forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi Quentina Tarantina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 20/11/2012 : 16:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Odlična je ona rivederči scena u Inglorius bastards, kada se predstavljaju kao Italijani. Faca koju Brad Pitt složi je presmešna. Inače, taj film kao celina mi je lošnjikav, iako ima još solidnih delova.

Kill Bill i Death Proof nisam gledao.

Reservoir Dogs i još više Petparačke priče su klasika, veoma zabavni filmovi, koje možeš da gledaš sto puta sa istim žarom.
Jackie Brown je okej, De Niro odličan kao olinjali kriminalac. Više volim te njegove minijature, kao što je i ona u Brazilu, nego uloge po kojima je poznat.

Natural Born Killers, koji je Oliver Stone režirao po njegovom scenariju, odledao do pola, tj. prvi disk od dva, dok su se filmovi još uvek ravnali po 700mb:), nije loše, ali imam utisak da bi u nečijim drugim rukama to bilo bolje.

I tako...

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 18:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Još jedan odličan film po njegovom scenariju je True Romance pokojnog Tonija Skota.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2012 : 20:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kill Bill je bio bas udarni blokbaster, mnogi su upravo zbog toga gledali negativno na ovaj film.
Po mom misljenju radi se o dobroj prici i dobrom filmu, mada se mora priznati da je drugi dio djelimicno nepotrebno razvucen.


upravo ovo što si ti rekao su za mene i najveći minusi u filmu. meni je film fakat djelovao isuviše dosadan i razvučen, bez atmosfere. da budem iskren, kad sam ga pogledao u kinu (i to je bilo zadnji put da sam ga uopće i gledao), odmah nakon gledanja sam ga i zaboravio.

jedna, usuđujem se reći najgluplja scena u cijelom filmu koje se još jedino i sjećam, je ona kad Uma Truman uspije sama šakama i nogama pretuć 100 plaćenih ubojica.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2012 : 20:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

jedna, usuđujem se reći najgluplja scena u cijelom filmu koje se još jedino i sjećam, je ona kad Uma Truman uspije sama šakama i nogama pretuć 100 plaćenih ubojica.


Nije ih pretukla šakama i nogama, imala je najbolju katanu na svijetu.

Inače, to mi je općenito jedna od najdražih scena, sjajan homage istočnjačkim borilačkim filmovima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 20:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan
jedna, usuđujem se reći najgluplja scena u cijelom filmu koje se još jedino i sjećam, je ona kad Uma Truman uspije sama šakama i nogama pretuć 100 plaćenih ubojica.



To je posveta azijskim borilačkim filmovima iz 70ih godina prošlog vijeka. Tarantino je pričao kako je odrastao uz njih i naravno da je u svoj film stavio stvari karakteristične za te filmove.
A ne bi bilo fora da nije uspjela da ih sredi, i nema ih 100. Zovu se Crazy 88, jer ih ima 88, ali koliko se sjećam u onoj sceni ih je ipak manje. Nisam brojao doduše, već neđe pročitao taj podatak

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2012 : 20:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Zovu se Crazy 88, jer ih ima 88, ali koliko se sjećam u onoj sceni ih je ipak manje. Nisam brojao doduše, već neđe pročitao taj podatak


Nema ih 88. Bill kaže da su se prozvali Crazy 88 zato što im je to vjerojatno zvučalo cool.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 20:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
To sam smetnuo s uma.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 20/11/2012 : 21:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Mene to nervira u Kill Billu,prenaivan je. znam da to nije poanta svega ali nervira me to,ne samo u njegovim filmovima nego opčenito

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 20/11/2012 : 21:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by Darth Ivan
jedna, usuđujem se reći najgluplja scena u cijelom filmu koje se još jedino i sjećam, je ona kad Uma Truman uspije sama šakama i nogama pretuć 100 plaćenih ubojica.



