forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi Quentina Tarantina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/08/2019 : 16:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

Navodno moguće je da za Netflix izađe taj 4 hour cut...


To bi bio vrhunac licemjerja, ali kod QT-a me više ništa ne čudi.




Šta je tu licemerno?


Pa Tarantino je veliki pobornik kina i filmske trake, zar ne? A koliko znam na snazi je sukob između "old school" filmaša i Netflixa. Nisam uhvatio da se on osobno izjašnjavao po tom pitanju, ali to da se njegovu verziju filma može pogledati samo putem digitalne platforme mi zvuči u sukobu sa vrijednostima koje inače propagira.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/08/2019 : 17:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Imaš već Hateful Eight koji je izašao u produženoj verziji za Netflix - dodatnih 25 minuta. A i čovek je radio u video klubu, sam je pričao kako i dalje snima filmove sa tv-a, oldschool...to što voli bioskop ne znači da ne gleda kući filmove.

A uostalom ako neki režiser želi da objavi full verziju koju nikad ne bi mogao da pusti u bioskopu zbog svojih producenata, šta mu preostaje? Da mu se pusti original cut na 2-3 festivala? I onda si svestan da se to isključivo preko torenta pušta među narod...Bolje da bude na digitalnoj platformi nekoj onda.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/08/2019 : 19:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bristova


Ta zadnja scena mi je najčudnija. Iako nigdje do sada nisam pročitao da je neko povukao neku paralelu sa pravim događajem niti spomenuo da su atmosfera i kadar u najmanju ruku čudni.
Nisam imao dojam happy enda.



Nisam prepoznao ovu mračnu intepretaciju kraja, naprotiv, doživio sam tu finalnu scenu kao totalni hepiend. Po meni, ta scena nas vraća na onu iz prve polovice filma, kad Rick govori da ga samo jedan pool party kod prvih susjeda dijeli od ulaska u holivudsku A ligu. Na kraju filma dobija tu ulaznicu, otvaraja mu se vrata (raja). Bajkoviti, snoliki hepiend (za koji znamo da se u stvarnosti nije dogodio), ali filmovi i jesu bajke i snovi koje ne treba vezati okovima stvarnosti :)

quote:
Originally posted by Red Marquis

Kroz lik Margot Robbie mi je super prikazan taj danas zaboravljeni ritual odlaska u bioskop, kao nečega većeg od života.



Film sam pogledao sinoć u kinu u jednom malom dalmatinskom mjestu koje ima redovan kino program kroz cijelu godinu: 2 projekcije tjedno, red blitz-cinestar (američkih) blockbustera, red nezavisne (evropske) distribucije, red crtića, za svakog ponešto. Projekcija OUATIH je bila puna, nakon filma pozdravljanje i komentiranje sa poznatima, milina (iz nekih prošlih vremena indeed). Sljedeći tjedan je na redu novi film po knjizi Roberta Savianija, ko da sam biram filmove :)

Edited by - vukozec on 21/08/2019 19:30:49
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/08/2019 : 20:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Red Marquis

Nisam znao za Hateful Eight. Znam da je radio u videoteci i naravno da gleda kući filmove i da će svoje učiniti dostupnima, samo bih očekivao dvd/blu-ray izdanja, Netflix kao platforma mi se činio kao nešto u suprotnosti s njegovim stavovima. Očito sam pogriješio.

@vukozec

To kino zvuči super.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/08/2019 : 21:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
@vukozec
To kino zvuči super.


Baš. Nadam se da će što duže takav šmek zadržati.

Nedostaje mi to. Svuda samo neki Cinestari, Cineplexxi, Coca Cola, nachos, jumbo kokice i svi na prva slova odjavne špice ko jedva dočekali odma lete napolje...svaki put ako nas ostane 10-ak da overi ima li još možda neka scena ili da se pogleda i špica do kraja...taman posla. Čist konzumerizam.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/08/2019 : 21:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


Cliff izgleda kulerski i simpatično, a opet je sveden na DiCapriovog potrčka i nalazi se u nekom podređenom odnosu prema njemu. Kao da se nalazi u jednoj idolopokloničkoj snishodljivosti, a to je vrlo čudno obzirom da je DiCaprio prikazan kao cmizdro, a Pitt kao pravi vitalni hemingvejski muškarac od akcije. Ta izokretanja, nemam pojma što bi trebala značiti, osim dosjetke - koja je, po meni, suvišna.
Ako je njihov odnos odnos prijateljstva zasnovanog na obostranom poštovanju, opet to ne stoji kako Bog zapovijeda, obzirom na ovu izokrenutost o kojoj pričam i izokretanje uloga: cmizdro i histerik gore, mačo i faca dolje.



