forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Demoni Ludila ipak malo precjenjeni?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2012 : 07:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Ja sam siguran da se ovo gore alext malo tera segu sa nama, de su mladi tu je i sala. Duboko verujem da ce covek u sledecem javljanju postaviti neku cestitu tablu.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 19/11/2012 : 09:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
solidna epizoda

ovako nabrzinu sam prebrojao jedno 10-20 boljih

There can be only one, me!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2012 : 13:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

i onaj moj ne bas uspeli clanak ima oko 4500 pregleda



Koji clanak, nisam ga citao..
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2012 : 13:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Divovi dobra i zla - analiza jednog multiverzuma (klik)

Moj prvi tekst na sajtu uopste
Inace sam se pred kraj malo izgubio. Mnogo toga je ili nedoreceno ili nejasno napisano, a i uvod je za totalno menjanje. Duzina i neiskustvo uzeli maha. Zadao sam sebi da to sve prepravim.

edit: trenutno ima ustvari 4157 pogleda.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2012 13:47:51
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 19/11/2012 : 14:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Zavisi od uzrasta. Kada sam bio teenager bili su mi nema dalje, nedavno pročitam i djelovalo mi je mnogo manje pompezno.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2012 : 15:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
meni se nikad nisu svidili. nedavno sam opet pročitao i samo potvrdio ono što sam i prije znao. To nije onaj pravi Zagor, kakvog ja volim.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 19/11/2012 : 21:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
alext, stvarno nas zajebavas... I pri tome ne kontas da mnogi od nas as vole taj spori pripovjedacki stil Bonellija. Nametati svoje misljenje je uvijek kontraproduktivno. OK, shvatili smo da je odgovor na pitanje da su Demoni ludila precijenjen strip, ali mi nije jasno kakve veze random tabla Tarzana ima sa tim?
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 19/11/2012 : 21:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Nisam Divove citao u komadu nekoliko godina, jer ih cuvam za ponovo uzivanje, ali ne vjerujem da su precijenjeni i u njima mi bas pase ta razduljenost za razliku od nekih Nolittinih Zagora gdje gegovi uzimaju vecinu prvog stripa.

S Kingom nema zezanja, covjek je Zagorov advokat, cita stripove svih svjetskih skola da dokaze svima da je Zagor jedan od najvecih, ako ne i najveci. (Milsim da je bas to netko izjavio ovdje na forumu prije nekoliko godina, cini mi se Curunir).

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/11/2012 : 23:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.



S Kingom nema zezanja, covjek je Zagorov advokat, cita stripove svih svjetskih skola da dokaze svima da je Zagor jedan od najvecih, ako ne i najveci. (Milsim da je bas to netko izjavio ovdje na forumu prije nekoliko godina, cini mi se Curunir).


Tako nekako.
Da bi se moglo o necemu suditi mora se poznavati i konkurentsko stivo, a ja hvala bogu nikad ne kazem ne kada su stripovi u pitanju, niti imam predrasude prema odredjenim lektirama.
Pomalo cudno ako kazem da mi je Bonelli po omiljenosti na zadnjem ili mozda predzadnjem mjestu, ako sagledamo glavne cetiri stripovske teritorije, ali Zagor mi je ipak najomiljeniji junak.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6569 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/11/2012 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

alext, stvarno nas zajebavas... I pri tome ne kontas da mnogi od nas as vole taj spori pripovjedacki stil Bonellija. Nametati svoje misljenje je uvijek kontraproduktivno. OK, shvatili smo da je odgovor na pitanje da su Demoni ludila precijenjen strip, ali mi nije jasno kakve veze random tabla Tarzana ima sa tim?



Ko koga zajebava? Vi Zagorovci ostale sa izjavama tipa "jedan od najboljih stripova svih vremena" ili se zezate među sobom kao neka interna šala?

Zagor spada u lako pulp štivo i ne može da uđe ni u istu kategoriju sa ozbiljnim stripovima koji zaista imaju umetničku vrednost (pogledati samo Fibrin katalog, npr) - to bi svakom moralo da bude jasno. Dakle ne može ni da se poredi - pa ni ova epizoda.

Samo ono što se trenutno objavljuje na našim prostorima - Habibi, Moebius, Jezovnik, Fosterov Tarzan, Chaboute Omnibus, Gaša, Dino Batalja, Bar kod Džoa, Gospodari ječma, Micheluzzi - Marcel Labrume/Petra cherie , Pinokio, Kramb, Betmen: Godina prva, Rip Kirby, Buscemin Conan, Gibrat - Matteo/Odgoda , Zvijezde, Toppi - Kolekcionar, Daredevil - sve to su bolji stripovi od Demona ludila, neki nemerljivo bolji!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 19/11/2012 : 23:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio si Texa!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6569 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/11/2012 : 23:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Zaboravio si Texa!



Realno da, posebno albumi.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/11/2012 : 00:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Elderane84

alext, stvarno nas zajebavas... I pri tome ne kontas da mnogi od nas as vole taj spori pripovjedacki stil Bonellija. Nametati svoje misljenje je uvijek kontraproduktivno. OK, shvatili smo da je odgovor na pitanje da su Demoni ludila precijenjen strip, ali mi nije jasno kakve veze random tabla Tarzana ima sa tim?



Ko koga zajebava? Vi Zagorovci ostale sa izjavama tipa "jedan od najboljih stripova svih vremena" ili se zezate među sobom kao neka interna šala?

Zagor spada u lako pulp štivo i ne može da uđe ni u istu kategoriju sa ozbiljnim stripovima koji zaista imaju umetničku vrednost (pogledati samo Fibrin katalog, npr) - to bi svakom moralo da bude jasno. Dakle ne može ni da se poredi - pa ni ova epizoda.

