanjem je konstatno poboljšavanje i u priči i u crtežu, maltene sa svakom stranicom.Ali bukvalno.
Pirati sa lokange/General Satan - prvi i jedini album za koji mogu reći da je "trala-la-la",naivno i predvidljivo, mada ne i toliko dosadno.Čak je i pomalo interesantno da se posmatraju početci jednog kultnog serijala.A i kao što spomenuh, prema kraju strip je sve bolji tako da sam završetak i nije loš.
Grmljavina nad Coronadom - ovde još ime dosta propusta u priči, ali se već jasno nazire u kom će pravcu ići strip i njegov potencijal.
A on je sasvim vidljiv u sledećoj epizodi Granice pakla, a posebno u Avanturi na Menhetnu koja je dopunjena sa kratkom (ali veoma slatkom (i pre svega poučnom)) pričicom Putnica.
U Oazi u plamenu se vidi da su oba autora pred samom punom snagom kojom će od narednih brojeva gurati avanture Bernarda Prinsa,Barnija Džordana i Đina.

prelazim na sledećih pet priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/06/2014 21:40:27
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2014 : 23:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bernard Prins,integral 2.
U Zakonu uragana, prvoj epizodi ovog integrala, opet se susrećemo sa El Lobom, simpatičnim hispano grmaljem, a priča nas vodi u rajske oblasti Pacifičkih ostrva - ali da se i od raja može napraviti pakao, pobrinuće se jedna džinovska murina,pokvareni plemenski vođa i katastrofalni uragan.
U sledećoj priči, U plamenom ognju, i Greg i Herman dostižu svoj vrhunac, koji sam prognozirao u prethodnom postu.Herman se potpuno oslobodio i počeo da razvaljuje onim svojim prepoznatljivim crtežom, karakterističnim i u Komanči i u Džeremaji i u Tornejvima Boa Morija, ali i u brojnim one shotovima.Možda nisam nešto bio fasciniran kao mlađi Hermanom, ali danas su mi njegovi grafički radovi praznik za oči.A ono što je i bitnije za sam serijal, je i Gregova puna scenaristička zrelost koja je i dovela ovaj strip do kultnog statusa.Kad dobro razmislim, i ne znam mnogo čistokrvnih avanturističkih stripova (kao što je ovaj), bilo iz BD ili neke druge produkcije.U ovom broju Bernard i ekipa spašavaju ljude sa ostrva u plamenu.Napeto i dramatično do koske.
U sledećim pričama,Zeleni plamen Konkvistadora,Gerila jednog pokojnika i Molohov dah, nema se šta mnogo reći - u ovim sjajnim pričama, samo se treba opustiti i uživati.Oba autora su dostigli jedan visok nivo i pripovedanja i crtanja, i ni na trenutak taj kvalitet ni za milimetar ne pada.
Sledi treća knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/06/2014 23:04:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/06/2014 : 23:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bernard Prins, integral 3.
Ovde sam imao posebna očekivanja jer dve epizode ovog stripa nikada nisam čitao ( Meta Kormoran i Luka ludaka), kao ni stare pričice (mada tu nisam imao nikakva očekivanja).Ali da krenem redom:
Maglena utvrda je prava IndianaJones style avantura; mišljenja sam da je možda autorski tandem doživeo kreatorsku kulminaciju u njoj.
Meta Kormoran - e sad, ne znam da li sam ovde imao previsoka očekivanja jer je nisam nikada pre čitao,a u startu mi je jako obećavala (avantura na azurnoj obali,mafijaški obračun,...) ali ova epizoda mi je scenaristički tanja nego prethodnih nekoliko ;kao da se Greg nije snašao u ovoj čistokrvnoj krimi/akcionoj priči,i da je imao prevelike ambicije sa njom, ali u tom htenju je malo izgoreo.
Luka ludaka - Bernard prins na polarni način - sjajno!!
Bernard Prins, nekad i sad - kao što sam i mislio; matore pričice su mi totalno retro i previše naivne i slično, ove nove su mi dobre, kao i poslednja Crveno sunce,koja je negde između (po vremenu nastanka)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/06/2014 10:52:38
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/06/2014 : 23:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da sumiram:
Bernard Prins,Grega i Hermana, je jako dobar strip serijal, koji je odoleo zubu vremena.Nema mnogo avanturističkih stripova koji se mogu pohvaliti kvalitetom koji ovaj junak poseduje.Možda nisam oduševljen Bernardom kao što sam bio pre 20 + godina, ali sam svejedno uživao čitajući ga, i slobodno mogu reći da ovaj strip sa punim pravom nosi epitet klasika.

Što se tiče izdanja - odlično je, i više mi se sviđa od Komanče, u kojoj mi prevod nikako nije legao.Sjajni uvodi, brdo ilustracija,... sve za 10.Možda bih jedino više voleo da naslovnice nisu smanjene, ali to je sigurno tako i kod francuza.Naslovnice na samim integralima mi se sviđaju, iako se vidi da se Herman i nije pretrgao oko njih.

