forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 18/03/2013 : 01:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

@Darth Ivan

Samo da podvucem crtu na sve ovo sto si rekao; Batman i Robin je najgori film svih vremena jer je franshizu odveo u krivom smjeru i nakratko je prekinuo, a jos k tome mu je greska sto je bio blockbuster, jer da je bio film b produkcije ili nekog nesposobnog redatelja, onda bi se moglo oprostiti.


za početak, koji film bi trebao biti "najgori film svih vremena"?

"Batman i Robin" je definitivno jedan od njih.

ali svejedno, ako i kažemo da je najgori film svih vremena: nije Batman i Robin najgori film svih vremena zato što je odveo franšizu u krivom smjeru. to je samo jedan od razloga.

naravno, da je bio neki b film u pitanju i da je bio neki anonimni redatelj, zasigurno bi bilo prihvatljivije nego što jest.

to što je on nakratko prekinuo franšizu...gledaj, ja ne znam jel netko te '97. mogao nagađat da će se za 8 godina dogodit reboot.
činjenica jest da je Schumacher tim filmom definitivno zabio zadnji čavao u lijes što se serijala tiče.

quote:
Pa, hajdemo tvojom logikom sta onda mislis o transformersima? To su isto blockbusteri, pa su meni ti filmovi uzasan promasaj, prvi jos i moze proci, ostala dva uzas i definitivno mislim da je B&R bolji od njih.


još jedan izvrstan primjer, svakako. e sad, dal su bolji od "Batmana i Robina" ili gori...trebao bi pogledat sva tri filma još jednom - kad sam ih pogledao prvi put stav mi je bio isto ovakav kao tvoj. ali ipak, ako me pitaš da odmah sad navedem jednu svjetlu točku tih filmova, onda je to (ako ništa drugo) glasovna glumačka ekipa. veterani Cullen, Welker, Harnell, Ryan i Adler, zatim Weaving i Kenny...

ali naravno, ako idemo tom mom logikuom, i tu postoji razlika. ono što je glavna razlika je to što su Transformersi kao filmski serijal počeli loše (poprilično) i još i sad su loši (koliko znam, serijal nije završio). dok je Schumacher samo nastavio serijal dalje. nakon Burtona. a znamo svi što je napravio Burton u svojim filmovima i što je uslijedilo nakon njega. i tu je ključna razlika. Transformersi su još od svog početka bili sranje, dok je s Batmanom bila druga stvar u pitanju. uspon.....i rapidni pad.

quote:
Sta je sa Twilight sagom? Od toga mi se bljuje, pa dovraga, tamo unistavaju vampire kako B&R nikad nije unistio Batmana.


naravno, još jedan odličan primjer. ali kao što sam rekao, temeljna razlika je sam stadij franšize. Twilight je sranje od početka, Schumacher je izvrstan serijal pretvorio u sranje.

P.S. što ćemo s Coppolom?

quote:
Sto se tice Uwe Boll-a, za njega nema nikakvog opravdanja. Njegovi filmovi nisu trebali biti takvi niti su smjeli biti takvi, jer je on u dobrom djelu slucajeva isao ekranizirati igre i napravio uzasne filmove. Zbog toga se svi zivi gameri sprdaju sa njim, a kad se ponudio Blizzardu da napravi warcraft film, ovi ne samo da su ga odbili neg su se jos i sprdali sa njim.


a čuj, to što je Uwe Boll išao ekranizirat "Alone in the Dark" i još neke igrice i od toga napravio totalno smeće (i je), meni u biti ne znači apsolutno ništa jer je Anderson napravio totalno istu stvar s prvim "Mortal Kombatom" i Resident Evil serijalom. ne samo Anderson, još jedan primjer bi bila ekranizacija "Super Marija". ono što hoću reći, video igre su medij koji (po meni) je gotovo nemoguće prebacit na filmsko platno.

quote:
P.S.: http://www.imdb.com/title/tt0092610/ - evo dokaza da niskobudzetan film ili film b produkcije ne mora biti totalno smece i da po default-u to nije film koji nista ne vrijedi. Sa tim zelim reci da nije bitno je li film b produkcija ili blockbuster, jeli niskobudzetan ili ima para koliko god hoce.


naravno da neki B film ne mora bit u konačnici katastrofalan. naravno, loš film je loš film, ali je definitivno činjenica da se određeni nedostaci unutar filma različito promatraju unutar konteksta B filma i A filma.

