forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Sp. 11 - Daleko susjedstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2012 : 11:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Vrh bogova mi je dokazao kako se lako naviknuti na taj način čitanja pa nemam ništa protiv izvornog s desna na lijevo.



Iskreno, nije mi bilo bas ugodno citati Vrh bogova. No, tako to ide, nekom jeste nekom nije.....
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 19/11/2012 : 11:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Iskreno, nije mi bilo bas ugodno citati Vrh bogova. No, tako to ide, nekom jeste nekom nije.....



Da, prvih par stranica mi je bilo čudno, ali kada mi se nakon 5 minuta složio film u glavi onda je išlo bez problema.
Poslije sam se opet trebao navikavati na naš normalni način

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 19/11/2012 : 11:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
pročitao... odličan strip...ali po meni, gleda u leđa Vrhu bogova, i to sa poprilične udaljenosti
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/11/2012 : 11:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by puxavida

pročitao... odličan strip...ali po meni, gleda u leđa Vrhu bogova, i to sa poprilične udaljenosti



Hm, u kojem smislu? Crtež, priča, izdanje?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

puxavida
New Member



Croatia
115 Posts

Member since 05/02/2009

Posted - 19/11/2012 : 13:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send puxavida a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by puxavida

pročitao... odličan strip...ali po meni, gleda u leđa Vrhu bogova, i to sa poprilične udaljenosti



Hm, u kojem smislu? Crtež, priča, izdanje?


priča... ne znam u Vrhu bogova sve mi je nekako autentičnije prikazno... sve emocije su mi izravnije, dok mi se u udaljenom susjedstvu čini da T. želi na silu izvući neke dirljive, bolne momente... neki su mi djelovi kod kojih sam očekivao emociju prošli bez nje...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/11/2012 : 15:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Aha pa to je vrlo moguće, odnosno moguće je da nisi imao ''temelje'' da te neki dijelovi emotivno dirnu. :)
Ali mislim da Vrh bogova i Daleko susjedstvo nije moguće uspoređivati na taj način. Vrh bogova ''samo'' priča priču dok Daleko susjedstvo ipak traži i nekakvo ''sudjelovanje'' u njoj.
No kao što rekoh- najbolje da svatko doživi kako želi. Zapravo mi se čini nekako pogrešno raspravljati oko toga.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 20/11/2012 : 23:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

U top 5 stripova svih vremena, definitvno najbolji fibrin strip do sada!


Definitivno potpisujem,najbolji koji sam ikad procitao.Strip izdanje godine.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 13/12/2012 : 00:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
....počeo čitati prije 2 sata i ne mogu stati...genijalan strip....bojim se da ću zaspati na posao

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 13/12/2012 : 10:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, ali onda ide boldano..
quote:
Originally posted by puxavida
priča... ne znam u Vrhu bogova sve mi je nekako autentičnije prikazno... sve emocije su mi izravnije, dok mi se u udaljenom susjedstvu čini da T. želi na silu izvući neke dirljive, bolne momente... neki su mi djelovi kod kojih sam očekivao emociju prošli bez nje...


Prvi dio mi je bio jako dirljiv, onaj ponovni susret s majkom i ocem i malom sestrom.
Kasnije mi se nešto gubi.
Bez obzira na sve, ipak je to sjajan strip.
Teško je uspoređivati s Vrhom, ali ću ipak paušalno i sasvim subjektivno reći da mi je Vrh jedno 200 puta bolji od susjedstva.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 13/12/2012 : 10:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Slazem se Susjedstvo je dobar strip, ali nije ni do koljena Vrhu bogova.

Pocinje odlicno, da bi mi zavrsio nekako nedoreceno, nesto nedostaje ....
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 13/12/2012 : 11:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message  Reply with Quote
Lijep, topao I emotivan strip... No po meni daleko od najboljeg ikad. Bilo bi lijepo vratiti se u bezbrizne dane djetinjstva sa ovom pamecu....

Edited by - Dermentor on 13/12/2012 11:59:28
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 13/12/2012 : 20:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalan strip - pročitao sam ga još pre par godina na francuskom i jedan je od mojih favorita za sva vremena. Kao i sve od Taniguchija!
Go to Top of Page

mister m
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/01/2010

Posted - 22/12/2012 : 15:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mister m a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa tobom, početak je odličan, više sam očekivao na kraju.
Vrh bogova je za mene puno bolji, nije mi smetalo naopačke čitanje u japanskom stilu, a i priča o osvajanju Everesta mi je puuuuno bolja i napetija od ove.

quote:
Originally posted by brko17

Slazem se Susjedstvo je dobar strip, ali nije ni do koljena Vrhu bogova.

