forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Hermann Huppen
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/01/2013 : 13:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Jos kao klinac bijah fan Post-apokalipticnih stripovskih prica i zato voljeh AXU (ne samo zato), Storma, Dan-a i sl..
Sjecam se kao da je bilo danas kada sam u Strip Artu naletio na Hermannovog Jeremiah..i onaj WOOOOOW efekt koji sam tom prilikom osjetio i koji me je obiljezio kao klinca..taj i takvi stripovski trenutci su neizbrisivo vezani za moje postojanje.
Jeremiah nije imao komlexnu pricu , ali je posjedovao jednu gotovo genijalnu moc pripovjedanja i dva karaktera koja ne mogu biti razlicitija nego sto jesu, ali cine vjerovatno jedan od najboljih tandema u stripovskoj povjesti.
Crtez sa kojim sam poceo je bio crno bijeli i dan danas sam misljenja da je bio prikladniji glede tematike nego onaj u koloru sa kojim sam se kasnije susreo...no to je vjerovatno samo sentimentalni stih prvog utiska.
Kasnije sam naravno dublje usao u svijet Hermann Huppen-a i upoznao se sa njegovim drugim radovima.
Zanima me vase videnje glede Hermann Huppena i njegovih radova.
Dakle ..koji je to njegov strip koji vas je svezao na prvu i natjerao da ga zavolite.


Choices:

Jeremiah
Les Tours de Bois-Maury
Sarajevo Tango
Lune de Guerre
Nesto sasvim trece .


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/01/2013 : 13:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote









“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2013 : 13:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah, mada i Tornjeve obožavan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 05/01/2013 : 13:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Comanche tek nedavno prvi put pročitao i oduševilo me. Znam da ga nije napisao,ali je zato nacrtao. Vrijedi svake kune. Tako da sam glasao za "nešto treće".
Jeremiaha imam odavno na piku,ali... doći će na red kad tad.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/01/2013 : 13:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Glas sam dao Jeremiahu, jer je kronološki bio prvi kojeg sam čitao, također u Strip artu.

Ali prvi uopće je bio Bernard Prince, koji je tijekom 70-ih svakodnevno izlazio u Slobodnoj Dalmaciji, paralelno s Cakom i Cakom extra kojeg tada nisam čitao. E mene je Bernard tada totalno puknuo, jer je bila riječ o sjajnoj epizodi Na granici pakla / Bekstvo iz Suong baja, koja mi je i danas najdraža u čitavom serijalu.

Poslije su me skoro podjednako žestoko puknuli Tornjevi, opet u Strip artu, a pravi je gušt stigao s Marketprintovim albumima.

Comanche je bila izvrsna, i danas su mi Hermannovi albumi izuzetno dragi, ali na mene ipak nije imala tako jak efekt.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 05/01/2013 13:33:53
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/01/2013 : 13:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah, mada i Comanche.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 05/01/2013 : 14:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Comanche, mada i Jeremiah... ma teško se odlučit. Čovjek je genijalan crtač!
Kakve je samo table nacrtao u Comanchei!

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/01/2013 : 14:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Glas sam dao Jeremiahu, jer je kronološki bio prvi kojeg sam čitao, također u Strip artu.

Ali prvi uopće je bio Bernard Prince, koji je tijekom 70-ih svakodnevno izlazio u Slobodnoj Dalmaciji, paralelno s Cakom i Cakom extra kojeg tada nisam čitao. E mene je Bernard tada totalno puknuo, jer je bila riječ o sjajnoj epizodi Na granici pakla / Bekstvo iz Suong baja, koja mi je i danas najdraža u čitavom serijalu.

Poslije su me skoro podjednako žestoko puknuli Tornjevi, opet u Strip artu, a pravi je gušt stigao s Marketprintovim albumima.

Comanche je bila izvrsna, i danas su mi Hermannovi albumi izuzetno dragi, ali na mene ipak nije imala tako jak efekt.



