forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/03/2019 : 08:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Si gledao Funny Games? Ako jesi, čini li ti se da ima sličnosti između njega i Us?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/03/2019 : 10:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ima dodirnih točaka. Vidi se da je Peele vuka inspiraciju iz velikog broja filmova. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/03/2019 : 20:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala! Učinilo mi se da bi moglo biti tako pa rekoh da provjerim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 22/03/2019 : 23:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Us - izvrstan moderni horror koji pleše na crti razdvajanja socijalne kritike i poigravanja podđanrovima (od home invasion do body snatchers štiha). Peele sasvim zasluženo "iskače iz paštete" sa svojih mali milijun projekata.

Ima tu dosta elemenata o kojima se da razglabat unutar spoiler teritorija. Dotad vam mogu samo iskreno preporučiti ovaj kino naslov.




Takodje sam dosao da kazem nesto slicno. Iako trailer daje utisak home invasion horora ima dosta preokreta i neocekivanih stvari. Sve drugo sto bi rekao bio bi spoil zato oprezno na netu. Preporuka u svakom slucaju

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/05/2019 : 14:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
http://www.kinoeuropa.hr/vijesti/dovidenja-kino-europa-49876
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/05/2019 : 16:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

http://www.kinoeuropa.hr/vijesti/dovidenja-kino-europa-49876



Jedva čekam tamo ići na caje!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/06/2019 : 21:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ovo izgleda baš dobro.

https://www.youtube.com/watch?v=FkUEjI2dB7g


Istinita priča. Baš tad kad sam ovo ispod odgledao sam si mislio kako bi to mogao biti dobar film.

https://www.youtube.com/watch?v=oXuqMt5aDes

Edited by - nagor on 04/06/2019 21:36:39
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 01/07/2019 : 23:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Gleda san u ˝Karamana˝ prošli misec film o US serijskom ubojici, najava je obećavala (mislija san da se radi o Zodijacu), kad ono očaj. U toku filma, prvih po ure san svatija da san sve promašija, film nikakav, glumci nikakvi, radnja nikakva. Film ustvari pokazuje život jednog običnog tipa a dok se to događa iz medija čuješ da se dešavaju ubojstva mladih. Naravno nema postavljanja glavnog glumca u blizinu ubojstava jer ustvari nema nikakvog dokaza da je taj uopče to. Njega su pratili i osudili na temelju sumnji koje nisu u početku bili osnovane (očito je neke ubija drugi serijski o kojem se ništa nezna). Očajni film završava sa ubojstvima koji su mu došli glave, a koji su se desili u sveučilištu u Floridi, di je neko upa u ženski đački dom i sa drvenom kladom iša od sobe do sobe i ubija pet ženskih studenata a da niko ništa nije čuja?! Na kraju vidin da je ulogu tužioca dobio Sheldon iz ˝Teorija Velikog Praska˝, majko mila ko je njega tu doveja. Film ide na kraju prema tome da ga osude iako nema nikakav dokaz za to, osim šta je več bija na popisu policije i zbog toga su ga cilo vrime filma pratili kao sumljivca, iako je ta prijava sa kojom je njegov problem počeo bila neosnovana. Na kraju san se pita kako su me mogli sa onom najavon privarit da san ˝ovo˝ odgleda, potpuno promašen film za koji mi nije jasno zašto je uopče snimljen (potpuno je zatupljujuč, i u toku gledanja se pitaš šta san ovde uopče doša?). Dok ovo pišen na taj jad san več zaboravija, ali san tu noć nakon povratka kući bija istinski ljut zbog tako provedene večeri.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/07/2019 : 00:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
MS, pa to je film o Tedu Bundyju. Nema sumnje kako je on počinija ta ubojstva. Ili ja nisan ubra tvoj sarkazam?

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/07/2019 : 08:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Da, nema sumnje
Ali zaista kad se film gleda ispada kao da je glavni lik nevin (ili se valjda ostavlja gledatelju da odluči)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/07/2019 : 09:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam novog Godzilu u kinu.

