forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Sp. 11 - Daleko susjedstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/10/2013 : 12:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
konačno i ja pročitao daleko susjedstvo
nije vrh bogova, ali je lijep strip
a i zašto bi se uspoređivali

nego, pitanje
na koji način se table s originalnog rasporeda desno lijevo, prilagođavaju na zapadni način
pretpostavljam da se sve skupa zrcali, jer sam primjetio neke nelogičnosti u redoslijedu čitanja tekstova, pogotovo kada u jednoj sličici ima više oblačića

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/10/2013 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovo nije samo zrcaljeno, ovdje je rađena neka kemija, to su francuzi radili. Jer da je samo zrcaljeno, onda bi likovi bili ljevoruki, a nisu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/10/2013 : 12:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
imaš pravo
to mora da je bio kompliciran posao, jer table se sastoje od različitih vinjeta, malih velikih...
sigurno su table preslagivali, neke sličice smanjivali, neke povećavali
lako je špageti brotherse prebacit na manga stil

bilo bi dobro vidjeti usporedbu jedne originalne table i ove što su francuzi prilagodili

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/10/2013 : 12:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

imaš pravo
to mora da je bio kompliciran posao, jer table se sastoje od različitih vinjeta, malih velikih...
sigurno su table preslagivali, neke sličice smanjivali, neke povećavali
lako je špageti brotherse prebacit na manga stil

bilo bi dobro vidjeti usporedbu jedne originalne table i ove što su francuzi prilagodili



A sve zapravo bespotrebno jer svakom prosječno inteligentnom čovjeku ne treba više od 5 minuta da se navikne na japanski način čitanja...

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/10/2013 : 13:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by ken2

imaš pravo
to mora da je bio kompliciran posao, jer table se sastoje od različitih vinjeta, malih velikih...
sigurno su table preslagivali, neke sličice smanjivali, neke povećavali
lako je špageti brotherse prebacit na manga stil

bilo bi dobro vidjeti usporedbu jedne originalne table i ove što su francuzi prilagodili



A sve zapravo bespotrebno jer svakom prosječno inteligentnom čovjeku ne treba više od 5 minuta da se navikne na japanski način čitanja...

Eto sad si me uvrijedio... Ne smatram se baš glupanom, ali ja to ne mogu... Krenem pa nakon tri strane opet počnam po zapadnjački... pa čitam krivi oblačić pa me zajebava redosljed kadrova...ne , probao više puta i na kraju odustao... i koliko znam nisam jedini s tim problemom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/10/2013 : 13:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by ken2

imaš pravo
to mora da je bio kompliciran posao, jer table se sastoje od različitih vinjeta, malih velikih...
sigurno su table preslagivali, neke sličice smanjivali, neke povećavali
lako je špageti brotherse prebacit na manga stil

bilo bi dobro vidjeti usporedbu jedne originalne table i ove što su francuzi prilagodili



A sve zapravo bespotrebno jer svakom prosječno inteligentnom čovjeku ne treba više od 5 minuta da se navikne na japanski način čitanja...

Eto sad si me uvrijedio... Ne smatram se baš glupanom, ali ja to ne mogu... Krenem pa nakon tri strane opet počnam po zapadnjački... pa čitam krivi oblačić pa me zajebava redosljed kadrova...ne , probao više puta i na kraju odustao... i koliko znam nisam jedini s tim problemom.

Istina
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/10/2013 : 14:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
5,10,15 minuta, nemojte sada cjepidlačiti
Što, stvarno ne ide nakon 15-20 stranica?
Meni nije bio problem, par minuta dok sam posložio film u glavi da ide naopako i to je to. I nisam sada na polju vizualnog baš Le Corbusier..



Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/10/2013 : 14:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ma ni nakon 15 dana... Ne vjerujem da je tu problem s inteligencijom, prije s nekakvom mozgovnom motorikom lupam bez veze, a nemam pojma o čemu pričam. Nemam, recimo nikakav problem s razlikovanjem lijevog i desnog u stvarnom životu,a postoji dosta ljudi s tim hedikepom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 11/10/2013 : 14:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ma ni nakon 15 dana... Ne vjerujem da je tu problem s inteligencijom, prije s nekakvom mozgovnom motorikom lupam bez veze, a nemam pojma o čemu pričam. Nemam, recimo nikakav problem s razlikovanjem lijevog i desnog u stvarnom životu,a postoji dosta ljudi s tim hedikepom.

Možda stvar umora i dekoncentarcije. Kad mi mozak ima informaciju da na popisu čitanja stripova sa lijeva na desno imam stotinjak nepročitanih i uredno složenih na policama koje čekaju red, automatski se buni i ne želi...Ja bi, a on neće
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/10/2013 : 14:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bisley

quote:
Originally posted by Tonto

Ma ni nakon 15 dana... Ne vjerujem da je tu problem s inteligencijom, prije s nekakvom mozgovnom motorikom lupam bez veze, a nemam pojma o čemu pričam. Nemam, recimo nikakav problem s razlikovanjem lijevog i desnog u stvarnom životu,a postoji dosta ljudi s tim hedikepom.

