forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Man of Steel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2013 : 17:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A Superboy sa Earth-Prime je šta? Bronze Age Superman kao mlađi?





Superboy-Prime je Superboy-Prime sa Earth-Prime, "naše" Zemlje na kojoj takoreći ne postoje superjunaci... Tj postoje, ali kao likovi u stripu. Prilikom uništenja Multiverzuma u COIE, on je jedini preživjeli pripadnik Earth-Prime.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 17:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ovdje sve pise..imate orginalnu verziju Multiversa, zatim 52 i onda ovu najnoviju the New 52..

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_DC_Multiverse_worlds

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 18:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
I alexts on nije izbrisa Supermana aktualnog kako ti kazes..on je izbrisa dva origina - Man of Steel i Birthrigth..neki dijelovi koji su se ulapali u Johnsov Infinite Crisis i Secret Origin su ostali..evo sta ti je skoro sto posto ostalo:

Crisis on Infinite Earths
Man of Steel #03 (prvi susret Supermana i Batmana)
Dark Night over Metropolis (Action Comics #653, Superman vol. 2 #40, Adventures of Superman #467, Action Comics #654: Superman daje Batmanu prsten od kriptonita kako bi Batman imao zaštitu ukoliko Superman postane oruđe u rukama zla)
Action Comics #662 (Clark otkriva Lois da je on Superman)
Superman: Panic in the Sky (ponovno Brainiac i njegov skull ship)
SUPERMAN: THE DEATH OF SUPERMAN
SUPERMAN: WORLD WITHOUT A SUPERMAN
SUPERMAN: THE RETURN OF SUPERMAN

Hunter Prey (origini Doomsdaya)
The Wedding Album (vjecanje izmedu Clarka i Lois)
JLA Vol. 01
JLA Vol. 02
(elektricni Superman)
JLA Vol. 03
JLA Vol. 04

PRESIDENT LUTHOR SECRET FILES, SUPERMAN: LEX 2000 (Lex Luthor postaje predsjednik SAD-a)
Superman: Our Worlds at War (potvrdeno da je kriptonski kriminalac kojeg je ubia Superman pa otisa u samoprogonstvo, Dru Zod iz druge dimenzije)
Superman: For Tomorrow
Superman: Sacrifice
Superman: Infinite Crisis
Infinite Crisis


Ovdje sam stavia naravno samo ono sta je ostalo od modernog do Infinite Crisis..Johns je vratia jos i masu Silver Age elemenata..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/01/2013 18:37:37
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 19:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Brni, dogovori se sa Deecayem da ti tekst stavi na glavnu stranicu.



Je, taman smo se dogovorili..za koji dan ce biti postavljen..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/01/2013 : 19:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by alexts

Tekst je impresivan, ipak teško je razumeti sve putem prepričavanja.

Još nisam proučio sve delove ovog megateksta, ali jesam neke, kao INFINITE CRISIS.

Tu mi nije jasno:

ako se suočavaju Kal L (golden age Superman) i Kal El (Bronze Age), gde je tu Modern Age, tj John Byrneov Superman koji je aktuelan u trenutku kada INFINITE CRISIS priča izlazi?

A Superboy sa Earth-Prime je šta? Bronze Age Superman kao mlađi?





Sve sam objasnia u onom uvodnom tekstu..aj stavit cu ti ode:

Dakle ovo ti je najbitnije - Superman je bio jedna od nekoliko iznimki: njegove priče su objavljivane bez prekida od njegovog debija u Action Comics #1 1938. Ovo je prouzročilo probleme u kontinuitetu, u kojem je Superman istovremeno bio član Justice Society of America na Earth-Two i član Justice League of America na Earth-One. Na kraju je donesena odluka da su postojala dva Supermana. Superman iz srebrnog razdoblja (tzv. Silver Age) je bio Kal-El sa Earth-One, a Golden Age Superman Kal-L sa Earth-Two.


Zajedno sa postojanjem Earth-Two Supermana, povijest Earth-One Supermana je retroaktivno izbrisana iz kontiuniteta, nakon završetka miniserijala Crisis of Infinite Earths (1985-1986).

