forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Jesu li Demoni Ludila ipak malo precjenjeni?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 22/11/2012 : 11:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Ono šta je meni fascinantno u cijeloj ovoj priči je zašto jedan zagor topic nemože ostati zagor topic. Zašto se demoni ludila ne uspoređuju s onime šta ovaj topic po meni i jest. Dali su precjenjeni naspram ostalih zagorovih priča koje postoje.

Sama činjenica da se zagor i demoni s njime stavlja u kontekst najboljih svjetskih stripova je apsurdna u ovom topicu jer osoba imalo zdrave logike i koja je pročitala više od bonneli škole stripa zna da je to jednostavno apsurdno i smiješno. Sigurno ću opet pokrenuti lavinu ali to je tako. Demone ludila stavljati u rang jednih od najboljih stvari što je svijet stripa izrodio i priča od dc-a, marvela, dark horsea, image comicsa, raznih mangi itd. da ne nabrajam je smiješna i tužna.

Dali su demoni ludila nešto najbolje što je izašlo iz talijanske škole stripa i na području italije po pričama? Možda

Dali su demoni ludila nešto najbolje što je izašlo iz europske škole stripa? Možda u top 500 stripova europske škole

Dali su semoni ludila nešto što je najbolje iz svih svjetskih škola stripa? Nikako i svako ko to smatra no offense trebo bi početi više čitati stripove koji nisu bonelli, nađite različite top 1001 liste svjetski hstripova i počnite čitati ili budite zauvijek zarobljeni u balkanskom uvjerenju
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/11/2012 : 12:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nema razloga atakovati ljude koji su drugacijeg misljenja od tvog.
DL je po mom misljenju jedan od najboljih stripova svih vremena.
Cemu u stvari sluzi strip? Edukativno gradivo? Zabava i ubijanje dosade? Opustanje? Najvjerovatnije od svega pomalo, pa su zato razliciti kriteriji kod nekih ljudi sta je to u stvari dobar strip.
Ukoliko me DL uspiju da u potpunosti unesu u taj carobni svijet kao rijetko koji drugi strip, ukoliko sa odusevljenjem i gustom citam tih 500 stranica, bez trunke dosade i smaranja, onda to za mene i jeste jedan od najboljih stripova ikad!
Tu kod mene ne postoji onda 1000 drugih stripova koje mogu uporediti sa tom pricom, vec maksimalno pet stripova koji mogu uopste po tom pitanju konkurirati toj epizodi, a to i jeste svrha citanja stripova.
Zajebi ti npr. From hell, iako ga mnogi smatraju jednim od najboljih stripova svih vremena, za mene to sigurno nije ukoliko se smorim vec poslije stotinjak stranica. U tom slucajno necu sigurno kao papagaj da ponavljam ono sto vecina govori, ukoliko to nisam sam osjetio.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 22/11/2012 : 13:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nema razloga atakovati ljude koji su drugacijeg misljenja od tvog.


Ne atukejm nego iznosim objektivne cinjenice.

Jedna od tih je da ta famozna "gomila" u životu nije pročitala niti jedan drugi strip osim zagora, mozda pokojeg bleka i teksa i onda se da to tako velim k*rci i izjavama "najbolji strip svih vremena" po meni doslovno ruga strip umjetnosti, samim time nečemu šta ja zastupam u smislu da mi je cilj ne biti ograničen na jednu školu i pročitati sta je vise razlicitih skola stripa. Osobno se ne rugam necemu sta nisam cito, nebi trebali ni vi dizati nesto u nebesa sta tu nikako ne zasluzuje biti

Ali ono sta je najbitnije po meni je da se ovdje desilo veliko generacijsko odstupanje. Mlađe generacije u koje sam spadam su odrasle na nekim drugim stripovima i internetu ( skenirani stripovi, znaci svaki strip nam je dostupan klikom miša) dok starije nisu kod odrastanja imale tu opciju, time znaju samo ono šta mogu kupiti na kiosku i drže se one stare "prije je život bio bolji" time neobjektivno davaju ocjene, dok mi nazovimo ih mlađi možemo vidjeti više aspekata svega i realnije procijeniti situaciju, sori ali tako je

