forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Demoni Ludila ipak malo precjenjeni?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!
Pozdrav svim fanovima "Duha sa sekirom",a dušmani...oni neka puknu od jeda!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by pravedni

Imaš problema sa zdravljem,sinko?



Ža konjšku dlaku, šinko.


Verovatno ti je potreban i logoped,sinko...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 16:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!
Pozdrav svim fanovima "Duha sa sekirom",a dušmani...oni neka puknu od jeda!



Fato mori dušmanke, lele dušmanke! Ojsa!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by pravedni

Imaš problema sa zdravljem,sinko?



Ža konjšku dlaku, šinko.


Verovatno ti je potreban i logoped,sinko...


Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by pravedni

"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!
Pozdrav svim fanovima "Duha sa sekirom",a dušmani...oni neka puknu od jeda!



Fato mori dušmanke, lele dušmanke! Ojsa!


Shvatio sam! Ti si seljak,veseljak...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 16:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Verovatno ti je potreban i logoped,sinko...



vedro je nebo nad darkvudom!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 16:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Shvatio sam! Ti si seljak,veseljak...



A ti sto turas nogu ako si magistar?

Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by pravedni

Shvatio sam! Ti si seljak,veseljak...



A ti sto turas nogu ako si magistar?




A što ti konstantno pokušavaš da provociraš na topicima o Zagoru,a pljuješ po "Duhu sa sekirom"? Recimo,meni se mange ne dopadaju ali ne zalazim u taj topic i ne raspravljam se sa ljudima kojima se ti stripovi svidjaju...
Da,"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 16:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

A što ti konstantno pokušavaš da provociraš na topicima o Zagoru,a pljuješ po "Duhu sa sekirom"? Recimo,meni se mange ne dopadaju ali ne zalazim u taj topic i ne raspravljam se sa ljudima kojima se ti stripovi svidjaju...
Da,"VEDRO JE NEBO NAD DARKWOODOM"!!!



Ej postedi me te jeftine filozofije.

Tema je o "Demonima ludila", glasaj, komentarisi.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/11/2012 : 16:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
I glasao i komentarisao,još na prvoj strani...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 16:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nagore, možda je nešto drugo tu u pitanju.
Demoni ludila su sam vrh priča o Zagoru.
Kada sam ih čitao onomad, bio sam u ekstazi.
Pročitao sam ih i prošle godine i reakcija je bila mlaka i razočaravajuća.
Naime, problem je što si došao u godine kada ti Zagor više neće biti onoliko dobar kao nekada i sve će ići nizbrdo. Ako odlučiš slijediti taj put, drugi (puno bolji) stripovi će ti još više umanjiti Zagora dok ti sasvim ne prestane biti zanimljiv...
Demoni ludila su dobri koliko Zagor može biti dobar.



Pa, ne mislim, da će mi Zagor ikad prestati bit zanimiljiv, jer osim što sam uz Zagija emocionalno in nostalgično vezan, mišljena sam, da ni ove novije epizode uopće nisu toliko loše, a sve skupa ide prema naprijed i prema boljem.

U planu mi je pročitat sve najbolje od stripa (bonelli i ostalo) i vidjet ću kako će mi se svidjet, ali mislim, da ne bi smio biti »grijeh« reći ovo što King Warrior kaže. Da parafraziram: Svaka čast ostalima, ali imaju i Bonelli i Zagor svoje mjesto među najboljima.

Zbog toga sam i otvorio temu, jer mislim da je Zagor bolji i može bolje od Demona ludila. : )

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/11/2012 : 17:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Nešto najgore što sam ikad pročitao. Uzeo sam ga baš radi pohvala forumaša, otada sam malo pažljiviji.



Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2012 : 18:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Obi-wan

Nagore, možda je nešto drugo tu u pitanju.
Demoni ludila su sam vrh priča o Zagoru.
Kada sam ih čitao onomad, bio sam u ekstazi.
Pročitao sam ih i prošle godine i reakcija je bila mlaka i razočaravajuća.
Naime, problem je što si došao u godine kada ti Zagor više neće biti onoliko dobar kao nekada i sve će ići nizbrdo. Ako odlučiš slijediti taj put, drugi (puno bolji) stripovi će ti još više umanjiti Zagora dok ti sasvim ne prestane biti zanimljiv...
Demoni ludila su dobri koliko Zagor može biti dobar.



Pa, ne mislim, da će mi Zagor ikad prestati bit zanimiljiv, jer osim što sam uz Zagija emocionalno in nostalgično vezan, mišljena sam, da ni ove novije epizode uopće nisu toliko loše, a sve skupa ide prema naprijed i prema boljem.

U planu mi je pročitat sve najbolje od stripa (bonelli i ostalo) i vidjet ću kako će mi se svidjet, ali mislim, da ne bi smio biti »grijeh« reći ovo što King Warrior kaže. Da parafraziram: Svaka čast ostalima, ali imaju i Bonelli i Zagor svoje mjesto među najboljima.

Zbog toga sam i otvorio temu, jer mislim da je Zagor bolji i može bolje od Demona ludila. : )


Iznio sam samo jednu mogućnost (moj slučaj) pa rekoh da nije i kod tebe tako.
Eto King Warrior se ne slaže pa očigledno nije kod svih isto. Meni je to još uvijek dobar strip, ali onda kada je izašao u ZS bio mi je nešto apsolutno najbolje što sam ikada čitao.
Moram pročitati još jednom ovih dana...
Inače, tražim preporuku za jednu-dvije odlične priče Zagora iz post ZS ere. Dakle recimo SD/Ludens redovna serija. Ja sam pročitao sve do originalnog broja 316, ali ne dalje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/11/2012 18:20:08
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2012 : 18:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Inače, tražim preporuku za jednu-dvije odlične priče Zagora iz post ZS ere. Dakle recimo SD/Ludens redovna serija. Ja sam pročitao sve do originalnog broja 316, ali ne dalje...


Ukusi se razlikuju, ali evo ja bih ti preporucio ove dvije epizode:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-50-52-morska-strava/127/
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-vec-38-41-kameni-div/1286/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2012 : 18:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 17/11/2012 : 18:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Demon ludila nije samo jedan od najboljih Zagora ikada, kako kažu neki, ovo je jedan od najboljih stripova ikada!
- by Djole

Top 5 stripova svih vremena!



Sori ali moro sam, ova izjava je za takvo bljuvanje da je nevjerojanto.

jedan Zagor nemože ni prismrditi top 100 stripova svih vremena u svijetu i stavljati ga u top 5 samo pokazuje da strip kultura ti je vrhunac bonelli, da zagorovci smo ovdje ali ovakve nebulozne izjave čovjek koji voli stripove si nebi smio dozovljavati, no offense

Da si reko top 5 u europi svih vremena ajde jer sam bi mogo desetak, mozda 20 nabrojati boljih, da si rkeo top 5 sta je talijanska skola stripa dala ajde to bi jos presutio, ali top 5 cijelog svijeta i povijesti nope sorry

Dmeoni ludila u svijetu imaju utjecaj ko jedna kap u tihom oceanu, apsolutnom nikakav i treba prestat zivjeti nostalgicnim naočalama i zatvorenih umova

Upravo zbog ovakvih stavova smatram demone uzasno precjenjenima i do sada samo furate tu precjenjenu spiku bez pravog argumenta zasto su dobri osim jer sam cito te i te godine kad sam bio mlad i nisam imo pristup nicemu boljem od svjetskog stripa u doba yuge

Edited by - Krscho on 17/11/2012 18:39:42
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/11/2012 : 18:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma nije frka. Nisam ja samo Zagorovac, meni Bonelli stripovi nisu glavno stivo jos od 1993. godine.
Citam ja Bonelli, ali mi to nije niti najdraza niti glavna lektira.
Ja ostajem pri svojoj izjavi: Demon ludila je u Top 5 stripova svih vremena! I ne pricam ja o bilo kojem Zagoru, vec iskljucivo o ovoj epizodi. uopste je nebitno koliki i da li taj strip ima utjecaj u svijetu stripa.