quote:
Savjet; nemoj nikada niti za jednu stvar reci da je najgora stvar svih vremena u toj svojoj kategoriji, jer ces uvijek uspjet naci nesto losije ili gore i jer nikad neces moci uzet u obzir sve subjekte te kategorije i samim time neces moci potkrijepiti svoju tvrdnju



kao što sam rekao, teško je definirati koji bi to film trebao biti "najgori film svih vremena". ono što jest činjenica je da se pojmovi "najgori film koji sam ikad gledao" i "najgori film svih vremena" očito često izjednačavaju, a što sam ja u ovom kontekstu napravio. tak da...eto.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 18/03/2013 01:55:46
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 18/03/2013 : 16:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Ok, vrijeme je da zavrsimo ovu raspravu, ocito je da se tu razilazimo u stavovima i to je ok. Meni film nije toliko smece, tebi je. Sto se tice stanke, meni nije takav problem sto je bilo 8 godina stanke, tako i tako smo zatrpani batmanom u zadnje vrijeme, em crtici, em filmovi, em igre. Meni bi sad bilo puno draze kad bi DC napokon odmorio malo svoju filmsku zlatnu koku i dalje pokusavao sa ostalim herojima. Nadam se da ce Snyder sad napraviti dobar posao.

P.S.: Necemo o Coppoli, dovoljno se ta tema potezala

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 18/03/2013 16:24:52
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/03/2013 : 22:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Pad Olimpa (Olympus has Fallen) Antoinea Fuque.
Debilna kombinacija Air Force One i originalnog koncepta Umri muški, s Gerardom Butlerom kao supersposobnim bivšim specijalcem koji Bijelu kuću čisti od terorista.
Ispočetka se čini da su ti teroristi Sjevernokoreanci koji, je li, žele ugroziti svjetski mir, američki način života, slobodni svijet, demokraciju i sve tako bla-bla i truć-truć, da bi se pokazalo da je riječ o nekakvoj paravojnoj južnokorejskoj skupini koja želi izazvati nuklearno uništenje Amerike i tako pridonijeti sjedinjavanju obiju Koreja (???).
Hrpa budalaština, proizvoljnosti i logičkih rupetina, zapravo logičkih bezdana, s nevjerojatno puno klišeja i dosta patetike, osobito u završnici.
Kad već na plakatu piše "kad naše zastave padnu, naša nacija se diže", možete otprilike pretpostaviti što vas očekuje.
Butler je tako-tako, pamti i bolje dane, isto vrijedi i za Morgana Freemana i Angelu Bassett koju mi je bilo jako drago vidjeti nakon puuuuno godina, a gadan zajeb je napravljen davanjem uloge plemenitog i neustrašivog predsjednika Aaronu Eckhartu.
Blijed glumac, nemoralan tip i ljigavac iz hrpe filmova, prikladni Two-Face iz Viteza tame, nikako ne može biti američki predsjednik.
Akcija je loše režirana i neuzbudljiva, a nesuvislosti se redaju kao na tekućoj vrpci.
Ovako nešto bi prije 10-ak, 15-ak godina išlo izravno u videoteke.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/03/2013 : 23:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pad Olimpa (Olympus has Fallen) Antoinea Fuque.
Debilna kombinacija Air Force One i originalnog koncepta Umri muški, s Gerardom Butlerom kao supersposobnim bivšim specijalcem koji Bijelu kuću čisti od terorista.
Ispočetka se čini da su ti teroristi Sjevernokoreanci koji, je li, žele ugroziti svjetski mir, američki način života, slobodni svijet, demokraciju i sve tako bla-bla i truć-truć, da bi se pokazalo da je riječ o nekakvoj paravojnoj južnokorejskoj skupini koja želi izazvati nuklearno uništenje Amerike i tako pridonijeti sjedinjavanju obiju Koreja (???).
Hrpa budalaština, proizvoljnosti i logičkih rupetina, zapravo logičkih bezdana, s nevjerojatno puno klišeja i dosta patetike, osobito u završnici.
Kad već na plakatu piše "kad naše zastave padnu, naša nacija se diže", možete otprilike pretpostaviti što vas očekuje.
Butler je tako-tako, pamti i bolje dane, isto vrijedi i za Morgana Freemana i Angelu Bassett koju mi je bilo jako drago vidjeti nakon puuuuno godina, a gadan zajeb je napravljen davanjem uloge plemenitog i neustrašivog predsjednika Aaronu Eckhartu.
Blijed glumac, nemoralan tip i ljigavac iz hrpe filmova, prikladni Two-Face iz Viteza tame, nikako ne može biti američki predsjednik.
Akcija je loše režirana i neuzbudljiva, a nesuvislosti se redaju kao na tekućoj vrpci.
Ovako nešto bi prije 10-ak, 15-ak godina išlo izravno u videoteke.



jel ovo možda 'rant' neke vrste?

ako je, onda ću samo reć ovo: EPSKI!

