forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 220

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 08:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote





mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/05/2020 08:50:16
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 08:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za travanj (april) 2020.


Kao što je bilo i za pretpostaviti, zahvaljujući ovoj globalnoj pošasti i ostajanju doma, povećale su se aktivnosti po pitanju recenzija. Solara opet muče slatke brige koju recenziju slijedeću odabrati. Broj objavljenih recenzija u odnosu na prošli mjesec je blago porastao (17>14), ali zato su se zalihe dobro povećale, a taj trend se nastavlja. Broj novih rezervacija je enormno povećan (23>6), a veseli i povratak nekih starih recenzenata.

Broj novih rezervacija: 23

Kao što stalno naglašavam ovaj broj rezervacija treba uzeti s rezervom jer dosta članova uopće ne rezervira prije pisanja recenzije, a i dosta rezervacija ostane nerealizirano. Po pitanju službenih rezervacija prethodni mjesec prednjači najkonstantniji recenzent igor 12 (9), koji je zadnjom objavljenom recenzijom ušao u klub 100 (objavljenih recenzija). Drugo iznenađenje je DODSFERD na Reem pogon (5). Shema DODSFERD napisao, Reem uglazbio je zanimljiva, ali izgleda da je u svemu tome nešto zapelo. Ipak, nadam se da će obojica skupiti još malo volje i završiti planirano na radost svih fanova ludog američkog pilota. Ono što još treba ovdje naglasiti su i moje dvije rezervacije nepravedno ozlogašenog junaka našega djetinjstva - Gordona Linka. Recenzije su već napisane i poslane, pa se nadam i skoroj objavi.

Broj novih recenzija: 17
Od toga Bonelli recenzija: 11

Po Bonelli junacima bi to bilo:
Dragonero - 3
Ken Parker - 2
Kit Teller - 2
Nathan Never - 1
Zagor - 1
Tex - 1
Gil - 1

Ovaj mjesec je Dragonero na vrhu sa tri recenzije. Nakon dugo vremena imamo dvije Ken Parkerove recenzije, tu je standardno i Kit Teller, a od ne-Bonelli stripova tu su dvije recenzije dobrog starog Alan Forda. Situacija ovaj mjesec je prilično šarolika, pa mogu ustvrditi da je bilo recenzija za svačiji ukus. Osim čak sedam gore nabrojanih Bonelli junaka i Alan Forda, tu su dvije standardne Pakine recenzije američkih stripova, Rimski Orlovi i Prattov El Gaucho. Još bih ovdje istaknuo činjenicu da je stari, davno zaboravljeni Gil (Đil) konačno dojahao na ovaj sajt. Uz prvu Gilovu objavljenu recenziju, uskoro će biti objavljena još jedna, ovaj put u Igorovoj režiji.

Po recenzentima situacija je:
Spock - 3 (Gil, Ken Parker i Kit Teller)
Paro - 3 (2 Alan Forda i Rimski Orlovi)
Paka01 - 2 (američki strip albumi)
kandraks - 2 (Dragonero)
ReemCP - 1 (Kit Teller)
igor 12 - 1 (Zagor)
luxi68 - 1 (Ken Parker)
solar - 1 (Dragonero)
Jerry Krause - 1 (Nathan Never)
tex2 - 1 (Tex)
DeeCay - 1 (El Gaucho)

Nakon što sam ustvrdio da je raznolikost objavljenih recenzija impresivna, što tek reći za broj recenzenata u prethodnom korona mjesecu? Od davno se nije dogodilo da je broj recenzenata čak 11! Prethodni mjesec su obilježili nenadani povratci starih provjerenih recenzenata kao što su Paro i luxi68. Još su nas standardno iznenadili DeeCay i solar. Nakon dužeg vremena vratio se kandraks na Dragonero pogon i to u zadivljujućoj formi (solar na svoju radost ima još dvije njegove neobjavljene recenzije na lageru). Kao što sam već gore spomenuo, igor 12 je ušao u klub 100 i izgleda da će uskoro skinuti Jerryja sa drugog mjesta vječne ljestvice recenzenata. Jerry pak, nakon višemjesečne suše (nije bilo kiše od prosinca) ima jednu objavljenu recenziju svojeg standardnog Nathana, baš kao ReemCP i tex2, svaki s po jednom rendžerskom recenzijom. Paka nastavlja tamo gdje je stao sa još svoje dvije tipične recenzije netipičnih stripova. Paro nam se vratio u velikom stilu, sa čak tri recenzije, od čega dvije Alan Forda i jedne Rimskih Orlova, meni jako zanimljivog serijala. Za kraj, tu sam i ja s tri raznovrsne Bonelli recenzije.


