forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daredevil- The Man Without Fear
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 00:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
slažem se, nightfall i shadow of the bat nisu za početak. ako se odlučiš za batmana kreni s dark knight returns, to je klasika i još uvijek drži vodu za razliku od nekih drugih starijih millerovih radova.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 18/05/2015 : 08:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
imaš na batman temi nekoliko lista kojtm redom čitati batmana. ja bih počeo sa year one ( Uskoro i u fibrinom izdanju

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 14:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
šteta što nema opcija lajk; ignusov prijedlog ti je još bolji.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/05/2015 : 16:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ajde još malo offtopičarenja.
DKR nisam čitao, ali sam pogledao animirani film koji kako čujem, jako dobro prati strip.
I iako je odličan, nikako nije za uvod u Batmana.
Pa sam Knightfall je smisleniji za početnike nego DKR, koji je alternativna budućnost i jedan od mogućih krajeva Batmana.
Year One sam također pogledao crtić i loš mi je. Millerovi origini mi nisu sjeli, ni za Batmana, ni za Daredevila.

Zanimljivo, iako sam više naklonjen Marvelu, o Batmanu i njegovom svijetu znam više nego što sam dosad znao o Daredevileu, ili čak o Spider-Manu, a da ne govorim o većini likova iz trenutnog MCU-a.

Tak da, dok sam čitao Knightfall, znao sam tko je većina likova koja se pojavljuje.
U Daredevilu (Millerovom) sam ih znao puno manje.

To je vrlo vjerojatno jer sam odrastao na Batmanovoj crtanoj seriji, pa ona stara 4 filma, pa Nolan, pa Arkham igre i tako.

I volio bi krenuti s Batmanom i naći neki vrhunski, noviji run.

Ali trenutno me Marvel više drži.
Sad me zanimaju i Jessica Jones i Luke Cage (kako zbog najavljenih serija, tako i zbog pojavljivanja u Bendisovim epizodama). Zanima me ludi Moon Knight (koji mi se čini luđački i cool, a i priča se da bi i on mogo seriju dobit ako ovih pet dobro prođu, a sudeći po DD, mogle bi). Zanima me i Spider-Man, nekad mi najdraži, a sigurno i najzabavniji junak koji se u filmoskom svijetu 'vraća kući'.

Trebalo mi je vremena da otkantam Bonellija i prijeđem na bolje i zabavnije stvari.
Ima i u Marvelu i u DC-u šunda, ali ono što valja, stvarno valja, i ne razočara me da ubrzo otkrijem kako je besramno prekopirano (oprostite, hommageirano) odnekud.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/05/2015 : 16:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
prvih 6 brojeva moon knighta je pisao ellis. svaka sveska je manja priča za sebe, a zajedno ipak tvore širu priču. nakon ellisa, slijedećih 6 brojeva je pisao wood, također odlično, pomalo čak i avangardno - jedna sveska je ispričana kroz oči digitalnih kamera. sada traje treći arc kojeg piše cullen bunn (koji btw. izgleda kao foggy iz dd-a ). sadržajno mi se i treći arc čini dobar, ali mi se crtež ne sviđa. prva dva arca imaju i odličan scenarij i odličan crtež.



edit: tipfeleri, a što drugo...

Edited by - zveles on 18/05/2015 16:49:56
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 18/05/2015 : 16:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Alias je vrlo dobae strip, mračnih boja koje se nekima ne sviđaju, meni paše uz noir tematiku. Drugi serijal Jonesove ThePulse nisam čitao.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 18/05/2015 : 17:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Taj najnoviji run Moon Knighta ima očajne naslovnice.
Nije da je to presudno, ali valja spomenuti.
Ali mislio sam nabaviti ono od Bendisa.
A ima i onaj run prije u 5 tradeova, al ne znam kolko je taj kvalitetan.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/05/2015 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Završio s Bendisovim runom i fenomenalan je.
Počeo s Brubakerom i bome je na razini.
Uživancija se nastavlja.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2018 : 02:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Sve preporuke za ovaj sjajan strip i odlicno Feniksovo izdanje! Prica se bavi Derdevilovim prisecanjem proslosti i pokusajem da se pomiri sa njom i nadje novu snagu da istraje u borbi kojoj se ne nazire kraj.
Sjajna origin prica i preporucujem je svima ljubiteljima kvalitetnog stripa, a ne samo superheroja. I za iskusne Derdevilovce i za one koji tek zele da se upoznaju sa ovim likom (ili su se susreli samo preko serije) ovo je idealna prilika da otpocnu druzenje sa Djavolom iz Helz Kicena.

