forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 220

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/12/2018 : 20:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote






Edited by - Sarghan on 18/12/2018 21:00:45
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/12/2018 : 20:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Sarghan: Zapiši mi KT VG 63: Skrivena dolina. Izgleda da ima materijala za recenziju. Ne mogu napisati standardni komentar bez ogromnih spojlera, pa je preko recenzije bezbolnije, a i nisam od davno nijednu recenziju napisao.



Rezervirano!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/12/2018 : 21:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Inače, kad god se spomene tema spoilera, uvijek se sjetim jednog poznanika koji tvrdi da mu je rečenica "negdje oko 3/4 filma dogodi se scena koja je totalno upropastila film" u jednoj "spoiler-free" recenziji za Batman v Superman uništila doživljaj jer je cijelo vrijeme iščekivao tu scenu. Po njemu, ta rečenica je spoiler.

Iskreno, ni dan-danas ne znam da li je u pravu ili se samo šalio.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/12/2018 : 21:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Sarghan: Ovo izgleda odlično!

Svaka čast!
Posebno ono "I want you".

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/12/2018 : 08:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

quote:
Originally posted by Spock

@Sarghan: Zapiši mi KT VG 63: Skrivena dolina. Izgleda da ima materijala za recenziju. Ne mogu napisati standardni komentar bez ogromnih spojlera, pa je preko recenzije bezbolnije, a i nisam od davno nijednu recenziju napisao.



Rezervirano!



Poslana i ova recenzija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 24/12/2018 : 12:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sjajno Sarghane! Forumas godine :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/12/2018 : 03:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Prošlotjedne Bonelli recenzije:


Maske
Lukas
LUK PHPR 5 | 96 str.

by Sarghan

Povratnici dahću Lukasu za vratom, no Lukas ima drugih briga: Bjankina kćer Džesika je oteta. Otmičar je ujedno i Džesikina pratnja na maskiranu zabavu, šarmantni i tajanstveni Sajmon koji svoje pravo lice i namjere skriva iza dvostruke maske.





Antartika
Zagor
ZG LU 267-269 | 290 str.

by nagor

Zagor na Antarktiku i finale južnoameričke odiseje! Obračun s Dexterom i potraga za drevnim znanjem Atlantide se pretvaraju u horor svih članova ekspedicije nakon što se iz ledom okovanih ruševina atlantidske baze pojave čudovišna bića koja predstavljaju opasnost ne samo za Zagora i prijatelje nego i za cijeli svijet.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2019 : 08:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bravo Spock za recenziju Alan Forda, odavno jedne nije bilo!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 01/01/2019 : 09:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
pridružujem se čestitkama, bravo spock, i samo nastavi istim ritmom i kvalitetom. ima još nekoliko fordova iz magnusova razdoblja koji su ostali bez recenzije, pa bi možda mogao nešto od toga? samo nemoj derbi, poslao sam tu recku deeju.

također i dextersu čestitke na kvalitetnoj prvoj recenziji

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 01/01/2019 09:35:09
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 09:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@solar & Igor: Hvala na pohvalama i podršci! Alan Ford mi je zakon! Nadam se da ću napisati još koji recenziju za A.F. u budućnosti.
Vaše pohvale su mi veliki poticaj!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2019 : 14:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I od mene čestitke Spock, nikad čitao AF, ali sam išao pročitat tvoju recenziju i jedva čekam da ti se ostale recenzije objave

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/01/2019 : 16:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Mjesečni izvještaj: Prosinac/Decembar 2018



  • 3 nove rezervacije

  • 7 recenzija

    • 4 Bonelli recenzija


Prošlomjesečna predviđanja su se ostvarila u vidu "eksplozije" recenzija u zadnjih danima ove godine čime smo prošli mjesec dobili solidnih 7 recenzija. Jednako suprotno kao u 11. mjesecu, ovaj mjesec smo imali nešto manje rezervacija nego inače, no i to nije toliki problem s obzirom na doba godine i sve postojeće rezervacije. Zahvaljujući "eksplozivnom" foto-finišu ujedno je izbjegnut i jedan negativan rekord, no više o tome u idućem postu...