Znaci COIE je izbrisala sve, odnosno izbrisala je multiverse (stari multiverse prije ove price imao je neograncen broj Zemalja).

Prica Infinite Crisis je nastavak u stvari Coie i ona vraca multiverse tj. sad imamo 52 Zemlje. U toj prici Earth-Two Superman zajedno sa Lois Earth-Two je umra..i u Infinite Crisis imamo stvaranje New Earth koja je stvorena od pre-Crisis Earth-One, the pre-Crisis Earth-Two, the pre-Crisis Earth-Four, the pre-Crisis Earth-S..dakle od 5 Zemalja a glavni Superman koji je osta je Kal-El Earth-One (ili onaj iz Silver Age ako ti je draze)..naravno onog Earth-Two su ubili..sta ce s njime..ovaj je mladi i moderniji..

A samim time Byrnov je izbrisan iz konta..i on i Birtright..

Superboy Prime je Superman sa Earth-Prime iz starog multiversa..

Ali ponavljam sve sam jako dobro objasnia..cak sam na pocetku napisa skracenu verziju..



Jeste, sad kad se pročita, baš je lepo objašnjeno u uvodu.

Dakle izbrisan je Byrnov origin (priča o poreklu), kao i alternativni Waidov origin Birtright a modern age Superman nastavlja da postoji?

Ako nastavlja da postoji, na kojoj Zemlji, s obzorom da je silver/bronze age S. (to je onaj iz ex-YU Eks Almanaha i iz Moorovog What Happened With The Man of Tomorrow ?)na New Earth i gde je on u
INFINITE CRISIS priči?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 19:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts



1. Dakle izbrisan je Byrnov origin (priča o poreklu), kao i alternativni Waidov origin Birtright a modern age Superman nastavlja da postoji?

Ako nastavlja da postoji, na kojoj Zemlji, s obzorom da je silver/bronze age S. (to je onaj iz ex-YU Eks Almanaha i iz Moorovog What Happened With The Man of Tomorrow ?)na New Earth i gde je on u
INFINITE CRISIS priči?



1. Tako je. Modern Age nastavlja postojati u onim dijelovima koji su ostali tj. ukopili se u novonastali origin i Infinite Crisis..
2. Nastavlja postojati na New Earth..kako sam vec reka ona nastaje spajanjem 5 Zemalja medu kojima su i Earth-One i Eart-Two..

evo pogledaj ovu sliku..vidis nastajanje New Earth..vidis i gore desno Superboya (dakle mladi Clark iz Silver Agea, golden i Byrne nisu imali karijeru Superboya) i Krypto iza njega:



Ta Mooreova prica je imaginarna prica i svojevrsni oprostaj od Silver Age Supsa..jeli vidis zadnju scenu..pogledaj di Superman ide..sta gold Kryptonit radi Supermanu? (on mu oduzima moci) dakle ovo je simbolicno..jer ono sta je usljedilo nakon (dakle Byrne) se moze stvarno shvatiti kao masakriranje junaka..sta da kazem - samo je jedan Alan Moore..




"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/01/2013 19:54:30
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/01/2013 : 20:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Na kraju je donesena odluka da su postojala dva Supermana. Superman iz srebrnog razdoblja (tzv. Silver Age) je bio Kal-El sa Earth-One, a Golden Age Superman Kal-L sa Earth-Two.


a glavni Superman koji je osta je Kal-El Earth-One (ili onaj iz Silver Age ako ti je draze)..naravno onog Earth-Two su ubili..sta ce s njime..ovaj je mladi i moderniji..





Ako je na New Earth ostao jedan Supermen - onaj glavni Kal El - ti ga gore nazivaš Silver Age (a to je i Bronze age), a prihvaćeni su događaji koji su se desili i Byrnovom Moderne Age Supermanu (izuzev nastanka), a ti mi i u prethodnom postu potvrđuješ da je Moderne Age Superman na New Earth, onda ispada da su rešili da sjedine Silver Age Supermana i Modern Age - a kako je to moguće (logično izvesti), ako jedan nije imao žive zemaljske roditelje, a drugi jeste kad je bio opdrastao itd?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 21:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by brni

Na kraju je donesena odluka da su postojala dva Supermana. Superman iz srebrnog razdoblja (tzv. Silver Age) je bio Kal-El sa Earth-One, a Golden Age Superman Kal-L sa Earth-Two.


a glavni Superman koji je osta je Kal-El Earth-One (ili onaj iz Silver Age ako ti je draze)..naravno onog Earth-Two su ubili..sta ce s njime..ovaj je mladi i moderniji..





a kako je to moguće (logično izvesti), ako jedan nije imao žive zemaljske roditelje, a drugi jeste kad je bio opdrastao itd?



