forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Sp. 11 - Daleko susjedstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/01/2013 : 17:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Daleko susedstvo je strip sa običnom ljudskom pričom, ali izuzetno dobro ispričanom. Možda je malo glupo reći, ali nije od stripova koje uzmeš da "eto daj da pročitam neki strip". Strip ima delova i za suze i za smeh i na kraju brdo emocija. A i iskreno, treba da voliš ovakve stvari da bi ti se svideo. Mala ljudska drama koju emotivan čovek duplo jače doživi.

Zapravo je vrlo jednostavan, ali i neodoljiv.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/01/2013 : 18:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je Daleko susjedstvo njegov najbolji i najdraži strip i jedan od najemotivnijih i najdirljivijih stripova koje sam ikad čitao. Istina je da uglavnom prevladava melankolija, ali reći da nema ni trunku radosti u njegovim stripovima jednostavno nije točno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 02/01/2013 : 18:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Meni je Daleko susjedstvo njegov najbolji i najdraži strip i jedan od najemotivnijih i najdirljivijih stripova koje sam ikad čitao. Istina je da uglavnom prevladava melankolija, ali reći da nema ni trunku radosti u njegovim stripovima jednostavno nije točno.



Najjači mi je dio onaj u kojem Hiroshi osjeti nutrinu bolesne žene...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Galadriel
Starting Member



Croatia
26 Posts

Member since 04/11/2011

Posted - 02/01/2013 : 23:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Galadriel a Private Message  Reply with Quote
Pročitano dvaput već, odličan strip. Sviđa mi se crtež, sviđa mi se priča, sviđaju mi se likovi i sviđa mi se kraj (očekivala sam drukčiji hepi end i drago mi je da je ispalo ovako, odnosno da kraj nije bio predvidljiv). Sve mi se sviđa, ukratko.
A sad bih konačno mogla i taj Vrh bogova pročitati.
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 03/01/2013 : 15:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Galadriel

Pročitano dvaput već, odličan strip. Sviđa mi se crtež, sviđa mi se priča, sviđaju mi se likovi i sviđa mi se kraj (očekivala sam drukčiji hepi end i drago mi je da je ispalo ovako, odnosno da kraj nije bio predvidljiv). Sve mi se sviđa, ukratko.
A sad bih konačno mogla i taj Vrh bogova pročitati.




I nakon toga otvoriti članstvo u planinarskom društvu! ;)

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 04/01/2013 : 15:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
kupio, pročitao... obećavajući početak i to je to, ostatak stripa je simpatičan, ništa više (niti manje)

kao da gledate jedan od onih tajm traveling američkih filmova u kojima se vremenskom putniku pruža šansa da živeći prošlost bolje razume i shvati sadašnjosti, sopstvenu svakodnevnicu, sebe, itd... uz gomilu već poznatih simpa scena koje su nezaobilazne tokom tajmtravelovanja


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 06/01/2013 : 22:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Vrlo topao i emotivan strip koji ni u jednom trenutku ne upada u zamku da postane patetičan. Savršeno!
10/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 08/01/2013 : 11:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi kontakt s mangama (prvi stvarni, izuzevsi nekakve gluposti i kratke pricice). Procitao prije nekog vremena na francuskom i stvarno impresioniran. Bilo je isto jako dobro izdanje sto nije skodilo.
Za mene izuzetan strip, iz svakog pogleda.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/01/2013 : 09:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Poštovani,

Od utorka, 15. siječnja u 20.00 sati u kinu Metropolis Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu premijerno se prikazuje belgijska drama Povratak u mladost redatelja Sama Garbarskog. U glavnim su ulogama Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara i Léo Legrand. Glavni lik filma Thomas Verniaz obiteljski je čovjek pogođen krizom srednjih godina. Dok se pita što dalje u životu, sudbina ga je prebacila u prošlost – tijekom posjeta majčinu grobu nakon nadrealnog obrata sudbine Thomas je ponovo dječak i pokušava saznati što se uistinu dogodilo onoga dana kada je iz kuće otišao njegov otac. Film je svoje prvo festivalsko prikazivanje u Hrvatskoj imao na prošlogodišnjem Festivalu igranog filma u Puli.
Ako želite prisustvovati premijeri molimo da nam javite da vam ostavimo dvije ulaznice na recepciji MSU.