Rezervacije koje istječu u 01/19:
DD VEC 125 Pakleni posao going going [rezervirano 30.01.2018]

Ostale novosti:
  • Sitne vizualne/kozmetičke promjene na prvoj stranici i na vrhu zadnje stranice topica
  • Iako je rok od godinu dana na rezervacije pokazao određene (pozitivne) rezultate, trenutno imam slatkih muka s njim zbog trenutnog dugog čekanja na objavljivanje recenzije. Prvenstveno zbog nejavljanja određenih recezenata da je recenziaj poslana. Još malo ću promatrati situaciju u narednim mjesecima i vidjeti hoće li biti kakvih poboljšanja sa tempom objavljivanja, no moguće da napravim sitne korekcije oko roka rezervacije, ako bude potrebe za time.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 16:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

I od mene čestitke Spock, nikad čitao AF, ali sam išao pročitat tvoju recenziju i jedva čekam da ti se ostale recenzije objave



Hvala Reem!
To što nisi pročitao nijedan Alan Ford bi trebalo promijeniti!
To ti je narealniji strip. Pogledaš samo stanje u našoj državi i političare i shvatiš da je Alan Ford blaga verzija toga.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/01/2019 : 17:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
RECENZIJE I REZERVACIJE 2018.

Godišnji izvještaj


U pogledu recenzija i glavnog sajta, mogli bi reći kako je 2018. godina bila krajnje... zanimljiva, ali ne pretjerano u pozitivnom tonu. Ipak, krenimo redom...

Rezervacije

quote:
2018 - 106 rezervacija
2017 - 100 rezervacija
2016 - 47 rezervacija
2015 - 47 rezervacija


Jedna od svijetlih točka prošle godine kad su u pitanju recenzije i rezervacije istih. U 2018. godini imali smo nekoliko rezervacija više nego prethodne godine, sveukupno njih 106.
Iako je ove godine bilo nešto više odustajanja od rezervacija nego prethodne, ove godine smo imali i znanto veći broj rezervacija koje su bile brzinski odrađene i poslane.
Također, ovo je ujedno i novi rekord u pogledu broja rezervacija u dosadašnjim mjerenjima nakon 2010. godine.

Dodatna statistika rezervacija za 2018. godinu:
  • Prosječan broj rezervacija u jednom mjesecu: 8,83 (2017: 8,33)
  • Najveći broj rezervacija u jednom mjesecu: 22 (6. mjesec)
  • Najmanji broj rezervacija u jednom mjesecu: 2 (9. mjesec)


Recenzije

quote:
2018 - 85
2017 - 141
2016 - 83
2015 - 86
2014 - 102
2013 - 128
2012 - 134
2011 - 212


Iako je postojala šansa da će se dogoditi određeni pad u odnosu na preporodnu 2017. godinu, vjerujem kako je rijetko tko očekivao baš ovoliki pad. Štoviše, da nije bilo zadnje 3 recenzije objavljene u samom foto-finišu, ove bi godine imali negativni rekord po mjerenjima za razdoblja nakon 2010. godine. Ovako, ponovno smo se vratili na približno jednak broj recenzija kao i 2015. i 2016. godine.
Preciznije, u 2018. godini sveukupno je objavljeno 84 recenzije te 1 kontra-recenzija. Kad bi to usporedili s 2017. godinom, to bi ispalo 56 recenzija (oko 40%) manje nego prošle godine.
Posve suprotno od prošle godine, ove je godine samo u jednom (i to prvom) mjesecu objavljen dvoznamenkasti broj recenzija, dok je ostatak godine taj broj bio jednoznamenkast, i to sa tedencijom pada prema kraju godine.
Iako je na lageru bilo dovoljno recenzija da ove godine bez problema dosegnemo troznamenkasti broj objavljenih recenzija na sajtu, 2018. godina će ipak ostati zapamćena kao 2. najgora godina po broju objavljenih recenzija u periodu nakon 2010. godine.