To je posveta azijskim borilačkim filmovima iz 70ih godina prošlog vijeka. Tarantino je pričao kako je odrastao uz njih i naravno da je u svoj film stavio stvari karakteristične za te filmove.
A ne bi bilo fora da nije uspjela da ih sredi, i nema ih 100. Zovu se Crazy 88, jer ih ima 88, ali koliko se sjećam u onoj sceni ih je ipak manje. Nisam brojao doduše, već neđe pročitao taj podatak

To mi je uvijek bilo zanimljivo. Kad netko drugi režira glupe filmove u kojima akcijski junak pobije 100 ljudi to su onda glupi filmovi za djecu, a kad Tarantino napravi istu scenu onda se pišu hvalospjevi kako je to posveta azijskim borilačkim filmovima.
Sranje je sranje ma kako god bilo zapakirano.
To mi je kao i s narodnjacima. Recimo da postoje dvije verzije neke turbo folk pjesme i da su gotovo identične sa malo drukčijim aranžmanom. Prvu izvodi Mile Kitić, drugu LET3. Prva verzija bi po kritičaru dobila čistu 1, a druga verzija 4 ili 5 uz komentar kako pjesma na vrlo inteligentan i zabavan način šalje poruku o današnjim tupastim trendovima ili nešto slično.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2012 : 22:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
meni je najdraži njegov film onaj kojega je režirao tony scott - prava romansa
pulp fiction sam gledao nekoliko puta i taj film ima opće poznatih fora i uzrečica otprilike kao maratonci u našim okvirima
reservoir dogs su dobar film, ali ne znam zašto, gledao sam ih samo jednom
kill bill mi je drag, pogotovo ona scena borbe s lucy liu u onom vrtu, dok pahulje snijega padaju, muzika i ona pumpa za vodu
nemilosrdni gadovi - uživao sam , ali nije da mislim kako je to neki veliki film
death proof - ovaj film mi je potpuno iznenađenje, jednostavan i baš dobar

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/11/2012 : 23:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

quote]To mi je uvijek bilo zanimljivo. Kad netko drugi režira glupe filmove u kojima akcijski junak pobije 100 ljudi to su onda glupi filmovi za djecu, a kad Tarantino napravi istu scenu onda se pišu hvalospjevi kako je to posveta azijskim borilačkim filmovima.
Sranje je sranje ma kako god bilo zapakirano.
To mi je kao i s narodnjacima. Recimo da postoje dvije verzije neke turbo folk pjesme i da su gotovo identične sa malo drukčijim aranžmanom. Prvu izvodi Mile Kitić, drugu LET3. Prva verzija bi po kritičaru dobila čistu 1, a druga verzija 4 ili 5 uz komentar kako pjesma na vrlo inteligentan i zabavan način šalje poruku o današnjim tupastim trendovima ili nešto slično.




Ima toga, ali kad se kaze da je to posveta, to nije nikakav hvalospjev vec u ovom slučaju činjenica. I to ne znaci da je bolja od scena kojima pravi omaž, već da je kroz tu prizmu treba interpretirati.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2012 : 23:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Nije ih pretukla šakama i nogama, imala je najbolju katanu na svijetu.


mačem, imaš pravo.

quote:
Inače, to mi je općenito jedna od najdražih scena, sjajan homage istočnjačkim borilačkim filmovima.



sjećaš li se onog što smo raspravljali o dojmovima o filmu? ovo što si sad rekao samo potvrđuje da sam bio u pravu


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2012 : 23:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

sjećaš li se onog što smo raspravljali o dojmovima o filmu? ovo što si sad rekao samo potvrđuje da sam bio u pravu


Iskreno? Vjeruj u što god hoćeš. Zbilja ne vidim potrebu da tebi išta dokazujem.