Znaš i sam da sam zagorovac ali činjenice su cinjenice

Za kraj me užasno zanima sada nakon svega kako demoni ludila kotiraju kod talijana. Znam sigurno da ima ljudi koji ovdje prate talijanske zagor forume i zanima me kako kod njih ta priča stoji. Tek tom spoznajom po meni možemo zakljuciti dali smo mi blakanci u nostalgicnom prozoru ili ne ;)

Edited by - Krscho on 22/11/2012 14:04:54
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 22/11/2012 : 16:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Demone ludila sam prvi put čitala u Dnevnikovom izdanju i nije me se baš dojmila jer sam ipak nekako kužila da fali tih stranica što me malo iznerviralo i sve me je to skupa upilalo. Nakon što sam pročitala u Odabranim pričama dojam je bio puno bolji. Epizoda mi je odlična, ali niti malo ne podržavam toliku dramu koja je nastala oko nje, niti bi voljela da je Zagor nastavio u tom smjeru, niti mi je to njegova najbolja epizoda.
Meni Demoni ludila ne bi vrijedili pišljiva boba da nije svih onih epizoda koje sam pročitala prije, zbog kojih sam zavoljela Zagora i sve te Darkwoodske figure. Upavo zbog toga su mi momenti Zagorove rastresenosti i raspadanja njegovog carstva bili toliko dramatični i mogla sam se uživjeti. Bilo je zanimljivo vidjet ga sjebanog i kako mu ne ide od ruke.


Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1237 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 22/11/2012 : 19:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Zagor je prvi strip lik u kojeg sam se zaljubio i dan-danas ga revno skupljam, mada se svakom novom epizodom većinom samo iznerviram. Žestoko.
Kad sam kao mulac prvi puta čitao "Demone ludila" obožavao sam priču. Dramatična, drugačija, božanskog tona, sa spektaklom kakav svaki klinac želi vidjeti, duel Titana na kraju dana, ultimativna bitka.
To je svakako poseban strip. I u kontekstu zagorovog, pa i Bonellijeva svijeta, ne bih rekao kako je precijenjen. Uživa jedan kultni status s razlogom.
Ali da mogu reći kako mi je najbolji ikad, pored svega što sam nakon toga čitao, svih onih stripova europske, američke i japanske scene, to nikako ne mogu reći. U mom srcu Zagor ima svoje mjesto, kao i ta epizoda, kvalitete postoje, ali to je sve.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/11/2012 : 19:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

kontraproduktivno za tvoj životni put (a za profesiju ne znam) je upiranje prstom na "gomilu" i dovođenje te, svojevrsne anateme, u vezu sa zagorom i fanovima zagora.


Nemoj mi prodavati te goebbelsovske fore. I nemoj se ponašati kao uvrijeđena diva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 22/11/2012 : 19:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

Demoni su Zagorov vrh i zasluzuju status jedne od najboljih epizoda tog junaka(ne i najbolja!)

A mange...pazi Luka,kad okoreli bonelijevac izjavi ovo
quote:
kupio sam jednu manga,mali format i sa etiketom +18. . naopako se cita,tj.kao da je na arapskom. prolistao sam,nisam citao.radnja- muskic i curica od ca.14,15 godina se seksaju. tj. 5,6 stranica neka bezvezna prica i onda 5,6 stranica seks. veceg smeca ja dosad vidio nisam.

...i okarakterise citavo manga stvaralastvo kao smece na osnovu nasumicne svescice(koju nije ni procitao,btw) onda nema svrhe raspravljati.Neko nije za ozbiljnije stivo od Bleka,jelenskih mi rogova.


