forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 220

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/01/2017 : 13:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
DECEMBAR-PROSINAC


Kraj prošle godine su obeležili sami rekordi. O tome smo već pisali na drugom (izbornom) topiku. Ipak, malo ko je očekivao ovakav odziv i još jedan rekord - ovaj put u broju rezervacija u jednom mesecu. Ovo važi za poslednje dve godine, od kada ja vodim rezervacije.

Imali smo i jednu predrezervaciju i jedno odustajanje koje se potiru, pa nam ostaje čistih 19 novih rezervacija!

Prelepa brojka koja će i (sutrašnji) godišnji izveštaj učiniti pozitivnijim.

EDIT: Morao sam gore da izvršim prebacivanje starih-novih spiskova jer se bližila šestomesečna blokada. U isto vreme stari spiskovi su obrisani, da se ne gomilaju nepotrebno.

Edited by - thekide on 04/01/2017 13:55:53
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/01/2017 : 13:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Thekide, "Programirani čovjek" poslan i čeka na objavu, "Meteori" u izradi...
Uskoro nove rezervacije


Bravo majstore.
Javi kad izabereš nešto novo.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/01/2017 : 14:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najmoćnije mi je ono ''temporary production shutdown'', pa gdje su to nastali problemi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/01/2017 : 15:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Najmoćnije mi je ono ''temporary production shutdown'', pa gdje su to nastali problemi.


Nedostatak sredstava, pijani režiser pao s konja... svašta može da izazove prekid. U mom slučaju je nezadovoljstvo producenata sa filmskim krajevima, pa se vraćam na dosnimavanje. A u međuvremenu sam prešao na druge projekte i sve polako ode u materinu.

Ne, sada ozbiljno - pravi razlog je što me dotična osoba proziva da mi neke recke stoje "u izradi" mesecima pa sam morao nešto da promenim.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/01/2017 : 15:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Recka Dylanov Marty od Veseljaka je objavljena, u svibnju 2016. sam to napisao. Inače ne rezerviram recke, ali mislio sam Libellusovu Vješticu ponovo pročitati, znam da mi se bila svidjela. Mada, poučen prijašnjim iskustvima, datum produkcije ovisi o mnogim okolnostima od kojih većine trenutno nisam ni svjestan. Ako ipak ta moja nesvjesnost nije problem, možeš meni rezervirati Vješticu ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 04/01/2017 : 15:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Korg

Thekide, "Programirani čovjek" poslan i čeka na objavu, "Meteori" u izradi...
Uskoro nove rezervacije


Bravo majstore.
Javi kad izabereš nešto novo.


Evo odmah
MM Lib 79 "Beskrajno sjećanje"
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 05/01/2017 : 10:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
vidim da se niko ne jagma za pleme drvenih lica pa de kide mene zabiljež. samuraj jučer poslan na uvid, danas ću deeju šibnit timbera, do kraja vikenda povratak tigrova.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 05/01/2017 : 11:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Nisam mogao spavati noćas pa mi se to činilo kao prikladan trenutak za pisanje recke "Vještice"... tako da je vještica poslana deecayu ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 11:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Evo odmah
MM Lib 79 "Beskrajno sjećanje"


Ubačeno.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 11:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Recka Dylanov Marty od Veseljaka je objavljena, u svibnju 2016. sam to napisao. Inače ne rezerviram recke, ali mislio sam Libellusovu Vješticu ponovo pročitati, znam da mi se bila svidjela. Mada, poučen prijašnjim iskustvima, datum produkcije ovisi o mnogim okolnostima od kojih većine trenutno nisam ni svjestan. Ako ipak ta moja nesvjesnost nije problem, možeš meni rezervirati Vješticu ;)

Ne znam kako mi je promako taj Dylan a da ga nisam obrisao.

Ne postoji obaveza rezervisanja recki, ali kad smo već svi tu, lepo je da znamo ko šta radi da se ne bi sudarali. To naročito pomaže nama sporijima.