Samo, postat će jako zamorno kada ti budeš imao potrebu istaknuti to tijekom svake rasprave.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2012 : 23:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

To je posveta azijskim borilačkim filmovima iz 70ih godina prošlog vijeka. Tarantino je pričao kako je odrastao uz njih i naravno da je u svoj film stavio stvari karakteristične za te filmove.
A ne bi bilo fora da nije uspjela da ih sredi, i nema ih 100. Zovu se Crazy 88, jer ih ima 88, ali koliko se sjećam u onoj sceni ih je ipak manje. Nisam brojao doduše, već neđe pročitao taj podatak



ako je već Tarantino mislio ubaciti nešto što će biti, kako on kaže "posveta azijskim borilačkim filmovima iz '70-ih", onda je to mogao bar napravit kak spada. odnosno, the point is, stvar nema smisla. i da, molim te da prije nego počneš skakat s tim "kaj opet ti tu sad pokušavaš nać logiku, smisao, dlaku u jajetu" i slične gluposti, razmisli malo. ozbiljno. da jedna ženskica uspije sama samcata prebit neke kriminalce kojih ima 10-20 puta više. dakako, to što sam rekao da ih je bilo 100, nisam mislio doslovno naravno.

sad kad si rekao "ne bi bilo fora da ih ne sredi", moram ti reći - da, bilo bi baš fora kad bi se u filmu desio slučaj da je protagonist poražen (malo za promjenu nije loše) a iznad svega, cijela stvar bi bila jebeno daleko plauzibilnija!!

ali da, shvaćam što hoćeš reći. ipak je tu riječ o hollywoodskom filmu. lakše je progutat foru i da je glavni protagonist preživio eksploziju nuklearne bombe, a hollywoodski happy endovi uvijek dobro prođu. tak ti je to...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/11/2012 : 23:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Iskreno? Vjeruj u što god hoćeš. Zbilja ne vidim potrebu da tebi išta dokazujem.

Samo, postat će jako zamorno kada ti budeš imao potrebu istaknuti to tijekom svake rasprave.



ne, ozbiljno, ajde se prisjeti te scene za koju si rekao da ti je najdraža u tom filmu. razmisli o slijedećem slučaju: da neki lik može sam samcat sredit bez problema neke kretene kojih ima deset puta više. i gdje je tu smisao? plauzibilnost?! halo?!

inače, kažeš da ne vidiš potrebu da išta dokazuješ? ne moraš. a znam da ni ne možeš jer bi već odavno to i dokazao, da možeš. što se mene tiče, da, ističem to konstantno u raspravi, ali istu stvar radiš i ti. i tako se vrtimo u krug non-stop. ali što se mene tiče, ja samo iznosim činjenice.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 21/11/2012 00:04:55
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 21/11/2012 : 00:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Beren

To je posveta azijskim borilačkim filmovima iz 70ih godina prošlog vijeka. Tarantino je pričao kako je odrastao uz njih i naravno da je u svoj film stavio stvari karakteristične za te filmove.
A ne bi bilo fora da nije uspjela da ih sredi, i nema ih 100. Zovu se Crazy 88, jer ih ima 88, ali koliko se sjećam u onoj sceni ih je ipak manje. Nisam brojao doduše, već neđe pročitao taj podatak



ako je već Tarantino mislio ubaciti nešto što će biti, kako on kaže "posveta azijskim borilačkim filmovima iz '70-ih", onda je to mogao bar napravit kak spada. odnosno, the point is, stvar nema smisla. i da, molim te da prije nego počneš skakat s tim "kaj opet ti tu sad pokušavaš nać logiku, smisao, dlaku u jajetu" i slične gluposti, razmisli malo. ozbiljno. da jedna ženskica uspije sama samcata prebit neke kriminalce kojih ima 10-20 puta više. dakako, to što sam rekao da ih je bilo 100, nisam mislio doslovno naravno.

sad kad si rekao "ne bi bilo fora da ih ne sredi", moram ti reći - da, bilo bi baš fora kad bi se u filmu desio slučaj da je protagonist poražen (malo za promjenu nije loše) a iznad svega, cijela stvar bi bila jebeno daleko plauzibilnija!!