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/11/2012 : 19:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
gle, ako imaš što reći, kaži.
replike su ti postale "vrtim se u krug", tobože neko svađuckanje (imam boljih protivnika, nisi mi izazov). dangubiš, a cijeli svijet stripa je pred tobom?! nije li i to kontraproduktivno? (završna sugestija: nije kontraproduktivno, nego je anakrono što je tvoj put usmjeren na istok. svijet teče na zapad. poslušaj: http://www.youtube.com/watch?v=b-v-aSJngZo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/11/2012 : 20:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
evo i tebi: http://www.youtube.com/watch?v=pQrFQ_By0vU

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 22/11/2012 : 20:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

gle, ako imaš što reći, kaži.
replike su ti postale "vrtim se u krug", tobože neko svađuckanje (imam boljih protivnika, nisi mi izazov). dangubiš, a cijeli svijet stripa je pred tobom?! nije li i to kontraproduktivno? (završna sugestija: nije kontraproduktivno, nego je anakrono što je tvoj put usmjeren na istok. svijet teče na zapad. poslušaj: http://www.youtube.com/watch?v=b-v-aSJngZo




Jos jedna
http://www.youtube.com/watch?v=mCwl_xyCItc

Edited by - Jasko on 22/11/2012 20:08:27
Go to Top of Page

Duje Belak
Starting Member



59 Posts

Member since 14/04/2012

Posted - 22/11/2012 : 21:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Duje Belak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

quote:
Nema razloga atakovati ljude koji su drugacijeg misljenja od tvog.


Ne atukejm nego iznosim objektivne cinjenice.

Jedna od tih je da ta famozna "gomila" u životu nije pročitala niti jedan drugi strip osim zagora, mozda pokojeg bleka i teksa i onda se da to tako velim k*rci i izjavama "najbolji strip svih vremena" po meni doslovno ruga strip umjetnosti, samim time nečemu šta ja zastupam u smislu da mi je cilj ne biti ograničen na jednu školu i pročitati sta je vise razlicitih skola stripa. Osobno se ne rugam necemu sta nisam cito, nebi trebali ni vi dizati nesto u nebesa sta tu nikako ne zasluzuje biti

Ali ono sta je najbitnije po meni je da se ovdje desilo veliko generacijsko odstupanje. Mlađe generacije u koje sam spadam su odrasle na nekim drugim stripovima i internetu ( skenirani stripovi, znaci svaki strip nam je dostupan klikom miša) dok starije nisu kod odrastanja imale tu opciju, time znaju samo ono šta mogu kupiti na kiosku i drže se one stare "prije je život bio bolji" time neobjektivno davaju ocjene, dok mi nazovimo ih mlađi možemo vidjeti više aspekata svega i realnije procijeniti situaciju, sori ali tako je

Znaš i sam da sam zagorovac ali činjenice su cinjenice

Za kraj me užasno zanima sada nakon svega kako demoni ludila kotiraju kod talijana. Znam sigurno da ima ljudi koji ovdje prate talijanske zagor forume i zanima me kako kod njih ta priča stoji. Tek tom spoznajom po meni možemo zakljuciti dali smo mi blakanci u nostalgicnom prozoru ili ne ;)



Što se tiče talijana sudeći po recenziji sa ubcfummeti, Demoni ludilia ili Incubi ne spadaju u sami vrh, koiiko sam ja inforimran mislim da nije ni među TOP 5.

Evo ovdje je recenzija http://www.ubcfumetti.com/zg/275.htm

http://www.ubcfumetti.com/zg/178.htm - Teror šetse planete 100%
Demoni nešto lošiji 94%

Nisam gledao njihove forume , tako da ne znam.

Edited by - Duje Belak on 22/11/2012 21:13:00
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 01:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nema to nikakve veze, to je ocjena jednog recenzenta.
Da ne pricamo o tome da je u "Teroru 6 planete" na crtezu brljavio Bignotti.
Kod nas je po ocjenama forumasa DL jedva u top tenu:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=ZG&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=50&submit=Tra%9Ei
ali ipak, recka sa najvise komentara, najvise pregleda i strip godine 2011. kat. sveske.
ocjene na recenzijama ne govore skoro nista.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 23/11/2012 : 09:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
ocjene na recenzijama ne govore skoro nista.


Ocjena recenzije pogotovo citatelja je objektivno mišljenje VEĆINE ili te famozne GOMILE tako da da znači jako puno, puno vise nego icije nase jendistveno misljenje, samim tvojim negiranjem te ocjene smatraš da je većina u krivu

quote:
Nema to nikakve veze, to je ocjena jednog recenzenta.
Da ne pricamo o tome da je u "Teroru 6 planete" na crtezu brljavio Bignotti.


