forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Demoni Ludila ipak malo precjenjeni?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/11/2012 : 16:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Sada cu vec da govorim samo u svoje ime

Od strip-junaka sam procitao (i prilicno uzivao),izuzev SBE produkcije (a u nju ubrajam i LazarusLedd iako to nije):
Batman White & Black vol.1,2,3
Batman Year One
Batman Killing Joke
Batman Povratak i Uzdizanje Mracnog viteza
Daredevila sto je izlazio uz Spider-mana Slobodne Dalmacije
Millerovog Daredevila
Sve od Sin Cityija
Hellblazer prvih 50 epizoda
Swamp Thing par albuma
serijal 100 metaka
Conan maltene sve sto je izaslo na nasim prostorima
Akira ceo serijal
Hellboy, sve sa nasih prostora
300 Franka Millera
Sve sto se na mrezi moglo naci, a da je Bushido ponudio u svom topicu Puls Citatelja
Alan Ford, prvih 300
Vrh Bogova
Vekovnici (sad sam se setio da zelim da ih narucim od zokelava)
Stripovi Luxor comicsa iz Beograda: Borci Sumraka, Generacija Tesla, Romero
Spiderman, sve sto je izaslo na nasim prostorima (amazing, EKS, spectacular...) + mreza
Preacher

Mislim da je dovoljno da mogu da budem objektivan. Mozda neki zagorovci i pisu gluposti da bi opravdali/argumentovali svoje strasti prema tom junaku. Brane se zato sto su stalno pod paljbom ostalih koji taj njihov ukus ne zele da razumeju. Ja sam dosta toga u svetu stripa upratio i opet mi je Zagor drazi.
Evo juce se neko cudio mom komentarisanju naive u Lazarus Leddu samo zato sto sam zagorovac (u fazonu ako ti se ne svidja naiva, zasto onda citas onog zagorelog?)
Odgovor na takvo pitanje je previse subjektivno a da bi ikom uspeo preneti, kao sto je vase suprotno misljenje takodje, koliko god bilo argumentovano (po meni objektivnost je samo argumentovana subjektivnost). Svako od nas ima svoje ukuse. Ja postujem vase, postujte vi moje.

Demon Ludila je strip koji je kod mene pogodio onu zicu. Ferri objektivno nije ravan mnogim evropskim ili americkim crtacima (mange mi zaista nisu sele, ali nisam procitao 1,5 nego 10,5 mangi) ali nama njegov crtez prija. Kao sto su nam seli mnogi segmenti price koji su vama zasmetali.

Jebga, ukus gomile je zajebana stvar

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2012 : 16:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Francuska nula bodova

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 16:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Jebga, ukus gomile je zajebana stvar


Patče, ti i King niste gomila.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi? (A pod "svijet" doista mislim na cijeli svijet.)

Ne baš puno.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi, i usprkos tome još uvijek vole Zagora?

Još manje.

Kada ti ili King kažete: "Demoni ludila su jedan od najboljih stripova svih vremena." Ili: "Zagor je najbolji serijal svih vremena." Tada ok, vaše riječi imaju određenu težinu, jer imate određeno znanje i iskustvo na kojem bazirate svoje subjektivne dojmove. (Nije da se slažem s njima, ali to sada nije bitno.)

Kada to isto kaže netko kome čitateljske navike samo po pitanju talijanskih stripova ne idu dalje od Bonellija, onda tu izjavu treba uzeti sa velikom dozom sumnje.

Shvaćaš? Ti i King niste gomila.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/11/2012 : 17:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Gomila su, i to prilično golema.

Have mercy
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/11/2012 : 18:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Sada cu vec da govorim samo u svoje ime

Od strip-junaka sam procitao (i prilicno uzivao),izuzev SBE produkcije (a u nju ubrajam i LazarusLedd iako to nije):
Batman White & Black vol.1,2,3
Batman Year One
Batman Killing Joke
Batman Povratak i Uzdizanje Mracnog viteza
Daredevila sto je izlazio uz Spider-mana Slobodne Dalmacije
Millerovog Daredevila
Sve od Sin Cityija
Hellblazer prvih 50 epizoda
Swamp Thing par albuma
serijal 100 metaka
Conan maltene sve sto je izaslo na nasim prostorima
Akira ceo serijal
Hellboy, sve sa nasih prostora
300 Franka Millera
Sve sto se na mrezi moglo naci, a da je Bushido ponudio u svom topicu Puls Citatelja
Alan Ford, prvih 300
Vrh Bogova
Vekovnici (sad sam se setio da zelim da ih narucim od zokelava)
Stripovi Luxor comicsa iz Beograda: Borci Sumraka, Generacija Tesla, Romero
Spiderman, sve sto je izaslo na nasim prostorima (amazing, EKS, spectacular...) + mreza
Preacher