Edited by - King Warrior on 17/11/2012 18:42:00
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 17/11/2012 : 19:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ne.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/11/2012 : 19:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Obi-wan

Nagore, možda je nešto drugo tu u pitanju.
Demoni ludila su sam vrh priča o Zagoru.
Kada sam ih čitao onomad, bio sam u ekstazi.
Pročitao sam ih i prošle godine i reakcija je bila mlaka i razočaravajuća.
Naime, problem je što si došao u godine kada ti Zagor više neće biti onoliko dobar kao nekada i sve će ići nizbrdo. Ako odlučiš slijediti taj put, drugi (puno bolji) stripovi će ti još više umanjiti Zagora dok ti sasvim ne prestane biti zanimljiv...
Demoni ludila su dobri koliko Zagor može biti dobar.



Pa, ne mislim, da će mi Zagor ikad prestati bit zanimiljiv, jer osim što sam uz Zagija emocionalno in nostalgično vezan, mišljena sam, da ni ove novije epizode uopće nisu toliko loše, a sve skupa ide prema naprijed i prema boljem.

U planu mi je pročitat sve najbolje od stripa (bonelli i ostalo) i vidjet ću kako će mi se svidjet, ali mislim, da ne bi smio biti »grijeh« reći ovo što King Warrior kaže. Da parafraziram: Svaka čast ostalima, ali imaju i Bonelli i Zagor svoje mjesto među najboljima.

Zbog toga sam i otvorio temu, jer mislim da je Zagor bolji i može bolje od Demona ludila. : )


Iznio sam samo jednu mogućnost (moj slučaj) pa rekoh da nije i kod tebe tako.
Eto King Warrior se ne slaže pa očigledno nije kod svih isto. Meni je to još uvijek dobar strip, ali onda kada je izašao u ZS bio mi je nešto apsolutno najbolje što sam ikada čitao.
Moram pročitati još jednom ovih dana...
Inače, tražim preporuku za jednu-dvije odlične priče Zagora iz post ZS ere. Dakle recimo SD/Ludens redovna serija. Ja sam pročitao sve do originalnog broja 316, ali ne dalje...



Pa možda će i mene prebaciti. : )

Al sumnjam, jer nije Zagor samo romantična naiva sa indijancima i trgovcima vatrene vode, štiva na kojemu si, recimo, ti odrastao. Taman si stao tamo gdje počinje moderan Zagor, pun kontinuiteta i vrhunske avanture sa primjesama »Martin Mystere fantastike«.

Sa Nestalim istraživačem počinje , nazovimo ga, drukčiji Zagor. Tu se lome koplja. Neki veli da je stari ZS Zagor bolji, za nekoga je to razdoblje, koje započinje upravo sa Nestalim istraživačem.

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-09-11-nestali-istrazivac/151/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2012 : 20:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Obi, probaj s ovim, koliko sam shvatio, voliš Martin Mysteria

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-62-65-posljednja-thula/931/

a ovo je dosta dobro bez obzira što ti se prije svidilo:

http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lu-173-176-huroni/1119/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/11/2012 : 20:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by Obi-wan


Demon ludila, po mom misljenju, drzi taj nivo jednog od najboljeg stripova svih vremena, iako nisam vise niti klinac, niti je moj vidik ogranicen na SBE.



Verovatno se ne bi našao ni u Top 1.000.000.000 svih vremena.

Kako neko može shvatiti ozbiljno strip u kome ogromni smešni robot (dizajn, kao iz 1920-ih, iako je strip od 50-60 godina kasnije) izranja iz vode, a Zagor ostaje zakačen o ekser na njegovim leđima???!!

Pa kakav je to ekser; još bolje kakva je to majica koja ostaje nepocepana i ako je preko 90kg okačeno o nju??