Gledajuci da je recenzent talijan koji cita zagija na orginalnom jeziku i time se bavi znaci puno vise od jednog hrvatskog recenzentna. Cime smo to mi zagora naism ucinil ida osporavas ocjene talijanskih strucnjaka i stavljas ocjene hrvatskih nazovimo ih strucnjaka ispred? Jel imas diplomu iz umjetnosti i scenarija ( filmska akademija i akademiaj umjetnosti) da mozes reci kako je njegove recenzija nistavna a tvoja/cija vec bolja?

Edited by - Krscho on 23/11/2012 09:41:55
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 10:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho



Ocjena recenzije pogotovo citatelja je objektivno mišljenje VEĆINE ili te famozne GOMILE tako da da znači jako puno, puno vise nego icije nase jendistveno misljenje, samim tvojim negiranjem te ocjene smatraš da je većina u krivu


Kada budem htjeo reci da je "vecina u krivu", onda cu to i reci, nemoj mi ti stavljati te rijeci u usta. Ok?
Kazem da ocjene na recenzijama ne govore nista, ili skoro nista, sve zavisi od toga ko je autor recenzije.
Sto se tice ukupnog zbira ocjena, to je itekako presudno od broja komentara. Ne mozes porediti tezinu jedne ocjene koja ima dva, pet, pa i dvadeset komentara, sa nekom drugom ocjenom gdje se izjasnilo preko stotinu ljudi.

quote:
Originally posted by Krscho



Gledajuci da je recenzent talijan koji cita zagija na orginalnom jeziku i time se bavi znaci puno vise od jednog hrvatskog recenzentna. Cime smo to mi zagora naism ucinil ida osporavas ocjene talijanskih strucnjaka i stavljas ocjene hrvatskih nazovimo ih strucnjaka ispred? Jel imas diplomu iz umjetnosti i scenarija ( filmska akademija i akademiaj umjetnosti) da mozes reci kako je njegove recenzija nistavna a tvoja/cija vec bolja?


Kakve veze ima sto je Italijan, je li ga to automatski svrstava u eksperte za SBE stripove?
Je li moram ja sada da uzmem italijanski pasos, promijenim ime u Roberto Baggio, pa tek onda treba da me shvati neko kao ozbiljnog zagorologa?!
Imas kod nas ljudi koji poznaju pojedine SBE junake mnogo bolje nego bilo koji virtuelno aktivni Italijan.
Meni je uopste tesko zamisliti da postoji neki Italijan koji poznaje Nathana Nevera bolje od naseg Jerryja.
Pa covjek zna napamet sta Nathan drzi u ruci u epizodi 57, 28 stranici, treci kais. Ali eto, ne zna italijanski, a cisto sumnjam da neki italijanski poznavalac NN materije moze da mu pariria.
Jerry Krause je samo jedan od mnogih primjera.

Okacili su novu naslovnicu po njihovim forumima sa Marie Laveau, niko nije skontao da joj je na toj slici bijela boja koze.
Odmah smo reagovali, poslao sam poruku i Buretu na fb, pa je rekao da ce pokusati to da promijeni ukoliko nije kasno. Srecom, nije bilo kasno, pa cemo sada imati Marie na naslovnici kako i treba da izgleda. Kao proizvod svega toga, ja i Patak smo se bratski potrudili da zasluzeno popljujemo po koloristi, i ukazali na neke stvari i brljotine kojima nas muci vec godinama. Mozda je to urodilo plodom jer kruze glasine da ce se u naredno vrijeme desiti promjene u vezi kolorisanja naslovnica. Gledajuci samo Italijane, to se vjerovatno nikada ne bi desilo. Njihovi komentari na nove naslovnice su : super, bravo, majstorski itd.

Edited by - King Warrior on 23/11/2012 10:33:22
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 23/11/2012 : 10:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kada budem htjeo reci da je "vecina u krivu", onda cu to i reci, nemoj mi ti stavljati te rijeci u usta. Ok?