Osim ovog filma, zagrebačka publika samo u Kinu Metropolis može vidjeti francuski triler Drugi svijet i njemački animirani film Mali veliki panda (sinkroniziran na hrvatski), a od idućeg tjedna i talijanski film Kopno.
Raspored projekcija kina Metropolis MSU od 15. do 25. siječnja 2013. je slijedeći



utorak, 15. siječnja

18.00 DRUGI SVIJET (L' autre monde), triler, Francuska, Belgija, r. Gilles Marchand, ul. Grégoire Leprince-Ringuet, Louise Bourgoin, Melvil Poupaud

20.00 P R E M I J E R A: POVRATAK U MLADOST (Quartier lointain), drama, Belgija, Luksemburg, Francuska, Njemačka, red. Sam Garbarski, ul. Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara, Léo Legrand
Thomas Verniaz obiteljski je čovjek pogođen krizom srednjih godina. Dok se pita što dalje u životu, sudbina ga je prebacila u prošlost – tijekom posjeta majčinu grobu nakon nadrealnog obrata sudbine Thomas je ponovo dječak i pokušava saznati što se uistinu dogodilo onoga dana kada je iz kuće otišao njegov otac.



srijeda, 16. siječnja

18.00 POVRATAK U MLADOST (Quartier lointain), drama, Belgija, Luksemburg, Francuska, Njemačka, red. Sam Garbarski, ul. Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara, Léo Legrand

20.00 DRUGI SVIJET (L' autre monde), triler, Francuska, Belgija, r. Gilles Marchand, ul. Grégoire Leprince-Ringuet, Louise Bourgoin, Melvil Poupaud



u četvrtak,17. i petak,18. siječnja nema programa kina Metropolis



subota, 19. siječnja

18.00 PROGRAM ZA DJECU: MALI VELIKI PANDA, animirani film za djecu, Njemačka, sinkronizirani na hrvatski, red. Greg Manwaring i Michael Schoemann

20.00 POVRATAK U MLADOST (Quartier lointain), drama, Belgija, Luksemburg, Francuska, Njemačka, red. Sam Garbarski, ul. Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara, Léo Legrand



nedjelja, 20. siječnja

18.00 POVRATAK U MLADOST (Quartier lointain), drama, Belgija, Luksemburg, Francuska, Njemačka, red. Sam Garbarski, ul. Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara, Léo Legrand



u ponedjeljak, 21. siječnja nema programa kina Metropolis



utorak, 22. siječnja

18.00 P R E M I J E R A: KOPNO (Terraferma), humorna drama, Italija, red. Emanuele Crialese, ul. Filippo Pucillo, Donatella Finocchiaro, Giuseppe Fiorello
Dok je ribario s djedom, mladi Filippo spasio je od utapanja skupinu ilegalnih imigranata, a on i njegova majka u svojoj kući od vlasti sakriju mladu trudnu crnkinju i njezina sina, što će uzdrmati njihovu svakodnevicu na zabačenu otoku na jugu Italije...


srijeda, 23. siječnja
18.00 KOPNO (Terraferma), humorna drama, Italija, red. Emanuele Crialese, ul. Filippo Pucillo, Donatella Finocchiaro, Giuseppe Fiorello



u četvrtak, 24. i petak, 25. siječnja nema programa kina Metropolis



Cijena ulaznica: 25 kuna;

Za grupe učenika (najmanje 10 ulaznica): 10 kuna
Za Zimzeleni filmski klub: 10 kuna za umirovljenike i osobe s invaliditetom