Mislim da je dovoljno da mogu da budem objektivan. Mozda neki zagorovci i pisu gluposti da bi opravdali/argumentovali svoje strasti prema tom junaku. Brane se zato sto su stalno pod paljbom ostalih koji taj njihov ukus ne zele da razumeju. Ja sam dosta toga u svetu stripa upratio i opet mi je Zagor drazi.
Evo juce se neko cudio mom komentarisanju naive u Lazarus Leddu samo zato sto sam zagorovac (u fazonu ako ti se ne svidja naiva, zasto onda citas onog zagorelog?)
Odgovor na takvo pitanje je previse subjektivno a da bi ikom uspeo preneti, kao sto je vase suprotno misljenje takodje, koliko god bilo argumentovano (po meni objektivnost je samo argumentovana subjektivnost). Svako od nas ima svoje ukuse. Ja postujem vase, postujte vi moje.

Demon Ludila je strip koji je kod mene pogodio onu zicu. Ferri objektivno nije ravan mnogim evropskim ili americkim crtacima (mange mi zaista nisu sele, ali nisam procitao 1,5 nego 10,5 mangi) ali nama njegov crtez prija. Kao sto su nam seli mnogi segmenti price koji su vama zasmetali.

Jebga, ukus gomile je zajebana stvar


Ovdje ti mogu odgovoriti otprilike isto kao i Bušido: ti i King niste gomila. Na ovom forumu je Zagor najpopularniji, i tu nema govora, ali uživa u staroj slavi koju je stekao 60ih, 70ih, a naročito 80ih godina, a ima prednost u maloj dostupnosti francuske, američke ili japanske škole na kioscima (o albumima i grafičkim novelama neću da pričam, cijena je zajebana stvar) pa nema neku konkurenciju. E kad na to dodaš da stripove na kioscima kupuju forumaši čiji je prosjek godina 30, pa na to dodaš ovo što sam pričao o popularnosti u prijeratnim godinama...
Nemam ništa protiv Bonelija, ja npr. obožavam DD, imam sve epizode koje su izašle na ovim prostorima, ali shvatite da to što je na ovom forumu najviše Zagorovaca ne znači da je to po difoltu najbolji strip.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/11/2012 : 19:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nitko ovdje ne tvrdi, da je Zagor najbolji strip serijal na svijetu, ali problem je u tome što dosta ljudi s visoka gleda na njega i na njegovu publiku i istovremeno se skrivaju iza stripova, koje su "samo" oni pročitali... moj dojam...
Go to Top of Page

Duje Belak
Starting Member



59 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 21/11/2012 : 19:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duje Belak a Private Message  Reply with Quote
Ja samo pročitao Demone ludila ili ti ga Incubi priv put sa 16 godina.Tada i danas isto uvijek ostave najsnaznije dojam na mene... jako dugo sam čekao na tu epizodu, dobrith 6-7 godina.

Stvarno je Remek-Djelo od dijaloga, priče, napete atmosfere... nisam baš dobar govornik ,ali sve je savršeno uklopljeno! Nikada se nije nešto slično ponovilo , niti neće!

Uvjeren sam u to,jer jedino majstor Ferri bi moga, al svi znamo da je on već prastar.

Ne samo da je najduza od svih , nego jedina u kojo vidimo smrt Zagora , chihca i propast svega, vrlo teško za čitat mi je bilo pri kraju.

Posebno je to što je prikazan pravi kraj jednog indijanskog naroda, što se više manje i dogodilo, po meni čitajući ovo jako me rastuzilo jer zapravo to se i zbilo. Bjelci su potamanili gotovo sve indijanace, Zagorov sam je samo bio iluzija, san...

