forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 12/11/2019 : 22:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Odgledao ˝Midway˝. Amerikanizacija, kao šta sam moga očekivat, iman osjećaj da igram na računalu simulacija/strategija, ali opet bolji je od All-Star filma iz 70-ih. Film sadrži više odvojenih priča koje su loše i suviše brzo spojene, sama drama pravog preokreta u ratu na Pacifiku je tako izbjegnuta (dokumentarci na ovin satelitskim programima to puno bolje, čak odlično dočaravaju). Ali opet zadovoljan san, gleda san WWII film, draga tematika, i da je puno lošije snimljen i sa slabijin sastavom glumaca, bija bi opet zadovoljan. Ukratko neman prigovora sebi šta san na ovaj loš dan (kiša/vitar) iša navečer u kino.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 17/11/2019 : 00:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Konačno pogledao priču o duelu Ford/Ferrari Le Mans 66 (GT40/330 P3), i nije loše. Prije 30-ak godina san prvi put vidija GT40 i nevjerojatno, prvi put san u životu vidija prekrasan trkači auto. Kasnije san saznao o tome koji je to auto i šta je uradija u karijeri, i uopče mi nije čudno šta je odveja Ferrari u bankrot, jer tako predivan auto mora bit sjajan (kao Lotus JPS 1978 i McLaren TAG 1984). Kasnijih godina nabavlja san knjige iz vanka i iz časopisa o tom autu, i moran priznat da iako porijeklom Talijan, da san živija u ono vrime i ima novac da bi kupija GT40 a ne (bilo koji) Ferrari. Događaji su prestavljeni kako jesu zbog neukih ljudi koji ovaj slučaj ne poznaju, pa je zbog njih nešto snimljeno i prestavljeno kako je. Recimo, jedan menađer objašnjava zašto ljudi ne vole Ford i pokazuje Jamesa Bonda iz Goldfingera i Thunderballa i Aston Martin koji vozi super junak. Ti su filmovi simljeni 64 i 65, a ovaj događaj (preuzimanje od strane Forda koje se trebalo desiti 62). Isto kao da je stavija Beatlese koji su u stvarnosti kupovali Farrari i njih uzeja za primjer (niko nije čuja za Beatlese 1962). Ali kad se uzmu te stvari koje se moraju snimiti zbog površnog ili nikakvog znanja o ovom događaju novijih generacija, film je u stvari jako dobar (možda suviše subjektivno s moje strane). Film pristojno hvata taj period, a najviše mi se sviđa izgled i ponašanje menađera Forda. U prostoriji kakve su stvarno bile i način odijevanja i ponašanja, raskopčana odijela i ruke u đepovima, jer je takva bila tada korporativna Amerika. Odavna san primjetija da nije u redu, čak prljavo, šta su junaci izgubili pobjedu zbog odluke H.Forda II da se snimi onaj finiš, ali on daje lovu pa ima na to pravo. Inače to je trka di prvi ne pobjeđuju nego oni koji su prošli više kilometara. Ako si ti startova sto metara prije nekog a taj bija iza tebe na cilju onda je on očito proša više metara od tebe. Šteta šta S.McQueen nije ima pomoć računala dok je snima svoj epic ˝Le Mans˝ 1970.

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/11/2019 : 01:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ford v Ferrari - odlična racing drama s naglaskom na fenomenalne izvedbe Damona i Balea. Apsolutna preporuka!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 17/11/2019 : 10:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije bitan Bale ili Damon. Ford ili Ferrari. Di su "jaki ženski likovi"? :)
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 18/11/2019 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Nije bitan Bale ili Damon. Ford ili Ferrari. Di su "jaki ženski likovi"? :)

O kojim ti ženskim likovima pričaš, ovo nije film o automobilizmu, ovo je priča o duelu kultura/kontinenata koji se stvarno desija i koji je odveja čuveni Ferrari (na kraju) u bankrot.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/11/2019 : 20:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zajebavam se.