Broj komentara na recenzije: 358

S obzirom na ono već navedeno, očekivano je da će biti i više komentara na recenzije. Skoro stotinu više komentara u odnosu na prošli mjesec. Nema što, "nije svako zlo za zlo", kaže se, a ta narodna mudrost se idealno može primijeniti na ovu trenutnu apokaliptičnu situaciju. Svejedno, nadam se da će sve ovo proći i da ćemo se svi vratiti standardnoj kolotečini, pa makar to značilo manje događanja po pitanju recenzija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/05/2020 13:45:20
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/05/2020 : 14:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@Spock, počeo sam pisati "Poslije apokalipse" pa mi rezerviraj to. Dugo sam se dvoumio, napokon došla inspiracija..
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2020 : 20:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

@Spock, počeo sam pisati "Poslije apokalipse" pa mi rezerviraj to. Dugo sam se dvoumio, napokon došla inspiracija..



Razumijem, ne želiš prepustiti teško stečeno drugo mjesto bez borbe!
Moja preporuka je da se uhvatiš recenziranja i drugih serijala, pa ćeš imati veće šanse.

Usput, ažurirana rezervacija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/05/2020 : 21:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Razumijem, ne želiš prepustiti teško stečeno drugo mjesto bez borbe!
Moja preporuka je da se uhvatiš recenziranja i drugih serijala, pa ćeš imati veće šanse.


Lako za drugo mjesto, Igor će za nekoliko godina ovim tempom stići i Deeja, a ti si svojim tempom za par godina ispred mene. Nemam neke inspiracije za pisanje sad kad Nathan više nije popularan za pisanje, ali ova epizoda je baš posebna i baš je želim s velikom pozornošću uraditi.
A za druge serijale nikako se aktivirati. Imao sam Siročad u vidu, ali me nešto smetnulo i otišlo sve k vragu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 00:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Spock, kad smo već kod tih "prebjega" s jednog serijala na drugi, tebe ne zanima Dragonero uopće?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/05/2020 : 07:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Spock, kad smo već kod tih "prebjega" s jednog serijala na drugi, tebe ne zanima Dragonero uopće?



Iskreno, obožavam SF, ali ne i fantasy. Prema vašim recenzijama i komentarima ne sumnjam da je to odličan serijal, ali ne mislim se upuštati u nove serijale. Imam gomilu stripova koji godinama čekaju na prvo čitanje i skoro sam potpuno prestao s nabavkom novih stripova (samo Kit Teller Van Gogh, Ken Parker SA, Zagor Extra do "Lova na vuka" i Tex Klasik dok mi ne omrzne). Uz to, uzmem tek baš nešto što me izrazito zainteresira, pogotovo ako je lako dostupno i povoljno kao npr. ovaj Dampyr u Mostaru. Zainteresirali su me npr. i Rimski Orlovi, ali izgleda da je Libellus već odavno rasprodao svoje izdanje.
Već godinama se mislim uhvatiti Martyja i Alan Forda od početka, pa sve odgađam.
Jednostavno, nema smisla gomilati, a i nemam više gdje. I sada mi je velika većina stripova u kutijama i to na dva različita mjesta.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/05/2020 : 08:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
spock, daj kad si već tu, zapiši mi tex strip agent seminole, u izradi je

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/05/2020 : 08:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

spock, daj kad si već tu, zapiši mi tex strip agent seminole, u izradi je



Riješeno!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/05/2020 : 10:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Spock, kad smo već kod tih "prebjega" s jednog serijala na drugi, tebe ne zanima Dragonero uopće?


Zašto baš Dragonero a ne neki drugi serijal?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 12:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Iz sebičnih razloga, meni je Dragonero drag pa bi volio da se što više tekstopisaca uhvati njega.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/05/2020 : 14:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Iz sebičnih razloga, meni je Dragonero drag pa bi volio da se što više tekstopisaca uhvati njega.