Ne, krivo si shvatia..ustvari ja sam se mozda nespretno izrazia..dakle tek je 78 podvucena crta izmedu njih dva..ono striktno se odredilo..i kad je nastupia novi origin Johns je vratia karijeru Superboya a tad su roditelji jos uvik bili zivi onome u Silver Ageu..razumis..on je vratia samo taj dio..ostalo je out..zato sam i trubia u topicu toliko o tome..

Ovo je ono sta sam ja siguran da je u kontu

Kal-El

Silver Age:

Karijera Superboya i avanture sa Legion of SuperHeroes (jer su mu roditelji zivi) npr. najvaznija prica - The Great Darkness Saga
Brainaic - sve inacice (Action Comics #242, Superman vol. 1 #167, Action Comics #489-491, Action Comics #544-546, Adventure of Superman #438, Action Comics #647-649)
Toyman - Johnsova prica govori kako su sve prijasnje verzije ukljucujuci onog celavog koji je ubija sina od Cat Grant ustvari njegove lutke

+

Modern Age:

Crisis on Infinite Earths
Man of Steel #03 (prvi susret Supermana i Batmana)
Dark Night over Metropolis (Action Comics #653, Superman vol. 2 #40, Adventures of Superman #467, Action Comics #654: Superman daje Batmanu prsten od kriptonita kako bi Batman imao zaštitu ukoliko Superman postane oruđe u rukama zla)
Action Comics #662 (Clark otkriva Lois da je on Superman)
Superman: Panic in the Sky (ponovno Brainiac i njegov skull ship)
SUPERMAN: THE DEATH OF SUPERMAN
SUPERMAN: WORLD WITHOUT A SUPERMAN
SUPERMAN: THE RETURN OF SUPERMAN

Hunter Prey (origini Doomsdaya)
The Wedding Album (vjecanje izmedu Clarka i Lois)
JLA Vol. 01
JLA Vol. 02
(elektricni Superman)
JLA Vol. 03
JLA Vol. 04

PRESIDENT LUTHOR SECRET FILES, SUPERMAN: LEX 2000 (Lex Luthor postaje predsjednik SAD-a)
Superman: Our Worlds at War (potvrdeno da je kriptonski kriminalac kojeg je ubia Superman pa otisa u samoprogonstvo, Dru Zod iz druge dimenzije)
Superman: For Tomorrow
Superman: Sacrifice
Superman: Infinite Crisis
Infinite Crisis

......

+ alternativne verzije

Dakle da skratim Superman New Earth je kombinacija Silver i Modern Agea dakle onih dijelova koje je Johns moga ubaciti a da pritom ne poremeti previse kontinuitet..jer da je isa ubiti roditelje u originu izbacia bi iz konta Doomsday sagu..zbog Byrnea i modern age pizdarija koje su radili ogoman dio Silver Agea nije moga opstati..upravo zbog roditelja koji su zivi u Modern Ageu..zato je Johns vratia Superboya a samim time i Legion sa njim..takoder Krypta - psa koji je dosa par godina nakon njega, jos jedan element silver age a da je u ranijoj Supsovoj dobi..


Ili bolje receno Crisis of Infinite Earths i Byrne je najvece moguce sranje koje se dogodilo Supermanu..srica pa je Johns spasia sta se spasiti dalo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/01/2013 23:04:49
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/01/2013 : 22:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Moderne Age Supermanu (izuzev nastanka)



Ne izuzev nastanka samo..izbaceno je manje vise sve..u postu povise imas spisak sta je ostalo..

Osta je jos koncept svih Fortressa (o tome sam isto pisa) i ostalo je ubijanje kriptonskih kriminalaca iz druge dimenzije - potvrdeno u Our Worlds at War..od Byrneovih origina osta je samo Man of Steel #3 i prvi susret s Batmanom..