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/03/2013 : 09:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zapravo da, trivijalno eksploatacijsko veličanje domoljublja, a sve pod firmom konvencionalnog akcijskog trilera pretrpanog najcrnjim klišejima, koji ni u kom segmentu ne drži vodu.
Samo jedan detalj: golemi avion nepoznatog porijekla i veličine bombardera se odjednom stvori nad Washingtonom, a nakon što nevjerojatno lako obori dva američka borbena zrakoplova koji ga vrlo traljavo upozore da se predstavi i da ne bi smio tu biti, počne mitraljirati Bijelu kuću i okolni dio grada. A to je samo pri početku, da dalje i ne opisujem.

Edit: Druga je stvar ako je Fuqua ovim namjerno podvalio trash subverziju i zajebanciju koju producenti nisu prepoznali. Samo što je u filmu premalo signala za takvu pretpostavku.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 20/03/2013 09:48:34
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 24/03/2013 : 15:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam jučer Spring breakers. http://www.imdb.com/title/tt2101441/

Prvo što upada u oči je struktura filma i režija koja mi se nije dopala. Gomila segmenata filma je bez ikakvog dijaloga sa kreštučom elektro ili hip hop muzikom i polugolim tjelesima koja skakuću u moru, piju, šmrču bili prah i puše crack.
Scenarij filma je vjerojatno škrabotina sa pizza kutije nakon napušavanja lošom travom. Ako napišem da je kostur scenarija provod četri studentice koje na Floridu tulumareći "otkrivaju prave sebe" upadaju uprobleme i upoznaju lokalnog narko "lorda" to vam je sasvim dosta. Uz sve to bar polovina filma je prilično neukusna parada sisa, guzica i "in you face" vulgarne seksualnosti. Očito film postoji isključivo zbog zabave mlađih & starijih američkih tinejdžera.
Volio bih reć da je glavni glumac Alien i glumica (sve četri cure...) ali ipak je ovdje glavni glumac i glumica -nihilizam.

Nakon ovoga (a i Paranenormalnog) neznam kad ću odvažit pogledat novu američku tzv. komediju, morat ću dobro pazit. Moja ocjena je 2, zbog Aliena (James Franco).

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......

Edited by - dnevni boravak on 24/03/2013 15:06:27
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/04/2013 : 11:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dok sam bio u odsustvu gledao sam Stand Up Guyse, odnosno u užasnom prijevodu mafijaše starog kova, što reći film je odličan, humor super, nema puno akcijskih scena što mi i nije smetalo, gluma savršena, ne znam tko mi je od ove trojice bolji,a kraj naravno maestralan, mislim da je to ipak osmica i pol! još da su normalnije preveli...divota

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/04/2013 : 12:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote


Zaborav (Oblivion) Joespha Kosinskog (Tron: Nasljedstvo), prema neobjavljenom stripu scenarista Arvida Nelsona i crtača Andreéja Wallina kojem je Kosinski autor priče.
Jacka je čini se jedan od posljednjih ljudi koji je nakon rata s izvanzemalojcima zvanim Strvinari ili Strvci, rata u kojem su Zemljani u obrani bili prisiljeni posegnuti za nuklearnim oružjem, u pratnji kolegice (i ljubavnice) Victorije ostao u misiji nadgledanja površine Zemlje i popravljanja nadzornih robota dronova.
Nekadašnji marinac Jack i Victoria žive u impresivno futuristički i minimalistički dizajniranom prostoru koji se izdiže ponad opustošene Zemlje, a njih iz goleme orbitalne postaje piramidalnog oblika nadgledaju njihovi zapovjednici u ime kojih im se svakodnevno obraća usiljeno ljubazna Sally.
Od rata sa Strvinarima prošlo je 60 godina, oni su prije napada na Zemlju najprije opustošili Mjesec zbog čega je život na Zemlji već bio nepovratno poremećen i ugrožen, da bi se potom okomili na naš planet.
Jack svakodnevno površinu Zemlje ponad posve uništenog New Yorka iz kojeg još samo strši kostur Empire State Buildinga nadgleda u letjelici praćen dronovima, koji su opremljeni teškim naoružanjem kojim protivnika doslovce dezintegriraju.
Istodobno, Jack je mučen povremenim naletima neobičnih misli nalik sjećanjima (sjećanja su mu izbrisana iz "sigurnosnih razloga"), u kojima vidi lice njemu odnekud poznate mlade žene s kojom je u društvu bio upravo na vidjelici Empire State Buildinga.
On također povremeno voli pobjeći u idiličnu dolinu u kojoj je sve još uvijek kao nekad, u kojoj pored potoka raste trava i drveće te u kojoj je koliba s nekoliko knjiga, gramofonskih ploča i prastarim gramofonom uz glazbu s kojeg se Jack savršeno opušta.
Kad se jednog dana u pratnji drona spusti u nekadašnji New York, točnije u ostatke jedne stare zgrade, Jack doživi napad Strvaca od kojih ga obrani dron, ali i pronađe dijelom spaljenu knjigu s mislima starog rimskog filozofa.
Te će mu misli ostati urezane u sjećanje i kad pri skorom padu jedne letjelice otkrije peteročlanu ljudsku posadu u kojoj je i mlada žena čijeg se lica sjeća. Iako dron pobije preostala četiri preživjela čovjeka, Jack nekako uspije spasiti Juliju, čini se također nadzornicu Zemlje poput Victorije.
A kad ga ubrzo opet napadnu Strvci, koji ga ovaj put zarobe i odvedu svom zapovjedniku, Jack će otkriti da su oni zapravo ljudi koje predvodi stari i iskusni Malcolm Beech. On tvrdi da Jack i Victoria žive u zabludi, da su oni sluge Strvinara koji su pobijedili u ratu prije šest desetljeća, da je piramidalna orbitalna postaja glavni stožer izvanzemaljaca te da je upravo Jack ključni pojedinac koji bi ljude trebao povesti u borbi protiv Strvaca.
Ako je suditi prema filmu, i strip i njegova adaptacija nude još jednu varijaciju klasične priče u stilu Philipa K. Dicka, priče o pesimističnoj i naglašeno dehumaniziranoj budućnosti u kojoj se ljudskost posljednjim atomima snage bori za opstanak, a ključne uloge u tome odigravaju sjećanje i s njim povezana ljubav.
Ono što na prvi pogled a možda i ponajviše impresionira kod „Zaborava“ je scenografski, kostimografski i vizualno iznimno dojmljiv dizajn koji gledatelja nerijetko ostavlja bez daha. Precizno komponirana scenografija minimalistička je ali izuzetno funkcionalna, a isto vrijedi i za kostimografiju, dizajn letjelica i oružja, kao i scenografska rješenja u prikazu nastambi navodnih Strvinara.
Ono u čemu cjelina donekle škripi nije samo predvidljivost, jer je i ne osobito upućenom filmofilu već nakon 15-ak minuta jasno o čemu je stvar i u kojem će se smjeru sve odvijati, nego i upadljiva derivativnost u koncipiranju priče i njezinu razvoju, pri čemu se jasno otkrivaju detalji i motivi posuđeni iz čitavog niza slavnih žanrovskih predšasnika, od „Ratova zvijezda“ i „Pobješnjelog Maxa“ preko „Dana nezavisnosti“, „Matrixa“ i „Otoka“, do „Specijalnog izvještaja“ i crtića „WALL°E“.
No film koji je u korijenu svega očekivano je „Odiseja u svemiru 2001. godine“, iz kojeg je pokradeno i crveno „oko“ kojim dronovi i ostala futuristička aparatura komunicira s ljudima, i način govornog komuniciranja koji osobito do izražaja dolazi u završnici.
No to ne umanjuje općenito izuzetno povoljne dojmove o ovom filmu, prvom uistinu jako dobrom pa možda i odličnom predstavniku SF-a u kinim nakon dugo vremena.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 12/04/2013 : 20:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool



Zaborav (Oblivion) Joespha Kosinskog (Tron: Nasljedstvo), prema neobjavljenom stripu scenarista Arvida Nelsona i crtača Andreéja Wallina kojem je Kosinski autor priče.
Jacka je čini se jedan od posljednjih ljudi koji je nakon rata s izvanzemalojcima zvanim Strvinari ili Strvci, rata u kojem su Zemljani u obrani bili prisiljeni posegnuti za nuklearnim oružjem, u pratnji kolegice (i ljubavnice) Victorije ostao u misiji nadgledanja površine Zemlje i popravljanja nadzornih robota dronova.
Nekadašnji marinac Jack i Victoria žive u impresivno futuristički i minimalistički dizajniranom prostoru koji se izdiže ponad opustošene Zemlje, a njih iz goleme orbitalne postaje piramidalnog oblika nadgledaju njihovi zapovjednici u ime kojih im se svakodnevno obraća usiljeno ljubazna Sally.
Od rata sa Strvinarima prošlo je 60 godina, oni su prije napada na Zemlju najprije opustošili Mjesec zbog čega je život na Zemlji već bio nepovratno poremećen i ugrožen, da bi se potom okomili na naš planet.
Jack svakodnevno površinu Zemlje ponad posve uništenog New Yorka iz kojeg još samo strši kostur Empire State Buildinga nadgleda u letjelici praćen dronovima, koji su opremljeni teškim naoružanjem kojim protivnika doslovce dezintegriraju.
Istodobno, Jack je mučen povremenim naletima neobičnih misli nalik sjećanjima (sjećanja su mu izbrisana iz "sigurnosnih razloga"), u kojima vidi lice njemu odnekud poznate mlade žene s kojom je u društvu bio upravo na vidjelici Empire State Buildinga.
On također povremeno voli pobjeći u idiličnu dolinu u kojoj je sve još uvijek kao nekad, u kojoj pored potoka raste trava i drveće te u kojoj je koliba s nekoliko knjiga, gramofonskih ploča i prastarim gramofonom uz glazbu s kojeg se Jack savršeno opušta.
Kad se jednog dana u pratnji drona spusti u nekadašnji New York, točnije u ostatke jedne stare zgrade, Jack doživi napad Strvaca od kojih ga obrani dron, ali i pronađe dijelom spaljenu knjigu s mislima starog rimskog filozofa.
Te će mu misli ostati urezane u sjećanje i kad pri skorom padu jedne letjelice otkrije peteročlanu ljudsku posadu u kojoj je i mlada žena čijeg se lica sjeća. Iako dron pobije preostala četiri preživjela čovjeka, Jack nekako uspije spasiti Juliju, čini se također nadzornicu Zemlje poput Victorije.
A kad ga ubrzo opet napadnu Strvci, koji ga ovaj put zarobe i odvedu svom zapovjedniku, Jack će otkriti da su oni zapravo ljudi koje predvodi stari i iskusni Malcolm Beech. On tvrdi da Jack i Victoria žive u zabludi, da su oni sluge Strvinara koji su pobijedili u ratu prije šest desetljeća, da je piramidalna orbitalna postaja glavni stožer izvanzemaljaca te da je upravo Jack ključni pojedinac koji bi ljude trebao povesti u borbi protiv Strvaca.
Ako je suditi prema filmu, i strip i njegova adaptacija nude još jednu varijaciju klasične priče u stilu Philipa K. Dicka, priče o pesimističnoj i naglašeno dehumaniziranoj budućnosti u kojoj se ljudskost posljednjim atomima snage bori za opstanak, a ključne uloge u tome odigravaju sjećanje i s njim povezana ljubav.
Ono što na prvi pogled a možda i ponajviše impresionira kod „Zaborava“ je scenografski, kostimografski i vizualno iznimno dojmljiv dizajn koji gledatelja nerijetko ostavlja bez daha. Precizno komponirana scenografija minimalistička je ali izuzetno funkcionalna, a isto vrijedi i za kostimografiju, dizajn letjelica i oružja, kao i scenografska rješenja u prikazu nastambi navodnih Strvinara.
Ono u čemu cjelina donekle škripi nije samo predvidljivost, jer je i ne osobito upućenom filmofilu već nakon 15-ak minuta jasno o čemu je stvar i u kojem će se smjeru sve odvijati, nego i upadljiva derivativnost u koncipiranju priče i njezinu razvoju, pri čemu se jasno otkrivaju detalji i motivi posuđeni iz čitavog niza slavnih žanrovskih predšasnika, od „Ratova zvijezda“ i „Pobješnjelog Maxa“ preko „Dana nezavisnosti“, „Matrixa“ i „Otoka“, do „Specijalnog izvještaja“ i crtića „WALL°E“.
No film koji je u korijenu svega očekivano je „Odiseja u svemiru 2001. godine“, iz kojeg je pokradeno i crveno „oko“ kojim dronovi i ostala futuristička aparatura komunicira s ljudima, i način govornog komuniciranja koji osobito do izražaja dolazi u završnici.
No to ne umanjuje općenito izuzetno povoljne dojmove o ovom filmu, prvom uistinu jako dobrom pa možda i odličnom predstavniku SF-a u kinim nakon dugo vremena.



Moglo je i bez spoilera s obzirom da je film tek došao u kina...
Idući put ću preskakati tvoje postove za nove filmove.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 12/04/2013 : 21:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Sorry, ali ionako će ti manje-više sve osnovno biti jasno nakon maksimum pola sata. Ma i nakon 20-ak minuta, što svakako ne umanjuje zadovoljstvo gledanja kakvo odavno nisam u kinu doživio na nekom SF-u.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/04/2013 : 23:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam Oblivion danas i svidio mi se vise nego sto sam ocekivao. Zapravo, nisam ocekivao nista, jer zadnji put kad sam nesto ocekivao dobio sam Prometheusa, tako da...