Bernard mi je dobar strip, al me nikad nije baš tako "puka".
Šta se ostatka naslova tiče ista stvar i kod mene.
Jeremiah mi je prvi kojega san čita, i kod mene ima status kakav uživa Zagor kod većine forumaša(Isključujen zadnjih 10-ak epizoda).
Tornjevi su me na prvu oduševili, a MB albumi su mi jedno od omiljenih izdanja.
Comanche odlična, al mi nema status ova 2.
One shot albumi uglavnon bezvezni. Yves mi je katastrofa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1248 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 05/01/2013 : 15:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hermann jedan od najprecjenjenih strip autora. Solidan crtač (mada je i tu na stare godine jako jako pao) i katastrofalan kao scenarist. A to drugo znači, da su mi od njegovih stripova najdraži oni koje je kao scenarista potpisao Greg :)
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 05/01/2013 : 15:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Hermana, njegov sam skoro obožavaoc. Počeo sam sa Bernard Princom, koji mi je bio odmah super. Da me rokne po prvi put (6,nešto po Richteru) to je bio Jugurta. Drugi jači drm bio je sa Komančom ali Tornjevi su bili vrh. Sledio je sa malo manjom intenzivnošču Jeremiah. Tako da moj vote ide "Nešto sasvim treče" = Jugurtha.
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 05/01/2013 : 19:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah, prvih 15 epizoda. Njegov rad u 80-im mi je njegovo najbolje razdoblje.

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 05/01/2013 : 20:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Najdrazi su mi Bernard Prince i Comanche. Jeremiah i Tornjeve sam prvi put citao u Strip artu i nisu me se posebno dojmili.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/01/2013 : 20:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Da, upravo sam i racunao na tu razlicitost pogleda glede Hermann-ovih radova , i upravo zbog toga sam i otvorio ovaj trejd.
Uskoro cu dici i neka nova pitanja u pravcu Jeremiah..no do tada pustimo druge forumase da kazu sto misle, jer topic je jos tako mlad.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/01/2013 : 20:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
nisam hermannov fan, daleko od toga
njegov crtež mi je potpuno odbojan
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/01/2013 : 23:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bernard Prins i Komanča - to su mi omiljeni serijali.
Džeremaju sam čitao desetak priča,ali pre dvadesetak godina, i dobar mi je, ali ništa više.Najbolji utisak mi je ostavila epizoda Julius & Romea.Planiram da počnem da uzimam SA integrale, pa ću videti kako mi sad ovaj strip deluje.
Tornjeve Boa Morija sam kompletirao, ali nažalost još nisu došli na red za čitanje.
Od one shotova, ubedlivo mi je najbolji Mesec ratnika, a mogu da prođu i Divlji Bil,Katinga,Afrika i Menheten Bič.
Ostalima nisam dao ni šansu.

Tako da mi je Herman odličan crtač, rekao bih omiljen, ali kao scenarista, daleko od pravog kvaliteta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/01/2013 23:52:17
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/01/2013 : 00:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče one shotova, isto i kod mene, Mjesec ratnika, Divlji Bill i Manhattan Beach.

Nedavno sam kupio Noć punog mjeseca, a zbog drastičnog pada kvalitete Hermannovih radova možda nikad neće doći na red za čitanje, baš kao i prije 2 tjedna kupljen Jeremiah 32 Gazda. Ali opet, tko zna.

Najtoplije ti preporučam što hitniju nabavu integrala Jeremiaha. Već i samo listanje je zadovoljstvo samo takvo.


P.S. Naknadno sam se sjetio koji je to gušt bio kad sam nekad davno prvi put kupio Gigant br. 9 s tri epizode Bernarda Princea, a prva opet Bekstvo iz Suong baja. Ja klinac od 11-12 godina (ako dobro pamtim), a u ruci mi tada nevjerojatnih 140-ak stranica izvrsnog stripa na velikom formatu. Koje su to svečanosti bile kad su izlazili Giganti s Riđobradim gusarom, Tangyjem i Laverdureom i Bernardom, a u određenoj mjeri i s Brunom Brazilom...

Da mi je danas opet doživjeti toliko zadovoljstvo, a s tako skromnom stvari.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 06/01/2013 : 00:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Najpre sam ga upoznao preko Bernarda i Comanche, a zatim je dosao Jeremiah i tu me kupio momentalno...kada su kasnije i Tornjevi krenuli to je vec bila poezija...a onda su dosle devedesete i Hermann je krenuo nekim svojim novim putem...na Tornjeve je trebao da stavi tacku sa 10. albumom, Jeremiah je posle Alex bio sve samo ne "onaj nekadasnji" Hermann...to vise nije bio onaj autor koga sam voleo niti su njegovi stripovi bili vise ono sto sam nekada kod njega voleo...razlaz je bio neminovan...i to traje i danas...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/01/2013 : 01:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ja sve Hermannovo što kod nas iziđe kupujem po inerciji, a na čitanje novijih stvari se odlučujem rijetko i nikako. Nekako mi je žao svaki put se opet i opet razočarati, a albume slažem iz poštovanja prema prošlim vremenima.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 01:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Što se tiče one shotova, isto i kod mene, Mjesec ratnika, Divlji Bill i Manhattan Beach.