10/10

*voleo bih kada bi nas Feniks obradovao i Spajdermenom Plavo kao sto nas je nenajavljeno iznenadio ovim biserom!

Edited by - going going on 04/06/2019 00:42:39
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/09/2018 : 14:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote


E Sad,bijase uvjeren da ce Braubäker ovdje da se posklizne, jer sama pomisao na uvodenje nekog kao Lady Bullseye u pricu mi je bila neobjesnjivo riskantna.
Ipak, poprilicno sam pozitivno iznenaden kako dobro je to ipak odradeno.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/09/2018 : 01:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Gde si bre Murdoce nema te sto godina!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/09/2018 : 14:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Gde si bre Murdoce nema te sto godina!

malo putovao po svijetu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 31/01/2019 : 09:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Čitam Bendisa (koji je deset puta bolji od Millera) i sad u u jednoj epizodi zeza Matt Foggyja i kaže mu da otkrije javnosti kako je on Wonder Woman.
WTF???
Wonder Woman???
U Marvelovom stripu???
Nije da Marvel nema desetak junakinja s kojima ga je mogo zezat, oni odu na tu stranu.
Jel bilo kakvih sudskih tužbi zbog toga ili čega?


Malo gledam stare savjete za citanje, jer ponukalo me jer gledam zadnju sezonu na netflixu i izvrsna je. Imam "MwF" a razmisljam o nekom omnibusu best of kako su clanovi preporucili davno Bendis-Maleev, pa cu potraziti uskoro. Malo sam zapostavio am.strip, jedino volim DD-a i Batmana od cijele plejade likova.
A sto se tice spominjanja DC likova u marvelovom serijalu mislim da sam neki dan procitao/cuo u jednoj epizodi serije kako neki spominje Dark Knighta!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 31/01/2019 09:22:51
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 27/02/2019 : 20:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Poozz ekipa odgledah seriju pa kontam naručiti preko book depositorya nešto od daredevila. Prijedlozi? Također sam kontao od punishera sa onim born starta... Također ako imate prijedloga recite 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/02/2019 : 23:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
DD,Miller:ono što valja ima u Fibre 1-5.
Brubakerov run: na engleskom.
Punisher?
Prvi i najjači utisak je bio Circle of Blood.
Poslije dosadi ako ne voliš čitati i čitati kako Punisher ubija na maštovite načine gomile badića.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DuskeArrow
Starting Member



Serbia
67 Posts

Member since 27/03/2018

Posted - 21/03/2019 : 14:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DuskeArrow a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Poozz ekipa odgledah seriju pa kontam naručiti preko book depositorya nešto od daredevila. Prijedlozi? Također sam kontao od punishera sa onim born starta... Također ako imate prijedloga recite 😁



Ja upravo zavrsio sa citanjem Born Agian/Ponovo rodjen koji je posluzio kao podloga za trecu sezonu serije. Apsolutno sve preporuke, odlican strip :)
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/06/2019 : 23:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Da zaljepim i ovdje link na recenziju jer mi se čini da će je ovdje biti lakše naći nego preko glavnog sitea.
Također, iznenadilo me da je ovo PRVA Daredevil recenzija za sajt!
Mislim da Daredevil zaslužuje više od toga.



Daredevil: Žuto
Daredevil
DDV PHPR 0 | 148 str.

"Daredevil: Yellow" predstavlja retrospekciju životne priče Matta Murdocka i njegovih početaka kao Čovjek bez straha. Istovremeno, ona je sjećanje, ali i oproštaj od Karen Page, njegove velike ljubavi.



Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 26/08/2019 : 18:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Koji je dobar DD osim Millerevog?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2019 : 17:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Koji je dobar DD osim Millerevog?