Nisi li maloprije reko i citiram

quote:
ocjene na recenzijama ne govore skoro nista.


Dali jesu ili nisu ocjene na recenzijama ocjene recenzentna zajedno s ocjenama citatelja, samim time ocjene citatelja su ocjene vecine. A tvojim negiranjem istoga kazes da je vecina u krivu. Nemam ti sta stavljat u usta jer si ti to reko i logican zakljucak je doveo do toga da negiranjem ocjena recenzije negiras ocjenu recenzentna i vecine citatelja koja je dala glas svoj

quote:
Kazem da ocjene na recenzijama ne govore nista, ili skoro nista, sve zavisi od toga ko je autor recenzije.


i opet kazes da je vecina u krivu i negiras njihove ocjene jer recenzija sadrzi ocjene i citatelja i recenzentna, dapače još osobno si rekao da neki recezentni po tvom ukusu nemaju pojma dok druge uzvisavas

malo si mi kontradiktoran. Aj se dogovori sam s sobom pa mi javi smatras li ocjene recenzija mjerodavnim ili ne, ne postoji znas ovu smatram jer ju piso fra šime a ovu ne jer ju piso ante gotovina a smatram d aje u krivu pa sigurno nema pojma dok fra šime misli tocno sta i ja pa je on sigurno u pravu ;)

quote:
Sto se tice ukupnog zbira ocjena, to je itekako presudno od broja komentara. Ne mozes porediti tezinu jedne ocjene koja ima dva, pet, pa i dvadeset komentara, sa nekom drugom ocjenom gdje se izjasnilo preko stotinu ljudi.


Ovdje si djelomicno u pravu ali postoji nesto sto se zove gaousova krivulja ocjenjivanja i statističke obrade, kad bi se uvela gubio bi se taj jaz i broj ljudi koji nesto ocjeni bi bio nistavan jer bi se svi izjednacili na jednako

quote:
Meni je uopste tesko zamisliti da postoji neki Italijan koji poznaje Nathana Nevera bolje od naseg Jerryja.
Pa covjek zna napamet sta Nathan drzi u ruci u epizodi 57, 28 stranici, treci kais. Ali eto, ne zna italijanski, a cisto sumnjam da neki italijanski poznavalac NN materije moze da mu pariria.
Jerry Krause je samo jedan od mnogih primjera.


Pricamo o zagoru ;)

quote:
Kakve veze ima sto je Italijan, je li ga to automatski svrstava u eksperte za SBE stripove?
Je li moram ja sada da uzmem italijanski pasos, promijenim ime u Roberto Baggio, pa tek onda treba da me shvati neko kao ozbiljnog zagorologa?!



Vec napiso kakve ima veze, procitaj ponovno ;)

Cime toliko prisvajanje zagora sebi ko da je hrvatski i ne priznavanje strucnosti talijanskih recenzenta?

Znam za stvar s naslovnicom ali pricamo o naslovnici sad ne prici koja je unutar te dvije korice, a mislim da ja sam svoje argumente temeljio na priči dok ti skreces na neku naslovnicu, znaci tipican primjer shiftanja teme zbog nedostatka argumenta o toj temi
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 11:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
U sustini sve te stvari koje u prvom dijelu ponavljas vec sam objasnio, procitaj malo bolje moj odgovor.
Uopste, imas jako podrugljiv ton komunikacije kada pises na forumu, ne znam kakve su ti namjere, ali ostavljas takav utisak.
Ako hoces da znas koliko ko zna o kojim stripovima, provedi malo vise vremena na forumu, pa ce ti se neke stvari same od sebe objasniti.
Ako hoces da i sam spadas u neki red poznavalaca, bilo Zagora ili nekog drugog stripa, i prije svega da te i drugi vide u tom svjetlu, uradi nesto produkativno, bilo neki tekst, recenzije, ili obicni postovi na forumu s kojima bi pokazao ljudima da znas o cemu pricas. Totalno pogresan nacin je ici svaki put na kontru i stalno ponavljati nekome da nema argumenata, da prica gluposti i slicno, pogotovo ako je istina sasvim drugacija.
Ovako je to tesko reci, od tih 200 postova vecina ti je kontriranje.
Uopste ni u jednom tvom postu se ne moze primijetiti da li si procitao do sada ijedan Zagorov strip.
Dokazi se na tim poljima, ne sa stalnim prepirkama, pa ce drugi vidjeti sami od sebe da si poznavalac materije i moci ce te ozbiljno shvatiti kada pricas o nekim stvarima, tj. da uopste znas o cemu pricas.
Ovako, barem kakav si dojam ostavio do sada poslije tih 200 postova, ostavljas utisak jedne prznice koja je uvijek spremna za fight da bi se preko ledja drugih dokazao.
Nisu Attila, Bruce, Patak, Rick, Solar, Dzoni i ostali dokazali svoje znanje o Zagoru u fightu, vec na neke druge kvalitetne nacine, svako na svoj nacin.
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 23/11/2012 : 11:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Uopste, imas jako podrugljiv ton komunikacije kada pises na forumu, ne znam kakve su ti namjere, ali ostavljas takav utisak.


