forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daredevil- The Man Without Fear
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/03/2015 : 19:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Koja je razlika između američkih Visionaries i Fibrinih knjiga 2, 3 i 4?
Vidim da je 240 stranica razlike. Jesu li to samo oni raniji cheesy brojevi koje je Miller samo crtao, ili Fibrini imaju još toga što u ovim amerikancima nije?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2015 : 19:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Koja je razlika između američkih Visionaries i Fibrinih knjiga 2, 3 i 4?
Vidim da je 240 stranica razlike. Jesu li to samo oni raniji cheesy brojevi koje je Miller samo crtao, ili Fibrini imaju još toga što u ovim amerikancima nije?


Visionaries trejdovi reprintaju samo epizode od 159. do 191. i još par dodataka. Tu nema mini-serijala The Man Without Fear, nema epizoda koje čine sagu Born Again, nema grafičke novele Love and War, itd.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/03/2015 : 20:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Aha, promaklo mi je da pitaš za knjige 2, 3 i 4.

Uglavnom, u Visionaries trejdovima nema grafičke novele Love and War i Daredevil br. 219.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/03/2015 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ok, hvala.

Ne mogu seriju dočekat pa ću se sad i na stripove nahypeat.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/04/2015 : 15:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Waid, kako je bio počeo, praćen sjajnim crtežom Paola Rivere, činilo mi se da bi mogao da nadmaši i Millera... Ipak, već nakon desete epizode i onog ne baš najboljeg crossovera sa Punisherom i Spideyjem - a u to vreme negde i Rivera odlazi iz Marvela i napušta serijal - DD vol. 3 se od vrhunskog stripa pretvara u odličnu zabavu, ali ne više od toga. Samnee je tipičan moderan, "brz" crtač, dobro komponuje table, ali ne ističe ništa onako epski, na način koji je Rivera to činio, i previše se oslanja na kolor.

Još, Waid je odlično razvijao radnju do Bullseyea, ali to finale me je ostavilo prilično ravnodušnim. I još, nakon desetak epizoda polako napušta i onaj vedar ton, kojim je kupio čitaoce, i vraća se mračnijim notama, što se najbolje vidi kroz Foggyjevu bolest. Dobar run, ali ipak iza ne samo Millera, već i Bendisa i Brubakera. Vredan pomena je i cameo Letača.

Čekamo seriju...


Ne znam, moj je doživljaj bitno drukčiji. Fascinantno mi je kako je Waid uspio izvući najbolje elemente iz prethodnih interpretacija lika i složiti jednu koja je vidljivo njegova, i izrazito svježa. Ne samo to, uspio je obogatiti lik nekim zanimljivim idejama.

Istina, šteta je što su Rivera i Martin napustili serijal, ali Samnee je i više nego dobra zamjena. Izrazito se dobro snalazi u oživljavanju DD-jevog svijeta. Posebice kada su u pitanju supermoći, jer omogućuje čitatelju subjektivan doživljaj njegovih sposobnosti.

I by the way, Kirstin McDuffie je zakon.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 24/04/2015 15:15:34
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2015 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prva tri tradea Daredevila.

Millerov origin Man Without Fear je sranje. Nikakve radnje, nikakvi likovi, samo nabacane scene koje su ionako ispričane kroz starije brojeve, ali sada na jednom mjestu.
Tko ne zna ništa o DD-u može s tim početi, a ostali neka zaobiđu.
Serija je beskonačno puta bolja.

Prvi Visionaries je bezveze. Miller ga je samo crtao, a priče su cheesy cheese. Mislim, bori se protiv nekih majmuna i sličnih, Black Widow tu skače tek tolko da je eto pokažu, no bezvezna je i tako.
Glupo, no zabavnije od onog origina.

Drugi Visionaries je već bolji. To Miller piše, smislenije je, epizode su povezanije, likovi imaju smisla. Ali i dalje su to cheesy osamdesete.
Dobro, možda čak i vrlo dobro, no ne ono što sam očekivao. Serija je puno bolja.
Nadam se da će mi Bendis bolje sjesti.
A do onda još treći Visionaries i Born Again.


A sad pitanje.
Gdje je Karen?
Je li ona bila prije Millera pa je otišla ili još nije ni predstavljena?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/05/2015 : 19:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Pa..bas sam pitao pred par dana za savjet sta kupiti..omnibusa preko bookdepoa nema vise znaci da probam sa izdanjima(vidi "koji sam strip kupio.." )




tnx unaprijed...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 02/05/2015 : 19:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Sorry, nisam to vidio tamo.
Pretpostavljam da si reuploadao moje slike s tinypicom, a njega mi browser ne otvara.