Dodatna statistika objavljenih recenzija u 2018. godinu:
  • Prosječan broj mjesečno objavljenih recenzija: 7,08 (2017: 11,75)
  • Najveći broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 12 (1. mjesec)
  • Najmanji broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 4 (4. mjesec)



Bonelli Recenzije

quote:
2018 - 75
2017 - 107
2016 - 49
2015 - 66
2014 - 65
2013 - 78
2012 - 104
2011 - 174


U ovoj kategoriji pad nije toliko velik ako se ova godina uspredi s razdobljem od 2014. do 2016. godine.
Ove je godine objavljeno 75 Bonelli recenzije, što je 32 Bonelli recenzije manje nego prošle godine (približno jednako broju recenzija koje je naš umirovljeni recenzent doom samostalno napisao prošle godine)
Kao i svih prethodnih godina, Bonelli recenzije i dalje čine većinu objavljenih tekstova. Štoviše, ove godine se čak i solidno povećao udio Bonelli recenzija u ukupnom broju recenzija (88,24% u odnosu na prošlogodišnjih 75,89%).
U globalu, ovo je bila jedna krajnje osrednja godina po broju Bonelli recenzija.

Dodatna statistika objavljenih Bonelli recenzija u 2018. godinu:
  • Prosječan broj mjesečno objavljenih Bonelli recenzija: 6,25 (2017: 8,92)
  • Najveći broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 10 (1. mjesec)
  • Najmanji broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 4 (4 i 11. mjesec)



Najrecenziraniji Bonelli junaci 2018. godine (broj recenzija) [postotak od ukupno objavljenih recenzija u 2018. godini]

1. Dylan Dog (15 + 1 kontrarecenzija) [18,82%]
2. Tex (13) [15,29%]
3. Mister No / Zagor (9) [10,59 po junaku%]
4. Nathan Never (7) [8,24%]
6. Ken Parker / Lukas / Alan Ford (4) [4,71% po junaku]
7. Siročad (3) [3,53%]
8. Kit Teller / Priče s Divljeg zapada (2) [2,35%]
- ostali junaci imaju po jednu recenziju [1,18%]

Iako je skoro pa prepolovljen njihov broj u odnosu na prošlu godinu, Dylan Dog je i druge godine zaredom junak s najviše objavljenih recenzija. Ostatak top 5 liste je više-manje isti kao i prošle godine, s razlikom što je Tex zahvaljujući Texstembru zasjeo na 2. mjesto, a Mister No i Zagor su izjednačeni po broju objavljenih recenzija.
Osobno mi je najviše žao što ove godine nismo imali NITI JEDNU Martinovu recenziju, za što se djelomično osjećam krivim zbog otkazivanja svoje dvije rezervacije.


Recenzenti

Najproduktivniji recenzenti u 2018. godini (broj recenzija) [postotak napisanih od ukupno objavljenih recenzija u 2018. godini]

1. igor 12 (28) [32,94%]
2. Sarghan (15) [17,65%]
3. WOLF-HUNTER (12) [14,12%]
4. Jerry Krause (6) [7,06%]
5. Paka01, Koresh (3) [3,53% po recenzentu]
6. DeeCay, grofica Varga, Jocko, Golub (2) [2,35% po recenzentu]
7. hrvoje23, thekide, PijaniPatak, gerilac1, Hercule Poirot, Gil-galad, vice, nagor, Spock, Dexters (1) [1,18% po recenzentu]

I u ovoj kategoriji je primjetan određeni pad u odnosu na prošlu godinu. Od sveukupno 20 recenzenata (2017: 25) koji su prošle godine obogatili glavni sajt svojim recenzijama, 5 njih čine "povratnici" (2017: 8) koji su vratili pisanju recenzija nakon jedne ili više godina neaktivnosti. Iako je (gotovo) svaki od njih napisao po jednu (ali vrijednu) recenziju, vjerujem kako ovo nije zadnji put da ćemo imati priliku čitati njihove recenzije.

Također, i ove smo godine, kao i prošle, dobili tri nova recenzenta: Hercule Poirot, Dexters i Spock. Svakome je (za sada) objavljena po 1 recenzija, no valja napomenuti kako su dvojica od njih već odradila i poslala pohvalan broj recenzija u zadnjih nekoliko mjeseci.


Zaključak

Iako rezultati za 2018. nisu baš bajni, teško da ćemo ju pamtiti kao jednu od uspješnijih godina. Ipak, unatoč internim štucavicama, zastojima i pokojom lošom vijesti, ne valja gubiti nadu u narednu godinu. Naprotiv, druga polovica 2018. godine iznjedrila je nekoliko novih forumaša koji su se odlučili okušati s recenzijama. U kombinaciji s nekolicinom uvijek aktivnih recezenata koji i dalje neumorno troše tastarute svojih računala pišući recenzije, vjerujem kako će ova godina ipak biti (daleko) bolja od prethodne. A s obzirom na zavidan broj već poslanih recenzija od strane novijih recenzenta, ne bi me začudilo da nas u idućoj godini dočeka nekoliko ugodnih iznenađenja, pa čak i novih pozitivnih rekorda.

