forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Régis Loisel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/12/2012 : 11:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Meni se je uzasno tesko odluciti izmedu njegova dva serijala , pa bi zelio cuti i vase stripofilsko razmisljanje glede istih.
Pokusajte obrazloziti svoj odgovor, jer me jako zanima , a i vodio sam nekakve zesce diskusije u vezi istoga zadnjih par dana.
Dakle koje vam se njegovo dijelo vise svida --The Quest for the Time-bird ili Peter Pan, i zasto?

Choices:

Peter Pan
The Quest for the Time-bird
Nesto sasvim trece od Loisel-a.


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/12/2012 : 11:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

oakpeha
Starting Member

92 Posts

Member since 02/01/2011

Posted - 24/12/2012 : 11:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send oakpeha a Private Message  Reply with Quote
Petar Pan je solidan kao priča za djecu, onako bajkovit.
Ovaj drugi mi je zbrkan, nisam nikako mogao povezat konce. Uglavnom meni se nije dopao.

Crtež je za moj ukus isuviše sitan.

Da napomenem da sam čitao albume od Marketprinta.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/12/2012 : 11:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni Petar Pan baš i nije priča za djecu.
Poprilično je mračan, a ima i par poprilično odvratnih momenata.
Prvenstveno mislin na odnos Petra i njegove majke.
Nije me baš oduševio.
Potraga za pticom vremena mi je fenomenalan strip.
Klasična fantasy avantura. Meni ni malo zbrkana, dapače.
Inače, meni je odlična i Trgovina

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/12/2012 : 11:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ratnici sa akbara - klasična fantasy avantura - odličan,odličan strip.
Petar Pan - prava bajka za odrasle - fenomenalan strip
Trgovina - (ne)obična priča o (ne)običnim ljudima ispričana i nacrtana bez greške - genijalan strip.

Ipak, dao sam glas Petru Panu jer Trgovina nije kompletirana, inače bi glas išao sigurno njoj.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/12/2012 : 12:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by oakpeha

Petar Pan je solidan kao priča za djecu, onako bajkovit.
Ovaj drugi mi je zbrkan, nisam nikako mogao povezat konce. Uglavnom meni se nije dopao.

Crtež je za moj ukus isuviše sitan.

Da napomenem da sam čitao albume od Marketprinta.

Loisel-ov Petar Pan je sve drugo osim bajkovita prica za djecu.
Na temelju toga stripa se moze napraviti diplomatski rad u domeni psihologije..
Moje srce ipak vise kuca za La Quête de l'oiseau du temps..
Moram priznati ..kada sam procitao taj strip bijah uvjeren da je upravo ta ultimativna strip prica na koju sam toliko dugo cekao.
Proslo je godinica od toga momenta..no to bi zasigurno bio jedan od stripova koji bi ponio na pusti otok.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 24/12/2012 : 12:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Ratnici sa Akbara definitivno...
Super mi je i PP, ali secam se da su me ratnici bas odusevili kada sam ih citao...
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 24/12/2012 : 17:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Moje srce ipak vise kuca za La Quête de l'oiseau du temps..
Moram priznati ..kada sam procitao taj strip bijah uvjeren da je upravo ta ultimativna strip prica na koju sam toliko dugo cekao.
Proslo je godinica od toga momenta..no to bi zasigurno bio jedan od stripova koji bi ponio na pusti otok.



To je to.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 24/12/2012 : 21:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Velika smrt
Ratnici s Akbara
Trgovina
Peter Pan

Da se razumemo, Loisel mi je crtač br.1 i odličan scenarista - tačka. Tako da najboljeg između najboljih nema. Ali pošto još mnogo očekujem od Le grand Mort - prvo mesto; onda su Ratnici, da Trgovina postane najbolji strip, ima još vremena za dva i tri, a Petar Pan mi je zbog tematike "tek" na 4 mestu.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/12/2012 : 23:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Odbijam da glasam zato što je bezveze korišćen engleski prevod naziva Ratnika sa Akbara, umesto originalnog francuskog naslova sa eventualno Marketprint/Stripoteka nazivom u zagradi.

Inače Ratnici su najbolji, Petar Pan je problematičan i zato bar za klasu (ako ne više) slabiji.