Ma ne sekiraj se za to. Ima vas više nego dovoljno stručnih tekstopisaca na Dragoneru!
Naši izdavači ne mogu izdati koliko vi možete pokriti. Prvi put da je na nekog junaka veća navala nego na Zagora.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/05/2020 14:17:06
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 02/05/2020 : 15:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Još kad bi se i vice pridružio, gdje bi nam bio kraj...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/05/2020 : 16:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo o čemu ja pričam; još nije ni izašao najavljeni Libellus trobroj:

[/quote],

a član Elderane84 je rezervirao broj 32: Trgovina robinjama.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 02/05/2020 16:27:47
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/05/2020 : 16:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Iz sebičnih razloga, meni je Dragonero drag pa bi volio da se što više tekstopisaca uhvati njega.


Aha. Ma drago je i meni da ima recenzija ali Dragonero nije dostupan tako da mi je trenutno svejedno oće li biti.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 02/05/2020 : 17:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Super, pohvale za Elderane84... što nas je više, to bolje...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 18:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Slažem se!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 23:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by solar

Iz sebičnih razloga, meni je Dragonero drag pa bi volio da se što više tekstopisaca uhvati njega.


Aha. Ma drago je i meni da ima recenzija ali Dragonero nije dostupan tako da mi je trenutno svejedno oće li biti.


Pa knjižnice bi trebale imati te Libellus naslove a ako baš želiš čitati imaš i skenove na netu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/05/2020 : 13:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
To Koresh!
Kako si dokazani pobornik Mister Noa, već se veselim tvojoj recenziji, makar sadržavala "dvije rečenice"!
Što se tiče "Crne magije" to i ne zaslužuje neku posebnu pozornost, stoga završi i nju pa pošalji!
Ujedno, samo naprijed!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 07/05/2020 : 18:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Dogovorio sam se sa solarom da ću preuzeti od njega Dragonera #30/31 kako bih mu pomogao u ostvarenju njegovih Dragonero planova.

Ugl Spock, nju mi isto kao i prethodnu zabilježi kao novu rezervaciju (rok rezervacije je i dalje godinu dana, jel?) jer ima tu puno posla i poveznica s prethodnim epizodama i vjerojatno će njeno pisanje malo potrajati (ako ništa drugo, pričekat ću s njenim slanjem dok solar ne završi recenziju za Dragonero #15/16).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/05/2020 : 22:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem Sarghanu na pomoći. Meni još zabilježi Dragonero #50 "Osveta".
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 08/05/2020 : 07:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
poslani poruka ta-hu-naha i nemilosrdni

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/05/2020 : 08:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

Poslao sam recenziju za "20 godina kasnije".
Moram odustati i konacno odustajem od "Crne magije" jer nisam zadovoljan materijalom koji sam napisao iako je recenzija 90% gotova.
Moram pohvaliti velik broj objavljenih recenzija jer prijasnje stanje od 4-5 recenzija mjesecno bilo je katastrofalno, a i kontra produktivno jer se gubi svaki interest za pisanje. Jos gore je bilo cekanje od 2 mjeseca na objavljivanje, uglavnom sve se radilo krivo i jako traljavo.
Veci broj objavljenih prica poticaj je recenzentima da rezerviraju i pisu nove.
Ja sam zadnje vrijeme u krizi inspiracije i jos vecoj krizi slobodnoga vremena ali planiram jos jednu recenziju Mister Noa iako vidim da zaostajem za novim, svjezim autorima koji su u vrhuncu produktivnosti.



Recenzija već objavljena!
Žao mi je što si odlučio odustati od "Crne magije". Kad si već odradio 90% recenzije, mogao si stisnuti i odraditi tih 10%.
Nisam ti još maknuo rezervaciju uz nadu da ćeš se predomisliti.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/05/2020 : 08:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Dogovorio sam se sa solarom da ću preuzeti od njega Dragonera #30/31 kako bih mu pomogao u ostvarenju njegovih Dragonero planova.

Ugl Spock, nju mi isto kao i prethodnu zabilježi kao novu rezervaciju (rok rezervacije je i dalje godinu dana, jel?) jer ima tu puno posla i poveznica s prethodnim epizodama i vjerojatno će njeno pisanje malo potrajati (ako ništa drugo, pričekat ću s njenim slanjem dok solar ne završi recenziju za Dragonero #15/16).



Ažurirano i pravila su ostala ista po pitanju recenzija!


@solar i igor12: ažurirano

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/05/2020 : 08:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote





mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 220 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000