Sta se tice Superboya oni su napravili kompromis Golden Age nije ima karijeru Superboya a Silver je - i zato je to Johns vratia..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 04/01/2013 22:23:59
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/01/2013 : 00:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni


Ili bolje receno Crisis of Infinite Earths i Byrne je najvece moguce sranje koje se dogodilo Supermanu..srica pa je Johns spasia sta se spasiti dalo..



U svakom slučaju hvala na odgovorima koji meni dodatno pojašnjavaju, nadam se i još nekom, ako ga zanima.

Što se citiranog tiče, sa čisto stripovskog stanovišta - kada kao čitaoci procenjujemo kvalitet stripa, kao bilo kog stripa, ne kao deo DCovog univerzuma, nekakvog kontinuiteta ili nešto slično - rekao bih da je Byrneov reboot, odnosno konkretno njegovi stripovi, u samom vrhu u opusu stripova o Supermanu.

Lično, najviše bih njih voleo da vidim u prevodu na naš(e) jezik(e) u izdanjima kakve Fibra objavljuje (Daredevil, Swamp Thing) ili bar meki povez - cb.

Šta je bilo pametnije - izbacivanje Super-psa Kriptoa, Supergirl, Kal-Elovih dečačkih Superboy avantura (uključujući i one u budućnosti sa LSH) ili njihovo vraćanje i "spašavanje" ? - ja imam svoje mišljenje o tome - može se zaključiti i koje.

Edited by - alexts on 05/01/2013 00:05:51
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/01/2013 : 00:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by brni


Ili bolje receno Crisis of Infinite Earths i Byrne je najvece moguce sranje koje se dogodilo Supermanu..srica pa je Johns spasia sta se spasiti dalo..



U svakom slučaju hvala na odgovorima koji meni dodatno pojašnjavaju, nadam se i još nekom, ako ga zanima.

Što se citiranog tiče, sa čisto stripovskog stanovišta - kada kao čitaoci procenjujemo kvalitet stripa, kao bilo kog stripa, ne kao deo DCovog univerzuma, nekakvog kontinuiteta ili nešto slično - rekao bih da je Byrneov reboot, odnosno konkretno njegovi stripovi, u samom vrhu u opusu stripova o Supermanu.



Opus Johna Byrnea mozes svesti u jednu recenicu - Long live Ronald Regan..Superman amerikanac koji ne prizna svoje Kryptonsko nasljede..a ako zelis citat o drugim hororima koje je radia onda procitaj onaj moj tekst posli naslova Modern Age..horor do horora..i Legion nije vracen niti spasavan..on je bija tu cilo vrime sta bi ti kao poznavatelj Byrnovog opusa triba znati..samo se Supermana pravia ko da ih ne zna (cak je bija u prici di ih po prvi puta kao upoznaje)..i onda su stvorili Superboya iz nekakvog pocket universa i njega ubili..a Supergirl..pa stvorena je neka Supergirl matrix upravo za Byrneovo vrime..koja moze oponasati sve oko sebe i stvorena je na sliku Lane lang iz druge dimenzije..postoje losi i dobri koncepti..


I sad cu ti rec jednu stvar..bas je Byrne tija vratiti Superboyevu karijeru..i zabranili su mu..nakon toga je dobija otkaz..



LONG LIVE RONALD REGAN!!

Ali slazem se da je posli toga bilo fenomenalnih prica.

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/01/2013 00:20:11
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/01/2013 : 00:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nisam poznavalac Byrnovog opusa, imam nekoliko epizoda u papiru, što mi je bilo dovoljno da procenim.

Ipak je njegova namera bila da napravi ozbiljnije i kvalitetnije stripove od onih koji su rađeni do tada i koji neće biti interesantni samo dečijoj publici - i u tome je uspeo.

Izbacivanje Super-rođakinja i pasa je bio logičan korak. Ja bih isto uradio.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 05/01/2013 : 13:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Nisam poznavalac Byrnovog opusa, imam nekoliko epizoda u papiru, što mi je bilo dovoljno da procenim.

