forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Skriveno Lice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/06/2013 : 11:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
apsolutno se slžem...u cijelini gledajući odličan serial

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/06/2013 : 12:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Skriveno lice je vrlo dobar serijal. Pročitao sam ga prošlo ljeto u dva dana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 30/06/2013 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Što vi mislite općenito o serijalu, i ljubiteljima kojih serijala bi se ovaj strip mogao dopasti?



Mislim da će većini ljudi koji su naviknuti na ritam i tempo radnje kao kod Zagora i Texa biti dosadan.
To je zbog Manfredijevog načina pisanja.
Ja sam također zbog sličnih stvari imao problema s Magičnim, no onda sam skužio da jednostavno moram pristupiti čitanju na drugi način; tek onda mi se "otvorilo".
Manfredi ima više neki dokumentarno-dramaturški pristup za razliku od scenarista koji su naslijedili Nolittu na klasicima gdje se moraju pridržavati nekih određenih pravila i struktura koje je Nolitta zacrtao.

No razlika između Magičnog i Skrivenog je u tome što je Magični barem dopadljiv lik dok mi je ovaj Ugo totalno odbojan i naporan, a ni onaj Vittorio (se zove tako, nisam siguran) i ona žena kasnije nisu nimalo pomogli.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 30/06/2013 13:34:06
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/06/2013 : 13:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

quote:
Originally posted by DeeCay
Što vi mislite općenito o serijalu, i ljubiteljima kojih serijala bi se ovaj strip mogao dopasti?



Ljudima koji najviše čitaju Zagora i Texa će biti dosadan


neće

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 30/06/2013 : 13:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

quote:
Originally posted by DeeCay
Što vi mislite općenito o serijalu, i ljubiteljima kojih serijala bi se ovaj strip mogao dopasti?



Ljudima koji najviše čitaju Zagora i Texa će biti dosadan


neće



većini

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 30/06/2013 13:34:33
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 30/06/2013 : 13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
epizode u Italiji su mi dosadne ( večina ), one u africi su mi bile dobre. Ali sve u svemu nije mi se toliko dopao koliko je hvaljen na forumu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2013 : 13:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Mislim da će većini ljudi koji su naviknuti na ritam i tempo radnje kao kod Zagora i Texa biti dosadan.


Ne bih rekao da je to problem, ima stripova za koje je SL Speedy Gonzales, cak i unutar Bonellija (Caravan).
Meni je jednostavno dosadan strip, nije uspjeo da me zarobi ili navede na to da sa iscekivanjem uzmem naredni broj u ruke.
Shangai Devil smatram nesto boljim, ali jos uvijek nedovoljno da mi se ti serijali dopadnu.
Od svih SBE mini serijala jedino mi je Brad Barron losiji, inace strip koji ima ubilacki tempo i prepun je trasha, dakle susta suprotnost od Skrivenog Lica.
Po ovoj tvojoj teoriji ispada da bi upravo Barron trebao da bude favorit kod Texovih i Zagorovih fanova, sto u vecini slucajeva, barem koliko je meni poznato, nije slucaj.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 30/06/2013 : 13:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Mislim da će većini ljudi koji su naviknuti na ritam i tempo radnje kao kod Zagora i Texa biti dosadan.


Ne bih rekao da je to problem, ima stripova za koje je SL Speedy Gonzales, cak i unutar Bonellija (Caravan).
Meni je jednostavno dosadan strip, nije uspjeo da me zarobi ili navede na to da sa iscekivanjem uzmem naredni broj u ruke.
Shangai Devil smatram nesto boljim, ali jos uvijek nedovoljno da mi se ti serijali dopadnu.
Od svih SBE mini serijala jedino mi je Brad Barron losiji, inace strip koji ima ubilacki tempo i prepun je trasha, dakle susta suprotnost od Skrivenog Lica.
Po ovoj tvojoj teoriji ispada da bi upravo Barron trebao da bude favorit kod Texovih i Zagorovih fanova, sto u vecini slucajeva, barem koliko je meni poznato, nije slucaj.