Godzila dva sata mlati ostala velika čudovišta i na kraju pretuče glavno čudovište. Kraj recenzije.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/07/2019 : 15:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Da, nema sumnje
Ali zaista kad se film gleda ispada kao da je glavni lik nevin (ili se valjda ostavlja gledatelju da odluči)




Da je nevin? Pa sori, majstore, ali koji si ti to film gledao? Kako si zakljucio da je ispalo da je Ted Bundy u filmu prikazan nevin? Po tome sto su na sudu bez sumnje utvrdili da je ugrizao zrtvu za straznjicu? Po onome kako je curi pred kraj filma opisao sto je tocno napravio s jednom zrtvom? Ili po onoj sceni kad ju je ispod plahte gledao i zamisljao kako bi je izrezao? Bome, po ovome svemu ispada jako nevin

Kolko sam ja skuzio, poanta bi filma trebala biti da prikaze koliko je Bundy bio sarmantan i po tome netipicni serijski ubojica i koliko je zlo u biti banalno i svakodnevno, i da su istinski zli ljudi vrlo nalik bilo kome od nas. Ali tu su temu vec puno bolje obradile Hanna Arendt i Slavenka Drakulic.

Inace, film je s Netflixa, redatelj je dokumentarist, i na Netflixu ima cetverodijelna serija o Bundyju, cijeg se materijala dosta poklapa s ovim filmom.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/07/2019 : 13:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Us - izvrstan moderni horror koji pleše na crti razdvajanja socijalne kritike i poigravanja podđanrovima (od home invasion do body snatchers štiha). Peele sasvim zasluženo "iskače iz paštete" sa svojih mali milijun projekata.

Ima tu dosta elemenata o kojima se da razglabat unutar spoiler teritorija. Dotad vam mogu samo iskreno preporučiti ovaj kino naslov.


Mene je “Us” razočarao...ne baš u potpunosti jer film na trenutke ima vrlo dobru atmosferu, ali u konačnici, sve je to “mlaćenje prazne slame”.
Mnoštvo dobrih ideja a priča je čista nula!
Od mene ocjena 4/10
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/07/2019 : 20:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao jučer Us. Veliko razočaranje od filma. Potajno sam se nadao novom Get Out-u, a dobio neki film koji na trenutke izgleda kao neka tinejdžerska produkcija koja kao da na silu pokušava biti odjednom i horor i komedija i socijalna kritika i B trash film, a na kraju je samo užasno loš film. Netko je negdje napisao, da bi film trajao deset minuta, da je netko od tih napadnutih imao kakvo vatreno oružje.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/07/2019 : 07:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ja dajem pozitivnu ocjenu US-u
Ugodno me iznenadio
Eto čak mi je bolji i od (razvikanog) Get Out
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/07/2019 : 07:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
One scene sa početka filma, kada upoznajemo "novu" obitelj su jedne od strašnijih i napetijih koje sam pogledao u zadnjih nekoliko godina
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/07/2019 : 10:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Takodje pozitivan dojam o Us. Fin film za jedno filmsko vece, ne treba tu traziti veci smisao ili slicno.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/07/2019 : 17:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Meni odličan film.
Ne gledam horrorce u kinu, ali ovaj me navukao trailerom.
Izuzetno zabavan, zanimljiv, energičan i sablastan film s odličnom glumom Lupite.
Ima rupa u priči, naravno, ali u ovom filmu mogu pregledati preko njih.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/07/2019 : 15:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Far from home: daleko od očiju, daleko od srca? Nije ovo "moj" Spidey iz djetinjstva, ali je film jebeno zabavan, i jednom kad se stari čangrizavac poput mene pomiri s tim da je ovo Pauk novih generacija, uživancija je potpuna. Gyllenhaal je rasturija ka Mysterio. Samo mi nemojte reć da netko doista misli kako je on good guy u filmu? Za vas nema spoiler milosti. Naravno da je prevrtljivi iluzionist, k tome i psihički rastrojen. A sad u kino. :)

