forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Cinema Bizarr
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2012 : 09:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Jednom u par mjeseci se uvijek "zasladim" sa jednim od ovakvih filmova i to je vec meni i mojemu filmofilskom drustvu postao ritual.
O kakvoj se vrsti filma radi?
Iskljucivo exzoticni Trash i radovi koji dobrano mirisu na kult ostvarenja ali u dubokom zaledu Mainstreama.
Ukljucena je cjelokupna svjetska kinematografija .
Dobrodosli dakle u Cinema Bizarr

Must-see ovog mjeseca.

Masks

Genijalni i inteligentni filmski odgovor na filmove popud "Suspiria" ili "Black Swan"





Mad Dog Morgan

Australijski odgovor na Wild Bunch...Kult




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 27/10/2012 09:31:28

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/10/2012 : 10:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je pravi film za ovaj thread...



A za one nestrpljive, evo najjacih momenata



I oni najhrabriji nek namotaju na 1:06:35 u filmu da vide kako Valteru ne trebaju nikakvi nelegalni stimulansi :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/10/2012 : 10:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote

Excision je izuzetno dobra psiholoska drama, iako sam na osnovu dvd covera i trailera pomislio da se radi o horroru, ipak nije tako.
Ima nekoliko brutalnih scena, ali te su prikazane iskljucivo kao dio perverznih snova psihicki poremecene djevojke.
Nakon sto pogledate film, otidjite na google i ukucajte ime glavne glumice, iznenadice te se kako u stvarnosti izgleda.
Niko normalan zbog ovog filma ne bi pomislio da je cura jos od svoje petnaeste godine manekenka.
Sve preporuke.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2012 : 10:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mairosu, King Warrior

Over the top Splatter fanovi ce obozavato ovaj Retro-Slasher Ryan Nicholsona.
Ovo je stvarno samo za Trash populaciju
Moja nova Scream-Queen Christine Wallace

Bizarrno zabavno.

Famine




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 27/10/2012 11:00:33
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/10/2012 : 21:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Još malo domaćeg rubno kultnog trasha:




Šeki snima, pazi se! Marijana Vajde iz 1962.
Jeftinjak koji je u vrijeme premijere bio skandalozan zbog vulgarnosti i lošeg ukusa, a Vajda je zbog njega izbačen iz Udruženja filmskih radnika Srbije.
Zapravo camp iz vremena kad taj pojam nije ni postojao, koji Šekularcu nije baš podigao popularnost.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2012 : 22:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Johnny Difool

The Human Centipede

Strasno kontroverzan uradak koji je zatalasao cijelu Cinema Bizarr scenu , a i sire.
Sama ideja i koncept price su dovoljni da se zapitamo..
Zasto ja to gledam i zasto mi to gledamo?
Ponekad covjek pozeli da je ispravan odgovor....znatizelja





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/10/2012 : 01:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote


Reziser Jovan Jovanovic je krajem 60tih/pocetkom 70tih uzdrmao rezim filmom "Mlad i zdrav kao ruza", pa je, po svemu sudeci, do kraja zivota radio agitprop budalastine kao poslednji pokajnik. Najvazniji u ovom opusu je Pejzazi u Magli, downright bizarni epos o beogradskim narkomanima koji u svoj krug uvlace i mladu purgericu (omiljena smogovka anamarija petricevic). Totalni verite pristup skakljivoj temi daje neke nezaboravno sulude rezultate, a gledalac se upoznaje sa 80s narkic slengom (dop, gan, itd) i gleda Tiku Arsica kako pravi bolida od sebe (izmedju ostalog). Rade Serbedzija i Bata Zivotinja se verovatno i dan danas pitaju sta su koji kurac trazili ovde ?


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/10/2012 : 12:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Reise nach Agatis

Shock drama o pozudi oslobodenoj morala i podredenoj boli.
Intenzivan film zapakovan u Arthouse slike.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 28/10/2012 12:12:31
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 30/10/2012 : 14:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Excision je izuzetno dobra psiholoska drama, iako sam na osnovu dvd covera i trailera pomislio da se radi o horroru, ipak nije tako.
Ima nekoliko brutalnih scena, ali te su prikazane iskljucivo kao dio perverznih snova psihicki poremecene djevojke.
Nakon sto pogledate film, otidjite na google i ukucajte ime glavne glumice, iznenadice te se kako u stvarnosti izgleda.
Niko normalan zbog ovog filma ne bi pomislio da je cura jos od svoje petnaeste godine manekenka.
Sve preporuke.



Pogledao jučer i mogu reći da je film ok ali ništa više od toga. Ova mala je odlično odglumila Pauline i izvalila dvije-tri provale na koje sam nasmijao naglas što znači da su prilično ''udarne'' :D
Ostatak; njah, kolač bez file. U prvih 10 minuta se skuži o čemu je riječ i nema tu neke prevelike razrade i produbljivanja, možda i zbog kratkog runtimea (za današnje standarde).
Šteta, moglo je i bolje.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 30/10/2012 : 17:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da ima i Jodorowsky bizaran film.


http://www.youtube.com/watch?v=WAwvVgIj3Wc


celi film

http://www.youtube.com/watch?v=cZn0l_GfHCg&feature


--

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 30/10/2012 17:55:28
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 30/10/2012 : 18:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

Nisam znao da ima i Jodorowsky bizaran film.


http://www.youtube.com/watch?v=WAwvVgIj3Wc


celi film

http://www.youtube.com/watch?v=cZn0l_GfHCg&feature


--



imam cijelu njegovu kolekciju i upravo "Fando y Lis" jedini nisam pogledal....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 30/10/2012 : 18:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
jel spada ovdje i Pasolinijev "Salo", na pravi pogled bizaran ali ustvari vrlo realan film o bolesnicima/fašistima!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/11/2012 : 19:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Combat Shock 1986

Jako dobar film koji govori o povratniku iz vijetnamskog rata koji dozivljava mracnu stranu "americkog sna".
U mnogim filmofilskim krugovima ovaj film slovi kao kultni.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000