Otkrili da je varao sa svim svojim trikovima , i da će ga se ljudi sjećati kao čovjeka , a ne ga kao duha. Pogodila me ta rečenica. Nakon svih tih mukotrpnih godina borge, muke i jada.. Kraj.Osobno meni nije najdraza. epizoda, vipe volim zimsku zmiju ili Supermikea.

Demi Ludila nisu pretcjenjeni, štoviše ide u sam vrh , ako ne i najbolja.



Go to Top of Page

Duje Belak
Starting Member



59 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 21/11/2012 : 19:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Duje Belak a Private Message  Reply with Quote
P.S. Meni je Zagor najdrazi serijal i najbolji ( ali neću suditi niti govorito da je najbolji , je sam čitao njega, Dylana,Texa , tako da nemam pojama za 95% ostalih) a i još sam mlad.

Naj jer ima sve ono što zelim , Mix akcije, avanture,humora, strave i uzasa sve to stvarnom ,a istodobno izmišljenom svijetu gdje je sve moguće.

Naj je ovaj strip obiljezio moje djetinjstvo i nema mi drazih nego sto su Zagor&Chico& i ostala ekipa! <3
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 21/11/2012 : 19:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Patče, ti i King niste gomila.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi? (A pod "svijet" doista mislim na cijeli svijet.)

Ne baš puno.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi, i usprkos tome još uvijek vole Zagora?

Još manje.

Kada ti ili King kažete: "Demoni ludila su jedan od najboljih stripova svih vremena." Ili: "Zagor je najbolji serijal svih vremena." Tada ok, vaše riječi imaju određenu težinu, jer imate određeno znanje i iskustvo na kojem bazirate svoje subjektivne dojmove. (Nije da se slažem s njima, ali to sada nije bitno.)

Kada to isto kaže netko kome čitateljske navike samo po pitanju talijanskih stripova ne idu dalje od Bonellija, onda tu izjavu treba uzeti sa velikom dozom sumnje.

Shvaćaš? Ti i King niste gomila.



joj, zapljeskao bih ti i dao značku, bušido, što prođe ti "doista cijeli svijet (stripa)"
da, dao bih ti značku da sama ta puka činjenica (kojom se hvališ) ima vrijednost. a nema, jer ne vidim da si išta izvukao iz tog "cijelog svijeta", tj. ovaj tvoj post je najordinarnija glupost.

što je gomila, definiraj gomilu, daj kriterije po čemu npr. ti nisi gomila i izloži nam svoj vrijednosni sustav. kada tako izložiš problem, tek onda ćeš postaviti neko značenje i pokazati da nisi ta gomila za koju sada samo možemo naslućivati da je to kod tebe nešto pejorativno.

otkrit ću ti tajnu. o nekom sadržaju se zapravo uopće ne može zaključivati je li to "po sebi" dobro ili loše, bedasto ili genijalno; sadržaj je ravnodušan i s onu stranu vrijednosti. na svijetu vrijedi jedino čovjek i samo se preko njega pridružuju vrijednosti stvarima. pa i sadržajima. pa i stripovima. pa i zagoru. najkraće, ako zanimljivi ljudi čitaju zagora, onda vrijedi. ako ne, ne.

teza: zanimljivi ljudi čitaju zagora.
dokaz: http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.0
zaključak: zagor vrijedi.

implikacija: nema ništa zanimljivije pod kapom netovskom na temu stripa od citirane teme. dakle, ostale stripove čitaju poluzanimljivi (u najboljem slučaju) i obični i dosadni i iritantni ljudi, te tako svjedoče o niskoj vrijednosti štiva koje je predmet njihovog zanimanja.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/11/2012 : 19:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duje Belak

P.S. Meni je Zagor najdrazi serijal i najbolji ( ali neću suditi niti govorito da je najbolji , je sam čitao njega, Dylana,Texa , tako da nemam pojama za 95% ostalih) a i još sam mlad.

Naj jer ima sve ono što zelim , Mix akcije, avanture,humora, strave i uzasa sve to stvarnom ,a istodobno izmišljenom svijetu gdje je sve moguće.

Naj je ovaj strip obiljezio moje djetinjstvo i nema mi drazih nego sto su Zagor&Chico& i ostala ekipa! <3



Potpisujem sve što si rekao! : )
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 21/11/2012 : 20:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Patče, ti i King niste gomila.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi? (A pod "svijet" doista mislim na cijeli svijet.)