Možda stvar umora i dekoncentarcije. Kad mi mozak ima informaciju da na popisu čitanja stripova sa lijeva na desno imam stotinjak nepročitanih i uredno složenih na policama koje čekaju red, automatski se buni i ne želi...Ja bi, a on neće

Ko će ga znati... Uglavnom, daleko susjedstvo je dobar strip... nije me oborio s nogu, ali je dobar. Vrh bogova nisam čitao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/10/2013 : 15:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by
Tonto


quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by ken2

imaš pravo
to mora da je bio kompliciran posao, jer table se sastoje od
različitih vinjeta, malih velikih...
sigurno su table preslagivali, neke sličice smanjivali, neke povećavali
lako je špageti brotherse prebacit na manga stil

bilo bi dobro vidjeti usporedbu jedne originalne table i ove što su
francuzi prilagodili



A sve zapravo bespotrebno jer svakom prosječno inteligentnom čovjeku ne
treba više od 5 minuta da se navikne na japanski način čitanja...

Eto sad si me uvrijedio... Ne smatram se baš glupanom,



a kakav ti je to onda nick :P

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/10/2013 : 16:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
jesi me...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/10/2013 : 19:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ja osobno nemam problema s prešaltavanjem, mislio sam da ću imati, ali nemam, u biti drago mi je tako izvorno čitati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/11/2013 : 11:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, ovaj strip izgleda kod nekog upali, kod nekog ne. kod mene nije....
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
379 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 04/11/2013 : 12:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Osobno mislim da je Vrh bogova postavio ljestvicu jaaaaaaaako visoko, tako da ni Daleko susjedstvo ni Šetač nisu ispunili moja ocekivanja(da se razumijemo nije rijec o losim stripovima, ali .....)
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 04/11/2013 : 13:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Osobno mislim da je Vrh bogova postavio ljestvicu jaaaaaaaako visoko, tako da ni Daleko susjedstvo ni Šetač nisu ispunili moja ocekivanja(da se razumijemo nije rijec o losim stripovima, ali .....)



Mislim da je definitivno u tome problem. Radi se o odličnim stripovima, ali kako je (bar meni) Vrh Bogova u Top 10 stripova koje sam čitao, ako bih ga postavio kao referencu većina ostalih stripova (ne samo Taniguchijevih) ne bi ispunila očekivanja.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 05/11/2013 : 08:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam se napokon dočepao ovoga i moram se složiti sa mnogima da je jako daleko od Vrha Bogova (iako možda nisam prava osoba za ovo budući da mi je Vrh Bogova vjerojatno najbolji strip koji sam ikada čitao).

Također moram priznati da mi nije izvukao nekakve pretjerane emocije, možda sam ga zbrzano pročitao ali zaista moram ga staviti u koš sasvim prosječnih stripova koje sam u zadnje vrijeme pročitao (Habibi, Blankets i slični).
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/11/2013 : 10:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ovo. Dobar je, malo se zamisliš nad svojim životom. Pretpostavljam da svatko ima slična razmišljanja nakon čitanja ovog stripa, ali kako smo raziličite starosti vjerojatno i to utječe. Lijep crtež, ništa mu ne fali. Preporučam za čitanje.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 13/03/2015 : 10:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Evo napokon i ovo došlo na red za čitanje.

Moram priznati da mi je sa Taniguchijem ista situacija kao i sa Chabouteom. Sve što sam čitao mi je super leglo.

Daleko susjedstvo mi je ipak, zasada, malo lošiji od Vrha bogova, mada sam mišljenja da ima daleko veći potencijal za buduća čitanja od Vrha. Čitanje me je, vjerojatno kao i većinu ostalih, potaklo na razmišljanje i preispitivanje nekih odluka i poteza iz prošlosti. Bilo bi zanimljivo vidjeti dojmove nakon što se ovo pročita za nekih 5-10 godina, kada čovjek vjerojatno bude imao neke druge prioritete i neka nova iskustva, i usporediti ih sa sadašnjim dojmom. Bilo bi zanimljivo vidjeti da li bi u tom trenutku u životu mijenjao iste stvati kao i sada ili bi mu stvari koje sada smatra vrijednim mijenjanja tada učinile nevažnim. Bilo bi zanimljivo vidjeti da li bi u tom trenutku otišao u isto daleko susjedstvo kao i sada.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 25/03/2015 : 14:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Procitao i ja Susjedstvo.

