forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 220

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 13/11/2018 : 14:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan


- U duhu današnje najave Libellusovog Dragonera (a i u nadi da ću malo trgnuti solara i vicea sa njihovim postojećim Dragonero rezervacijama), rezerviram si Dragonera 9 "Dodir koji ubija" te Dragonero BOP18 "Prva misija"
- Također si rezerviram i Lukasa 8 "Trol" da i tu pokrijem sve do sada objavljeno od tog junaka.

Inače, jedino što iduće godine planiram recenzirati od Bonellija biti će Dragonero i što god Phoenix Press izda od Lukasa. Dragonero će mi u tom pogledu biti prioritet gdje se nadam pokušati popratiti što više priča kako budu izlazile (također se nadam da će se u taj projekt uključiti i još nekoliko recenzenata kako bi se to sve uspijelo pokriti u nekom solidnim vremenu). Ostatak vremena ću probati dovršiti što više započetih neBonelli recenzija (nekih 15ak) koje već predugo vremena stoje nedovršene.


Posao me malo pritisnuo zadnjih 15-tak dana a vrijeme posvećeno stripovima trošim pregledavajući snimke sa Lucca comicsa i prenoseći vijesti pa nemam vremena za recenziju koja je 70% gotova.
Još malo...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 13/11/2018 : 15:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja je ubrzo pišem i šaljem, zna Sarghan šta san čeka da mogu nastavit. ;

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 13/11/2018 : 23:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Za početak, Tonka24 se odlučio okušati s recenzijama pa je napisao recenziju za Mister No LIB 70 Ubojica iz sjene. Drago mi je (i pohvalno) da se u zadnje vrijeme i iskusniji forumaši počinju okušavati sa recenzijama. Samo naprijed!

quote:
Originally posted by igor 12

gotova ledene zemlje, zapiši mi povratak crnih vukova



rezervirano!

quote:
Originally posted by Spock

Poslana recenzija za Kit Teller LMS 633/634: Crna magija.

Znam da nisam normalan, ali pokušavajući napisati komentar za taman pročitanu epizodu: Kit Teller VG 56/57 (LMS 154/155): Old Nick / Zakon linča, napisao sam pravu recenziju.
Rezerviraj mi i nju!
Još malo dorade, pa će i ona biti spremna za slanje.



Rezervirano!
Ako je i ona kao i onih nekoliko koje sam vidio, ne bi trebalo biti problema.

quote:
@vice & solar


ma ne sumnjam u vas dvojicu! To je više bio čisto mali hype s moje strane povodom (NAPOKON) izlaska Libellusovog izdanja.
Samo polako, bitno da kad-tad budu gotove. Kvaliteta iznad kvantitete, jel.

Edited by - Sarghan on 12/12/2018 15:15:12
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 19/11/2018 : 23:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Prošlotjedne Bonelli recenzije:


Stranac u Redencionu
Mister No
MRNO SA 48-49 | 188 str.

by igor 12

Jerry Drake se nalazi u Redenciónu, fiktivnom meksičkom gradu koji služi kao utočište kriminalcima raznoraznog kalibra pristiglim iz SAD-a, a kojim vladaju opaki El Jefe i njegov ništa manje izopačeniji sin Diego, koji, unatoč očevom protivljenju, održava kontakte s Legijom neživih. Diego je prepoznao Jerryja i zna da ga Japanci traže, pa drži u zatočeništvu Barret Whitaker, Jerryjevu prijateljicu, kako bi ga namamio u zamku. Istovremeno, u Redención kreće Kenzo Ishikawa, kako bi se konačno susreo sa svojim neprijateljem licem u lice.



Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 23/11/2018 : 11:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
poslana recenzija za maxi zagorov, zapiši mi maxi tex nueces valley

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/11/2018 : 12:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Igore svaka čast!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/11/2018 : 12:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da ni meni više nije jasno zašto Dee ovako sporo izbacuje recenzije. Npr. Igorova recenzija Mister Noa koju je poslao 10.8. tek neki dan izašla na sajt. Znači 3,5 mjeseca prođe od dana slanja.