Ipak je njegova namera bila da napravi ozbiljnije i kvalitetnije stripove od onih koji su rađeni do tada i koji neće biti interesantni samo dečijoj publici - i u tome je uspeo.

Izbacivanje Super-rođakinja i pasa je bio logičan korak. Ja bih isto uradio.



Procitaj Wolfmanov run..tamo negdi od 80-84..najbolji Superman kojeg sam cita..ili Darkness Sagu, Levitzovo remek dijelo..tako da ne stoji to o djecjim pricama nikako..a Supergirl je vratia upravo Byrne..slazem se da je Silver Age poprilicno naivan ali ne zbog koncepta koji su kako ti impliciras glupi..stvar je jednostavno da su te ideje bile previse za vrijeme u kojem su se pisale..jednostavno pisci to nisu znali na pravi nacin predstavit..sto se tice psa meni jedino smeta sto je on nalik labradoru i ima plast..uvik sam tija da je huski sa ogrlicom..

I onda mi Grant Morrison prije par mjeseci u Action Comics 13 (new 52) napise upravo to:



Dakle svaki koncept je dobar ako se predstavi na pravi nacin..ja jedino mrzim kada se Superman kao lik masakrira..a to je Byrne napravia..ne samo svojom krivicom naravno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 05/01/2013 13:28:10
Go to Top of Page

Friki
Junior Member



Croatia
477 Posts

Member since 23/12/2010

Posted - 07/01/2013 : 01:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Friki a Private Message  Reply with Quote
Brni,skidam ti kapu za ovaj tekst !
Za mene, ovo je najbolji tekst o nekom strip junaku
na ovom sajtu,a moguće i najbolji članak koji sam tu pročitao u ovih
par godina.
Definitivno bi trebao dogovoriti da ga objave na naslovnici
ukoliko je moguće.
Možda čak i da ga ponudiš Kvadratu,Strip reviji ili nekom drugom časopisu tako da bude i otisnut,da ne ostane toliki trud samo na fotonima na ekranu :-).


----------
Trenutačno se sluša: Dino Merlin - Supermen
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/01/2013 : 10:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Brni, svaka cast majstore. Topik je zlata vrijedan

Edited by - King Warrior on 07/01/2013 10:54:48
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/01/2013 : 11:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Friki


Za mene, ovo je najbolji tekst o nekom strip junaku
na ovom sajtu,a moguće i najbolji članak koji sam tu pročitao u ovih
par godina.
Definitivno bi trebao dogovoriti da ga objave na naslovnici
ukoliko je moguće.



Hvala prika..
Da, Dee ce ga staviti na sajt..sekcija magazin medu clanke posto u enciklopediji ima vec o Supermanu..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/01/2013 11:23:45
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/01/2013 : 11:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Brni, svaka cast majstore. Topik je zlata vrijedan



Tnx King..

Inace u dogledno vrime mislim jos neke teme obradit sta se ticu ovog junaka:

Superman - The New 52 (Grant Morrison - Action Comics origin)
Alternative versions of Superman
Powers and abilities of Superman
Top 20 Villians of Superman

Znam da ce te boldano posebno odusevit..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/01/2013 : 11:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Kad sam se vec dotaka Wolfamana:

Jedna od najboljih Supermanovih prica - Action Comics 525 i 526, Superman kontra villiana Neutrona zivuce nuklearne bombe:



Zatim Action Comics 542 gdje Vandal Savage stvara vojsku Superman robota i nastavak price o Neutronu u 543:



I meni jedna od najboljih Brainiac prica u Action Comics 545:




Nadam se da ce Wolfmanov run biti reprintan..stvarno steta da ove odlicne price ne budu skupljene u jedan trejd.

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/01/2013 11:45:13
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 07/01/2013 : 13:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na tekstu brni, ali nakon svega pročitanog došao sam na onu "sad znam da ništa ne znam" i čvrsto odlučio da ni u ludilu neću pratiti nikakvu američku superherojštinu, bilo od DC-a ili Marvela.
Znam da je ljudima super pratiti sve te događaje kroz razne edicije, ali meni je to žešće naporno i jednostavno bzvze.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/01/2013 : 13:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Svaka čast na tekstu brni, ali nakon svega pročitanog došao sam na onu "sad znam da ništa ne znam" i čvrsto odlučio da ni u ludilu neću pratiti nikakvu američku superherojštinu, bilo od DC-a ili Marvela.