Uglavnom, dozivljaj ulaska u ovaj film mi je bio dosta specifican, jer nisam znao apsolutno nista o filmu, nisam pogledao ni jedan jedini trailer, znao sam samo da se dogadja u buducnosti i da glumi Tom Cruise. Koliko sam bio neupucen u film dovoljno govori cinjenica da sam se razveselio ko malo dijete kad sam vidio Morgana Freemana Obicno o svim filmovima znam sve sto me zanima puno prije nego sto uopce pocnu igrati, ali mislim da cu ovaj "neinformirani" pristup morati ponoviti cesce, iako je to u danasnje doba gotovo nemoguce.
Oblivion je kao i Prometheus vizualno predivan (mozda cak i vise od potonjeg) ali za razliku od Prometheusa nije mi popio krv na slamku svojom gluposcu, pa je to ogroman plus. O radnji necu nista, jer je dosta tesko pisati o filmu bez da se krene u spojlanje.
Sve u svemu, pozitivno iznenadjen, odlicna SF zabava koju se nisam usudio ocekivati.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/04/2013 : 01:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Meni se čak sviđa i to što je priča sastavljena od samih klišeja, što je sasvim predvidljiva i što se sve lako nasluti praktički od samog početka, ali se unatoč tome doima svježom i vrlo zanimljivom, plus što je izvrsno scenografski, kostimografski i ikonografski dizajniran. Vidi se da je autor vjerovao u ono što radi, i da je u tome uživao.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 13/04/2013 : 10:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Kompilacija raznih tema i pristupa iz gomile drugih SF-a, ali kao sto kazes, funkcionira. I radije bih opet pogledao Oblivion neko neke druge filmove koje mozda citira.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/04/2013 : 10:40:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni se čak sviđa i to što je priča sastavljena od samih klišeja, što je sasvim predvidljiva i što se sve lako nasluti praktički od samog početka, ali se unatoč tome doima svježom i vrlo zanimljivom, plus što je izvrsno scenografski, kostimografski i ikonografski dizajniran. Vidi se da je autor vjerovao u ono što radi, i da je u tome uživao.

DA, uistinu ugodno iznenadenje ..tko bi rekao..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2013 : 21:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
I ja sam veoma priajtno iznenadjen, ma kakvi priajtno iznenadjen, odusevljen ovim filmom.

Ja naravno nisam toliki poznavalac Sci Fia kao neki na ovom forumu i nisam odgledao mnogo filmova tog zanra, ali sam cak i ja primetio neke, da ih nazovem, posvete najvecim dostignucima Sci Fi a.

Meni film nije bio toliko predvidljiv, ukapirao sam vec neke stvari iz trejlera ali odsada vise prekidam da gledam trejler zato sto mnogo otkrivaju o samoj radnji filma, bilo bi mnogo efektnije da su u trejler radnju filma predstavili kao obicni postapokalipticni ala Pobesneli Maks film, pa da kad ljudi odu u bioskop budu iznenadjeni tokom radnje filma kao kolega Dante.

Meni je najbolji deo filma onaj kraj, kad Kruz sve ukapira i kad izvuce Morgana Frimena iz sonde a ne Dzuliju! Samo jednu stvar nisam isto protumacio kao Difool, ja sam shvatio da postoji samo jedan vanzemaljski entitet a to je onaj ogromni trougao sa okom, i da on ili ona ili ono svime upravlja i izradjuje i da nema nikakve strvinare pomocnike nego da sve sama nekako radi.


Jedino mi je zasmetao sam kraj! Ja bih film zavrsio onako kako svi gledaju u nebo i vide eksploziju bilo mi je malo glupo kad se pojavio Tom Kruz broj 55, jeste da je i Tom Kruz broj 44 bio klon pravog Toma Kruza ali opet. Shvatam i da su hteli da ostave kao neki hepiend sa tim na kraju ali meni je to pokvarilo ukupni dozivljaj.

Sta vi mislite o tom samom kraju filma?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/04/2013 : 08:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kad u onoj sceni imaš borbu dva Cruisea, opet možeš lako pretpostaviti kakav će biti završetak, odnosno da ne gine ovakav ili onakav happyend.

SPOILERI!