Ovo priznajem i sam ali pokusavam argumentima potkrijepiti taj ton. ;)

quote:
Ako hoces da i sam spadas u neki red poznavalaca, bilo Zagora ili nekog drugog stripa, i prije svega da te i drugi vide u tom svjetlu, uradi nesto produkativno, bilo neki tekst, recenzije, ili obicni postovi na forumu s kojima bi pokazao ljudima da znas o cemu pricas. Totalno pogresan nacin je ici svaki put na kontru i stalno ponavljati nekome da nema argumenata, da prica gluposti i slicno, pogotovo ako je istina sasvim drugacija.
Ovako je to tesko reci, od tih 200 postova vecina ti je kontriranje.


Mislim da je ovaj forum prepun poznavaoca koji to i jesu i nisu. Ocito nisi dobro procito moje postove ako si ih vec iso citat, a moja podrugljivost ovdje je mozda zato sta svakim normalnim pokusajem komunikacije s zagorovcima i onima koji s etako nazivaju zavrsava s ti neznas nista mi smo najpamentije, time autromatski gubim ovlju ici u rasprave s vama jer nedate si odkazati suprotno da nedaj boze je netko drugi u pravu a vi niste, isto ko ovaj tvoj post koji je napad na mene bez argumenata naspram mojeg argumentiranja iznad tvojih argumenata.

ne sluzi li forum upravo tomu? Raspravi? A koliko se sjecam moje naobraze rasprava iliti debata je argumentiranje dvoje ili vise pojedinaca odredene teme, s izbjegavanjem napada osobno sta priznajem u mojim postevima neki put tako ispada al pokusavam sve potkrijepiti argumentom sta s enemoze reci za npr. druge u ovom lsucaju tebe totalnim radenjem 180 zaokreta s teme nase rasprave i dovodenjem teme na u ovom slucaju napad na mene jer si se mozda osjetio ugrozeno sta nemas argumente nam oje argumente time si se ponio onime sta svi ovle raditi, napadom na sugovornika bez argumenata i izbjegavanjem dlajnje rasprave na nasu zapocetu temu razgovora ( strucnost recenzenata, itd. )

quote:
Uopste ni u jednom tvom postu se ne moze primijetiti da li si procitao do sada ijedan Zagorov strip.


Ocito nisi procito moje psotove kada se hvalis da jesi, bezveze imam domak olekciju zlatne serije moga oca i slobodna dlamaicja/ludens skupljenu kad mi samo stoji i ne citam ju ;) vec sam napomenuo svaka raspravama s vama starijima zavrsava time da se osjetite uvrjedenim od na smladih jer smo dirali u ponos i doveli neke aspekte zagora u pitanju, time zasto da nastavim raspravljati s tobom o tomu kada radis ko i svi drugi, ksreces temu i direktno napadaš sugovornika u ovom slucaju mene


Mozda sam u krivu no ovo je sve nastalo time jer me zanimalo misljenje talijana o demonima ludila i njihovih recenzenata i tada si ti napravio 180 kazavsi da oni nemaju pojma htjevsi dokazati da mi hrvati smo vrsni poznavaloci u ovom slucaju zagora pa pitam opet ono sta sam pito a nitko se nije udostojio odgovoriti.