Ali originalni prvi serijal Ratnika.
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 25/12/2012 : 09:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
La Quête de l'oiseau du temps.... mmm,još kad bi netko izbacio integral u 2 luksuzne knjige
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Loisel je sjajan crtač, a i svi stripovi su mu odlični. I mene čudi da se niko nije sjetio (osim Marketprinta koji je objavio Petra Pana, ne znam da li je neko još objavio Ratnike) da objavi integral ovog izvanrednog autora. Vidim najave na netu nekih novih također izvrsnih albuma. Ko god bude otkupio autorska prava za naš region bit će pravi uspjeh i u komercijalnom smislu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 27/12/2012 : 23:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto i novije "Troubles fetes" http://www.iddbd.com/2007/04/2470/

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/12/2012 : 08:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Petar Pan pa Ratnici
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2012 : 11:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Petar Pan pa Ratnici


thats my man!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 28/12/2012 : 11:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
U potrazi za pticom vremena.
Zato jer ima sve što dobar strip za mene mora imati, a to su sjajna priča, predivan crtež i atmosfera koja me je ponijela od prve stranice.
Jedan od najboljih stripova koje sam do sada čitao.
Petar Pan je isto odličan, ali ako je izbor između ova dva stripa Potraga odnosi prevagu.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2012 : 11:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da je ovaj poll bio pre 10-ak godina (i da je PP bio tad urađen), sigurno bih bez dvoumljenja glasao za Ratnike - i za mene su oni sve ono što jedan dobar strip mora imati.
Ali iz današnje perspektive, Petar Pan mi je malo više "sve ono što jedan dobar strip mora imati".
Šta znam, čini me se da je ozbiljniji nego Ratnici, a ja sam ipak stripofil u godinama.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/12/2012 11:58:15
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 28/12/2012 : 13:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
anto, stariš!
Kao i svi mi, na kraju krajeva.

Iskreno, mislim da bi najbolje bilo da se obadva izdaju u dostojnom ruhu lijepih integrala jer realno zaslužuju VIP tretman kakav je dobila Trgovina 1 u Markovom izdanju.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/12/2012 : 14:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

anto, stariš!
Kao i svi mi, na kraju krajeva.

Iskreno, mislim da bi najbolje bilo da se obadva izdaju u dostojnom ruhu lijepih integrala jer realno zaslužuju VIP tretman kakav je dobila Trgovina 1 u Markovom izdanju.



iskreno se nadam i ja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 29/12/2012 : 12:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
"Ratnici sa Akbara".

Plemstvo francuskih fantazi albuma.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/12/2012 : 12:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

anto, stariš!
Kao i svi mi, na kraju krajeva.

Iskreno, mislim da bi najbolje bilo da se obadva izdaju u dostojnom ruhu lijepih integrala jer realno zaslužuju VIP tretman kakav je dobila Trgovina 1 u Markovom izdanju.


Slazem se definitivno...ahh gle jos jedna tocka po kojoj se slazemo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 31/12/2012 : 18:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Ko je objavio "Ratnike sa Akbara" na engleskom?

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2012 : 19:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
NBM prije dvajst godina.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2012 : 19:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ali zašto tražiti na engleskom kad ima na srpskom od Marketprinta albumi?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 03/01/2013 : 19:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
koliko god da je veličanstven u svojoj (kompleksnoj) ideji, petar pan pati od nekoliko manjkavosti u realizaciji... pominjao sam već problematične (slabe) scene...

s druge strane, u potrazi za izgubljenim vremenom... pardon za pticom vremena... je potpuno savršen, bez viška ili slabe scene... ne znam da li bih mogao da kažem da mi je ovo najbolji strip, ali svakako jeste najdraži...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/01/2013 : 19:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

koliko god da je veličanstven u svojoj (kompleksnoj) ideji, petar pan pati od nekoliko manjkavosti u realizaciji... pominjao sam već problematične (slabe) scene...

s druge strane, u potrazi za izgubljenim vremenom... pardon za pticom vremena... je potpuno savršen, bez viška ili slabe scene... ne znam da li bih mogao da kažem da mi je ovo najbolji strip, ali svakako jeste najdraži...

Da, tu bih se slozio..ali ne smijemo zaboraviti niti zanemariti cinjenicu da se radi o dvije vrste prica..
Prica koje nikad nije bila ispricana i prica koja je ispricana i slovi za klasik.
Ptica i Pan su dva razlicita broja cipela na istim nogama.
Moj glas za Pticu naravno, ali Pan je vjerovatno puno dublji..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 03/01/2013 20:04:17
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000