Krivo izvlačiš zaključke.
Sada ispada da ja mislim da su Tex i Zagor trash koje čitaju svi preko k..ca. (ajde slobodno quotajte)
Ja sam aludirao na Manfredijevo pisanje.
BB nisam čitao i uopće me ne privlači baš zbog ovog što si naveo, a ja obožavam Zagora.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2013 : 14:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ovo za trash se odnosilo iskljucivo na BB, dodao sam u opisu i poredjenju u odnosu na SL.
Naravno da nisi napisao tako nesto u vezi Zagora ili Texa.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 30/06/2013 : 14:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Sve 5
Dee je pitao pa me uhvatilo da malo objasnim moje dojmove oko Manfredija. Prepuštam raspravu ljudima kojima se svidio serijal

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/06/2013 : 16:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Skriveno Lice je strip koji će se svidjeti onima koji vole dobre stripove dok se neće svidjeti onima koji imaju loš ukus.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/06/2013 : 22:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nego, u Libellusovom izdanju ima originalnih Rotundovih naslovnica unutar stripa?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/06/2013 : 23:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Nego, u Libellusovom izdanju ima originalnih Rotundovih naslovnica unutar stripa?


Naravno, kako da ne... mislim da ne bi bilo potpuno izdanje bez njih. Baš su u tom duhu rađene.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 30/06/2013 : 23:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tinton

Nego, u Libellusovom izdanju ima originalnih Rotundovih naslovnica unutar stripa?


Naravno, kako da ne... mislim da ne bi bilo potpuno izdanje bez njih. Baš su u tom duhu rađene.


mm, sve mi se čini da ću za njih, jednom kad budu na popustu (Interliber) možda i sikeširati nešto - Agarthi sam krenuo, ali sviđaju mi se ove Parlovove i Simeonove naslovnice

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 02/09/2013 : 15:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
Strašan strip... tek sam došao do broja 2, ali Manfredi tako dobro odvija radnju u stripu, eto, ne sjećam se kada sam tako uživao u nekom stripu, stranicu po stranicu... i prvi i drugi broj su mi se jako svidjeli, idemo dalje, sreća je da serijal nije predug, pa se tih 14 brojeva može relativno lako sakupiti. Čitam Agarthi izdanje i oduševljen sam njihovom izvedbom
Go to Top of Page

Tommy.H
New Member



Croatia
212 Posts

Member since 13/06/2013

Posted - 03/09/2013 : 00:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tommy.H a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Koresh

Strašan strip... tek sam došao do broja 2, ali Manfredi tako dobro odvija radnju u stripu, eto, ne sjećam se kada sam tako uživao u nekom stripu, stranicu po stranicu... i prvi i drugi broj su mi se jako svidjeli, idemo dalje, sreća je da serijal nije predug, pa se tih 14 brojeva može relativno lako sakupiti. Čitam Agarthi izdanje i oduševljen sam njihovom izvedbom



dijelim tvoje oduševljenje stripom ja sam upravo završio prvu epizodu i moram reči da jedva čekam da krenem sa drugom.stvarno odličan strip.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/09/2013 : 01:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa obadvojicom, i moram priznat da, nakon citanja prve dvije epizode Shanghai Devila (nastavak Skrivenog Lica), dojam je isti: napeto, zanimljivo, sa odlicnim scenarijem i fenomenalnim crtezom. Oba serijala su fantasticna.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2940 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 06/10/2014 : 22:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam ovaj serijal i mogu ga svima toplo preporučiti, prava stripovska poslastica
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/10/2014 : 07:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
još kad bi se agarthi ili dagda sjetili pa izdali ostalih 8 odnosno 11 brojeva pa da imamo i u jeftinijoj varijanti ovaj serijal..
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/10/2014 : 10:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Manfredi malo kada zase....re....covjek je legenda...steta sto nije na zagoru.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 07/10/2014 : 14:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Manfredi malo kada zase....re....covjek je legenda...steta sto nije na zagoru.

Kralj kontinuiteta, mnogo bolji po tom pitanju od Bozelija, i ja bi ga voleo na Zagoru, tu bi bio pravi, ovako se muči sa autorskim serijalima ali to nije to.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/10/2014 : 18:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Što je uopće s tom Dagdom, ima li neko kakve informacije?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 08/10/2014 : 07:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
baš su zeznuli i dagda i agarthi sa skrivenim licem, šangaj devilom i nesretnim jan dixom...dagdi ostalo samo 8 brojeva da završi šangaj devila,agarthi ga samo najavio... sa skrivenim licem dagda došla do broja tri a agarthi na šest od 14 koliko ima serijal...dok su sa dixom i jedni i drugi na broju 3 od 14..prva dva je libelus izdao ili će izdati..

bilo je neke priče da bi sad za salon stripa ili sajam knjige dagda mogla izbaciti ponešto od ovih junaka, ali nema nikakve službene potvrde zasad..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2015 : 07:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

http://www.sergiobonelli.it/gallery/39025/Volto-Nascosto-Omnibus-.html









Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/08/2015 : 21:35:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim ovaj dizajn odjednom mi počinje biti jasno koliko smo sretni što imamo Melinu Mikulić i njene dabrove.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000