Ja ti pišem rezervaciju za "Vješticu" pa kad je odradiš - odradiš.
Nema nikakvih rokova, koliko god ih neki prizivali.

Edited by - thekide on 05/01/2017 11:54:23
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 11:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

vidim da se niko ne jagma za pleme drvenih lica pa de kide mene zabiljež. samuraj jučer poslan na uvid, danas ću deeju šibnit timbera, do kraja vikenda povratak tigrova.


Ubačeno.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 11:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Nisam mogao spavati noćas pa mi se to činilo kao prikladan trenutak za pisanje recke "Vještice"... tako da je vještica poslana deecayu ;)


Auu, vas par speedstera me ubijate u pojam. Dođe mi da dignem ruke od pisanja kad vidim sa kojom lakoćom ispaljujete textove.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/01/2017 : 12:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da ne bi neku odmazdu dobio od Kida ovaj put postavljam plan za cijelu prvu polovicu 2017. godine. Evo ti Kide i uživaj kronološkim redom, osim ako me baš inspirativno ne pukne neka najnovija epizoda (samo da sad potpuno ne zapostaviš Nathanove recke):

1. NN SR 177 "U ime pravde"- inspirativna epizoda s našom starom poznanicom Nydom Maverick, predstavljanje Sub Cityja

2. AA 12/a "Nepobjedivi ratnik"- pokušat ću se natjerati završiti ovu noćnu moru sa sagom o sestrama Ross

3. NN SR 176 "Agentica Alfe Nicole Bayeux"- predstavljanje nove agentice Alfe, napokon pobliže upoznavanje s europskim kontinentom i Novim Amsterdamom

4. AA 13/c "Drugi život"- što volim slatke kratke priče o slatkoj Janine :)

5. NN SR 165-167 "Džungle Marsa"- napokon i ova trodijelna epizoda došla na red

Napomena: "Krhotine" odavno poslane.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 12:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da ne bi neku odmazdu dobio od Kida ovaj put postavljam plan za cijelu prvu polovicu 2017. godine.


Ubačene 3 nove rezervacije.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 05/01/2017 : 14:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
RECENZIJE 2016


Godišnji Izveštaj



Prošla godina je krenula loše i činilo se da ćemo imati ozbiljan pad kako rezervacija tako i samih recenzija. Povremeno bi uletela po koja rezervacija, ali bi je obično poklopilo neko odustajanje i tako u krug. Sve u svemu, u 2016. smo imali čak 5 meseci bez ijedne rezervacije. Srećom, malo po malo, kako se bližio kraj godine stvari su se popravljale. 55% godišnjeg priliva je ostvareno u poslednja 2 meseca u godini. Na kraju je izjednačen rezultat iz 2015. od 47 rezervacija.

2016 - 47 rezervacija
2015 - 47 rezervacija

U prvih pet dana 2017. stojimo bolje nego u prva dva meseca 2016. Dolazak novih snaga, ali i povratak nekih starih proverenih igrača omogućiće svetlu budućnost sajta.

Koliko je tome doprinelo uvođenje nagrada, teško je reći. Poredeći dva perioda (2015. i 2016), od avgusta do kraja godine objavljen je identičan broj recenzija - 38. Ipak, ako se taj period svede na, za statistiku najbitnija, tri završna meseca u godini, onda se već primećuje pozitivan rezultat - 26 prema 20 recenzija.
Dakle, kao što sam i predvideo početkom septembra - krajem godine će se videti napredak.

Naravno da dobar deo trenutno aktuelnih recenzenata i ne razmišlja o nagradama, već, kao i dosad piše za svoju dušu. Ipak sam siguran da će na kraju 2017. oni najvredniji, na ovaj ili onaj način biti nagrađeni.

Evo da bacimo pogled i na konačne rezultate rezervacija, tj. objavljene recenzije u prethodnih 6 godina:

2016 - 83
2015 - 86
2014 - 102
2013 - 128
2012 - 134
2011 - 212

Kao što možete primetiti pad je značajno ublažen, gotovo zaustavljen. Nažalost, to ne važi i za SBE recenzije, koje su nastavile da tonu, iako (još uvek) čine glavnicu objavljenih tekstova.
U 2016. ih je objavljeno samo 49, što je značajan pad sa 66 u 2015, da se ne vraćamo suviše unazad jer bi rezultat bio još bolniji (2011-174)...