Još ne znam kaj da ti preporučim.
Kao što rekoh, meni se Millerov origin nije svidio, a od ostalih nisam dovoljno pročitao da ti išta preporučim.
A tempom kojim čitam, tek ću ih srediti za par mjeseci (čitam samo vikendom).

Tak da, nek ti zasad drugi preporuče.

Edited by - Windwalker on 02/05/2015 19:37:08
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/05/2015 : 20:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Sorry, nisam to vidio tamo.
Pretpostavljam da si reuploadao moje slike s tinypicom, a njega mi browser ne otvara.


Još ne znam kaj da ti preporučim.
Kao što rekoh, meni se Millerov origin nije svidio, a od ostalih nisam dovoljno pročitao da ti išta preporučim.
A tempom kojim čitam, tek ću ih srediti za par mjeseci (čitam samo vikendom).

Tak da, nek ti zasad drugi preporuče.



Tnx nema beda nego ionako sad da ga kupim ne bi dosao na red jer ima hrpa od prosle godine stripova za citat...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/05/2015 : 20:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Windwalker

Sorry, nisam to vidio tamo.
Pretpostavljam da si reuploadao moje slike s tinypicom, a njega mi browser ne otvara.


Još ne znam kaj da ti preporučim.
Kao što rekoh, meni se Millerov origin nije svidio, a od ostalih nisam dovoljno pročitao da ti išta preporučim.
A tempom kojim čitam, tek ću ih srediti za par mjeseci (čitam samo vikendom).

Tak da, nek ti zasad drugi preporuče.



Tnx nema beda nego ionako sad da ga kupim ne bi dosao na red jer ima hrpa od prosle godine stripova za citat...

Osim Millerovog probaj jos i Waidov run, neces pozaliti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/05/2015 : 22:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sad pogledao opus od Waida ima 7 volumena.
To su novije price,probat cu sa klasicima DD...
Nekima se me svidja toliko hvaljen millerov opus ali valja procitati.Od klasik DD ne znam da li ima sta u prodaji morat cu se ovih dana pozabaviti bookdepository stranicom i comicvineom da vidim kakvu selekciju da napravim

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 03/05/2015 22:44:07
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 04/05/2015 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam mislio na Waidov run ići, jer ne znam kako će mi sjesti šareniji Daredevil.
No onda sam vidio ovu stranicu, i kupljen sam.
Nakon svega ovog što imam, nabavljam i Waida.

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 04/05/2015 : 23:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Millerov origin Man Without Fear je sranje. Nikakve radnje, nikakvi likovi, samo nabacane scene koje su ionako ispričane kroz starije brojeve, ali sada na jednom mjestu.
Tko ne zna ništa o DD-u može s tim početi, a ostali neka zaobiđu.
Serija je beskonačno puta bolja.



To tako samo deluje, zato što TMWF uopšte ne bi trebalo čitati na početku, već, kako je hronološki i objavljen, na kraju Millerovog opusa. Jeste napisan kao prequel, ali se zapravo radi o epilogu, kojim Miller zaokružuje svoje priče. I zato se mnogima i ne dopadne, posebno ako neko pokuša da napravi analogiju s Batman: Year One...

Moj savet je preskočiti sve brojeve do početka Sage o Electri, DD #168, i odatle početi, jer to i jeste pravi Millerov početak, a ne TMWF.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/05/2015 : 00:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Znaci Daredevila treba citati tek od druge Fibrine knjige? A za kraj ostaviti prvu knjigu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/05/2015 : 05:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Znaci Daredevila treba citati tek od druge Fibrine knjige? A za kraj ostaviti prvu knjigu?

yeeep

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/05/2015 : 15:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Najbolje tako, za prvi put.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/05/2015 : 17:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nema to veze, TMWF je svejedno bezvezan.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/05/2015 : 19:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao Born Again.
Dojmove napišem naknadno, nakon što riješim i Yellow, pa dam dojem za sve od Millera + Yellow.
No ono što moram reći je da je Miller stvarno hrabar. Napisao je riječ SUPERMAN!!! U Marvelovom stripu!

