forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Hermann Huppen
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 15/01/2013 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah - zbog atmosfere.

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/01/2013 : 19:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah. Sjećam se svog prvog sasvim slučajnog susreta s tim stripom, ima valjda prije više od 30 godina. Za školu smo skupljali stari papir po okolnim zgradama, u jednoj sam dobio gomilu stripova (koje naravno nisam odnio u školu, već sam ih zadržao). Među njima je bilo prvih nekoliko brojeva Strip Arta, bio je to moj prvi susret s Jeremiahom, stripom koji mi se onda dosta svidio.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/01/2013 : 21:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

za nekog tko je do svoje 15 godine čitao isključivo bonellija i Alan Forda susret sa Hermannom odnosno Jeremiahom bio je nešto sasvim novo i uzbudljivo. Crtež, a naročito priče koje su bile totalno drugačije od svega što sam do tada čitao ostavile su nam mene takav dojam da je on ostao za mene nešto najbolje u svijetu stripa. Jereminah tu zauzima prvo mjesto, ali i Comanche je tu negdje, ostala izdanja, tako-tako......



Ja sam te '79-e imao 13 godina i ne mogu opisati taj fantastican osecaj i odusevljenje tom prvom epizodom Jeremiaha u Strip Artu, a i samom revijom na kioscima prepunih stripova. Krajem te godine je krenuo i Spunk i jos jedno "PAF" iz vedra neba, nastavak Blueberryja i to u sjajnom koloru...neopisivo...Kao klinac sam imao jos dva takva "susreta" koji su me definitivno i trajno okrenuli ka Bande Dessineeu...bili su to stripovi "Kosmicki putnici" u Stripoteci i "Aster Blistok" u Eksu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/01/2013 : 21:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Tornjevi Boa Morija, odlican serijal, jedan od najboljih mi. Secam se dok je izlazio sa kojim sam nestrpljenjem ocekivao naredne brojeve. Ovde se sve pogodilo, crtez, istorijsko doba, pripovedanje, preplitanje sudbina.

Dzeremaja, solidno, ima nesto malo bisera posle 6te epizode. Ove prve epizode su mi lose, ove posle broja 18 ili 19 bas bas lose. Izdanje SA mi se ovde ne svidja + prevod ovde je jako losh.

Komanca, jako dobar vestern. Voleo bih nabavim SA izdanje (valjda je ovde prevod OK), ovi prvi MP albumi mi se ne svidjaju kakvi su.

Bernard Prins, kao i Boa Mori me ne interesuju. Od pojedinacnih albuma ne bih izvojio nijedan, saradnja sa njegovim sinom ubitacna.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 17/01/2013 : 01:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, apsolutni prioritet i nesto najbolje od Hermann-a su Tornjevi Boa Morija... Marketprint je to fenomenalno odradio...
nakon toga ide saradnja sa Gregom i to prvenstveno na Comanche-i, a zatim i Bernard Prince...
Jeremiah i samostalni albumi idu nakon toga... moj neki utisak i misljenje...
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
752 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 24/01/2013 : 19:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah, makar volim i Comanche i poneki one-shot
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 29/01/2013 : 16:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Je li mu valjaju šta ovi naslovi? Vidim da su dobro ocjenjeni na http://www.bedetheque.com/ :
Ubili su Divljeg Billa
Mjesec ratnika
Manhattan beach
Catinga
Afrika

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/01/2013 : 16:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Je li mu valjaju šta ovi naslovi? Vidim da su dobro ocjenjeni na http://www.bedetheque.com/ :
Ubili su Divljeg Billa
Mjesec ratnika
Manhattan beach
Catinga

Afrika



meni su boldani dobri/vrlodobri
Afrika Ok, ništa posebno

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 29/01/2013 : 19:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Jere.
Cijena im je sasvim OK pa ih mislim idući misec nabavit.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2013 : 20:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Je li mu valjaju šta ovi naslovi? Vidim da su dobro ocjenjeni na http://www.bedetheque.com/ :
Ubili su Divljeg Billa
Mjesec ratnika
Manhattan beach
Catinga
Afrika



ovo su oni koje sam i ja nabavio.
svi su dobri, a Mesec ratnika mi je odličan.
ostalima iskreno nisam ni dao šansu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8186 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 29/01/2013 : 20:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
@anto
Odlično i hvala.
Tvoje i Jerine preporuke su mi dovoljne.
Odluka je donesena.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/06/2014 : 17:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nakon obnavljanja BP/Komanče/Boa-Morija, lista mi je sledeća:
1.Komanča
2.Bernard Prins i Tornjevi Boa-Morija
3.Džeremaja

od One-shotova najbolji mi je Mesec ratnika, a dobri su mi i Ubili su Divljeg Billa,Mjesec ratnika,Manhattan beach,Catinga i Afrika (ali to sam već napisao gore)

mada ni ova lista nije 100% definitivna, jer sam dao na osnovu pročitane prve tri epizode Džermaje i sećanja stara 20+ godina na ostale epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2014 : 09:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
molim za pomoć - imam priliku da kroz razmenu nabavim dva Hermanova albuma - Girl from Ipanema i Vlad nabijač - valjaju li ičemu ovi one shotovi, i koji je po vama bolji?