A sve donedavno se čekalo 15-20 dana. Jest da je renesansa s pisanjem recenzije i hiperprodukcija, ali bi to značilo i brže i količinski više izbacivanje recenzija na sajt, a ovako sve obrnuto.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/11/2018 : 14:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja baš i ne vidim tu renesansu, Jerry. 4-5 ljudi aktivno piše - ti, igor, Sarghan, i tu i tamo netko uleti, poput mene. Kad to usporedim sa stanjem otprije 10 godina, nebo i zemlja.

Kad smo kod toga, da još jednom naglasim kako me ona natjecanja ne zanimaju. Nemojte me ni stavljat među kandidate! Ako sami ne vidite apsurd toga, pogotovo u ovom mjesecu, i kakva travestija to ispada, kad za 3 recenzenta glasa 6 ljudi, da bi netko "pokupija" Fibrin strip, e onda jbg.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/11/2018 : 14:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Moram priznati da ni meni više nije jasno zašto Dee ovako sporo izbacuje recenzije. Npr. Igorova recenzija Mister Noa koju je poslao 10.8. tek neki dan izašla na sajt. Znači 3,5 mjeseca prođe od dana slanja.

A sve donedavno se čekalo 15-20 dana. Jest da je renesansa s pisanjem recenzije i hiperprodukcija, ali bi to značilo i brže i količinski više izbacivanje recenzija na sajt, a ovako sve obrnuto.



Odlično! To znači da bi moja prva recenzija mogla biti objavljena za nepunih mjesec dana. Već sam izgubio svaku nadu da će je objaviti ovu godinu!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/11/2018 : 16:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Poslana recenzija za KT VG 56/57 (LMS 154/155): Zakon linča!

Rezervirao bih MM LIB 99 / SD 12: Iza zidina, pa da se okušam i s Martijem!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2018 : 12:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će onda uskoro i moja Antartika. Poslao sam je 26. 8.

Inače, dopao mi se ovaj zadnji Mortimer. Napisao opširan komentar pa vidim da nema recenzije. Recenzirao bih to, ali ne mogu naći da li je to tko rezervirao.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 24/11/2018 : 12:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Nadam se da će onda uskoro i moja Antartika. Poslao sam je 26. 8.

Inače, dopao mi se ovaj zadnji Mortimer. Napisao opširan komentar pa vidim da nema recenzije. Recenzirao bih to, ali ne mogu naći da li je to tko rezervirao.




Imaš gore na vrhu stranice popis rezervacija. Piše da je Mortimera rezervirao Patak.

edit: Sarghane posalo sam recenziju "Anđeo osvetnik" još 30.10.2018, ali sam zaboravio javiti.

Edited by - Dexters on 24/11/2018 12:53:38
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/11/2018 : 13:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Realno, dugo se čeka na objave. niti recenziram niti znam kad je što DeeCayu poslano ali vjerujem da ima sila recenzija koje čekaju objavu. Po meni bi najbolji ritam bio svaka 3 dana nova, 10 mjesečno, 120 godišnje, vrh!
Čestitke svim recenzentima na trudu, volji i želji, nadam se da pobjednici i dalje biraju stripove od Markosa tako da osim recenziranja koje, uvjeren sam, samo po sebi ispunjava imaju još i neku opipljivu satisfakciju.
Uz to, Sarghan majstorski vodi ovu temu.