Za foršpane svih filmova na redovitom repertoaru posjetite YouTube kanal: http://www.youtube.com/user/ArtKinoMetropolis
Za fotografije iz filmova i sve novosti posjetite Facebook stranicu: www.facebook.com/ArtkinoMetropolis


Srdačan pozdrav,

Zlatko Vidačković, programski voditelj

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/01/2013 : 10:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Poštovani,

Od utorka, 15. siječnja u 20.00 sati u kinu Metropolis Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu premijerno se prikazuje belgijska drama Povratak u mladost redatelja Sama Garbarskog. U glavnim su ulogama Pascal Greggory, Jonathan Zaccaï, Alexandra Maria Lara i Léo Legrand. Glavni lik filma Thomas Verniaz obiteljski je čovjek pogođen krizom srednjih godina. Dok se pita što dalje u životu, sudbina ga je prebacila u prošlost – tijekom posjeta majčinu grobu nakon nadrealnog obrata sudbine Thomas je ponovo dječak i pokušava saznati što se uistinu dogodilo onoga dana kada je iz kuće otišao njegov otac. Film je svoje prvo festivalsko prikazivanje u Hrvatskoj imao na prošlogodišnjem Festivalu igranog filma u Puli.
Ako želite prisustvovati premijeri molimo da nam javite da vam ostavimo dvije ulaznice na recepciji MSU.


Inače, i sam Jiro Taniguchi ima malu ulogu u ovoj filmskoj adaptaciji svog remek-djela.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 20/01/2013 : 16:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Sve super, samo jedna mala zamjerka...
marko kako to da nisi izabrao ovu naslovnicu.
Nekako mi se čini da ova Hiroshijeva sjena govori puno više o samom djelu..




There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 20/01/2013 16:19:51
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2013 : 16:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
loš je fajl, slaba rezolucija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 20/01/2013 : 21:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Pravo interesantan strip,razmisljao sam sta bi uradio kad bi mi se desilo kao u stripu da se vratim 25 godina u proslost a iskustvo 40-njaka,mnogi bi rekli uzeo bih po 100 zagora sa kioska i danas bi bio bogat,ma jok to klepio bi profesoricu biologije na ekskurziji u Baskim Vodama,jer mi se tad diskretno nabacivala a to tad nisam skuzio a bila je zgodna.

Porter

Edited by - Porter on 20/01/2013 21:51:10
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/01/2013 : 00:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Pravo interesantan strip,razmisljao sam sta bi uradio kad bi mi se desilo kao u stripu da se vratim 25 godina u proslost a iskustvo 40-njaka,mnogi bi rekli uzeo bih po 100 zagora sa kioska i danas bi bio bogat,ma jok to klepio bi profesoricu biologije na ekskurziji u Baskim Vodama,jer mi se tad diskretno nabacivala a to tad nisam skuzio a bila je zgodna.


Trebao si prelistati profesoricu, a ne Zagora.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/01/2013 : 09:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
"Akiko, moraš me upoznati s Yamadom." Otkud mu ovo na kraju, nigdje se ne spominje prije?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2013 : 10:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
spominje, u onom snu što je sanjao svoju pravu obitelj, dok je bio dječak
akiko priča kako će se odseliti negdje sa yamadom
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/01/2013 : 18:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
thanks
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2013 : 23:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što bi rekao Nesvrstani "e, ovo je moj đir"!
ne sećam se kada mi se zadnji put desilo da jedan strip ne mogu da ispustim iz ruke; a kad se završio, ne mogu vam opisati koliko mi je bilo krivo što nema više i što ga nisam razvukao malo više, barem na dva dana.
tako topao,emotivan strip koji te tera da se zamisliš o sopstvenom životu nisam očekivao i pored brojnih hvalospeva.