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 06/07/2019 15:35:26
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/07/2019 : 16:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
I lijepo proširiti kozice po cijelom CineStaru.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/07/2019 : 16:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
A čuj, mora netko i tu epidemiološku statistiku pooštrit. :P

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 24/07/2019 : 01:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam Man in black 4...
Tko je vidio trailer:
https://youtu.be/qvXzEhXujxA
...to je to😠 ...ničeg više od ovoga u ove nepune tri minute nema u filmu, pa prepuručam da ne gubite vrijeme na najlošiji dio do sada.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/08/2019 : 00:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Bijah dva puta u Cinestaru ovaj tjedan.

Danas sam u Branimir Centru išao gledat remake Aladdina (režija Guy Ritchie).



OK film, i to je to. OK film, koji je mogao biti puno bolji, ali nije.

Ne znam što bih rekao, možda sve ima veze s tim što sam veliki fan originala iz '92. i što isti ima veliko mjesto u mom srcu i te gluposti, ali...eto. Uglavnom, da se vratim na temu, film mi kao takav skoro nema nikakvu emocionalnu težinu. Kad kažem emocionalnu težinu, mislim da mi je bio isuviše linearan, bez neke duše i atmosfere. U nekoliko točaka i primjera budem objasnio zašto.

Za početak, film traje (po meni) neopravdanih dva sata i 10 minuta. Zašto neopravdano, zato što su neke (bar za mene) ključne stvari iz originala skroz zanemarene ili ih uopće nema, a ovo što su nadodali ili "poboljšali" nisu odradili kako spada ili...pa, ne mogu to nikako drugačije nazvati osim neozbiljnost redatelja. A glavnu priču su mogli ispričati u kraćem vremenskom periodu.

Primjerice, sjećate li se kako u originalu upoznajemo princezu Jasminu? Kao djevojku koja živi u palači, i koju otac prisiljava da se uda (ehm, ti zakoni u Agrabi!), i ona, kako se ne može s tim nositi, bježi od kuće (maskirana). I na ulici upoznaje Aladina koji ju spašava, ona mu kaže da je princeza koju otac prisiljava da se uda etc.

Ovdje ovog bitnog uvoda nema. Doslovno, prva scena u kojoj je upoznajemo je ovaj dio kad je na ulici Aladin spasi, ona mu laže u lice da je sluškinja koja služi princezu u palači, i kad vidi da u palaču dolazi princ koji bi ju zaprosio, ona mu kaže da mora natrag u palaču. I to je to. Ono što donekle daje daljnji uvid u njen lik jest song Speechless (nova pjesma koja nije postojala u originalu), i sasvim je ok, ali davati jednom liku određene songove kao zamjenu za njegov osobni "character development" je po meni nedopustivo.

Onda, recimo, sultan ne želi dopustiti svojoj kćeri da ga naslijedi na prijestolju jer se to nikad u povijesti države još nije dogodilo, a na kraju filma kaže u stilu, vidim da voliš Aladina, proglašavam te sultanijom. I ti kao vladarica možeš mijenjati zakone. A da pritom nije objasnio zašto on to ne bi mogao napraviti, s obzirom da je, tehnički, i on vladar.

Nadalje, klimaks filma. Sjećate li se onog odličnog vrhunca iz originala kad se Džafar pretvori u divovsku kobru i onda slijedi ona završna šora između njega i Aladdina? Pa nakon toga ga Džini pretvori u duha (Džafara)?

Klimaks u ovom remakeu izgleda ovako: Aladin dolazi u palaču, svađa se s Džafarom, Džafar traži od Džinija da ga pretvori u duha.

Nadalje, likovi. Ne znam što bih o njima rekao. Svi su nekako...ozbiljni, ravnomjerni, bez ikakve osobnosti.
Između Aladina i Jasmine nema kemije, one scene gdje su njih dvoje zajedno i gdje bismo trebali osjetiti neku emocionalnu povezanost i to da se kao zaljubljuju...ne znam, ja nisam osjetio ništa.