Koliko sam ja razumeo ali nisam jos uvek citao, dosta je dobar DD i posle Milera. Kevin Smith, Bendis, Brubaker i Waid su svi ostavili zapazeni trag na serijalu sa vrlo dobrim do odlicnim runovima. Ali vise o tome imas na samom ovom topiku nekoliko strana unazad gde su ljudi vec o tome pricali.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2020 : 17:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Odlučio sam posvetiti malo pozornosti Millerovom Daredevilu i nakon premišljanja šta da čitam i kojim redom, odabrao sam krenuti od početka, s prvom od tri knjige koje kronološki skupljaju gotovo cijeli Millerov rad na ovom junaku. Loša ideja. Naime, većina epizoda u ovoj knjizi podupire moje (nekadašnje) predrasude o super junacima: plitko, naivno, repetitivno i dosadno. Stvari se popravljaju tek s epizodama koje je Miller i pisao (zadnjih pet u ovoj knjizi), ali ni one mi nisu nešto specijalno. Ipak, ponukan mišljenjima iznesenima na ovoj temi, a koja se praktički sva slažu da Millerov rad ima konstantno uzlaznu putanju, odlučio sam vidjeti kako će se događaji (a i strip) dalje razvijati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2020 : 19:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To si trebao citati 87'me:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/04/2020 : 20:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sa četiri godine?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/04/2020 : 21:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Odlučio sam posvetiti malo pozornosti Millerovom Daredevilu i nakon premišljanja šta da čitam i kojim redom, odabrao sam krenuti od početka, s prvom od tri knjige koje kronološki skupljaju gotovo cijeli Millerov rad na ovom junaku. Loša ideja. Naime, većina epizoda u ovoj knjizi podupire moje (nekadašnje) predrasude o super junacima: plitko, naivno, repetitivno i dosadno. Stvari se popravljaju tek s epizodama koje je Miller i pisao (zadnjih pet u ovoj knjizi), ali ni one mi nisu nešto specijalno. Ipak, ponukan mišljenjima iznesenima na ovoj temi, a koja se praktički sva slažu da Millerov rad ima konstantno uzlaznu putanju, odlučio sam vidjeti kako će se događaji (a i strip) dalje razvijati.





Ne znam što si čitao do sada, ne možeš čitati samo DD bez da proširiš na Elektru.

(krenula sam se raspisati s ponudom što ti imam za čitati, pa ako te zanima Miller, nudim i Millerove Sin Citye ako nisi čitao, na posudbu..bože, što je korona od mene učinila )


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/04/2020 : 22:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Možda grešim, ali čini mi se da niko ovde nije pomenuo ono što su radili Ann Nocenti, John Romita Junior i Al Williamson krajem 80-ih. Romita nikad bolji u pripovedanju i dinamici, a i krajnji izgled je specifičan, zahvaljujući Williamsonu, koji je crtač (i tušer) klasičnog tipa. I strip je po temama i tonu poprilično drugačiji od Millerove vizije, koju slede i kopiraju svi koji su posle ovoga radili na naslovu, sve do Waida.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2020 : 22:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Odlučio sam posvetiti malo pozornosti Millerovom Daredevilu i nakon premišljanja šta da čitam i kojim redom, odabrao sam krenuti od početka, s prvom od tri knjige koje kronološki skupljaju gotovo cijeli Millerov rad na ovom junaku. Loša ideja. Naime, većina epizoda u ovoj knjizi podupire moje (nekadašnje) predrasude o super junacima: plitko, naivno, repetitivno i dosadno. Stvari se popravljaju tek s epizodama koje je Miller i pisao (zadnjih pet u ovoj knjizi), ali ni one mi nisu nešto specijalno. Ipak, ponukan mišljenjima iznesenima na ovoj temi, a koja se praktički sva slažu da Millerov rad ima konstantno uzlaznu putanju, odlučio sam vidjeti kako će se događaji (a i strip) dalje razvijati.




Čudi me da nisi počeo s prvom knjigom, koja sadrži mini-serijal Čovjek bez straha.

Javi kad pročitaš cijelog Fibrinog Daredevila, pa ću ti preporučiti još jedan naslov.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000