Ali neki su ozbiljni kad kažu da u filmu koji se zove "Ford vs Ferrari" ženske nisu dovoljno/dobro zastupljene. Živjela politička korektnost!

https://www.nbcnews.com/think/opinion/way-ford-v-ferrari-undermines-its-main-female-character-frustratingly-ncna1082536

Edited by - nagor on 18/11/2019 21:14:09
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/11/2019 : 22:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Nije bitan Bale ili Damon. Ford ili Ferrari. Di su "jaki ženski likovi"? :)





Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/11/2019 : 18:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
i opet naši briljiraju sa prijevodima naslova, znači Ford v Ferarri je: "Izazivač: Le Mans '66"

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/11/2019 : 18:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Uvijek se sjetim hrvatskog prijevoda za The last boy scout
Prljavi igraju prljavo
Sjajno :D
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/11/2019 : 21:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Uvijek se sjetim hrvatskog prijevoda za The last boy scout
Prljavi igraju prljavo
Sjajno :D


I ja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/11/2019 : 23:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Knives Out - gotovo klasičan whodunit. Moran priznat da san očekiva i dodatan twist na twist. Centralni preokret mi je jako rano pa na pamet, šta nije ostavilo puno mista za šok u konačnom činu. Unatoč tome, film savjesno odaje počast klasičnoj formi murder mysteryja, i svaki fan mozgalica bit će jako zadovoljan mrežastom strukturom spletki i ubojstva.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/11/2019 : 23:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kakav je humor?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/11/2019 : 23:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kakav je humor?





Umjeren, s tim da san se ja nasmija samo par puta (smješak, ne glasan smijeh). Većina likova dobiju barem jednu samoironičnu scenu/rečenicu, dok su neki tu s jasnom pozicijom comic reliefa (drugi detektiv).

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/11/2019 : 23:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Doctor Sleep


Ovaj film preporucam ne samo svim ljubiteljima strave i užasa već i onima koji vole reć kako se više ne snimaju kvalitetni filmovi (ili su isti samo po festivalima i u oskarovskoj sezoni).

Radi se o inteligentnom uratku koji fino spaja dva svijeta - Kingov i Kubrickov. Replikacijom scena iz Kubrickova hita odaje počast jednom od stupova horrora zadnjih 40 godina, dok istovremeno ostaje dovoljno vjeran knjiškom predlošku.


And like that... he's gone.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 24/11/2019 : 23:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Ford vs Ferrari.

Jedan onako, pravi muški film. Brzina, agresija, mehanika, prijateljstvo, pobjeda...

Film nije revolucija u žanru, ali sasvim korektno ostvarenje. Možda je mogao biti mrvicu kraći. I htio sam čuti Gimme Shelter negdje u filmu, ali ništa od toga. Bilo samo u traileru.

Isplati se u kinu pogledati zbog zvuka automobilskih motora. ;)
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2019 : 08:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Knives Out. Da, baš definicija whodunit krimića. Ipak nisam baš previše zadovoljan. I meni je ostao osjećaj da fali kakav dodatan twist na kraju. I zasmetao me glavni lik koji je toliko dobar i prijazan i bez greške i savršen da mi je počeo ići na živce. Definitvno nije fer do obitelji da taj lik pokupi sve. Baš me to zažuljalo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2019 : 08:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledala moja Last Christmas s Khaleesi u glavnoj ulozi. Zanimljivost je Khaleesi dio obitelji koja je "emigrirala iz Jugoslavije 99e godine". Ima par rečenica na "domaćem" jeziku. Vjerojatno se radi o hrvatskoj obitelji. Evo, tek tolko. Zanimljivost. ;)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/12/2019 : 20:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Shaner

Kakav je humor?





Umjeren, s tim da san se ja nasmija samo par puta (smješak, ne glasan smijeh). Većina likova dobiju barem jednu samoironičnu scenu/rečenicu, dok su neki tu s jasnom pozicijom comic reliefa (drugi detektiv).