Ma nemoras ti skupljat na taj nacin superheroje..imas puno "samostalnih" stripova koji su kvalitetni..ili recimo mozes skupljat Supermana kako ovdje neki vole..Bynreov origin i nakon toga razdoblje sve do Death of Superman ili jos par naslova poslin toga..puno opcija postoji u DC..mozes pratit ovog novog - new 52..imas novi pocetak sa novim originom od Morrisona i sve ti je jasno od samog starta..nije ti ovo Bonelli..imas opcija koliko hoces..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/01/2013 13:20:24
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/01/2013 : 15:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Svaka čast na tekstu brni, ali nakon svega pročitanog došao sam na onu "sad znam da ništa ne znam" i čvrsto odlučio da ni u ludilu neću pratiti nikakvu američku superherojštinu, bilo od DC-a ili Marvela.
Znam da je ljudima super pratiti sve te događaje kroz razne edicije, ali meni je to žešće naporno i jednostavno bzvze.


Probaj ove stripove.

http://en.wikipedia.org/wiki/Astro_City
http://en.wikipedia.org/wiki/The_League_of_Extraordinary_Gentlemen
http://en.wikipedia.org/wiki/Invincible_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Planetary_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Watchmen
http://en.wikipedia.org/wiki/Empire_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Powers_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Mage_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Summer
http://en.wikipedia.org/wiki/Incognito_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Major_Bummer
http://en.wikipedia.org/wiki/Marshal_Law_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Staff
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Intimates
http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B8dland
http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_Kafka
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Winter_Men
http://en.wikipedia.org/wiki/Rising_Stars
http://en.wikipedia.org/wiki/Supergod
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Life_and_Times_of_Savior_28
http://en.wikipedia.org/wiki/Omega_the_Unknown
http://en.wikipedia.org/wiki/Hitman_%28DC_Comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/X-Statix
http://en.wikipedia.org/wiki/Nextwave

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 07/01/2013 : 17:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Svaka čast na tekstu brni, ali nakon svega pročitanog došao sam na onu "sad znam da ništa ne znam" i čvrsto odlučio da ni u ludilu neću pratiti nikakvu američku superherojštinu, bilo od DC-a ili Marvela.
Znam da je ljudima super pratiti sve te događaje kroz razne edicije, ali meni je to žešće naporno i jednostavno bzvze.



Zar misliš da su u Americi i svetu svi koji čitaju DC-ove stripove tako temeljni i toliki fanovi da ih zanima detaljno i pomno praćenje?

Postoje i povremeni i "površni" (ovo ne u negativnom smislu!!) čitaoci, koji zbog nekog sata zabave i neke opšte kulture odrastanja u zemljama gde su superherojski likovi opšte poznati likovi stripa, uzmu ponekad po neku epizodu ili po nekoliko vezanih i kupe ih, pozajme, svejedno ali, čitaju.

Njima nije bitno ništa više o (na primer, pomenutom ovde) Supermenu nego da znaju da je on došljak sa Kriptona, koji ima super - moći, tajni identitet Klarka Kenta i bori se protiv kriminala.

Ostalo (likove koji se pojave, dešavanja) nauče usput i pamte dok ne zaborave, ako žele da pamte. Nikakva nauka, samo uživanje u stripovima, kao u partiji karata, odlasku u bioskop, surfovanju internetom, slušanju muzike itd.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 08/01/2013 : 09:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Ma da, kužim...možda sam i ja preozbiljno to napisao. Normalno da postoje "one-shotovi" i ograničeni broj izdanja koji prate nečiji "run" na nekom liku. Pročitao sam ja već par ovih sa Bushidova popisa.
Mislio sam konkretno na praćenje "redovne serije" od početka.
Show je općenito pratiti sve što me zanima pa ono...teško da ću se još i u to upuštati.
Od Amera trenutno samo pratim/skupljam Aliense.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/01/2013 : 23:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo stavljeno sticky

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 11/01/2013 : 09:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Evo stavljeno sticky



Svaka cast mladjo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000