Još malo konteksta :)

Jedan od omiljenih Tarantinovih vesterna je Rio Bravo. Za njega je to savršeni buddy-buddy film, odnosno "hang-out movie" (https://film.avclub.com/quentin-tarantino-s-favorite-hang-out-movie-is-a-laid-1798267682/amp). "The buddy film is a film genre in which two people—often both men—are put together. The two often contrast in personality, which creates a different dynamic onscreen than a pairing of two people of the opposite gender. A friendship between the two people is the key relationship in a buddy film.", kaže wikipedija. Prijateljstvo dva glavna muška lika, koji su po mnogočemu različiti je okosnica i Tarantinovog filma."The idea that friendships, underlined and shaped by our choices and actions, give our lives meaning is central to Rio Bravo too." UOATIH je Tarantinov buddy-buddy film, njegov Rio Bravo. Oba filma traju otprilike jednako, oba su miks komedije i akcije, s tim da potonje i nema baš puno, ali zato ima puno priče i scena sa naizgled običnim situacijama, te oba šalju optimističnu poruku o obrani zajednice od strane njenih pripadnika koji su na različitim stupnjevima hijerarhije.

Taj buddy-buddy odnos u UOTIH sam pročitao ovako. Rick i Cliff su najbolji prijatelji bez obzira na klasne razlike među njima, bez obzira na to što su na različitim razinama holivudske i društvene piramide. Scena u kojoj se Cliff prisjeća epizode sa Bruce Leejem nam daje do znanja da je njemu jasno da ga Rick ne iskorištava. Naprotiv, Cliff je svjestan da se Rick brine za njega kad su mu svi drugi zatvorili vrata i zato mu zauzvrat nije problem biti prijatelju na usluzi. Rick je također svjestan što sve Cliff radi za njega i spreman je zauzeti se za prijatelja kad je moguće. Poruka je da klasne razlike ne moraju biti nepremostiv problem, međustaležni rat nije nužan. Kad se to stavi u kontekst priče u kojoj su neprilagođeni marginalci odlučili objaviti rat društvu koje ih je osudilo na outsiderski status (premda bi oni rado bili unutra) i to tako da napadnu random pripadnike jet seta, ta poruka postaje još jasnija. I holivudski glumci su ljudi, a ne tek razmaženi, privilegirani gadovi. Također, Tarantino je već ranije slavio ljude sa nižih razina holivudske (filmske i tv) piramide: redatelje i glumce sa b i c liste (pa i Rick je glumac sa b liste, tv zvijezda čije vrijeme prolazi, a ni Tate nije bila pretjerano poznata, što je i naglašeno u jednoj sceni u filmu), kaskadere, itd.

Još malo. Cliff i Rick su skoro jedini likovi u filmu koji nisu stvarne osobe, no mislim da i u njima ima nešto od stvarnih biografija. Konkretno, Cliff ima nešto od Dennisa Wilsona (čije se ime, bez prezimena spominje u jednoj sceni - koja se stvarno dogodila). Dennis je bio bubnjar Beach Boysa, daleko najzgodniji od braće Wilson, markantni suncem opaljeni surfer, koji je ostavljao dojam bonvivanskog prostodušnog lika. Jednom zgodom je pokupio neke stoperice hipičke, da bi ih kasnije opet sreo, te su ga one uskoro upoznale sa svojim guruom zvanim Charlie. Wilson se neko vrijeme družio sa Mansonom, čak je jednu njegovu pjesmu snimio kao B stranu Beach Boys singla, te je Mansona upoznao sa ljudima iz glazbenog biznisa, pa tako i sa Terryjem Melcherom, producentom koji je bio prethodni stanar kuće u kojoj su živjeli Polanski i Tate. To poznastvo je bilo razlog zašto je Manson odabrao baš tu kuću. (btw, zadnji stanar te kuće je bio Trent Reznor, puno američkog folklora je u njoj). Dennisa se smatralo najmanje talentiranim od braće, on je bio "onaj zgodni", dok su Brian i Carl bili autori i lideri benda. Na kraju je Dennis snimio najbolji solo album od svih Beach Boysa (a i al pari sa najboljim albumima grupe), Pacific Ocean Blue. Cliff, zgodni prostodušni tip koji se uokolo voza u havajskoj košulji i skuplja stoperice hipičke pripadnice opasnog kulta, tip kojeg malo tko doživljava ozbiljno no koji je ipak sposoban za velike stvari - mislim da ima paralela između njega i Dennisa.