malo sam pogledao ranije komentare, i rekao bih neka moja mišljenja:
1.strip nije nikako razvučen, čak mislim da ga je trebalo još razvući.
2.kraj odličan;taman kakav odgovara jednom remek delu.
3.vrh bogova je vrh strip, ali kod mene je imao minus jer tema kojom se bavi mi i nije toliko interesantna;Daleko susedstvo obrađuje temu koja se meni jako sviđa i zato mu dajem prednost u odnosu na Vrh;doduše blagu.

najtoplija preporuka!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2013 : 00:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Hirov otac me je u jednom trenutku podsetio na Džejmsa Stjuarta u Kaprinom filmu "Divan život", gde on takođe svoje želje podređuje drugima, pokazajući veliko milosrđe i požrtvovanost, a razmišlja da sve to napusti i ode za svojim snovima.
Sa tim što u kultnom filmu on ipak ostaje uz svoju porodicu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 29/01/2013 : 11:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
Prvi susret s mangom.

Sveukupni dojam više je i nego pozitivan. Jedna sasvim obična priča vješto pretočena kroz crtež, ali i vješto ispričana. Ne mogu baš reći je li riječ o remek-djelu, ali, recimo, da je daleko iznad prosječnog poimanja kvalitetnog. Nema suvišnih detalja, nema razvlačenja pojedinih situacija, sve kao da je usmjereno ka laganom i jasnom pristupu priči. Navedeno sam primjetio i čitajući neke japanske literarne uratke, pa mogu samo pretpostaviti da je riječ o nekom njihovom određenom stilu pripovjedanja. Jedino mi se crtež čini, odnosno, linije malčice prečiste, presavršene... No, pretpostavljam, da i u tome leži neka bit, odnosno, karakteristika mange. Morat ću to još istražiti... I naravno, strip ni na trenutak ne umara, nego traži da bude u dahu pročitan do kraja.

Vezano za prijevod mogu reći da mi ne smeta engleska transkripcija japanskih naziva, ali me zanima kako i zašto je odlučeno koristiti istu? Kod nas se ionako u praksi malo tko drži onog što je, uvjetno rečeno, definirano, pa tako i fonetiziranje japanskih imena i naziva prisutno je tek polovično.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2013 : 20:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa možda je remek delo malo prejaka reč, da ne kažem subjektivna.
ali za mene on i jeste remek delo.
od pročitanih prošlogodišnjih izdanja tu bi pored Susedstva ubacio još i Pinokija,Betelgez i Year one.Ovi stripovi su za mene ono šta ja tražim od stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/01/2013 : 18:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Daleko susjedstvo
DALS ORKA_SP 11 | 408 str.
recenzirao - paro!

˝Eh, da mi je tada bila ova pamet˝ - rečenica koju su mnogi od nas barem jednom izgovorili u životu. Da li bi drukčije postupili u određenim situacijama da nam se pruži druga prilika? Život nam određuju odluke koje donosimo. Da li bi život zaista bio kvalitetniji kad bi dobili priliku ispraviti greške i iskoristiti propuštene prilike iz prošlosti? Rekao je jednom davno jedan mudri starac – Ono što pustite i ne vrati vam se, nikad nije ni bilo vaše. Možda bi zaista ponovnim proživljavanjem svoje prošlosti bolje razumjeli svoju sadašnjost i same sebe. Jiro Taniguchi nam predstavlja svoju verziju priče…




“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 08/02/2013 : 16:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Krenuo čitati u dva ujutro, kao 'samo poglavlje ili dva pa ću onda ujutro nastaviti'. Yeah right, na kraju u četiri tek išao spavati :D

Odličan strip, lijepa i emotivna priča, predivan crtež. Vrijedi svake kune koju sam ga platio :)

@Markos - nadam se da ovo nije posljednje od Taniguchija što će Fibra objaviti :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2013 : 18:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne brini, slijedi još.

Trouble will find me
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 08/02/2013 : 18:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne brini, slijedi još.



Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000