Razloga za optimizam ima na svim frontovima: veliki broj SBE recenzija koje čekaju na objavljivanje; u Hrvatskoj je pad prodaje SBE izdanja gotovo beznačajan u odnosu na prethodne godine. Nadajmo se da će slično biti i u matičnoj zemlji, mada skrivanje rezultata ne obećava ništa dobro.

U 2016. najproduktivniji recenzent, Jerry Krause, odradio je 16 recki i izjednačio lični rekord. DeeCay ga je pratio u stopu sa 12 recenzija. Na dalekom trećem mestu Paka i ja sa po 6 recki.

Ipak, mislim da je danas nebitan broj recenzija koju jedan čovek može da napiše. Mnogo je bitniji broj recenzenata. Prema tome - čitajte, proberite, rezervišite i na kraju ako ostane vremena, nešto i napišite.

Za kraj sam citirao sam sebe iz prošlogodišnjeg izveštaja, jer kao i uvek pogađam suštinu stvari, ili možda samo tražim opravdanje što se opet nisam našao u probranom dvocifrenom društvu.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 05/01/2017 : 15:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Obaramo rekord ove godine
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/01/2017 : 16:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Koji rekord, negativni ili pozitivni.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 05/01/2017 : 17:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Koji rekord, negativni ili pozitivni.


Onaj iz 2011.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 05/01/2017 : 21:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
U posljednjih sam par godina više vremena provodio čitajući recenzije (i komentare na iste) nego što sam pratio forum tako da mi osobno baš i nije drago što je recenzija svake godine sve manje.

Jedini način na koji mogu doprinjeti povećanju broju recenzija je da i sam nešto ponovno napišem... so why not?
Stoga, volio bih rezervirati iduće priče:

- DD SUPB 30c Užas
- DD LUGG 12d Netko na dnu
- DD LU 134 Ubojica iz susjedstva/DD VEC 98 Ubica iz susednog stana
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 06/01/2017 : 01:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Oopa, Sarghan se vraća recenzijama.

Imam neki dobar osjećaj za 2017.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/01/2017 : 10:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

U posljednjih sam par godina više vremena provodio čitajući recenzije (i komentare na iste) nego što sam pratio forum tako da mi osobno baš i nije drago što je recenzija svake godine sve manje.

Jedini način na koji mogu doprinjeti povećanju broju recenzija je da i sam nešto ponovno napišem... so why not?
Stoga, volio bih rezervirati iduće priče:

- DD SUPB 30c Užas
- DD LUGG 12d Netko na dnu
- DD LU 134 Ubojica iz susjedstva/DD VEC 98 Ubica iz susednog stana


Dobro je da si se vratio Sarghane. Dylan recki nikad dosta.

Ubačene tri rezervacije.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 06/01/2017 : 18:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Kiduljak, de mi stavi Komandant Marka Konačna pobeda. Taman ga završim dok čekam da mi dođe poštom Pleme drvenih...

E,i ako neko ima poneku zanimljivost o ovoj epizodi nek ju nabaci na PM.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/01/2017 : 18:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote


SPISAK NERECENZIRANIH EPIZODA
SE NALAZI OVDE



SPISAK REZERVACIJA
(po recenzentima)


Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 06/01/2017 : 18:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

Kiduljak, de mi stavi Komandant Marka Konačna pobeda. Taman ga završim dok čekam da mi dođe poštom Pleme drvenih...

E,i ako neko ima poneku zanimljivost o ovoj epizodi nek ju nabaci na PM.


Ubačeno.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 12/01/2017 : 08:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
thekide "strikes back" - po dužini recenzije ne bih se čudio da je rekord opet promijenio vlasnika.

Što li će King na to reći...
Go to Top of Page
Page: of 220 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000