Uglavnom, ova je za Cliffa:

Edited by - vukozec on 22/08/2019 09:25:31
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 09:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
vukozec, okej ti je onaj kontekst o nasilju. može biti da je tako, da dobro govoriš.
no, ja sam potpuno IZVAN konteksta Tarantino i ono što je sigurno: neću se udubljivati u nejgov lik i djelo. on mi je jednostavno nezanimljiv, a na razini filmova tek podnošljiv.

Bilo jednom u Hollywoodu mi je iznenađujuće dobro, obzirom tko je radio, i to sam rekao. pa ipak, ostaje od čega sam pošao: nije tu baš sve tako jasno i nedvosmisleno, da bi ova bila jedna lijepa priča o prijateljstvu i jedna lijepa bajka. da bih bio siguran u to, moram još pogledati. tako, čut ćemo se kroz par mjeseci haha.

"Rick i Cliff su najbolji prijatelji bez obzira na klasne razlike među njima, bez obzira na to što su na različitim razinama holivudske i društvene piramide."

već ovo je prigovor protiv odnosa Rick-Cliff. u pravom buddy-buddy filmu uopće ne postoji tako nešto kao što su "klasne razlike". stratifikacija osnovana po socijano-ekonomskom statusu ne postoji u filmovima o prijateljstvu. takva diferencijacija je kao upad jednog drugog vrijednosnog sistema i podriva prijateljstvo o kakvom ti pričaš, gdje su glavne vrijednosti odanost, čast, plemenitost. mora biti romansirano, Šenoa, Zagor, kralj i sluga imaju iste moralne vrijednosti, isti pojmovnik, isto se izražavaju, kao Zagor i Tonka ili Orsovic iz Albanije i Tarawa sa južnih ljudožderskih otoka.
kod Ricka i Cliffa međutim ima različitih socijalnih zbilja i svaki je okupiran svojim "svijetom" - a sve to podriva i umanjuje prijateljstvo.

ali kažem, više za par mjeseci, kada definitivno vidim je li Tarantino napokon uradio nešto vrijedno ili je ostao sroljo sa špageti dosjetkama.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/08/2019 : 10:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

u pravom buddy-buddy filmu uopće ne postoji tako nešto kao što su "klasne razlike".



Moraju postojati razlike, razne, pa i klasne. Riggs i Murtaugh, jedan je bijelac, drugi je crnac. Jedan je suicidalni samotnjak, drugi je čovjek sa sređenim obiteljskim životom.

Pa i Chico je na više načina podređen Zagoru, njegov sidekick, potrčko :)
To što je u ovom filmu onaj kojeg ćemo konvencionalno smatrati podređenim veća faca od naizgled nadređenog je Tarantinov trik. Društveni status, ugled i materijalno stanje su samo jedan aspekt gledanja na hijerarhiju odnosa. Za Tarantina kaskaderi mogu biti veće face od glumaca, a Wiiliam Witney veći redatelj vesterna od Johna Forda :)

Edited by - vukozec on 22/08/2019 10:13:16
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 10:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne kažem da ne postoje razlike, da, one postoje. ali to su fingirane razlike. nema klasnih razlika, jer ove odmah uvlače jednu drugu zbilju. parovi pripadaju istom moralnom, socijetalnom itd. poretku.