Cime toliko prisvajanje zagora ko da je nas hrvatski i odbijanje drugih misljenja, svaka taboze dublja rasprava o zagoru zavrava da vi starij ise osjecate da nas vi mladi napadamo direktno i ponasate se ko da ste vi zagor bez imalo zelje i volje da argumentima saslusate druge? Kako da onda novi clan foruma koji se registrira npr. danas ista raspravlja s vama jer cim bi reko nesto lose o zagoru sasuli bi ga krvlju i kamenjem i nabili na stup srama?

Ako mi uspis ovo objasniti zasutjet cu o ovoj presvetoj temi i za kaznu napisati recenziju zagora po tvome izboru da kada toliko pricam o nekoj strucnosti zasutim i potkrijepim to


Inače se ispricavam na offtopicu, moram prizanti da na ovomu formu do sad nisam ovoliko uzivo u nekoj raspravi kao s tobom kolega ;) Oboje smo tvrdoglavci na svoj nacin

Edited by - Krscho on 23/11/2012 11:59:42
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/11/2012 : 12:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Kada je ocjena na recenziji visoka onda je to samo pojedinac i ne treba se obazirati, a kada dobre ocjene daju na komentarima kojih je puno više - onda je to masa, a masa je glupa. Ispada da su svi stripovi teško sranje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 12:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne bih se slozio da JA nisam spreman da bilo koga saslusam, bas sam nedavno Elderanu84 to rekao. Ako kazes mi "stariji", tj. tipovi sa duzim forumskim stazom, onda pretpostavljam da si naletio na nekoga s kim si imao to iskustvo bas tu na forumu, ali ne mozes nas onda stavljati sve u isti kos.
Ja sam uvijek spreman za dobru raspravu, ali ako osjetim taj podrugljiv ton i neko podjebavanje, izgubim odmah volju. Ne da mi se trositi vrijeme na takve gluposti. Zajebancija je ok, ali osjetim gdje je granica.
Meni uvijek vise odgovaraju dobre i argumentovane rasprave, mada, mogu ja i drugacije, mogu biti izrazito drzak i provokativan sto sam u vise navrata i pokazao, ali mi se ne da vise, cini mi se da sam prosao tu forumsku fazu.
Za prijatno caskanje sam uvijek spreman, bez obzira o kome se radi, daleko od toga da sam ja uvijek u pravu, sasvim je ok ako mi neko na fin i kulturan nacin dokaze nesto drugacije, ali to se sigurno ne moze desiti ako mi odmah u startu kaze da pricam gluposti, pa sve i da jeste tako, to je pogresan nacin da mi se nesto stavi do znanja.
Ovaj moj post gore nije bio napad protiv tebe, vise se radilo o nekom mom misljenju na koji nacin bi ti mogao da me ubijedis u neke stvari, pretpostavljam i mnoge druge, mnogo vise na takve nacine nego sa prepirkom. Od prepirki ima slabe koristi, s time se postigne samo da se ljudi iznerviraju i onda izbjegavaju bilo kakav normalan dijalog sa tim osobama, pa se sve zavrsi na nekom podjebavanju. Slicno kao i u realnom zivotu. Bilo je dosta slicnih primjera na forumu u toku godina.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 13:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da se vratim malo tim "argumentima" koje spominjes.
Napisao sam 70 recenzija za ovaj sajt, mislim da dobro znam sta govorim kada kazem da je sve to stvar subjektivnog misljenja. U sustini mogao sam nekim reckama dati i ocjenu manju za 60%, sasvim moguce da bih onda pokrenuo lavinu identicnih komentara, sve ovisno o tome koliko sam ubijedio ljude u ono o cemu pricam.
Znaci, te ocjene koje sam dao na recenzijama koje sam napisao nemaju neku veliku tezinu, jer se radi o mom subjektivnom misljenju.
Ukoliko recka ima dosta komentara, onda se moze vidjeti koja je prosjecna ocjena, ali cak ni to nema za mene neku tezinu, cesto vidim neke nove nikove sa nekim tamo ocjenama bez komentara, za mene su takve ocjene i komentari bezvrijedni.
Ono na sta ja vise obracam paznju su misljenja pojedinaca koje poznajem i znam koliko se njihov ukus poklapa sa mojim.
Moze na primjer 30 ljudi da da nekom stripu ocjenu 10%, ali ako se tu pojavi jedan Rick i da tom stripu 100%, vjeruj mi da cu prije vjerovati njemu nego nekim tipovima cije postove nikada na forumu nisam vidjeo.
Dakle, uopste nije vazno da li je neko u krivu ili u pravu, meni je mnogo vaznije ko je sta rekao.
Slicno je i sa Italijanima, to je jedan recenzent koji kaze svoje misljenje, daleko od toga da se slazem s time. Pogotovo novi recenzent, Di Clemente , je tip koji u vecini slucajeva ima suprotno misljenje od moga.
To sto on pise na italijanskom, uopste ne znaci da je u pravu, cak uopste ne znaci ni da je neki zagorolog, covjek voli da pise i piskara recke. Mozda on jeste sve to, veliki poznavalac i slicno, a ne mora znaciti ni da jeste.
U sustini sve se na kraju svodi na jednu jedinu stvar, na subjektivno misljenje, i tesko je onda reci ko je u pravu a ko ne.
Ja imam svoje misljenje, poznajem materiju, i to misljenje sigurno ne moze promijeniti neki tip tamo sa nekom recenzijom i ocjenama.
Slicno je i sa Italijanima na njihovim forumima, posjecujem te i vidim kako kod njih laufaju stvari.
Vjeruj mi, na ovim nasim forumima mozes da nadjes mnogo kvalitetnija caskanja o Zagoru nego kod njih.
A o nekom ulitmativnom italijanskom ukusu je tesko govoriti, Zagor ima tamo publiku od nekoliko desetina hiljada citalaca, ali tek nekih desetak ljudi je u vecoj mjeri aktivno na njihovom glavnom forumu, tako da oni sigurno nisu reprezenti italijanskog ukusa.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/11/2012 : 13:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Kada je ocjena na recenziji visoka onda je to samo pojedinac i ne treba se obazirati, a kada dobre ocjene daju na komentarima kojih je puno više - onda je to masa, a masa je glupa. Ispada da su svi stripovi teško sranje.