ha? plauzibilnija od cega? ako je to posveta hongkongškom borilačkom filmu iz 70-ih (a je) i inim akcijskim patchworcima iz istog razdoblja onda KB treba bit plauzibilan kolko i oni (i ni truncicu vise)....prvenstveno zbog toga sto KB nema ambiciju za dekonstrukciju

dakle, kad Uma Thurman razbije sto ljudi to je jednako plauzibilno ko i kad olinjali starac s planine premlati 300 ninđi koji idu jedan po jedan na njega

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2012 : 00:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

ha? plauzibilnija od cega? ako je to posveta hongkongškom borilačkom filmu iz 70-ih (a je) i inim akcijskim patchworcima iz istog razdoblja onda KB treba bit plauzibilan kolko i oni (i ni truncicu vise)....prvenstveno zbog toga sto KB nema ambiciju za dekonstrukciju

dakle, kad Uma Thurman razbije sto ljudi to je jednako plauzibilno ko i kad olinjali starac s planine premlati 300 ninđi koji idu jedan po jedan na njega



ne, gledaj, sve ovo stoji što kažeš.

ali isto treba uzeti u obzir da su to filmovi iz dva različita razdoblja. 70-e i 2000-e. i tu su ipak sad dvije različite stvari. odnosno, nešto što je bilo prolazno/ptihvatljivo tada danas sigurno baš neće bit takvo. zar ne?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 00:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

sad kad si rekao "ne bi bilo fora da ih ne sredi", moram ti reći - da, bilo bi baš fora kad bi se u filmu desio slučaj da je protagonist poražen (malo za promjenu nije loše) a iznad svega, cijela stvar bi bila jebeno daleko plauzibilnija!!


Možda cijela stvar nije jebeno plauzibilna, ali je zato jebeno zabavna.

Jedan razlog zašto ljudi vole fantaziju, fikciju općenito, jest to što nam omogućuje da doživimo nešto što je nemoguće. Bilo da je riječ o čudovištima, ljudima koji lete, paralelnim svjetovima, psihodeličnim slikama, supersposobnim borcima, Robu Schneideru ili nečemu desetom.

Imam dojam da bi ti i za Kafkin Preobražaj rekao da je sranje, samo zato što se ne možeš pomiriti sa slikom da se neki čovjek pretvara u kukca.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 21/11/2012 : 00:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Mali_Mate

ha? plauzibilnija od cega? ako je to posveta hongkongškom borilačkom filmu iz 70-ih (a je) i inim akcijskim patchworcima iz istog razdoblja onda KB treba bit plauzibilan kolko i oni (i ni truncicu vise)....prvenstveno zbog toga sto KB nema ambiciju za dekonstrukciju

dakle, kad Uma Thurman razbije sto ljudi to je jednako plauzibilno ko i kad olinjali starac s planine premlati 300 ninđi koji idu jedan po jedan na njega



ne, gledaj, sve ovo stoji što kažeš.

ali isto treba uzeti u obzir da su to filmovi iz dva različita razdoblja. 70-e i 2000-e. i tu su ipak sad dvije različite stvari. odnosno, nešto što je bilo prolazno/ptihvatljivo tada danas sigurno baš neće bit takvo. zar ne?



kaži to fanovima Zagora


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 00:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ali isto treba uzeti u obzir da su to filmovi iz dva različita razdoblja. 70-e i 2000-e. i tu su ipak sad dvije različite stvari. odnosno, nešto što je bilo prolazno/ptihvatljivo tada danas sigurno baš neće bit takvo. zar ne?


A ipak, takvi se filmovi i dalje snimaju.

Očito je još uvijek prolazno/prihvatljivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 00:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

inače, kažeš da ne vidiš potrebu da išta dokazuješ? ne moraš. a znam da ni ne možeš jer bi već odavno to i dokazao, da možeš. što se mene tiče, da, ističem to konstantno u raspravi, ali istu stvar radiš i ti. i tako se vrtimo u krug non-stop. ali što se mene tiče, ja samo iznosim činjenice.


