forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Specijal 12 - Perzepolis
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2012 : 16:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Perzepolis je priča o nezaboravnom djetinjstvu i odrastanju Satrapi u velikoj i sretnoj obitelji u Teheranu u doba Islamske revolucije; o suprotnostima između privatnog i javnog života u zemlji koju tište politički prevrati, o njenim srednjoškolskim danima u Beču, gdje proživljava iskušenja adolescencije daleko od svoje obitelji, o njenom povratku kući, istovremeno veselom i strašnom i, napokon, o njenom samonametnutom progonstvu iz voljene domovine. To je nečuvena a bliska kronika djevojaštva i adolescencije, kronika mladog života isprepletenog s poviješću njene zemlje, no ispunjenog sveprisutnim kušnjama i veseljima odrastanja.

Oštar, žestoko pronicljiv i iskren, često srceparajuć, no u cijelosti protkan sirovim humorom i teško stečenom mudrošću – Perzepolis je zapanjujuće djelo strip crtačice jedinstvena talenta, jedne od najcjenjenijih današnjeg doba.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 73 stranice (PDF, 33Mb).

Orka Specijal 12 • Perzepolis • 344 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Marjane Satrapi • Crtež Marjane Satrapi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2012. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 10/11/2012 : 16:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote


Prvom prilikom uzimam.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/11/2012 : 17:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan strip prema kojem je napravljen sjajan crtić.

To se jednostavno mora imati!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/11/2012 : 17:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ružno.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 10/11/2012 : 17:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Ružno.




Misliš na li kompletan strip kao takav, ili na naslovnicu, crtež, ili...



Edited by - bosancicigor on 10/11/2012 17:26:17
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/11/2012 : 17:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Crtež (i naslovnicu).
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 10/11/2012 : 17:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Ok. Shvatio:)

Meni je crtež savršen za ovaj autobiografski dragulj. Naslovnicu je Satrapijeva uvjetovala,
ali kako kažu kad strip imaš u rukama sasvim je druga stvar, slojevitija u doslovnom smislu riječi.
Daj mu šansu, vjeruj nećeš požaliti.


Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/11/2012 : 17:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
whitout me.. za ovo je zografov zivot pod sankcijama i saccov safe area gorazde (da ne nabrajam dalje) za koplje dva iznad...

sangue navajo
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/11/2012 : 17:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A vjerujem da je klasik. Inače ne bi bio ovdje.
Ali svejedno mi nije lijep crtež.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2012 : 17:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

Ok. Shvatio:)

Meni je crtež savršen za ovaj autobiografski dragulj. Naslovnicu je Satrapijeva uvjetovala,
ali kako kažu kad strip imaš u rukama sasvim je druga stvar, slojevitija u doslovnom smislu riječi.
Daj mu šansu, vjeruj nećeš požaliti.


Definitivno je uživo bitno drugačiji doživljaj naslovnice. Baš me zanimaju reakcije!;)

Jasno mi je da se crtež neće svakome svidjeti, ali ta priča je toliko dobra da mu treba dati šansu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/11/2012 : 19:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
jedna od najpoznatijih autobiografskih grafickih novela, mada mozda i previse natrpana politikom koja ce se itekako svidjeti ljudima sa zapada. Onima drugima malo manje.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/11/2012 : 19:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam barem djelom prokužio u čemu je fora s naslovnicom, jedva čekam da je vidim u živo.
Markose, kakav ti je crtić po ovom stripu?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2012 : 20:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao. Jako, užasno malo filmova i crtića napravljenih po stripu sam pogledao. U biti, mislim da je zadnje što sam pogledao bio Batman sa Švarcenegerom:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 10/11/2012 : 20:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
evo procitao preview, odlicno je stvarno i bas mi crtez pase uz ovo

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/11/2012 : 20:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nisam gledao. Jako, užasno malo filmova i crtića napravljenih po stripu sam pogledao. U biti, mislim da je zadnje što sam pogledao bio Batman sa Švarcenegerom:)



