forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DR.Zagorolog 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/12/2012 : 11:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Dragi prijatelji i dusmani,
nakon kvalifikacija
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=322&TOPIC_ID=37611#1566358
doslo je vrijeme za izbor cetvrtog po redu ultimativnog zagorovog fana - doktora zagorologije!
Kao i u prethodnim takmicenjima, Dr.Zagorolog titula nije ponovljiva, to znaci da dosadasnji pobjednici nisu u utrci.
Razlog za to je da i drugi forumasi dobiju sansu da se okite titulom, ne da se u izboru mozda uvijek ista imena ponavljaju, a ko jednom doktorira nije potrebno da to ponavlja, kao i u realnom zivotu.
Ukoliko nakon isteka roka bude nerijeseno, takmicenje se onda produzava do narednog glasa koji ce onda i presuditi pobjednika, jer je moguce da se samo jedna osoba godisnje okiti ovom titulom.

Dosadasnji doktori zagorologije:

2009 - Dr. Bruce Springsteen
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36166&whichpage=1&SearchTerms=zagorolog

2010 - Dr. King Warrior
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38838&whichpage=1&SearchTerms=zagorolog

2011 - Dr. Attila77
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41115

Na vama je da odlucite po kojim kriterijima glasate, da li je to jer su ljudi pisali tekstove, nervirali ostale sa Zagorom ili na neki drugi nacin se istakli kao ultimativni fanovi.
U finalu su najistaknutiji fanovi naseg junaka sa svih nasih foruma.

Takmicenje traje sedam dana, do 22.12.2012., 12.00 h.



evo takmicara redoslijedom po broju glasova u kvalifikacijama:


Results:
PijaniPatak [40%] 36 votes
solar [7%] 6 votes
acestroke [44%] 40 votes
teller [8%] 7 votes
velka031 [2%] 2 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 91 counted »» Last Vote: 22/12/2012 09:50:06

Edited by - King Warrior on 22/12/2012 12:00:10

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/12/2012 : 11:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Kao sto rece kolega ispod,prava borba treba da se vodi izmedju Solara i Patka,acestroke zasluzuje bronzu bez dvoumljenja,ovu dvojicu preostalih znam samo po "bravo Feri,bravo Zagore",oni su vise vatreni fanovi nego Zagorolozi.
Moj favorit je bio Stinky(nije mi jasno kako nema njega u finalu,imao je dosta glasova?)ali kad je vec ovako glas dajem Solaru,prvenstveno zbog sjajnog ucesca na Kako se filozofira sjekirom temi i zbog komentara na recenzije koji su uglavnom kvalitetniji nego sama recenzija.Moderan ljubitelj Zagora,ne smatra Ferija bozanstvom niti najboljim crtacem koji zemljom hoda,voli revoluciju i napredak koji su ovom junaku donijeli Boseli,Buratini i novi crtaci koji su sa njima dosli a pritom postuje Nolitin period i ne pretjeruje u tome.
Nije napadan ni dosadan sa svojim stavovima,sto je mozda i najbitnije,tako da nemam dileme oko glasanja.

Edited by - wele on 15/12/2012 11:42:32
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/12/2012 : 11:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Acestroke ne ulazi u izbor, covjek ne voli Morsku stravu, i maltene nijednu "noviju epizodu", tako da mu ova titula nikako ne pripada, uprkos sjajnom radu na prevodima. Teller i velka031 su vise veliki postovaoci i fanovi, nego doktori zagorologije. Sto se mene tice, prava borba je izmedju solara i Patka, a kako je solar vise statisticar, a Patak "teorijski zagorolog", glas ide Patku.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 15/12/2012 : 11:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Mr. Drunky Duck :)

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/12/2012 : 11:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

Moj favorit je bio Stinky(nije mi jasno kako nema njega u finalu,imao je dosta glasova?)


Na pocetku kvalifikacija sam rekao da u finale ide pet najboljih.
PP, solar i ace su imali tonu glasova, teller i velka po osam.
stinky, profa, legaz i andjelt po sest, grofica pet, ostali manje.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/12/2012 : 11:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by wele

Moj favorit je bio Stinky(nije mi jasno kako nema njega u finalu,imao je dosta glasova?)


Na pocetku kvalifikacija sam rekao da u finale ide pet najboljih.
PP, solar i ace su imali tonu glasova, teller i velka po osam.
stinky, profa, legaz i andjelt po sest, grofica pet, ostali manje.