hvala unapred za svaku informaciju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/10/2014 : 10:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Meni je Vlad bolji.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/10/2014 : 10:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Od dva slaba albuma Vlad mi je bio nešto bolji. Valjda zbog tematike...Tebi se možda obadva dopadnu

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/10/2014 : 11:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

molim za pomoć - imam priliku da kroz razmenu nabavim dva Hermanova albuma - Girl from Ipanema i Vlad nabijač - valjaju li ičemu ovi one shotovi, i koji je po vama bolji?

hvala unapred za svaku informaciju.


Vlad je bolji samo zato šta je Ipanema totalno bezveze.
Meni su kod Vlada interesantna tema i crtež, ali mi se ne sviđa šta iman osjećaj da je Yves samo nabaca brdo podataka i onda to sve skupa prova nekako povezat.
S obziron da ovo piše Yves čak je i dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/10/2014 : 12:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hvala svima
Vlad onda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/10/2014 : 12:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vlad pati od toga da pokriva veliko vremensko razdoblje u kojem treba na 46 str.prikazati biografiju Vlada te političke prilike,vojne saveze ,ratove,pobune na tom području(Vlaška i okolne zemlje).Previše informacija a onda sve to treba uobličiti da radnja teče a da ne bude suhoparno nabrajanje činjenica a i da bude razumljivo čitatelju.Neki bolji pisac bi to možda i izgurao ali Yvess nije.
Crtež je odličan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/10/2014 : 12:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Vlad pati od toga da pokriva veliko vremensko razdoblje u kojem treba na 46 str.prikazati biografiju Vlada te političke prilike,vojne saveze ,ratove,pobune na tom području(Vlaška i okolne zemlje).Previše informacija a onda sve to treba uobličiti da radnja teče a da ne bude suhoparno nabrajanje činjenica a i da bude razumljivo čitatelju.Neki bolji pisac bi to možda i izgurao ali Yvess nije.
Crtež je odličan.

Slazem se ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/10/2014 : 16:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 28/10/2014 : 09:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
Jeremiah, ali samo rani - možda nešto preko pola - kasnije epizode su mi očajne
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/10/2014 : 11:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

Jeremiah, ali samo rani - možda nešto preko pola - kasnije epizode su mi očajne

Do 15. epizode "Alex". Nakon toga počinje ozbiljan pad u kvaliteti, što se mene tiče.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/10/2014 : 14:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Iako se slažem da su početne epizode bolje (možda je i Alex neka prekretnica) ne slažem se da ostalo ne valja iako ima velikih padova.

Nakon Alex bilo je još 3-4 boljih albuma.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/10/2014 : 15:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Iako se slažem da su početne epizode bolje (možda je i Alex neka prekretnica) ne slažem se da ostalo ne valja iako ima velikih padova.

Nakon Alex bilo je još 3-4 boljih albuma.


složio bih se - Alex jeste prekretnica i nakon toga kreću lošije epizode, ali imalo bi tu da se probere valjanih priča.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/11/2017 : 22:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Hermann (i sin):Noć punog mjeseca (Strip-Agent)

Prvo moram reći da jako volim Hermanov crtež,ali i Hermana uopšte - i dovoljno mi je samo da priča nije neka nebuloza,pa da u tom stripu uživam - kao što je to recimo slučaj sa ovim one shot albumom.
Karim,Lukas,Kventin,Sintija i Pat,planiraju da opljačkaju sef jednog starijeg bračnog para.Kada žrtve odu od kuće,ekipa obije istu,ali skapiraju da je sef mehanički (a ne elektronski za koji je Pat stručnjak),i nekako uz dosta svađe odluče da sačekaju da se matorci vrate, i da ih nateraju da pod pretnjom oružja otvore sef.
Kao i obično,neće ići sve po planu.A tu je i jedan detalj na koji nisu računali.

Sasvim korektna priča,koja u kombinaciji sa crtežom pruža dobru zabavu i ljubiteljima Hermana,ali i svima onim koji volje ovakvu tematiku.

Strip se nažalost vrlo brzo pročita,mislim da je 25 minuta mnogo.
Nije mi se svideo detalj na samom kraju,kad Kventin zaspi nakon bežanja od pomahnitalog ludaka sa nožem - mislim,takav adrenalinski šok,a ti 5 minuta nakon njega zaspiš - i desi se to što se desi.

Sve drugo je ok + da ne pominjem cenu od 18 kuna u dinarskoj protiv vrednosti koju sam platio za album.

4/5
(možda sam malo (recimo za pola ocene) pri ocenjivanju bio subjektivniji,ali Herman je to)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/11/2017 22:47:21
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000