Ja sam se bome par puta baš pošteno naglas nasmijao. Inače mi je film bio dosta zabavan, možda samo mrvicu razvučen. Prednost je sigurno i to što ja nisam ništa predvidio.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/12/2019 : 21:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Shanerom! Meni je bas dobro legao Knives out. Bas dobar film za pogledati u bioskopu u hrpi glupavih i besmislenih filmova.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 12/12/2019 : 19:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
Da dobro si napisa, danas se snima zaista hrpa besmislenih i glupavih filmova (valjda zbog ove mlade generacije), zato i volin gledat filmove u vezi povjesti (sport, rat...). To mi bar ima smisla jer se stvarno desilo, ma kako ga malo ˝iskrivili˝ i loše snimili.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/12/2019 : 00:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
"Saznajemo da u gradskom proračunu za sljedeću godinu ne postoji stavka renoviranja Kina Europa. Kao što ni u prethodnom rebalansu budžeta takve stavke nije bilo. Lagali bismo kada bismo rekli da smo iznenađeni, ali ipak čovjeka mrvu kosne koliko se gradonačelnik i njegova posluga, gradski ministri i dizači ruku u Gradskoj skupštini, malo plaše, koliko malo ljudskog obzira i pristojnosti imaju prema onom, istina radikalno manjinskom, stvarno pismenom, čitajućem i razumijevajućem dijelu zagrebačkog građanstva, prema onima koji su išli u kino - ali ne u sinepleks, da zoblju kokice i žnjaraju partnera-icu po genitalijama i okolišu mliječnih žlijezda - tojest prema onima koji, poput građana stvarnih europskih gradova, imaju redovite kulturne potrebe."
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 31/12/2019 : 19:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Konačno pogledao priču o duelu Ford/Ferrari Le Mans 66 (GT40/330 P3), i nije loše. Prije 30-ak godina san prvi put vidija GT40 i nevjerojatno, prvi put san u životu vidija prekrasan trkači auto. Kasnije san saznao o tome koji je to auto i šta je uradija u karijeri, i uopče mi nije čudno šta je odveja Ferrari u bankrot, jer tako predivan auto mora bit sjajan (kao Lotus JPS 1978 i McLaren TAG 1984). Kasnijih godina nabavlja san knjige iz vanka i iz časopisa o tom autu, i moran priznat da iako porijeklom Talijan, da san živija u ono vrime i ima novac da bi kupija GT40 a ne (bilo koji) Ferrari. Događaji su prestavljeni kako jesu zbog neukih ljudi koji ovaj slučaj ne poznaju, pa je zbog njih nešto snimljeno i prestavljeno kako je. Recimo, jedan menađer objašnjava zašto ljudi ne vole Ford i pokazuje Jamesa Bonda iz Goldfingera i Thunderballa i Aston Martin koji vozi super junak. Ti su filmovi simljeni 64 i 65, a ovaj događaj (preuzimanje od strane Forda koje se trebalo desiti 62). Isto kao da je stavija Beatlese koji su u stvarnosti kupovali Farrari i njih uzeja za primjer (niko nije čuja za Beatlese 1962). Ali kad se uzmu te stvari koje se moraju snimiti zbog površnog ili nikakvog znanja o ovom događaju novijih generacija, film je u stvari jako dobar (možda suviše subjektivno s moje strane). Film pristojno hvata taj period, a najviše mi se sviđa izgled i ponašanje menađera Forda. U prostoriji kakve su stvarno bile i način odijevanja i ponašanja, raskopčana odijela i ruke u đepovima, jer je takva bila tada korporativna Amerika. Odavna san primjetija da nije u redu, čak prljavo, šta su junaci izgubili pobjedu zbog odluke H.Forda II da se snimi onaj finiš, ali on daje lovu pa ima na to pravo. Inače to je trka di prvi ne pobjeđuju nego oni koji su prošli više kilometara. Ako si ti startova sto metara prije nekog a taj bija iza tebe na cilju onda je on očito proša više metara od tebe. Šteta šta S.McQueen nije ima pomoć računala dok je snima svoj epic ˝Le Mans˝ 1970.





Uh, ja sam ga gledao na velikom platnu i zasmetala mi je gomila anahronizama, naročito kod automobila (recimo, većina je imala današnje modele guma). Ima neku istorijsku pozadinu, ali je ona zatrpana scenarističkim i režiserskim rešenjima u rangu "Dana grmljavine" ili "Prvaka Formule 1", nikako "Jurnjave" (i kako je sve prevođen "Rush") ili Mekvinovog "Le Mana".

Okej, ja bih gledao i najbesmisleniji film sa - recimo - »Stratosima« samo zbog scena vožnje, a tebi se sviđa »GT-40« koji je u fokusu filma koji ipak nije loš... ali je sat vremena predug.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/01/2020 : 09:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dobre vijesti, birtija Kina Europa opet radi (pod novim, zasad nepoznatim upraviteljem): https://www.express.hr/top-news/lazi-sank-bandicevo-delanje-kina-europa-24038

Ajde, kad već više nema kina, bar da se ima gdje sjesti u centru nakon obilaska adventskih kućica.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2020 : 12:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pogledao The Grudge jucer u kinu
Loše
Bolje pogledati još koji put original
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/02/2020 : 00:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Samo da kažem da sam pogledao Zagrebački ekvinocij i ostao vrlo ugodno iznenađen. Topla preporuka.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000