Jako dobar strip,ali mi je Vrh ipak malo bolji.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/04/2015 : 09:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
„Daleko susjedstvo“ je netipičan strip za jednu mangu, prije bi se moglo reći da se radi o jednoj grafičkoj noveli sa evropskih prostora. Ipak, ovaj strip u svojoj perfekciji izgleda kao univerzalan, pa je sasvim svejedno sa kojeg područja dolazi. Taniguchi nam ovdje prikazuje jednu priču o krizi srednjih godina, upravo ono doba kada mnogi razmišljaju o greškama iz prošlosti i šta su mogli u mladosti eventualno da urade da bi im život drugačije protekao, jer rijetki su oni koji bi sve isto uradili kao što i jesu.

Naravno da postoji i jedna nikad prežaljena djevojčica iz mladosti, stara ljubav koja je ostala neispunjena želja, ali Hiroshi u ovoj priči pokazuje svoju moralnu stranu i ne pokušava da uradi nešto po tom pitanju, jer njegova djeca su u dobi njegove bivše školske ljubavi. Priča je ispričana na jedan fin i lagan način, bez hektike, a prelijepe ilustracije odgovaraju u potpunosti ovom stripu. Može se reći da je „Daleko susjedstvo“ jedan od najboljih stripova svih vremena, univerzalna priča koja nikad neće zastariti.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/10/2015 : 09:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Taniguchijevo "Daleko susjedstvo" priča je o četrdesetosmogodišnjem čovjeku koji se vrati kroz vrijeme u doba kada je imao četrnaest godina i kretao u osmi razred. Ideja nije nova. Mnoga su se djela bavila putovanjem kroz vrijeme i pokušajima da se promijeni prošlost/sadašnjost, no Taniguchijeva namjera je nešto drugačija. Iako i njegov glavni lik dobivši drugu priliku pokušava promijeniti neke događaje pa se i mi neizbježno pitamo što bi napravili drugačije da nam se ukaže takva prilika, ono čemu njegov povratak kroz vrijeme služi je upoznavanje i mijenjanje samog sebe. Rekao bih da tome služi i sam strip. Naime, mnoge ljude muče isti problemi kao i Hiroshija Nakaharu: izgubljenost u poslu, otuđenost od familije ili ljudi općenito, nedostatak jasnog cilja/smisla, pa i neko sveopće beznađe, a kako povratak kroz vrijeme nije fizički moguć (bar koliko ja znam), Taniguchijev melankolični vremeplov budi sjećanja i pruža nam priliku da kroz njih još jednom proživimo svoju prošlost i bolje upoznamo sami sebe. Naravno, o tome u kakvom se trenutku u životu nalazimo ovisi i što će nam "Daleko susjedstvo" otkriti i do koje mjere će nas dotaknuti. Zato ga treba čitati iznova i iznova, jer uvijek postoji mogućnost da ćemo baš taj put otkriti bitan dio sebe. A nikad nije kasno - niti za promjenu, niti za spoznaju da je baš to što imamo upravo ono što nam treba.

8/10

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2016 : 18:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tole pa je stripčina!

Pred tem sem prebral samo Šetača (http://www.fibra.hr/autori/jiro-taniguchi/89/), ki je me sicer že pred leti prevzel tako z naslovnico, ki mi je takoj padla v oko kot z zgodbo, a samo branje nekaj let kasneje ni bilo ... preboj. Ampak tale strip ... škoda, da je na strip oskarjih 2012 prilezel "samo na 8. mesto."

Taniguchi je res majstor, kapo dol! V teh 2-3 dneh, ko sem bral tole remek delo, me je povsem odpeljal v svoj svet. Redki so takšni stripi danes, škoda ... ali pa samo meni ne pridejo pod roko (verjetno bo to, da že dolgo nisem bral Zagorja, Kit Tellerja in Kapetan Mikija evo, me zanima kaj bi "teller" dejal na ta strip ... če bi ga prebral, ne le prelistal).

Spomenar mog oca me še čaka na polici, Vrh bogova in Zoološki vrt zimi pa bo treba še nabaviti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 20:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
molim prevod

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2016 : 20:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

molim prevod



Voila! Samo ne znam ima li uopste ikakvog smisla (GuglTranslejt da te hebem u e-mozak ) ili bi bilo bolje prebaciti u Hindi:

Ово је стрипчина!

Пре тога сам прочитао само колица (хттп://ввв.фибра.хр/аутори/јиро-танигуцхи/89/), који ме је већ пре неколико година преузео као омотач, који сам одмах пао на оку као у причи, а читају само неколико година касније ... није било напретка. Али ово стрип ... срамота да у 2012. Оскара траке пузећи "само на 8. месту."

Танигуцхи је стварно мајстор, Хатс Офф! 2-3 Тих дана, када сам прочитао ово ремек, био сам потпуно возио у свом свету. Ретки су такве стрипове данас, штета ... или само мени не дође под руке (вероватно чињеница да нисам прочитао Загорје Кит Теллер и капетана Микија Ево, питам се шта би "благајник" рекао је овом стрипу .. . ако сте то прочитали, не само лист преко).

Споменар мог оца и још увек чекају на полици Топ богови и Зоологицал Гарденс зима тек треба да буде испоручено.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/03/2016 20:39:30
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000