Ne baš puno.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi, i usprkos tome još uvijek vole Zagora?

Još manje.

Kada ti ili King kažete: "Demoni ludila su jedan od najboljih stripova svih vremena." Ili: "Zagor je najbolji serijal svih vremena." Tada ok, vaše riječi imaju određenu težinu, jer imate određeno znanje i iskustvo na kojem bazirate svoje subjektivne dojmove. (Nije da se slažem s njima, ali to sada nije bitno.)

Kada to isto kaže netko kome čitateljske navike samo po pitanju talijanskih stripova ne idu dalje od Bonellija, onda tu izjavu treba uzeti sa velikom dozom sumnje.

Shvaćaš? Ti i King niste gomila.



joj, zapljeskao bih ti i dao značku, bušido, što prođe ti "doista cijeli svijet (stripa)"
da, dao bih ti značku da sama ta puka činjenica (kojom se hvališ) ima vrijednost. a nema, jer ne vidim da si išta izvukao iz tog "cijelog svijeta", tj. ovaj tvoj post je najordinarnija glupost.

što je gomila, definiraj gomilu, daj kriterije po čemu npr. ti nisi gomila i izloži nam svoj vrijednosni sustav. kada tako izložiš problem, tek onda ćeš postaviti neko značenje i pokazati da nisi ta gomila za koju sada samo možemo naslućivati da je to kod tebe nešto pejorativno.

otkrit ću ti tajnu. o nekom sadržaju se zapravo uopće ne može zaključivati je li to "po sebi" dobro ili loše, bedasto ili genijalno; sadržaj je ravnodušan i s onu stranu vrijednosti. na svijetu vrijedi jedino čovjek i samo se preko njega pridružuju vrijednosti stvarima. pa i sadržajima. pa i stripovima. pa i zagoru. najkraće, ako zanimljivi ljudi čitaju zagora, onda vrijedi. ako ne, ne.

teza: zanimljivi ljudi čitaju zagora.
dokaz: http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.0
zaključak: zagor vrijedi.

implikacija: nema ništa zanimljivije pod kapom netovskom na temu stripa od citirane teme. dakle, ostale stripove čitaju poluzanimljivi (u najboljem slučaju) i obični i dosadni i iritantni ljudi, te tako svjedoče o niskoj vrijednosti štiva koje je predmet njihovog zanimanja.


Gomila?Gomila su oni koji fanaticno vole Zagora i zatvaraju vrata za sve ostale skole,a takvih je,znas i sam,i previse na ovim forumima.Voljeti je jedno ali tvrdoglavo tvrditi da je Zagor najbolji a da nisi procitao ni 3% stripova van Bonelija je u najmanju ruku drsko i bezobrazno.Ne mislim na tebe,naravno.
Primjer takvog?Profesor inz(moze i pravedni).
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/11/2012 : 21:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Mange su primjer stripova koji su "strana tijela" u našoj kulturi. Tako da Vele griješi: nije ni potrebno upoznavati takve stripove - jer nam nemaju šta ni ponuditi!, bolje je ne gubiti vrijeme.

Mislim, kada će normalna ljudska psihologija preferirati mange, sa djevojčicama džinovskih očiju, perverznim maštarijama srednjovječnih japanskih biznismena koji balave nad klinkama iz srednje, užasno blatište pop-kulture i paljevine za dječačiće željne potvrđivaja muškosti, kada mu je u ponudi Zagor, koji ipak slijedi utvrđene standarde kvalitetnih stripova i iznova potvrđuje vrijednosti prijateljstva, nade i pravde... baš ono što treba tutnuti u ruke našoj dječici. Dekadentnom sadržaju nema mjesta.

(Dobri su "Demoni". Možda stvaramo preveliku buku oko njih, što zna biti iritantno, ali treba razdvojiti reakcije mase i naše... vezan sam za ovaj strip. Nije "vrhunac devete umjetnosti", ni blizu, ali je vrhunac samog Zagora. Jedan vid takvog maksimuma serijala.)
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 21/11/2012 : 21:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Demoni su Zagorov vrh i zasluzuju status jedne od najboljih epizoda tog junaka(ne i najbolja!)