Strvci jesu ljudi, i svime na Zemlji formalno vlada piramidalna letjelica u orbiti, a njih dvoje su multiplicirani i na dlaku jednako modelirani u cilju lakšeg manipuliranja ekipe iz obrnute piramide.
Meni je završetak slab najviše zbog toga što je ishitren i nategnut, što se sve prebrzo i prelako riješi u stilu Dana nezavisnosti, pa oni gore ispadnu slabi i neuvjerljivi neprijatelji. Štoviše, predstavljeni su jedino kroz lik i glas hladne i robotizirane Sally, odnosno kroz dronove i veće borbene letjelice, što je premalo. Neprijatelj valjda i jest nadinteligentan i kao supersposoban entitet sazdan od uma i energije (ono mreškanje površine piramide na to upućuje), ali svejedno bih volio da je to nekako drugačije ili detaljnije riješeno. Dobro je iznenađenje s Freemanom, ali u cjelini završetak je previše trivijalan i šupalj. Jednostavno, sve me toliko narajca i pripremi za nešto veliko, a onda umjesto grandioznog epskog finala dobijem nešto kao spetljano na brzinu.
Što sve ni u kom slučaju ne znači da je film loš, dapače.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 22/04/2013 08:49:46
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/04/2013 : 17:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Oblivion, baš mi je sjeo. Ništa revolucionarno u žanru, ali jako dobro ukomponirane već viđene ideje. Mogli bi reći da je estetika postapokaliptike i pomalo originalna jer nisu u igri pustinje i klasični nuklearni fallout nego zelenilo, i budući da su negativci raznijeli mjesec, uvrnuta tektonika. Fali mi razrađeniji pokret otpora, nekako su mi prazni. Dobro, imaju Morgana Freemana, ali to je sve od njih. Također i ovo što veli Johnny Difool, negativac bi trebao biti uber-pametan, a nasjeo je na foru, koju je Odisej prodao Trojancima... Solidna osmica.

Drago mi je da se Sci-Fi vraća u kina...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/04/2013 : 02:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
uskoro nam stiže i Iron Man 3. e taj vrijedi vidjet.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/04/2013 : 02:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ja se najvišem radujem sci-fi filmovima (Star Trek, After Earth, Elysium, Ender's Game) i Kick Ass-u 2. A i ovaj novi Superman mi izgleda dobro...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/04/2013 : 11:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Komentari na 'Stoker', kontam ići u kino pogledati?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/04/2013 : 09:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Sve u svemu ok. je Oblivion...prvi deo filma mnogo bolji nego sam kraj...ipak Prometeus je na mene ostavio jaci utisak
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/04/2013 : 22:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



SPOILERS! SPOILERS!

Još uvijek traumatiziran zbivanjima u završnici „Osvetnika“, ekscentrični i egoistični konstruktor i proizvođač inovativnog oružja Tony Stark (Downey Jr.) i njegov superherojski alter-ego Iron Man ovaj se put suočavaju s opasnim čini se arapskim teroristom Mandarinom (Ben Kingsley).
No u igri je i opaki izumitelj Aldrich Killian (Guy Pearce), čovjek koji je Tonyju pokušao prići još tijekom dočeka 2000. godine u Bernu, ali ga je ovaj tada lakonski „otpilio“ zbog društva atraktivne mlade znanstvenice Maye Hansen (Rebecca Hall).
Nekad sklon površnim i neodgovornim vezama, što se promijenilo nakon što se zbližio s romantičnom i beskrajno odanom Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), Tony je ubrzo zaboravio Mayu, koja se na vratima njegove raskošne vile pojavi upravo uoči napada raketama u kojem će dom Tonyja i Pepper biti posve uništen.
Jedva preživjevši napad, Tony se spletom okolnosti zatekne u provinciji Tennesseeja, bez ikakvog oružja ili „gadgeta“, kao i bez supermodernog zaštitnog oklopa „na sklapanje“. Nakon što upozna domišljatog klinca Harleya (Ty Simpkins), Tony će doživjeti i napad dvoje Mandarinovih i Killianovih ljudi, te će početi shvaćati o čemu je riječ.
Tijekom proteklih 13 godina Killian je usavršio tehnologiju samoobnavljanja ljudskih organa, a sad mu je cilj uz pomoć unovačenih veterana raka u Afganistanu udarom na samog američkog predsjednika Sala Kennedyja (William Sadler) izazvati prevrat. U borbi protiv Killiana i njegovih ortaka Tonyju će ključnu pomoć pružiti ne samo Pepper, nego i sposobni War Machine (Don Cheadle), superjunak kojeg je dijelom sam stvorio, kao i odani robot Jarvis (glas Paula Bettanyja).
Osjetno inferiorniji izvrsnom prvom nastavku očito ambiciozno zamišljenog i raskošno produciranog serijala, treći „Iron Man“ je kakvoćom poprilici na razini prethodnika. U vrline se svakako ubraja očekivano raspoložen autoironičan nastup Roberta Downeya Jr.-a, kojemu je upravo lik Iron Mana, navodno stvoren po uzoru na vlasnika Playboya Hugha Hefnera i glasovitog mizantropa Howarda Hughesa, preporodio karijeru.
Tu su i inteligentni i britki dijalozi, zamjetan (crno)humorni odmak, nerijetko impresivni specijalni efekti, vrlo zabavna i natruhama screwballa obilježena međuigra Downeya Jr.-a i neodoljive Gwyneth Paltrow, zgodne stripovske i metafilmske asocijacije, posvete Spielbergu i 80-ima kroz lik dječaka Harleya i buddy-buddy odnos Iron Mana s War Machineom, mnogo duhovitih dosjetki i detalja, prilično energična režija te donekle intrigantno sugeriranje da se arapske teroriste ne mora uvijek uzimati sasvim ozbiljno.
Zgodno je i to što Tony dobar dio filma uopće ne nosi oklop, koji se stalno nešto kvari i ne sluša ga, pa je dobrim dijelom običan čovjek a ne superheroj, odnosno netko tko se iz gadnih situacija mora izvlačiti ponajviše zahvaljujući domišljatosti i konstruiranju instant-gadgeta.
U nedostatke, pak, valja uvrstiti povremeno gubljenje ritma i previše brbljanja, odveć teatralan nastup Guya Pearcea, mjestimične dramaturške nezgrapnosti i ishitrenosti, zapostavljanje i nedovoljno iskorištavanje nekih zanimljivih sporednih likova te ne baš uvjerljive pokušaje karakternog uslojavanja naslovnog lika opterećenog traumom iz „Osvetnika“.
No možda najveći problem je pretjerano inzistiranje na humoru, koji sam za sebe jest zabavan i duhovit, no koji konstantno umanjuje dramsku tenziju te zbog kojeg negativci postaju neuvjerljivo opasne pa čak i sasvim bezopasne karikature.

