forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi Quentina Tarantina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2012 : 13:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
U iscekivanju najnovijeg filma Kventina Tarantina ,,Django Unchained" koji izlazi 25.decembra 2012, hajde da malo prodiskutujemo o filmovima koje smo gledali od ovog odlicnog rezisera i pisca koji se, po meni, malo izgubio posle treceg filma...

RESERVOIR DOGS

Prvi pa musko !!!

Ovo je meni najbolji film koji sam ikada gledao a inajbolji Tarantinov film!
Radnja se sve vreme odvija naizmenicno izmedju onoga sto se desilo pre pljacke i posle pljacke. Svi pljackasi imaju sifrovana imena tako da ako nesto krene naopako niko ne zna ko je ko i tako smo dobili jednu veoma zanimljivu scenu sa davanjem imena.

Svidja mi se ta napetost izmedju likova, kako pokusavaju da saznaju ko je izdajica, ludost Mr. Blondea je nenadmasiva...
Nikad nisam video bolje glumce od ove postave i glume odlicno iako su film snimali u rekordno kratkom vremenu{mislim samo 4 nedelje}

Ovaj film ima jedan od najboljih ako ne i najboljih soundtrackova ikada. To su sve klasici iz 70tih godina koje kada cujes moras da ih zavolis to su:

George Baker Selection~ Little Green Bag
Stealers Wheel~ Stuck in the Middle with you
Harry Nilsson~ Cocounut
Joe Tex~ I gotcha
Sandy Rogers~ Fool for love
Bedlam~ Magic carpet ride
Blue Swede~ Hooked on a feeling


OCENA 10 od 10

Ko dosada nije pogledao film evo mu trejler pa nek sto pre nabavi film!




Uskoro cu da ostavim svoj komentar i na Pulp fiction, dotle slobodno komentarisite, koji vam je najbolji njegov film, zasto? Sta ocekujete od Djanga, kakvi su vam bili Ulicni psi i pretparacke price?

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 19/11/2012 : 14:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
pogledao sve :)

apsolutno obozavam Tarantina :)

Reservoir dogs i Inglorious Basterds su mi najbolji

svi filmovi mu imaju predobar soundtrack i prejebene glumce

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 19/11/2012 : 14:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Meni jedan od dražih režisera, volim njegove filmove, izuzev možda Death Proof i nestrpljivo očekujem svaki naredni. Kad bih morao da biram najbolji i ja bi se odlučio za Ulične pse, pa onda Pulp Fiction i Inglorious Basterds.
Znam da su što se tiče ovog poslednjeg mišljenja podijeljena, ali meni je na prvo i peto gledanje bio jednako dobar, samo ga ne treba shvatati suviše ozbiljno. Dobro napisana, odlično odglumljna, i brutalna i zabavna priča o izmaštanom kraju rata.
Ona scena ispitivanja na početku je esencija filma kao umjetnosti, nešto što nema 90% filmova danas i samo zbog toga vrijedi ga pogledati iznova i iznova.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 19/11/2012 : 14:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Extra film, koji imam na originalnom DVD-u. :D
O soundtracku da ne pričam. Little green bag mi je jedna od jačih stvari ikad.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/11/2012 : 14:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Meni jedan od dražih režisera, volim njegove filmove, izuzev možda Death Proof i nestrpljivo očekujem svaki naredni.



isto volim njegove filmove, osim Kill Bill. taj mi je bio žešće sranje.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/11/2012 : 14:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Volim sve sto je napravio!


Mislim da njegove filmove mogu gledati bezbroj puta godisnje. Ili bolje receno, mogao bi da ih gledam bezbroj puta godisnje. Vec sami dialogi su dovoljan uzrok. :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 19/11/2012 : 14:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Tarantino je majstor,filmovi su mu fenomenalni,ne toliko zbog radnje nego zbog dijaloga i nekih fantastičnih scena i soundtracka.Jedino šta mi se od njega ne sviđa su Death Proof i Kill Bill. sve ostalo je vrh,ali najdraži mi je legendarni Pulp Fiction

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 19/11/2012 : 15:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Svaki njegov film je fantastičan, jedino što neke scene stvarno umeju da ti zgade život...

Tipa ono urezivanje svastika, Madsenov ludački ples ili pola scena iz Pulp Fictiona

Van toga, vrhunski filmovi. Apsolutno vrhunski.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2012 : 15:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
[bristo volim njegove filmove, osim Kill Bill. taj mi je bio žešće sranje.



I meni je Kill Bill bio sranje ! Pogledo sam prvih pola sata i odusto nisam mogao vise! Posle sam na televiziji upao na sam kraj i ni to mi se nije svidelo.