Mislio sam da je tu nedje po glasovima sa Telerom i Velkom,greska
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/12/2012 : 11:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
acestroke

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/12/2012 : 12:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
solar je po meni najveći poznavaoc što je najbitnije za mene koliko je sam pomogao sa neobjavljenim tablama i novim zagorima u italiji, takvi topici uvijek će biti potrebni, a nema svatko znanje da ih svako malo obnavlja. Dakle,


solar

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 15/12/2012 12:06:09
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/12/2012 : 12:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

Mislio sam da je tu nedje po glasovima sa Telerom i Velkom,greska


pa i jeste bio, sve dok mikado sinoc nije glasao. Do tog trenutka je imao samo jedan glas manje od ove dvojice.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=330&TOPIC_ID=37611#1568188
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 15/12/2012 : 12:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Moj glas ide Patku.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 15/12/2012 : 12:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Pijani Patak!
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 15/12/2012 : 12:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Teller!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/12/2012 : 12:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
velka

sangue navajo
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/12/2012 : 12:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ace. Zagor-te-nay je rekao. Ugh.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/12/2012 : 12:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magnus

Teller!


fala zemljače na glasu...Elderane je dobro napisao, ja sam ti više poštovaoc i Zagor fan a ne neki Zagorolog jer mi je kao malo odraslijem Zagor na duši zbog ogromne doze nostalgije i mnogo lake zabave...malo me vrijeme a malo i ne toliko blistavo poznavanje kompjuterskih procesa ograničava da na tu temu dam veči doprinos...
možda se popravim na tom polju u 2013-toj....
ako moram među svim tim odličnim forumašima izabrati jednog...nek to bude Pijani Patak iako bi i neki drugi izbor bio sasvim opravdan...toliki entuzijazam je retko viđen kad se razpravlja o Zagoru ko kod našeg Patka...pa moj glas ide njemu, kad več među najboljima moramo izabrati najboljeg...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 15/12/2012 : 13:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
Glas za Pijanog. Dvoumio sam se između njega i solara, obojica su jako puno doprineli temama na ovom forumu, recenzijama (solar više opširnim komentarima na recenzijama) i u principu su dosta realni sa komentarima i konstruktivni. Izdvojio bih i velku koji je jedan od najpozitivnijih Zagorovaca!

Inače, zaista me čudi veliki broj glasova za Acestroka. Svaka mu čast na onome što radi, ali on ne prevodi samo Zagora, a odavno se iz njegovih poruka vidi da ima mnogo junaka koji su mu draži od Zagora, dok mu "novi" Zagor uopšte ne odgovara. Ali dobro, svako ima svoje kriterijume.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 15/12/2012 : 13:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Sve su to fair play momcine, vidim po patkovom glasu Acestroki i Tellerovom glasu Patku. Teller je dobro objasnio sto se njegove malenkosti tice, a ja sam neki dan na Zagorovom topiku napisao svoje misljenje.
Dakle, moj glas pijanom postaru.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/12/2012 : 13:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Sve su to fair play momcine, vidim po patkovom glasu Acestroki i Tellerovom glasu Patku.


to su oni samo napisali, ali daleko poznat patkov ego je ruku na mišu vukao do glasa za samoga sebe

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 15/12/2012 : 13:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by ZoranC

Sve su to fair play momcine, vidim po patkovom glasu Acestroki i Tellerovom glasu Patku.


to su oni samo napisali, ali daleko poznat patkov ego je ruku na mišu vukao do glasa za samoga sebe

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 15/12/2012 : 13:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message  Reply with Quote
glasao za acestroke
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 15/12/2012 : 13:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote


Absolutni KRALJ. Pijani Patak!!!

Velik i kvalitetan doprinos Zagi-forumu. Clanovi koji su u toku,to dobro znaju.

Solar takodjer sa velikim ucinkom i informativnim doprinosom.

Acestroke,Zagor na engleski,veliki RESPECT.




+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 15/12/2012 : 13:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Iskrene pohvale za solara, ali moj glas, bar ove godine, ide Patku. Aktivan na ovom i italijanskom forumu, piše o Zagoru, piše scenarije, crta, i podstiče "rasprave".

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 15/12/2012 : 14:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by magnus

Teller!


fala zemljače na glasu...Elderane je dobro napisao, ja sam ti više poštovaoc i Zagor fan a ne neki Zagorolog jer mi je kao malo odraslijem Zagor na duši zbog ogromne doze nostalgije i mnogo lake zabave...malo me vrijeme a malo i ne toliko blistavo poznavanje kompjuterskih procesa ograničava da na tu temu dam veči doprinos...
možda se popravim na tom polju u 2013-toj....
ako moram među svim tim odličnim forumašima izabrati jednog...nek to bude Pijani Patak iako bi i neki drugi izbor bio sasvim opravdan...toliki entuzijazam je retko viđen kad se razpravlja o Zagoru ko kod našeg Patka...pa moj glas ide njemu, kad več među najboljima moramo izabrati najboljeg...