ovaj drugi dio tvog posta: pa to i kažem - ne volim Tarantinove trikove. ne znam čemu to, u filmu koji bi trebao(?) biti film o prijateljstvu (romansiranom!!), čak se tvrdi da je to jedna bajka.

znači, da, za Tarantina može biti veći, ali ne i za mene. te ako on radi još jednu travestiju, onda imamo problem, on i ja.
a ja govorim o svom viđenju filma i što on meni znači; ne što može značiti in-group. ako je netko, onda ja sasvim sigurno nisam "in", nego stopostotni out-group. ovdje se Tarantino napokon može obratiti i ovakvima, tvrdima haha, stopostotnim out-group tipovima - no, kažem, vidjet ćemo bolje kasnije.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2019 : 10:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Film sam pogledao sinoć u kinu u jednom malom dalmatinskom mjestu koje ima redovan kino program kroz cijelu godinu: 2 projekcije tjedno, red blitz-cinestar (američkih) blockbustera, red nezavisne (evropske) distribucije, red crtića, za svakog ponešto. Projekcija OUATIH je bila puna, nakon filma pozdravljanje i komentiranje sa poznatima, milina (iz nekih prošlih vremena indeed). Sljedeći tjedan je na redu novi film po knjizi Roberta Savianija, ko da sam biram filmove :)


O kojem se mjestu radi?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/08/2019 : 11:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

Film sam pogledao sinoć u kinu u jednom malom dalmatinskom mjestu koje ima redovan kino program kroz cijelu godinu: 2 projekcije tjedno, red blitz-cinestar (američkih) blockbustera, red nezavisne (evropske) distribucije, red crtića, za svakog ponešto. Projekcija OUATIH je bila puna, nakon filma pozdravljanje i komentiranje sa poznatima, milina (iz nekih prošlih vremena indeed). Sljedeći tjedan je na redu novi film po knjizi Roberta Savianija, ko da sam biram filmove :)


O kojem se mjestu radi?



https://kinomediteran.hr/fmfs/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2019 : 11:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a jesi tajanstven;))
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/08/2019 : 12:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa, ima više takvih kina po Dalmaciji, mislim da je to najbolji odgovor da se zainteresirani informiraju :)

A i nije neka tajna onome tko se sjeća da sam na Mafest temi spominjao da imam veze sa tim krajem, lako zbroji 2 i 2 ;)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/08/2019 : 16:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Pa to je projekt kojim se lokalna priobaljna kina pokušavaju održat na životu. I u Trogiru je ljetno kino uključeno, prošle godine san pogleda danski The Guilty tamo.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 23/08/2019 : 00:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Podgora.
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 23/08/2019 : 09:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Bilo jednon... dobar je film. Di Capria bi gleda bilo kad i bilo gdje ali svi su glumci vrlo dobri.
Neznam da sam ovo doživio kao film, više kao epizodu serije, negdi iz sredine priče.
A inače film je stvoren za preserans filmskih geekova sa milijunom referenci na filmove iz 60tih.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......

Edited by - dnevni boravak on 23/08/2019 09:05:20
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/09/2019 : 22:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Odgledao prije neki dan film i zadovoljan sam.

Ovo je ljubavno pismo starom Holivudu u kojem Tarantino radi ono što najbolje zna. Trebalo bi da se svidi svima koji vole njegove filmove, ali za širu publiku nisam siguran jer ima sporiji tempo i možda je malo duži nego što bi trebalo.

Zanimljivo mi je bilo vidjeti koliko ustvari Tarantino mrzi Hipike i ne voli Brus Lija Tu je i poznata ljubav prema stopalima i špagetijima

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/09/2019 : 22:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se film, ima baš onaj "hangout-movie" ritam ko Jackie Brown.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/09/2019 : 23:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Naručio soundtrack s Amazona!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/09/2019 : 01:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/09/2019 : 13:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/09/2019 : 16:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Divota!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/09/2019 : 17:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već tu...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/10/2019 : 21:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Fali ti ovaj:

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2019 : 16:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pogledali sinoć, meni odličan kao i svi njegovi filmovi. Baš kako je netko rekao, kao nekakva središnja epizoda serije.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000