P.S. Imam i pitanje, šta je s Poirotovim recenzijama "Tamnica nemogućih bića" i "Nož Bouvi" od MM-a pošto vidim da su slobodne a rekao je da ih je završio? Nisu baš za objavu, prekratke?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/11/2018 13:26:44
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2018 : 13:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Respekt Patku, ali (pre)dugo ga se čeka. Mortimera bih mogao poslati već ovaj tjedan. Ali možemo i počekati na Patka par godina.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/11/2018 : 14:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Realno, dugo se čeka na objave. niti recenziram niti znam kad je što DeeCayu poslano ali vjerujem da ima sila recenzija koje čekaju objavu. Po meni bi najbolji ritam bio svaka 3 dana nova, 10 mjesečno, 120 godišnje, vrh!
Čestitke svim recenzentima na trudu, volji i želji, nadam se da pobjednici i dalje biraju stripove od Markosa tako da osim recenziranja koje, uvjeren sam, samo po sebi ispunjava imaju još i neku opipljivu satisfakciju.
Uz to, Sarghan majstorski vodi ovu temu.

P.S. Imam i pitanje, šta je s Poirotovim recenzijama "Tamnica nemogućih bića" i "Nož Bouvi" od MM-a pošto vidim da su slobodne a rekao je da ih je završio? Nisu baš za objavu, prekratke?



Povukao sam ih. Nisam se složio s urednikovim preporukama o prepravcima. Ako je recenzija nečiji osobni dojam, onda ona gubi na osobnoj autentičnosti svakim zahtjevom za dodatnim uplitanjem. Osobno mi je žao jer sam imao dobru volju i za ovakvim sudjelovanjem u radu foruma, ali što se može. Nastavljam pratiti ostale kolege koji imaju moju podršku u stvaranju novih tekstova.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2018 : 14:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ja vjerujem da ti je Dee poslao dobronamjerne prijedloge za pisanje Herkule. Tako je slao i meni sugestije na početku mog pisanja recenzija i sve sam ih rado prihvatio.

Tako da ne znam u čemu je bio problem, ali valjda svatko shvaća određene sugestije na svoj način.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/11/2018 : 14:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@jerry, potpuno si u pravu, nisam insinuirao kako ti savjeti nisu bili dobronamjerni, daleko od toga. Samo, nisam ih želio prihvatiti, na što kao autor imam potpuno pravo. Jedna njegova rečenica me "žicnula" preko koje nisam mogao prijeći i to je sve. Iako, urednikove osobne recenzije možda su i nešto od najboljeg što ovaj forum nudi, tako da mi je drago da se takvo što uopće može naći i pročitati na jednom forumu posvećenom stripu. Čestitke još jednom!

Objavom recenzije "Oči i tama" urednik je poslao simboličnu poruku pomirbe i hvala mu na tome, iako recenzija, možda, dužinom nije odgovarala zahtjevima foruma.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2018 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja baš i ne vidim tu renesansu, Jerry. 4-5 ljudi aktivno piše - ti, igor, Sarghan, i tu i tamo netko uleti, poput mene. Kad to usporedim sa stanjem otprije 10 godina, nebo i zemlja.

Kad smo kod toga, da još jednom naglasim kako me ona natjecanja ne zanimaju. Nemojte me ni stavljat među kandidate! Ako sami ne vidite apsurd toga, pogotovo u ovom mjesecu, i kakva travestija to ispada, kad za 3 recenzenta glasa 6 ljudi, da bi netko "pokupija" Fibrin strip, e onda jbg.


Koje generaliziranje imenjače. Nije da baš ima samo toliko recenzenata. Baš je ova godina plodna. Osim ovih nabrojanih tu je i Koresh koji rastura, Wolf-Hunter se vratio na svoj način, Jocko je tu, Paka i Patak su tu, evo nam i nagora s inspiracijom. Zašto to ne bi bilo nagrađeno ako Markos ima želju nagraditi trud.