Mislim da je ova godina pokazala koliko je važan broj (redovnih) recenzenta, a još više koliko "umirovljenje" jednog od produktivnijih recenzenta utječe na ukupan broj recenzija (na stranu što to ove godine nije bio najveći problem). Valja imati na umu kako je gotovo 75% ovogodišnjih recenzija napisalo samo 3 forumaša, ali i kako se uvijek može dogoditi situacija u kojoj neki od tih recezenata posve iznenada prestane pisati recenzije zbog privatnih obveza. Naposljetku, takvu smo situaciju imali i ove godine.

Stoga, iskoristio bih priliku i pozvao sve forumaše koji vole obogaćivati forum svojim dnevnicima čitanjima da malo prošvrljau po prvoj stranici topica i popisima (ove godine sam ih gotovo sve uspio donekle dovesti u neki solidan red) te da se probaju okušati i u obogaćivanju sajta pisanjem recenzija (to jest, nešto opširnijih komentara).
Za više detalja i informacija kliknite na donju sliku. Ukratko, tipkovnice i stripove u ruke i krenimo u pohod prema novim (recenzetskim) pobjedama.



Eto, toliko od mene za ovaj post. Ovim putem bih također poželio svim forumašima sve najbolje u Novoj godinji!
Do čitanja!



Starija godišnja izvješća:
RECENZIJE I REZERVACIJE 2017.
RECENZIJE 2016.
RECENZIJE 2015.

Edited by - Sarghan on 01/01/2019 17:11:26
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/01/2019 : 19:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Sarghane, izvještaj za desetku! Bravo! :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2019 : 20:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Sarghane, izvještaj za desetku! Bravo! :)



Pridružujem se čestitkama uz želju da se u novoj 2019. obori rekord po broju recenzija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2019 : 23:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Hvala Reem!
To što nisi pročitao nijedan Alan Ford bi trebalo promijeniti!
To ti je narealniji strip. Pogledaš samo stanje u našoj državi i političare i shvatiš da je Alan Ford blaga verzija toga.


Svi se čude kome god to kažem, a eto, nikad se susreo ali ako će me itko nagovorit da nekog kupim i pročitam, onda ćeš to biti ti vidio sam da ima onih paketa na kiosku, mislio sam nešto uzet, ali opet ne znam koje su priče dobre, dal postoji koje razdoblje brojeva gdje znaš da je dobro ili sl., svakako mi možeš tamo u AF temi preporučit kad stigneš

-
-

Svaka čast Sarghanu na ovom iscrpnom izvješću

quote:
Originally posted by Sarghan

Stoga, iskoristio bih priliku i pozvao sve forumaše koji vole obogaćivati forum svojim dnevnicima čitanjima da malo prošvrljau po prvoj stranici topica i popisima (ove godine sam ih gotovo sve uspio donekle dovesti u neki solidan red) te da se probaju okušati i u obogaćivanju sajta pisanjem recenzija (to jest, nešto opširnijih komentara).


Ja bih rado pomogao da znam, pogotovo na junaku poput Nick Raidera koji mi je drag, a tako malo recenzija ima. Ostavljat ću komentare svakako nakon pročitanog na site-u.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/01/2019 : 07:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
ali opet ne znam koje su priče dobre, dal postoji koje razdoblje brojeva gdje znaš da je dobro ili sl., svakako mi možeš tamo u AF temi preporučit kad stigneš

Ako budeš počinjao s Alan Fordom obavezno kreni sa prvim Magnus&Bunker razdobljem jer ako te ne zakače te najbolje i najlegendarnije priče onda neće ništa.
Magnus i Bunker uradili su prvih 75 epizoda a vrlo lako ih je nabaviti jer ih je Strip-Agent prvo izdavao u "klasik" ediciji pa ih je zbog velike popularnosti opet reprintao kao "super-klasik" i "zlatni klasik", link:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=AF&What=HR&Publisher=SA&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=50&submit=Tra%9Ei

Treba napomenuti da se u prvih 4-5 brojeva autorski tandem pomalo zagrijavao pa možda možeš početi sa brojem 7, 15, ili 16 da uhvatiš duh stripa pa onda poslije toga možeš ići striktno po redu.