I za kraj - ako bih morao da uporedim Bernarda i Komanču - prednost bih dao Komanči;ali i logično, jer je noviji serijal, i nastala je kada su se i Greg i Herman već bili u top formi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/06/2014 23:45:50
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 14/06/2014 : 00:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



...
I za kraj - ako bih morao da uporedim Bernarda i Komanču - prednost bih dao Komanči;ali i logično, jer je noviji serijal, i nastala je kada su se i Greg i Herman već bili u top formi.



Kad sam ih prvi put čitao u 80-tim, Bernard Prince mi je bio daleko draži.
Sad, nakon pročitanih integrala, i ja dajem prednost Comanchi, ali mi je Bernard Prince i dalje vrhunski strip.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/06/2014 : 08:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by anto



...
I za kraj - ako bih morao da uporedim Bernarda i Komanču - prednost bih dao Komanči;ali i logično, jer je noviji serijal, i nastala je kada su se i Greg i Herman već bili u top formi.



Kad sam ih prvi put čitao u 80-tim, Bernard Prince mi je bio daleko draži.
Sad, nakon pročitanih integrala, i ja dajem prednost Comanchi, ali mi je Bernard Prince i dalje vrhunski strip.


Meni su vrhunske sledeće epizode - one od U plamenom ognju do Maglenih utvrda + Luka ludaka;Avantura na Menhetnu,Oaza u plamenu,Zakon uragana,Meta Kormoran i novije kratke priče su mi vrlo dobre;Granice pakla i Grmljavina nad Coronadom su mi dobre;General Satan mi je "onako" a stare kratke priče su mi bzvz.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/06/2014 10:46:28
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 14/06/2014 : 09:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Meni su kod Bernarda Prinsa absolutno najbolje poslednje tri priče,
Tvrdjava u magli, U zmijskom gnezdu i Luka ludaka.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/06/2014 : 10:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Za Tvrđavu u magli i Luku ludaka se i ja slažem da su ponajbolje (mada je i Molohov dah tu negde), ali U zmiskom gnezdu sam ubeđen da je mogla biti i bolja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/06/2014 : 23:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sasvim se slažem, Tvrđava u magli i Luka luđaka su i meni vrhunci serijala, plus Maglena utvrda koja im je al pari.
Ali i danas kao i nekad kad se kaže Bernard Prince, prva asocijacija mi je automatski i bez iznimke Granica pakla / Bekstvo iz Suong Baja / Na granici pakla.
To mi je epizoda kojoj sam se u otprilike 36 godina od kad sam je prvi put čitao na stranicama Slobodne Dalmacije najviše vraćao, jedno vrijeme sam je čitao otprilike jednom godišnje, i uvijek s istim nevjerojatnim guštom.
Imam je u četiri izdanja (Cak ekstra, Gigant, MP c/b album i SA integral), i nijednog se nemam srca riješiti, koliko god ponekad pokušavao.
Jednostavno, čim je samo uzmem u ruke automatski je počinjem čitati i svaki put ne stajem dok je ne smažem do kraja.
I ovako na prvu, to je otprilike jedini strip koji u mom intimnom čitateljskom svijetu ima taj status, da mi ni u jednom trenutku nije i ne može biti dosadan, makar svaki detalj odavno znam napamet.
Kronometarski precizna dramaturgija koja doslovce otkucava poput (paklenog) stroja, genijalno filmsko kadriranje s upravo sjajnim "redateljskim" zahvatima i planovima (žablji, ptičji, srednji...), izvrsno uvođenje u priču i otkrivanje dijaboličnog negativca kojeg znamo od ranije, no koji svejedno i pri 100-tom čitanju predstavlja iznimno uvjerljivu i čini se nepobjedivu prijetnju, fascinantna atmosfera s kišom, blatom i komarcima koju gotovo osjećam na vlastitoj koži, njihovi suputnici u bijegu koji kao da su preslikani iz filmova Jeana-Pierrea Melvillea, iz Beckerove Rupe ili iz Clouzotove Nadnice za strah, plus Sarakelian kao odlični najvažniji suradnik glavnog protivnika.
I danas i dalje remek-djelo u kojem se savršeno stapaju vrhunska umjetnost i vrhunska zabava.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 15/06/2014 23:21:32
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 16/06/2014 : 06:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ali i danas kao i nekad kad se kaže Bernard Prince, prva asocijacija mi je automatski i bez iznimke Granica pakla / Bekstvo iz Suong Baja / Na granici pakla.



Klopka u močvari, kako je bio naslov ove epizode u Politikinom Zabavniku
je i meni jako draga priča pošto je to uopšte prvi Bernard Prins kojeg sam čitao.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/06/2014 : 08:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Imam je u četiri izdanja (Cak ekstra, Gigant, MP c/b album i SA integral), i nijednog se nemam srca riješiti, koliko god ponekad pokušavao.




Ima nas više takvih ...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000