Pocinje odlicno, da bi mi zavrsio nekako nedoreceno, nesto nedostaje ....

Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 27/12/2012 : 18:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ne postoji ni jedan razlog za uporedjivanje vrha i susedstva... susedstvo odlican strip... top 5 ove godine za mene... cista desetka... najiskrenija preporuka svima...

sangue navajo
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 29/12/2012 : 21:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Jako neobičan strip. Ponovno me Taniguchi iznenadio kao je uspio priču protegnutu na toliko strana i s toliko sporim ritmom napraviti toliko napetu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/12/2012 : 17:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Stiglo mi pre neki dan, a već sam ga smazao. Fenomenalan strip u svakom pogledu. Jednostavna priča a tako dobro ispričana.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 01/01/2013 : 08:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

Stiglo mi pre neki dan, a već sam ga smazao. Fenomenalan strip u svakom pogledu. Jednostavna priča a tako dobro ispričana.



Moja prva pročitana manga...

Priča&crtež osrednji, očekivao sam više.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 01/01/2013 : 20:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Daleko susjedstvo...iskreno,malo sam razočaran jer sam nakon vrha bogova definitivno očekivao isti onakav osjećaj zadovoljstva nakon pročitanog stripa,ali ništa od toga.
Iako nisu ta dva stripa za usporedbu nikako,ovdje me priča podsjeća,filmskim žargonom rečeno,na dramu a takve filmove/stripove baš i ne volim.Životne dvojbe i poruke koje se šalju izmadju redaka ovog stripa(šta bi bilo kad bi bilo)su zanimljive jer je svatko u životu vjerovatno imao neku situaciju kada bi drukčije postupio,a nije.
Ne znam kako bi uopće ocijenio ovaj strip da moram,niti je loš niti dobar,neka sredina,čisti prosjek,a više sam očekivao,šteta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2013 : 21:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ohoho, kakvi različiti utisci se sve ovde mogu pročitati.
jedva čekam da mi dođe u ruke ovaj strip, pa se za nekoliko dana i ja javljam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/01/2013 : 09:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
primedba da je prica razvucena ne stoji... to bi moglo da se zameri velikoj vecini stripova... naravno da nije run and gun... ipak je drama u pitanju sa puno teskih situacija i to nije moguce resiti na nacin na koji to resava tex willer ili zagor... koji je meni btw fenomenalan... o crtezu je glupo trositi reci... ali nista sto ljudi dvesta sisa... kad procitas javi se...

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/01/2013 : 10:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

primedba da je prica razvucena ne stoji... to bi moglo da se zameri velikoj vecini stripova... naravno da nije run and gun... ipak je drama u pitanju sa puno teskih situacija i to nije moguce resiti na nacin na koji to resava tex willer ili zagor... koji je meni btw fenomenalan... o crtezu je glupo trositi reci... ali nista sto ljudi dvesta sisa... kad procitas javi se...


Eh, Zagore,Zagore!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/01/2013 10:20:28
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/01/2013 : 13:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
način... ne zagor... opet čitaš ono što se tebi svidja jebemu... čim vidiš reč zagor odmah udaraš...

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/01/2013 : 14:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

način... ne zagor... opet čitaš ono što se tebi svidja jebemu... čim vidiš reč zagor odmah udaraš...



Zagor je trn u oku mnogima, uvek bio
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 02/01/2013 : 14:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ma zilav je i anto... bila bi to osma runda...

sangue navajo
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/01/2013 : 16:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Daleko susjedstvo...iskreno,malo sam razočaran jer sam nakon vrha bogova definitivno očekivao isti onakav osjećaj zadovoljstva nakon pročitanog stripa,ali ništa od toga.
Iako nisu ta dva stripa za usporedbu nikako,ovdje me priča podsjeća,filmskim žargonom rečeno,na dramu a takve filmove/stripove baš i ne volim.Životne dvojbe i poruke koje se šalju izmadju redaka ovog stripa(šta bi bilo kad bi bilo)su zanimljive jer je svatko u životu vjerovatno imao neku situaciju kada bi drukčije postupio,a nije.
Ne znam kako bi uopće ocijenio ovaj strip da moram,niti je loš niti dobar,neka sredina,čisti prosjek,a više sam očekivao,šteta.



+1

Najveći problem koji ja imam sa Tanigučijem je što u par hiljada strana koliko sam pročitao nema ni jedne ljudske trunke radosti.
Ne raduju se svi ljudi isto, ali ipak...
Po toj facijalnoj ukočenosti me podseća na Vansa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000