Edited by - solar on 02/01/2019 07:59:48
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 02/01/2019 : 09:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Šargan radi fantastičan posao, odličan izveštaj! Ako bude glasanje za forumaša godine ili tako nešto, moj glas ide njemu.

Mada moram priznati da nije baš tako lako pisati recenzije u odnosu na komentare. Za pojedine epizode i junake mora da se ima predznanje zbog kontinuiteta, poređenja epizode sa sličnim, potrebno je uneti zanimljivosti i obratiti pažnju na detalje koji lako promaknu...
Zato mi je neuporedivo lakše da pišem komentare nego recenzije. A iskreno neke epizode su toliko debilne da i nema o čemu da se piše, osim pljuvačine.

Vidim da je Karlitos odustao od

DD LEX 087............ Krvave proslave

pa bih bio voljan da rezervišem, kao i:

DD ALM 1a / SUPB 25a .... Nakon velikog bljeska






Edited by - Jocko on 02/01/2019 09:22:26
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/01/2019 : 09:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Zato mi je neuporedivo lakše da pišem komentare nego recenzije.

"welcome to the club"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/01/2019 : 12:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Tek sam jutros pročitao recenzije koje je DeeCay postavio "5 do 12" u 2018. godini. Čestitke za prve recenzije Spocku i Dextersu, uistinu vrijede iako vidim u komentaru da Spock baš i nije suglasan s Dextersovom ocjenom Dylanove epizode ali tu i jest ljepota recenzije.

Znam da je nekoliko Spockovih recenzija već na čekanju (vjerojatno i Dextersovih), želim vam i uspješan nastavak rada, da zadržite volju za pisanjem.

Čestitke i Sarghanu koji stvarno odlično vodi ovaj topic, volim statistiku inače, pa stoga i njegovu unutar analize prošle godine.
Kao što i on kaže, žao mi je što nema novih Martyjevih recenzija ali, kako Jocko spominje, Marty je "velika riba", tek su rijetke epizode onako čitave "same za sebe", bez pozivanja na prethodne pa stoga nije lako raditi ni njegove recenzije.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/01/2019 12:12:17
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/01/2019 : 12:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tek sam jutros pročitao recenzije koje je DeeCay postavio "5 do 12" u 2018. godini. Čestitke za prve recenzije Spocku i Dextersu, uistinu vrijede iako vidim u komentaru da Spock baš i nije suglasan s Dextersovom ocjenom Dylanove epizode ali tu i jest ljepota recenzije.

Znam da je nekoliko Spockovih recenzija već na čekanju (vjerojatno i Dextersovih), želim vam i uspješan nastavak rada, da zadržite volju za pisanjem.

Čestitke i Sarghanu koji stvarno odlično vodi ovaj topic, volim statistiku inače, pa stoga i njegovu unutar analize prošle godine.
Kao što i on kaže, žao mi je što nema novih Martyjevih recenzija ali, kako Jocko spominje, Marty je "velika riba", tek su rijetke epizode onako čitave "same za sebe", bez pozivanja na prethodne pa stoga nije lako raditi ni njegove recenzije.



Hvala Dwayne!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/01/2019 : 12:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by vice

Sarghane, izvještaj za desetku! Bravo! :)



Pridružujem se čestitkama uz želju da se u novoj 2019. obori rekord po broju recenzija!


Sve pohvale i od mene, trebalo je uzeti puno vremena da se sve ovo obradi. Samo naprijed i dalje Sarghane.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 02/01/2019 : 16:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Odličan posao Sarghane!Čestitke!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/01/2019 : 19:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by vice

Sarghane, izvještaj za desetku! Bravo! :)



Pridružujem se čestitkama uz želju da se u novoj 2019. obori rekord po broju recenzija!