A tebe ćemo svakako staviti u sljedeći mjesec za izbor. Ako ne želiš prihvatiti nagradu ako je osvojiš, dat ćemo je drugoplasiranom. Ili je možeš pokloniti nekom forumašu po izboru.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/11/2018 : 16:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja san na tu temu sve reka, i to više puta. Radite vi šta želite, mene te nagrade ne zanimaju.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 24/11/2018 16:27:24
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/11/2018 : 16:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@jerry, potpuno si u pravu, nisam insinuirao kako ti savjeti nisu bili dobronamjerni, daleko od toga. Samo, nisam ih želio prihvatiti, na što kao autor imam potpuno pravo. Jedna njegova rečenica me "žicnula" preko koje nisam mogao prijeći i to je sve. Iako, urednikove osobne recenzije možda su i nešto od najboljeg što ovaj forum nudi, tako da mi je drago da se takvo što uopće može naći i pročitati na jednom forumu posvećenom stripu. Čestitke još jednom!

Objavom recenzije "Oči i tama" urednik je poslao simboličnu poruku pomirbe i hvala mu na tome, iako recenzija, možda, dužinom nije odgovarala zahtjevima foruma.



Nije ni moja za SB puno duža. Ma, pusti ti te "standarde", po kojima se količina teksta uzima kao mjerilo "rasturanja" recenzenta. Mlaćenje prazne slame, rečenice koje se ponavljaju, predugi i predetaljni opisi radnje koje bih strogo zabranija, informacije o autorima koje daju dojam kao da čitam članak na Wikipediji, ma...

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 24/11/2018 16:25:11
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/11/2018 : 16:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bolje je uopće ne postaviti recenziju nego je ovako djelomično bez slika stavljati na sajt:

http://www.stripovi.com/recenzije/lukas-luk-phpr-4-tajne/2181/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/11/2018 : 16:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@jerry, potpuno si u pravu, nisam insinuirao kako ti savjeti nisu bili dobronamjerni, daleko od toga. Samo, nisam ih želio prihvatiti, na što kao autor imam potpuno pravo. Jedna njegova rečenica me "žicnula" preko koje nisam mogao prijeći i to je sve. Iako, urednikove osobne recenzije možda su i nešto od najboljeg što ovaj forum nudi, tako da mi je drago da se takvo što uopće može naći i pročitati na jednom forumu posvećenom stripu. Čestitke još jednom!

Objavom recenzije "Oči i tama" urednik je poslao simboličnu poruku pomirbe i hvala mu na tome, iako recenzija, možda, dužinom nije odgovarala zahtjevima foruma.



Nije ni moja za SB puno duža. Ma, pusti ti te "standarde", po kojima se količina teksta uzima kao mjerilo "rasturanja" recenzenta. Mlaćenje prazne slame, rečenice koje se ponavljaju, predugi i predetaljni opisi radnje koje bih strogo zabranija, informacije o autorima koje daju dojam kao da čitam članak na Wikipediji, ma...



Slažem se da treba maksimalno ograničiti prepričavanje radnje. U svojim komentarima, a i još neobjavljenim recenzijama pokušavam prepričati samo zaplet, kao teaser za filmove, a ako se treba u recenziji dotaknuti važnijeg detalja za priču pokušavam to zapakirati tako da bi čitatelj recenzije trebao pročitati strip da shvati spojler.

Usput, ne znam što ti toliko smetaju nagrade. Meni je to više nego OK. Tko ne želi prepusti nagradu nekom drugom!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/11/2018 : 16:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pisa san već o tome prije, no ukratko - ne podržavam kompeticiju takve vrste, i ne smatram kako to stvara pozitivnu atmosferu pisanja. No, kako sam u manjini, ok - stoga molim, ne stavljajte me u izbor. Pošteno? Mislim da jest.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2018 : 17:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Bolje je uopće ne postaviti recenziju nego je ovako djelomično bez slika stavljati na sajt:

http://www.stripovi.com/recenzije/lukas-luk-phpr-4-tajne/2181/



Uff. Nadam se da će se to popraviti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/11/2018 : 17:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo iznimka, bilo je toga još.
Go to Top of Page
Page: of 220 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.71 seconds. Snitz Forums 2000