Edited by - going going on 19/11/2012 15:29:45
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2012 : 15:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2012 : 15:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više



Pa priznaj da su makar Reservoir dogs i Pulp Fiction odlicni
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 19/11/2012 : 16:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Mogao bi malo smanjit na tim scenama ali meni ne smeta toliko

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/11/2012 : 16:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Reservoir Dogs i Pulp Fiction su odlični.

Ostali su mu bezveze.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 19/11/2012 : 17:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Inglorius basterds daleko najbolji Tarantinov film

Nakon toga Reservoir dogs

KB2 i Death proof volim, kao i onu njegovu priču iz Četiri sobe

KB1 govno

Pulp fiction - što sam stariji, to mi je sve lošiji

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 19/11/2012 : 17:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više



Filmovi su mu sranje.


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 19/11/2012 : 18:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by supermark

tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više



Filmovi su mu sranje.




Ja isto naginjem ka tom mišljenju.....filmovi mu se uglavnom baziraju na bizarnim dijalozima i čudnim likovima.
Reservoir dogs je dobar film ali ništa previše specijalno.....Pulp fiction mi nikako nije legao.
Inglorious bastards je isto onako,Waltz izvlači dosta svojom izvedbom.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/11/2012 : 19:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by supermark

tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više



Pa priznaj da su makar Reservoir dogs i Pulp Fiction odlicni



RD mi je odličan
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 19/11/2012 : 19:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Niko ne spominje Jackie Brown.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/11/2012 : 20:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

tarantino
preprecijenjeni redatelj
ima status genija, a vise filmova mu je prosječno nego išta više



definitivno ima istine u ovome što si rekao.

ali, svakako moram reći da je frajer definitivno daleko bolji redatelj nego glumac.

a osim toga, jel smijem reći da frajer izgleda ko govno?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 19/11/2012 : 22:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Reservoir Dogs odličan, Pulp Fiction dosta dobar. Mislim da je tu trebao i stati. Ne pada mi na pamet više išta njegovo gledat. Kad se malo bolje pogleda, od prvog filma se stalno ponavlja, tj. snima isti film.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/11/2012 : 00:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Reservoir Dogs odličan, Pulp Fiction dosta dobar. Mislim da je tu trebao i stati. Ne pada mi na pamet više išta njegovo gledat. Kad se malo bolje pogleda, od prvog filma se stalno ponavlja, tj. snima isti film.


Ovo uopšte nije tačno. Ajd molim te usporedi Pulp Fiction, R.Dogs, Kill Bill, Inglorious Basterds? Ja vidim poveznicu jedino u Tarantinu i njegovom stilu. To su toliko različiti filmovi da je to nebo i zemlja.

I da, najbolja su mu prva dva filma, ali su jako dobri i IB, pa i Kill Bill. Jackie je meni bio čisto ok, a Death Proof zabavan...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2012 : 00:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih, mada mu noviji filmovi ne drze kvalitet prijasnjih kultnih ostvarenja.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 20/11/2012 : 08:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
meni su svi filmovi njegovi odlicni, imaju taj njegov stil i to mi se svidja, i svaki mogu pogledat vise puta i pogledao sam

i zamislite da je stao nakon r.dogs i pulpa, ne bi dobili basterdze, ni kill bill (koji kao zaokruzena cijelina odlican)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2012 : 10:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ima on fakat nekih odličnih filmova, ali neki su mu stvarno (po meni) dobili više pohvale nego zaslužuju.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2012 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Beren

Meni jedan od dražih režisera, volim njegove filmove, izuzev možda Death Proof i nestrpljivo očekujem svaki naredni.



isto volim njegove filmove, osim Kill Bill. taj mi je bio žešće sranje.


Kill Bill je bio bas udarni blokbaster, mnogi su upravo zbog toga gledali negativno na ovaj film.
Po mom misljenju radi se o dobroj prici i dobrom filmu, mada se mora priznati da je drugi dio djelimicno nepotrebno razvucen.

Sto se tice Death Proof, tu su neki tarantinovski dijalozi lose ispali, tako da je film na kraju postao teski smor. Nekada ti dijalozi dobro funkcionisu, kao u Pulp fiction, a nekada ne, upravo kao u DP.

Edited by - King Warrior on 20/11/2012 11:33:45
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 20/11/2012 : 15:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Pulp fiction i Reservoir dogs remek djela
Jackie brown odlican film
Kill bill i Inglorius bastards jako zabavni filmovi
Death Proof ima zabavnih djelova ali i jos vise dosadnih
Kill bill2 extra dosadan i razvucen
U svakom slucaju Tarantino je genije koji bi i od toga da snimi film o coviku koji cili film sidi na wc školjci uspia napravit zabavan film.
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000