SPOILERS! SPOILERS!

Problematična je i završnica u kojoj sudjeluje previše robotiziranih Iron Manovih oklopa, a zbog tolike količine metala gledatelj ima dojam kao da gleda još jedan nastavak „Transformersa“.
No to svakako ne znači da „Iron Man 3“ nije atraktivno i dovoljno zabavno ostvarenje, osobito za manje zahtjevnu publiku koja od ovakvog tipa filma ne traži previše.
I da, kao što se već uobičajilo završnu špicu treba odgledati sasvim do kraja, jer je tu simpatična i relativno duhovita "bonus" scena.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 26/04/2013 00:28:54
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
573 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 26/04/2013 : 09:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja sam pogledao Oblivion jučer...

Sve u svemu nije loš film, išao sam ga pogledati prvenstveno zbog vizualnih detalja, pratim već dugo Wallina na Deviantartu i jedan mi je od omiljenih artista...

Spoilers

Ironija svega je da priča ima glavu i rep (i s te strane mi je film super) iako je glavna premisa filma po meni promašena. Uopće ne razumijem zašto bi jedno takvo napredno aliensko biće kreiralo tolike klonove i koja im je svrha. Mnogo su mi logičniji klonovi u Battlestar Galactici (ovoj novoj) koji služe da bi se Cyloni infiltrirali u vojne jedinice 7 Kolonija i da bi ih na takav način do kraja uništili nakon relativno uspješnog rata. No ovdje je preostalim ljudima jasno da je Tom Cruise aliensko oruđe...Tako da ne kužim koja je njegova svrha. Mislim alieni imaju tehnologiju kloniranja ljudi i ogromni svemirski brod ali nemaju resurse da naštancaju gomile doronova nego ih kao Cruise mora popravljati (to mi je jedino logično objašnjenje zašto im trebaju ti klonovi). Alieni imaju naprednu tehnologiju, sami dronovi se mogu navoditi iz svemira, upotrebljavaju scanere, čudno da nisu u ovih 60-tak godina uspjeli pronaći ostatke ljudi i istrijebili ih.

Kolonije na Titanu ne postoje, ove ogromne crpke što sisaju vodu služe čemu, da Tomova obmana bude jača ili alieni ipak imaju neku korist od toga?

I ako još u jednom filmu apokalipse prikažu Kip slobode kako viri iz pijeska demonstrativno se pridružujem Al Quaidi :):) Hvala nebesima što se američka zastava u filmu pokaže samo jednom i to još nepoderana :)

Edited by - Lorda on 26/04/2013 09:19:20
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 26/04/2013 : 23:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Evo ja trenutno u kinu, sala prazna, sjeo sam u sredinu, ne tako daleko od platna, kad ovaj jedan tinejdzer, od svih praznih mjesta, sjedne dva sjedista od mene!

Pa j--- mater svoju, nista mi u zivotu ne ide na zivce toliko k'o idioti koji ovo rade. Malo mi falilo da se pomamim i da ga posaljem u tri lijepe!

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 27/04/2013 14:45:43
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/04/2013 : 10:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
sjedne sva sjedista od mene!






Pretpostavljam dva sjedišta od tebe?

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 27/04/2013 10:36:20
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000