A mange...pazi Luka,kad okoreli bonelijevac izjavi ovo
quote:
kupio sam jednu manga,mali format i sa etiketom +18. . naopako se cita,tj.kao da je na arapskom. prolistao sam,nisam citao.radnja- muskic i curica od ca.14,15 godina se seksaju. tj. 5,6 stranica neka bezvezna prica i onda 5,6 stranica seks. veceg smeca ja dosad vidio nisam.

...i okarakterise citavo manga stvaralastvo kao smece na osnovu nasumicne svescice(koju nije ni procitao,btw) onda nema svrhe raspravljati.Neko nije za ozbiljnije stivo od Bleka,jelenskih mi rogova.

Edited by - wele on 21/11/2012 21:17:11
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/11/2012 : 21:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Sve mi je jasno kada se rečenica započne sa:"Kupio sam jednu manga..." :D

Sve je to... žalosno. Sva sreća pa je mnogima Taniguči otvorio oči sa "Vrhom bogova". Ali, još toliko stvari se treba i može otkriti - u što sam se i sam uvjerio.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2012 : 22:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kada je vama King jos prije nekoliko godina trubio o Taniguchiju, niste mi vjerovali, a vidim vas sad, sve mangasi teskasi. Neka, i treba, dok covjek nesto ne proba ne moze ni znati da li je dobro ili ne.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 21/11/2012 : 22:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kada je vama King jos prije nekoliko godina trubio o Taniguchiju, niste mi vjerovali, a vidim vas sad, sve mangasi teskasi.



Tvoj tekst o njemu i njegovim stripovima me gurnuo na citanje mangi
quote:
dok covjek nesto ne proba ne moze ni znati da li je dobro ili ne

ovo treba staviti okorelim bonelijevcima na uvid pa mozda i shvate ponesto

Edited by - wele on 21/11/2012 23:44:55
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2012 : 22:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
da, na tekst sam zaboravio, ima skoro tri godine od tada:
http://www.stripovi.com/enciklopedija/autori/jiro-taniguchi/622/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/11/2012 : 00:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Patče, ti i King niste gomila.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi? (A pod "svijet" doista mislim na cijeli svijet.)

Ne baš puno.

Koliko se ljudi na ovom forumu može pohvaliti da je prošlo veliki dio onoga što svijet stripa može ponuditi, i usprkos tome još uvijek vole Zagora?

Još manje.

Kada ti ili King kažete: "Demoni ludila su jedan od najboljih stripova svih vremena." Ili: "Zagor je najbolji serijal svih vremena." Tada ok, vaše riječi imaju određenu težinu, jer imate određeno znanje i iskustvo na kojem bazirate svoje subjektivne dojmove. (Nije da se slažem s njima, ali to sada nije bitno.)

Kada to isto kaže netko kome čitateljske navike samo po pitanju talijanskih stripova ne idu dalje od Bonellija, onda tu izjavu treba uzeti sa velikom dozom sumnje.

Shvaćaš? Ti i King niste gomila.



joj, zapljeskao bih ti i dao značku, bušido, što prođe ti "doista cijeli svijet (stripa)"
da, dao bih ti značku da sama ta puka činjenica (kojom se hvališ) ima vrijednost. a nema, jer ne vidim da si išta izvukao iz tog "cijelog svijeta", tj. ovaj tvoj post je najordinarnija glupost.

što je gomila, definiraj gomilu, daj kriterije po čemu npr. ti nisi gomila i izloži nam svoj vrijednosni sustav. kada tako izložiš problem, tek onda ćeš postaviti neko značenje i pokazati da nisi ta gomila za koju sada samo možemo naslućivati da je to kod tebe nešto pejorativno.

otkrit ću ti tajnu. o nekom sadržaju se zapravo uopće ne može zaključivati je li to "po sebi" dobro ili loše, bedasto ili genijalno; sadržaj je ravnodušan i s onu stranu vrijednosti. na svijetu vrijedi jedino čovjek i samo se preko njega pridružuju vrijednosti stvarima. pa i sadržajima. pa i stripovima. pa i zagoru. najkraće, ako zanimljivi ljudi čitaju zagora, onda vrijedi. ako ne, ne.

teza: zanimljivi ljudi čitaju zagora.
dokaz: http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.0
zaključak: zagor vrijedi.


implikacija: nema ništa zanimljivije pod kapom netovskom na temu stripa od citirane teme. dakle, ostale stripove čitaju poluzanimljivi (u najboljem slučaju) i obični i dosadni i iritantni ljudi, te tako svjedoče o niskoj vrijednosti štiva koje je predmet njihovog zanimanja.