Nedavno sam kupio Noć punog mjeseca, a zbog drastičnog pada kvalitete Hermannovih radova možda nikad neće doći na red za čitanje, baš kao i prije 2 tjedna kupljen Jeremiah 32 Gazda. Ali opet, tko zna.

Najtoplije ti preporučam što hitniju nabavu integrala Jeremiaha. Već i samo listanje je zadovoljstvo samo takvo.


P.S. Naknadno sam se sjetio koji je to gušt bio kad sam nekad davno prvi put kupio Gigant br. 9 s tri epizode Bernarda Princea, a prva opet Bekstvo iz Suong baja. Ja klinac od 11-12 godina (ako dobro pamtim), a u ruci mi tada nevjerojatnih 140-ak stranica izvrsnog stripa na velikom formatu. Koje su to svečanosti bile kad su izlazili Giganti s Riđobradim gusarom, Tangyjem i Laverdureom i Bernardom, a u određenoj mjeri i s Brunom Brazilom...

Da mi je danas opet doživjeti toliko zadovoljstvo, a s tako skromnom stvari.



Danas bi se zalio jer je strip crno bijeli, jer je papir lose kvalitete, ...
Stripove koje si gore nabrojao sam i ja uglavnom upoznao citajuci Gigant, jer nije bilo tako lako doci do starih Stripoteka.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/01/2013 : 11:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
U doba kad sam čitao Gigante još nisam čitao Stripoteku.

Ona mi je tada bila previše čudna, sve neki stripovi za odrasle s meni tada odbojnim crtežima (Pratt) i nerazumljivim pričama.

Na nju sam se navukao inicijalno preko Blueberryja, a poslije i preko kolor-stranica Persevana i Najamnika, pa Bena Bolta, Ripa Kirbyja i Modesty.

Sve ostalo je povijest...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 06/01/2013 : 12:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
jeremiah je prvi koji me osvojio - taj strip art broj 2 je išao od ruke do ruke i čitao se iznova i iznova
volim hermanna i njegov stil, jedino nikad nisam volio bernarda princea
od pojedinačnih albuma najbolji mi je manhatann beach

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 09/01/2013 : 22:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Forumova izdanja, valjda Feniks edicija, Opaki pogled smrti, tako nešto.

Mada, u zadnje vreme izbegavam Hermanna koliko god mogu.

Smara za medalju.

PZ je tu itekako kriv.

Piši propalo!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/01/2013 : 15:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

jeremiah je prvi koji me osvojio - taj strip art broj 2 je išao od ruke do ruke i čitao se iznova i iznova
volim hermanna i njegov stil, jedino nikad nisam volio bernarda princea
od pojedinačnih albuma najbolji mi je manhatann beach

Kako bi samo bilo dobro snimiti jednu kvalitetnu TV seriju o prici Jeremiah,,tesko bi bilo odabrati glumacku ekipu..ali bi se definitivno isplatilo..
Vasi prijedlozi glede iste?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/01/2013 : 18:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dean Martin i Frank Sinatra

Have mercy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/01/2013 : 11:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
za nekog tko je do svoje 15 godine čitao isključivo bonellija i Alan Forda susret sa Hermannom odnosno Jeremiahom bio je nešto sasvim novo i uzbudljivo. Crtež, a naročito priče koje su bile totalno drugačije od svega što sam do tada čitao ostavile su nam mene takav dojam da je on ostao za mene nešto najbolje u svijetu stripa. Jereminah tu zauzima prvo mjesto, ali i Comanche je tu negdje, ostala izdanja, tako-tako......

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/01/2013 : 12:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

Kako bi samo bilo dobro snimiti jednu kvalitetnu TV seriju o prici Jeremiah,,tesko bi bilo odabrati glumacku ekipu..ali bi se definitivno isplatilo..
Vasi prijedlozi glede iste?





Kurdy:
http://www.imdb.com/name/nm0355097/
Jer:
http://www.imdb.com/name/nm0000242/

Inače, američko smeće od serije Jeremiah je negledljivo.
Sama postavka priče u kojoj je Kurdy(Inače žestoki rasist) crnac(Theo is Cosby show) je malo je reć stupidna.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000