Jasta, drago mi je da me nisi pogresno shvatio. Rijetko se moze vidjeti tvoj entuzijazam, vjerovatno dajes veci doprinos opstanku Zagora od vecine (buduci da, ako sam dobro shvatio, kupujes skoro sve edicije, a mnoge kiosk stripove i duplo, pa i trostruko) :), ali nisi tip koji prevodi Buratinija sa fejsbuka, podstice teme, filozofira o Zagoru... I sam sam takav, Zagor mi je junak broj 1, ali sumnjam da cu ikad toliko analiticki prici Zagorovom svijetu, prosto jer meni tu i nema nekih poveznica za veliki serijal. Svaki pisac kao da pise za sebe, ali, dobro, to je vec neka druga tema. U svakom slucaju, ocekujem borbu izmedju patka i solara, jedino je tako posteno.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 15/12/2012 : 14:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
iako je po meni solar ove godine zaslužio pobjedu, kako se čini patak će ju osvojiti tako da je dobro da se sjetimo njegovog doktorata od prošle godine http://www.stripovi.com/magazin/divovi-dobra-i-zla-analiza-jednog-multiverzuma/209/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

marinac
Average Member



570 Posts

Member since 13/05/2011

Posted - 15/12/2012 : 14:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send marinac a Private Message  Reply with Quote
Između Pijanog Patka i Acestroke je prevagnulo za Acestroke-a.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/12/2012 : 15:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by magnus

Teller!


fala zemljače na glasu...Elderane je dobro napisao, ja sam ti više poštovaoc i Zagor fan a ne neki Zagorolog jer mi je kao malo odraslijem Zagor na duši zbog ogromne doze nostalgije i mnogo lake zabave...malo me vrijeme a malo i ne toliko blistavo poznavanje kompjuterskih procesa ograničava da na tu temu dam veči doprinos...
možda se popravim na tom polju u 2013-toj....
ako moram među svim tim odličnim forumašima izabrati jednog...nek to bude Pijani Patak iako bi i neki drugi izbor bio sasvim opravdan...toliki entuzijazam je retko viđen kad se razpravlja o Zagoru ko kod našeg Patka...pa moj glas ide njemu, kad več među najboljima moramo izabrati najboljeg...




Jasta, drago mi je da me nisi pogresno shvatio. Rijetko se moze vidjeti tvoj entuzijazam, vjerovatno dajes veci doprinos opstanku Zagora od vecine (buduci da, ako sam dobro shvatio, kupujes skoro sve edicije, a mnoge kiosk stripove i duplo, pa i trostruko) :), ali nisi tip koji prevodi Buratinija sa fejsbuka, podstice teme, filozofira o Zagoru... I sam sam takav, Zagor mi je junak broj 1, ali sumnjam da cu ikad toliko analiticki prici Zagorovom svijetu, prosto jer meni tu i nema nekih poveznica za veliki serijal. Svaki pisac kao da pise za sebe, ali, dobro, to je vec neka druga tema. U svakom slucaju, ocekujem borbu izmedju patka i solara, jedino je tako posteno.


naravno, razumemo se prijatelju, ali to da dupliram pa čak poneki broj Zagora kupim 3 puta je više za prečutit nego se hvalit...a ne pada mi na pamet da se hvalim(ludošču)...jednostavno jedan broj ide u vrečicu za nasljednike,jedan za čitanje a treči za kolekciju sinu(i on hoče glancere)...Zadnjeg Zagora TROGLAVO ČUDOVIŠTE sam kupio čak 4 komada, jer mi je jedan broj Zagor imao ljubičaste hlače(loše otisnuti primjerci)...i sad čekam da mi Ludens pošalje zahvalnicu ili bar koju delnicu koja mi pripada u Ludens kolaču...
Zagor je moja prva(uz tellera)ljubav i plamti još dan danas...nadam se do dana kad onome gore položim račune...za sve životne gluposti.
hvala svima koji su glasovali za mene ali iskreno, tu se uz Zagor fana traži i nešto više... a Patak to ima...nije jedini ali je jedinstven...bar ove 2012 godine...
a 1.1.2013 priča se piše nanovo...konkurencija je uvijek samo plus...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000