Eh, ja sam ga čak dva put pogledao s tim da sam drugi put uspio i neke prijatelje nagovoriti da idu pogledati (mislim da je bilo besplatno za dane stripova u Rijeci) kojima je bila početna reakcija WTF ali su po završetku filma bili oduševljeni.
Meni je crtić super tako da ne sumnjam da će me i strip oduševiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/11/2012 : 21:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

jedna od najpoznatijih autobiografskih grafickih novela, mada mozda i previse natrpana politikom koja ce se itekako svidjeti ljudima sa zapada. Onima drugima malo manje.



ubode u sredu... natrpano politikom ali nista novo... sve vec vidjeno... samo smesteno u islamski svet...

sangue navajo
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 10/11/2012 : 21:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih stripova, koje sam čitao u poslednjih deset godina.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 10/11/2012 : 21:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
teheran i iran...moj san da jednom odem i posetim..
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 11/11/2012 : 12:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Izvanredno...

Carpe diem
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/11/2012 : 15:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Perzepolis je nekad bila prijestolnica Shahova i centar perzijskog carstva i multi-kulti drustvo.
U stripu nema veze sa tim danas arheoloskim mjestom.
Poruka stripa je isto kao kod nostalgicara za bivsim drzavama i rezimima samo romantizirana zivotom u tudjini i neprihvacanjem u drustvu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 11/11/2012 15:31:53
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/11/2012 : 15:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A-Ha! A to vam smeta, pa tako kažite. Baš sam glup, ja sam mislio da je ovo strip o odrastanju

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/11/2012 : 15:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

A-Ha! A to vam smeta, pa tako kažite. Baš sam glup, ja sam mislio da je ovo strip o odrastanju



Gle, gledao sam film i to je isto kao odrastanje generacije u jednoj drzavi pa ti se u pubertetu dogodi rat, promjena "kluba" i onda sve nesto novo, drzava, zakoni, oblacenje itd...

Isto kao neki Pedro Alvarez iz Havane pise o sebi biografiju sa Miami Beacha i ima nesto protiv vlasti zemlje odakle je dosao..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 20/11/2012 : 15:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Izdala je i Fabrika knjiga, na talasu popularnosti crtanog filma. Tadašnja devojka kupila, pročitao prve dva albuma (od četiri), nešto kasnije gledao i crtani na TV-u, ponovo samo jedan deo. Sad, iskustvo jeste fragmentirano, ali sam stekao utisak da tu ima previše političarenja i naknadne proračunatosti za jedan strip o odrastanju.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 20/11/2012 : 16:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
odlican privju

moram ovo sto prije nabavit :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/11/2012 : 21:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Došao i Perzepolis na red. Zanimljivo rješenje naslovnice, sviđa mi se

A sad na čitanje

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/11/2012 : 21:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitano. Jako zanimljiv strip koji je odlično ispričan. Dojam je možda nešto manji jer sam prije stripa pogledao film. Politike ima, i to će zasigurno nekome smetat ali mislim da ne bi trebalo jer često služi da nas upozna s prilikama na terenu te nije ona tu slučajno niti je pretenciozno stavljena. Obzirom na status njezine obitelji prije i nakon revolucije njezina prisutnost je razumljiva.
Kaže King da će svidjeti zapadnjacima i s tim pretpostavljam da misli na osuđivanje režima na više mjesta u knjizi. No to bi bilo previše površno budući da su glavne kritike upućene prema fanatizimu bilo koje vrste. Na početku knjige djetinjom iskrenošću praktično parodira komunizam. Na kraju krajeve ipak je to strip o odrastanju koji uz gorke trenutke ima i one kojim ćete se s guštom nasmijati.
Crtež je nevjerojatno tečan i jasan. Izdanje kao takvo je dizajnerski lijepo riješeno. Primjetio sam doduše kod nekih malo masnije otisnutih stranica da bi bilo bolje da su slova malo više razmaknuta, pogotovo slovo i mada ne smeta previše. Od kritika imam samo jedan tipfeler (zatipak ) za prijavit, na str 94 u prvoj vinjeti stoji "kad" umjesto "kod".

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000