Džafar je u ovoj verziji samo stereotipni negativac koji želi vlast i moć. Mislim, ne da je originalni bio bogzna koliko dublji, ali taj je barem imao karizmu i bio pomalo zastrašujuć; ovaj nije ni to. Sve što uopće saznajemo o njemu jest da je, kao i Aladin, bio ulični džepar (ta karakteristika nije ništa drugo nego plot device u kasnijem dijelu filma) prije dolaska u palaču, ali ne saznajemo kako je postao sultanov savjetnik. Jago (papagaj) je i dalje s njim, ali ne služi ničemu osim da ponavlja određene riječi.

Posebno bih spomenuo da se kao novi lik u filmu pojavljuje Jasminina sluškinja, čija je jedina svrha da se (ne zajebavam se) na kraju filma uda za Džinija i s njim osnuje obitelj!!!!! I to je sve prikazano u flashbacku na kraju filma!!!!

Ima tu još stvari koje bih mogao navesti, kao i ove koje sam naveo bih mogao detaljnije obrazložiti, ali onda bih mogao napisati knjigu.

Ono što mogu pozitivno reći jest da mi film tijekom gledanja nije bio dosadan ni u trenu (ali istovremeno ne mogu reći da je bio zabavan). Kinematografija, kostimografija i specijalni efekti su izvrsni. Soundtrack je...pa, jako dobar. Nije odličan jer nema nekih velikih noviteta; sve pjesme koje ste čuli u originalu su ovdje, samo što song Arapska noć izvodi Will Smith, tj. Džini, a ne arapski trgovac. Nova pjesma Speechless je sasvim solidna. Svi glumci koji glume svoje likove izvode i pjesme, i iste su više nego dobro odradili.

Nastupi glavnih glumaca (Mansoud, Scott, Smith) su više nego dobri; jasno da Willa Smitha treba posebno izdvojiti jer je preuzeo dobro poznatog lika i "obradio" ga na svoj način. Onaj glumac koji je glumio Džafara mi je bio bezličan i pomalo drven, doduše. Dapače, još kad ga pogledam i usporedim sa originalnim Džfarom, lik izgleda ko neki balavac od 30 - 35 godina.

U globali, rekoh, film koji je bio OK, a mogao je biti puno više. No nije. Ono što mi je žao jest da ga ne mogu proglasiti čak niti zabavnim filmom, a pogotovo ne nekim koji može parirati originalu. Možda u rukama drugog režisera bi stvar bila drugačija, ali eto. Dobili smo što smo dobili.

---------------------------------------------------------------------
Stuber



U utorak sam u Arena centru pogledao komediju Stuber. Usudio bih se reći, jako zabavan i duhovit film, sa onom već pomalo izlizanom runaway radnjom, ali koju nadomješta dobra kemija i nastupi dvojice glavnih glumaca (mogli bi biti dobri komičarski dvojac u budućim komedijama, siguran sam) i nastupi svih ostalih glumaca općenito.
Neki od gegova koji jako dobro funkcionira jest slabovidnost glavnog lika policajca (koji uperi pištolj u akvarij s ribicama misleći da je TV ili se zabije autom u rupu na cesti da bi, kako je on mislio, izbjegao sudar sa buldožerom, ali je to ustvari bila rampa itd.). Tko nije pogledao, moja preporuka za gledanje svakako.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 03/08/2019 01:50:04
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/09/2019 : 01:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
It: Chapter 2 - ne baš dobro. Repetitivno, razvučeno, slabašno po pitanju napetosti, dinamički rasuto i antiklimaktično. Prvi je bija puno bolji. A zaradi li film, očekujem da nastave must ovu kravicu s još 5 prequela i sidequela.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/09/2019 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Angel Has Fallen - miljama isprid Londona, tu negdje s Olympusom. Zabavno, simpatično predvidljivo i taman po mjeri akcijofila.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000