Edited by - Windwalker on 10/05/2015 19:24:03
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 16/05/2015 : 20:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Čitam Bendisa (koji je deset puta bolji od Millera) i sad u u jednoj epizodi zeza Matt Foggyja i kaže mu da otkrije javnosti kako je on Wonder Woman.
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Nije da Marvel nema desetak junakinja s kojima ga je mogo zezat, oni odu na tu stranu.
Jel bilo kakvih sudskih tužbi zbog toga ili čega?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/05/2015 : 13:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Čitam Bendisa (koji je deset puta bolji od Millera) i sad u u jednoj epizodi zeza Matt Foggyja i kaže mu da otkrije javnosti kako je on Wonder Woman.
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Nije da Marvel nema desetak junakinja s kojima ga je mogo zezat, oni odu na tu stranu.
Jel bilo kakvih sudskih tužbi zbog toga ili čega?



bendis/brubaker run je imho najbolji dd ikad. te neke reference na dc-jeve junake nastavile su se i kod waid-a. na jednom mjestu klinac iz nekog busa za dd-a kaže "gle, crveni batman!". meni je to simpatično.
waid-ov run je gotov. završio s game-changerom. netko čitao?

Edited by - zveles on 17/05/2015 22:39:55
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/05/2015 : 21:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, za te reference na drugu izdavačku kuću nisam znao da se smiju raditi i da se rade.

Uglavnom, napredujem dalje s Bendisom, došo sam do tradea Widow, i moram reći da mi je ovo zasad nešto najbolje što sam ikad čitao.

Nisam pravi stripovil, čitao sam tijekom života većinom Bonelli (šund i kopiranje), probao par Fibrinih Francuza ili čega već i nije išlo, te sam prešao na američke Conane, X-Mene i sad Daredevilea. I Millerov run sam pročitao kulture radi, iako nije nešto posebno, ali u Bendisovom runu baš uživam.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 22:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

E vidiš, za te reference na drugu izdavačku kuću nisam znao da se smiju raditi i da se rade.

Uglavnom, napredujem dalje s Bendisom, došo sam do tradea Widow, i moram reći da mi je ovo zasad nešto najbolje što sam ikad čitao.

Nisam pravi stripovil, čitao sam tijekom života većinom Bonelli (šund i kopiranje), probao par Fibrinih Francuza ili čega već i nije išlo, te sam prešao na američke Conane, X-Mene i sad Daredevilea. I Millerov run sam pročitao kulture radi, iako nije nešto posebno, ali u Bendisovom runu baš uživam.



preporučujem da se poslje Daredevila uhvatiš odabranih naslova Batmana.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/05/2015 : 22:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
bendisov run je super. maleev u kombinaciji s našim hollingsworthom je fantastičan. nakon toga dođe još i brubaker/lark run koji je također odličan. baš ti zavidim što to sad prvi put čitaš i još sve odmah odjednom. ja sam kupovao sveske i svakog mjeseca čekao da izađe novi nastavak. al sam zato svaki broj dvaput pročitao.

offtopic, koliko je uz crtež važna odgovarajuća boja svjedoće nedavno izašla dva maleev-ova batmana. potpuno promašena kolorizacija i njegov vrlo jedinstven crtež je uništen.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/05/2015 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus
preporučujem da se poslje Daredevila uhvatiš odabranih naslova Batmana.


Od Batmana sam čitao Knightfall, prvog debeljucu.
U drugom, kad onaj Francuz postane 'Batman' sam odustao jer mi je bilo dosadno. I onda mi je u to vrijeme trebalo novaca, pa sam ih prodao.
Sad mi je žao, baš bi htio vidjeti kako se Bruce vratio.

Al inače sam, prvenstveno zbog filmova i serija, puno više naklonjen Marvelu.

Probat ću nabavit Daredevil Waidov run. Čujem da je više humorističan i manje mračan, ali mislim da bi mi se i tako nešto moglo svidjeti.

A onda bi mogo nabavit nešto Moon Knighta, pogotovo ona dva Bendis/Maleev broja.

Nakon toga krećem s junakom kojeg sam predugo zanemarivao, a prvi je superheroj kojeg sam čitao i koji mi je bio jedan od najdražih -> Spider-Man.

Tako da će Batman pričekati.

Edited by - Windwalker on 17/05/2015 22:49:54
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 17/05/2015 : 23:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
nisi čitao praave stvari i knightfall sigurno nije dobar uvod u batmana

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000