Samo ono što se trenutno objavljuje na našim prostorima - Habibi, Moebius, Jezovnik, Fosterov Tarzan, Chaboute Omnibus, Gaša, Dino Batalja, Bar kod Džoa, Gospodari ječma, Micheluzzi - Marcel Labrume/Petra cherie , Pinokio, Kramb, Betmen: Godina prva, Rip Kirby, Buscemin Conan, Gibrat - Matteo/Odgoda , Zvijezde, Toppi - Kolekcionar, Daredevil - sve to su bolji stripovi od Demona ludila, neki nemerljivo bolji!



Svako moze da prica samo o "najboljim stripovima svih vremena" koje je procitao. Ni meni Demoni ludila nisu jedan od najboljih stripova uopste, nisu mi cak ni u top 5 Zagorovih prica. Ali, to ne znaci da mozes po starom, dobrom maniru mnogih da ubacis bilo kakvu tablu nekog stripa, i proglasis je za remek djelo u odnosu na Zagora. Meni to smeta, a ostalo, kako god ti volja.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2012 : 00:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Elderane84

alext, stvarno nas zajebavas... I pri tome ne kontas da mnogi od nas as vole taj spori pripovjedacki stil Bonellija. Nametati svoje misljenje je uvijek kontraproduktivno. OK, shvatili smo da je odgovor na pitanje da su Demoni ludila precijenjen strip, ali mi nije jasno kakve veze random tabla Tarzana ima sa tim?



Ko koga zajebava? Vi Zagorovci ostale sa izjavama tipa "jedan od najboljih stripova svih vremena" ili se zezate među sobom kao neka interna šala?

Zagor spada u lako pulp štivo i ne može da uđe ni u istu kategoriju sa ozbiljnim stripovima koji zaista imaju umetničku vrednost (pogledati samo Fibrin katalog, npr) - to bi svakom moralo da bude jasno. Dakle ne može ni da se poredi - pa ni ova epizoda.

Samo ono što se trenutno objavljuje na našim prostorima - Habibi, Moebius, Jezovnik, Fosterov Tarzan, Chaboute Omnibus, Gaša, Dino Batalja, Bar kod Džoa, Gospodari ječma, Micheluzzi - Marcel Labrume/Petra cherie , Pinokio, Kramb, Betmen: Godina prva, Rip Kirby, Buscemin Conan, Gibrat - Matteo/Odgoda , Zvijezde, Toppi - Kolekcionar, Daredevil - sve to su bolji stripovi od Demona ludila, neki nemerljivo bolji!


Nu vidi djavla, osim jezovnika, zvijezde(???) i batalje sve sam ostalo citao.
Demon ludila ih tuce sve zajedno za dvije klase. Neki od nabrojanih stiva su zaista smijesni da se spominju medju boljim albumima.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2012 : 00:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

zvijezde(???)


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=171

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 00:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

Demon Ludila nije precenjen samim tim sto ne moze proci niti jedno polugodiste a da se izostavi zustra rasprava na tu temu izmedju otprilike 90% aktivnih forumasa.



DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2012 : 00:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

zvijezde(???)


http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=171


zaboravio totalno, hvala.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 20/11/2012 : 00:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Neki od nabrojanih stiva su zaista smijesni da se spominju medju boljim albumima.



Slazem se. Gasa je zaista smesan i stvarno se ubraja (spominje) medju, ispravicu, NAJboljim 8)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2012 : 00:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gasa je kult, mislim da tu nema suprotnih misljenja.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2012 : 07:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Veseli alext , uleposao mi i ovo jutro. Ima na Balkanu sveta, tako, voli da teoretise sve tu nesto kao lepo prica, al kad treba nesto konkretno da kaze ili da zakljuci bolje da je svo vreme cutao. Fosterov Tarzan, Labrume/Petra cherie su mu necitljivi, a i vise od toga, ovi bodu oci i dusu. A za Marcel Labrume i Jezovnika razumem sto ih neko ceni, mnogi su rasli uz te i takve stripove, logicno je da se ta ljubav nastavi kroz zivot. Ko sto ljudi vole Kerca.

Edited by - kasper on 20/11/2012 10:38:46
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2012 : 07:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Slazem se. Gasa je zaista smesan i stvarno se ubraja (spominje) medju, ispravicu, NAJboljim 8)



Gasa je najbolji , njega ne treba nigde ubrajati
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 09:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Meni je upao u oko Betmen: godina prva kao jedan od stripova koji su mi bas seli. Ne bih ga nikako stavio iznad DL iz prostog razloga-katastrofalan crtez

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2012 : 10:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Meni je upao u oko Betmen: godina prva kao jedan od stripova koji su mi bas seli. Ne bih ga nikako stavio iznad DL iz prostog razloga-katastrofalan crtez



Slazem se, najbolji strip koji ima potpuno los crtez
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 11:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
a crtez, slozices se i za to verujem, je minimum 50% naracije kada je strip u pitanju. Setim se takodje Betmen:crno i belo, prica sa onim gradjaninom sto na najmanje odstupanje od pravila (ranije zatvaranje banke, povlastice za odredjenu vrstu ljudi na ulazu na zabavu, mangupi u kinu koji provociraju umesto da gledaju bla bla) okrvavi svoje ruke. Prica kao prica je zaista dobra, solidna, pije vode. Ali crtez, majko mila...

Ferri je mozda ogranicen sa svojim stilom stare italijanske skole, ali price do DL i nesto posle je uvek uspevao da prenese, emotivno i narativno. Nesto sto mnogima ne uspeva

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 20/11/2012 : 11:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Malo pretjerujete za Batman: Godina prva. Ako ovo nije bar solidan crtež, onda ne znam šta je.


Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000