Ovo je možda šaljivo nekom ko ne zna definiciju mase
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/11/2012 : 13:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by grofica Varga

Kada je ocjena na recenziji visoka onda je to samo pojedinac i ne treba se obazirati, a kada dobre ocjene daju na komentarima kojih je puno više - onda je to masa, a masa je glupa. Ispada da su svi stripovi teško sranje.


Ovo je možda šaljivo nekom ko ne zna definiciju mase


Ovo nije šaljivo ljudima koji misle da znaju definiciju mase.

Edited by - grofica Varga on 23/11/2012 13:55:31
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/11/2012 : 14:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by grofica Varga

Kada je ocjena na recenziji visoka onda je to samo pojedinac i ne treba se obazirati, a kada dobre ocjene daju na komentarima kojih je puno više - onda je to masa, a masa je glupa. Ispada da su svi stripovi teško sranje.


Ovo je možda šaljivo nekom ko ne zna definiciju mase


Ovo nije šaljivo ljudima koji misle da znaju definiciju mase.


Onda nisi šaljiva sama sebi?
U svakom slučaju, ako se oko ovog stripa vodi ovakva rasprava i 'dižu tenzije', onda znači da nešto vrijedi
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/11/2012 : 14:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Definiciju mase znam samo u tehničkom/inženjerskom smislu, kad se radi o ljudima ni ne pokušavam shvatiti...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/11/2012 : 14:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Definiciju mase znam samo u tehničkom/inženjerskom smislu, kad se radi o ljudima ni ne pokušavam shvatiti...


Ni nemoj, samo ćeš se razočarati u ljude
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000