A kad Zagoru saopšte da je Tonka mrtav on počinje da davi miroljubivog čoveka koji ga je ugostio, pred njegovom ženom (ovaj put je sasvim pri svesti) jer se iznervirao (!!), a kad prestane da ga davi, ne kaže ni "izvini", a siroti čova kaže nešto u stilu "ma nije to ništa, sve je u redu".

Veći deo stripa, kao i mnoge Zagorove priče, i mnogi Bonelijevi stripovi prolazi u praznoj, dugačkoj i dosadnoj priči (razgovoru), a pri tome svi, uključujući indijance koriste sofisticirani rečnik savremenog čoveka, uz učene izraze iz 20-og veka, kao da su voditelji naučnih tv emisija.

Crtačko - režijske "sposobnosti" su već legendarne, gde je sve dato iz frontalne perspektive, ravno, pravo, pod 90° u odnosu na ravan dešavanje (kao crtani filmovi La Linea).
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 17/11/2012 : 20:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ja nikako ne mogu izbaciti iz glave onu scenu kad Zagor i Chico ostanu zakačeni za svemirski brod, a spominje se kao da je tad nastalo nešto kao nova indijanska legenda o Zagiju, da može i letjeti. Ne da mi se sad listati, možda sam u nekom detalju pogriješio, ali o tome se radi uglavnom.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Villain
Average Member



Serbia
566 Posts

Member since 01/03/2011

Posted - 17/11/2012 : 22:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Villain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by King Warrior

[quote]Originally posted by Obi-wan


Demon ludila, po mom misljenju, drzi taj nivo jednog od najboljeg stripova svih vremena, iako nisam vise niti klinac, niti je moj vidik ogranicen na SBE.



Verovatno se ne bi našao ni u Top 1.000.000.000 svih vremena.

Kako neko može shvatiti ozbiljno strip u kome ogromni smešni robot (dizajn, kao iz 1920-ih, iako je strip od 50-60 godina kasnije) izranja iz vode, a Zagor ostaje zakačen o ekser na njegovim leđima???!!

Pa kakav je to ekser; još bolje kakva je to majica koja ostaje nepocepana i ako je preko 90kg okačeno o nju??

A kad Zagoru saopšte da je Tonka mrtav on počinje da davi miroljubivog čoveka koji ga je ugostio, pred njegovom ženom (ovaj put je sasvim pri svesti) jer se iznervirao (!!), a kad prestane da ga davi, ne kaže ni "izvini", a siroti čova kaže nešto u stilu "ma nije to ništa, sve je u redu".

Veći deo stripa, kao i mnoge Zagorove priče, i mnogi Bonelijevi stripovi prolazi u praznoj, dugačkoj i dosadnoj priči (razgovoru), a pri tome svi, uključujući indijance koriste sofisticirani rečnik savremenog čoveka, uz učene izraze iz 20-og veka, kao da su voditelji naučnih tv emisija.

Crtačko - režijske "sposobnosti" su već legendarne, gde je sve dato iz frontalne perspektive, ravno, pravo, pod 90° u odnosu na ravan dešavanje (kao crtani filmovi La Linea).



Zagor u demonu ludila je isto kao žan klod van dam u odiseji u svemiru ili švarci u najboljim danima u titaniku.
Strip je precejen. Ništa specijalno. Idi mi, dođi mi....

This is a bad time; show us the way. And if You can't show us the way. Then forgive us for being lost

Edited by - Villain on 17/11/2012 22:04:34
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/11/2012 : 22:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Precijenjen. Evo, iz prve mi pada na pamet bar 20-30 priča koje su bolje.
Ne može Sclavi ono šta može Nollita.
Može se truditi...ali...
forever!

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 17/11/2012 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni je bar 10 prica bolje od ove, cini mi se. Nekoliko Boselijevih, Nolitinih, pa i Tonineli bar jedan, pa onda ide ova Sclavijeva prica koja jeste dobra, ali to je sve.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000