Znači: filozof+zagorovac+kompleks više vrijednosti = zanimljiv čovjek? Pa, možda si u pravu...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 22/11/2012 : 00:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Da bi covek bio filozof, mora da krene od toga da ne zna. Ovaj je kobajagi popio svu pamet sveta. Poziva se, pritom, stalno na Hegela i njegovu dijalektiku, a misli iskljucivo, ne daje opozitne teze.


Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 22/11/2012 : 01:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Demoni crtacki su isto sto i bilo koji Ferrijev Zagor, dakle nema razlike. Scenaristicki taj strip je sve ono sto Zagor nije. Meni je vrhunski, nekome se moze i ne mora svidjati.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2012 : 04:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

joj, zapljeskao bih ti i dao značku, bušido, što prođe ti "doista cijeli svijet (stripa)"
da, dao bih ti značku da sama ta puka činjenica (kojom se hvališ) ima vrijednost. a nema, jer ne vidim da si išta izvukao iz tog "cijelog svijeta", tj. ovaj tvoj post je najordinarnija glupost.

što je gomila, definiraj gomilu, daj kriterije po čemu npr. ti nisi gomila i izloži nam svoj vrijednosni sustav. kada tako izložiš problem, tek onda ćeš postaviti neko značenje i pokazati da nisi ta gomila za koju sada samo možemo naslućivati da je to kod tebe nešto pejorativno.

otkrit ću ti tajnu. o nekom sadržaju se zapravo uopće ne može zaključivati je li to "po sebi" dobro ili loše, bedasto ili genijalno; sadržaj je ravnodušan i s onu stranu vrijednosti. na svijetu vrijedi jedino čovjek i samo se preko njega pridružuju vrijednosti stvarima. pa i sadržajima. pa i stripovima. pa i zagoru. najkraće, ako zanimljivi ljudi čitaju zagora, onda vrijedi. ako ne, ne.

teza: zanimljivi ljudi čitaju zagora.
dokaz: http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=6603.0
zaključak: zagor vrijedi.

implikacija: nema ništa zanimljivije pod kapom netovskom na temu stripa od citirane teme. dakle, ostale stripove čitaju poluzanimljivi (u najboljem slučaju) i obični i dosadni i iritantni ljudi, te tako svjedoče o niskoj vrijednosti štiva koje je predmet njihovog zanimanja.


Stinky, nisi trebao pisati toliki tekst samo da bi me uvrijedio, to si mogao napraviti u par riječi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/11/2012 : 09:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
učinio sam onako kako je najbolje da se 'lecneš'.
vidiš, sada si prisiljen glumiti žrtvu, a netom prije bio si drznik.
u par sati dotakao si obje pozicije, sada ti preostaje da shvatiš čitav put i dođeš do sinteze te ispravnije gledaš na svijet stripa-ljude-zagora...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2012 : 10:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

učinio sam onako kako je najbolje da se 'lecneš'.
vidiš, sada si prisiljen glumiti žrtvu, a netom prije bio si drznik.
u par sati dotakao si obje pozicije, sada ti preostaje da shvatiš čitav put i dođeš do sinteze te ispravnije gledaš na svijet stripa-ljude-zagora...


Nisam baš siguran da sam ja taj koji ovdje glumi.

Inače, ja znam da ništa ne znam.

To je glavni razlog zašto se ne mogu posvetiti isključivo Zagoru, te ću, prema tvojim riječima, i dalje morati ostati "običan", "dosadan" i "iritantan" čovjek.

Na kraju krajeva, koncentriranje isključivo na Zagora bilo bi kontraproduktivno za moju profesiju i životni put koji sam odabrao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/11/2012 : 10:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kontraproduktivno za tvoj životni put (a za profesiju ne znam) je upiranje prstom na "gomilu" i dovođenje te, svojevrsne anateme, u vezu sa zagorom i fanovima zagora.
znam da o tome ništa ne znaš, da ti je promakla neutemeljenost i pogrešnost takvog tvog postupka, pa sam ti sugerirao na jedan način koji je za tebe očito upečatljiv. ne trebaš padati u fatalnost zbog toga.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 22/11/2012 : 10:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Pravi sofista

Dakle, šarlatan
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000