Iz nekog, samo tebi znanog razloga, ti odbijaš vjerovati da ja mogu raspoznati da je neki film, prema mom subjektivnom doživljaju, grozan, loš, bezvezan, itd. I ti iz nekog, samo tebi znanog razloga, i dalje inzistiraš na tome, makar sam ti ja naveo priličan broj filmova koje smatram lošima.

I sad mi još spočitavaš da ja imam potrebu to isticati u raspravama. Makar ti to stalno ističeš u raspravama, kao da ti na pamet ne pada nikakav bolji argument kojim bi potkrijepio svoje stavove.

Kao što rekoh, kad si već došao tako daleko, slobodno vjeruj u što god hoćeš. Pa i kad ti već to toliko znači, slobodno to zovi "činjenicama".

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2012 : 00:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Možda cijela stvar nije jebeno plauzibilna, ali je zato jebeno zabavna.


meni je film općenito bio sranje, tak da razlike nema.

quote:
Imam dojam da bi ti i za Kafkin Preobražaj rekao da je sranje, samo zato što se ne možeš pomiriti sa slikom da se neki čovjek pretvara u kukca.



ne, Kafkin roman nije sranje i ne kažem da je sranje (s obzirom na to što se u knjizi događa) jer to ne može biti. the point is, ovo Kafkino djelo (kao i uostalom sva njegova djela) je odraz njegovih osobnih iluzija, kao i općeniti prikaz njegove vlastite sredine u kojoj je živio, ali i teškog života kroz kojeg je prošao. povučen u sebe, odbačen...osim toga, glavni lik romana (Gregor Samsa) jest Kafka. lik kojeg poistovjećujemo sa samim piscem. lik čiji je život Kafka prikazao baš onako kako je i on proživio vlastiti život. tako da njegova metamorfoza (Gregorova) na kraju ima smisla - ona predstavlja konačan slom njegovog života, moment kad on postaje potpuno odbačen od društva.

dok u Tarantinovom slučaju imamo skroz drugu situaciju - film koji nema smisla unutar vlastitog univerzuma. i tu je temeljna razlika.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/11/2012 : 00:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

dok u Tarantinovom slučaju imamo skroz drugu situaciju - film koji nema smisla unutar vlastitog univerzuma. i tu je temeljna razlika.


A kakav je to univerzum?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2012 : 01:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Iz nekog, samo tebi znanog razloga, ti odbijaš vjerovati da ja mogu raspoznati da je neki film, prema mom subjektivnom doživljaju, grozan, loš, bezvezan, itd. I ti iz nekog, samo tebi znanog razloga, i dalje inzistiraš na tome, makar sam ti ja naveo priličan broj filmova koje smatram lošima.


to da li je neki film grozan, loš ili kakav već možeš spoznati samo ti kada ga gledaš. što se mene tiče, nigdje nisam rekao što ti možeš ili ne možeš, samo sam naveo svoj dojam u vezi cijele stvari. a sad kad ti veliš da ja konstatno inzistiram na tome na čemu inzistiram, a ti si naveo priličan broj filmova koje smatraš lošima, reci ti meni: gdje si ih ti to naveo? koji su to filmovi? koje si ti filmove nedavno pogledao i rekao da su loši?

quote:
I sad mi još spočitavaš da ja imam potrebu to isticati u raspravama. Makar ti to stalno ističeš u raspravama, kao da ti na pamet ne pada nikakav bolji argument kojim bi potkrijepio svoje stavove.

Kao što rekoh, kad si već došao tako daleko, slobodno vjeruj u što god hoćeš. Pa i kad ti već to toliko znači, slobodno to zovi "činjenicama".



gledaj, s obzirom da tvrdiš da "mi ne padaju nikakvi bolji argumenti kojima bih potkrijepio svoje stavove", da čujemo onda tvoje protuargumente. ajde navedi neki film kojeg si nedavno pogledao, a da je bio sranje. kad si zadnji put naveo takav neki film? ajde da čujemo!


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/11/2012 : 01:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

A kakav je to univerzum?



dobro pitanje. na njega samo Tarantino zna odgovor, ne ja.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000