Govorimo o rekordu od 174 recenzije? Ako da, to bi bilo jedino izvedivo da imamo na raspolaganju nekih 5-6 redovnih recezenata koji mogu napisati 20-30ak recenzija godišnje. Koliko je to realno, vidi na temelju prošlogodišnjih izvještaja. Ali tko zna, nije ni to nemoguće. Živi bili pa vidili.

quote:
Originally posted by ReemCP


Ja bih rado pomogao da znam, pogotovo na junaku poput Nick Raidera koji mi je drag, a tako malo recenzija ima. Ostavljat ću komentare svakako nakon pročitanog na site-u.



Ništa te ne košta probati. U najgorem slučaju će ti DeeCay reći ne, no to onda možeš i na forumu zaljepiti kao malo poduži komentar.

S druge strane, uvijek možeš poslati radnu verziju na uvid i kako bi dobio pokoji savjet kako ih poboljšati. Spock mi je tako slao na uvid svojih prvih nekoliko recenzija radi potencijalni prepravki i savjeta. Recimo da sam mu u svakoj idućoj recenziji imao sve manje predloženih izmjeni dok mu naposljetku nisam imao što za savjetovati (mislim da je to bilo kod treće/zadnje recenzije koju mi je slao). Da skratim, vidjet ćete i sami u njegovim narednim recenzijama.

Uglavnom, ako se odlučiš okušati u pisanju recenzija, slobodno mi možeš na pm poslati prvu verziju na pregled da izbjegnemo neke početničke zamke.

Štoviše, sad si baš razmišljam da bi možda bilo korisno napraviti detaljnije upute za pisanje prvih recenzija. Kao neki priručnik sa osnovnim savjetima i kako izbjeći početničke greške. Možda to potakne više forumaša da se barem usudi probati pisati recenzije. Eventualno ako nađem vremena jednog dana.

quote:
Originally posted by Jocko

Mada moram priznati da nije baš tako lako pisati recenzije u odnosu na komentare. Za pojedine epizode i junake mora da se ima predznanje zbog kontinuiteta, poređenja epizode sa sličnim, potrebno je uneti zanimljivosti i obratiti pažnju na detalje koji lako promaknu...
Zato mi je neuporedivo lakše da pišem komentare nego recenzije. A iskreno neke epizode su toliko debilne da i nema o čemu da se piše, osim pljuvačine.


Iskreno, više naginjem varijanti koju je vice nekoliko puta spomenuo na prethodnim stranicama ovog topica, i to osobito vrijedi za ove debilne epizode o kojima pričaš. Koliko god volim istraživački i studiozni pristup pisanju nekog teksta, ne smatram ga nužnim kod recenzija. Ono, može proći, ali osobno smatram da u većini slučajeva može i bez toga. No opet, sve ovisi o preferenciji autora i stilu pisanja, ali i što autor želi postići recenzijom.

I btw,...

quote:
Šargan


Ni u jednoj meni poznatoj varijanti mi se prvi slovo čita kao Š. Bar ne ona varijanta na temelju koje sam uzeo ovaj username.

quote:
Originally posted by Jocko

Vidim da je Karlitos odustao od

DD LEX 087............ Krvave proslave

pa bih bio voljan da rezervišem, kao i:

DD ALM 1a / SUPB 25a .... Nakon velikog bljeska


Ustvari, nisam već dugo nigdje vidio Karlitosov post, a od njegove rezervacije je prošlo više od godinu dana. Probao sam ga još i kontaktirati, ali čini se da nije dobio ili vidio poruku. Iz tih razloga sam mu maknuo rezervaciju, još više jer su postojale naznake da bi se ove godine krenulo ozbiljnije raditi na popunjavanju rupa u recenzijama Dylanovih starijih brojeva. Činjenica što si se javio kao zainteresiran za tu priču govori da sam dobro postupio.

Uglavnom, rezervirano.
Btw, nadam se da će uskoro i Sedam prokletih duša, toj recenziji se nekako najviše radujem.

quote:
Originally posted by Jerry Krause


Sve pohvale i od mene, trebalo je uzeti puno vremena da se sve ovo obradi. Samo naprijed i dalje Sarghane.



Ustvari, vjerojatno je tako bilo prošle godine kada sam prvi put to radio.
Ove godine sam imao šprancu i prošlogodišnji excel pa mi je sveukupno trebalo nešto manje od sat i pol za prikupljanje i pisanje posta.

Edited by - Sarghan on 02/01/2019 19:55:40
Go to Top of Page
Page: of 220 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000